Skocz do zawartości

Rozwiązany: Komputer do gier do 3000€ ~ 13000 zł


predatorekk

Polecane posty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zestaw bardzo wydajny, który da się ogarnąć taniej odpuszczając bajery typu ram z ledami, najdroższą płytę itp. Zasilacz 850w to do dwóch kart. Pod jedną dobra 650-tka starczy z zapasem. Może być to Focus 80+Gold. Do propozycji dałem o 50zł droższego w platynie. Prime to najwyższa klasa, tylko pytanie czy jest Ci potrzebny, skoro na Focusa jest 10 lat gwarancji. Dysk 970 przereklamowany. Obudowa to kwestia gustu a każdy ma inny. W dobrej cenie z chłodnych to może coś z nowszych Spc. Phanteks ok, tylko duży trochę a 601 nie urzeka niczym szczególnym. Obudowa Gungnir 100 RGB jest ładna, ale podrożała, dlatego można zmienić w mojej propozycji na Regnum RG6V TG, którą polecam, bo ma 4x12fi wenty w standardzie. Z droższych bez rgb Define R6Define R6 TG są ciche i mają suwak do regulacji obrotów fanów 3x14fi.

Moja propozycja - klik link      

Edytowano przez Michal30
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, predatorekk napisał:

To prawdopodobnie najlepszy aktualnie zasilacz 850W. Tak samo dobry jest Seasonic Prime TX-850, na którego platformie zbudowany jest Corsair.

 

Godzinę temu, predatorekk napisał:

 Ok czyli to byłby ten ale skoro wyższy certyfikat to i mniej watowy nie wystarczy ? Powiedzmy 750?

Certyfikat zmniejsza jedynie straty energii. Nie ma różnicy, czy zasilacz ma certyfikat Bronze czy Titanium - oba oddadzą tyle samo mocy podzespołom. Ten drugi pobierze przy tym mniej energii.

Godzinę temu, predatorekk napisał:

Jak oceniacie zestaw jak wam się podoba ? Coś do zmiany ?

Dla mnie wygląda ok. AiO jest jednak zauważalnie wydajniejsze niż chłodzenie powietrzne: https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3596-ek-aio-drgb-360-240-review-liquid-coolers

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę umiał zamontować aio?
 

Panie Michale ja nie chce ramu z diodami wręcz przeciwnie :) czy to dobry ram?https://www.x-kom.pl/p/579420-pamiec-ram-ddr4-gskill-32gb-2x16gb-3600mhz-cl16-ripjaws-v.html Bardzo mi się podoba z propozycji Michała tez mi się podoba dysk czy jest wystarczająco dobry ?
https://www.x-kom.pl/p/474473-dysk-ssd-adata-1tb-m2-pcie-nvme-xpg-gammix-s11-pro.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten dysk jest bardzo dobry. To Adata SX8200 Pro w wersji dla graczy z Radiatorem odprowadzającym ciepło, którego niestety evo nie posiada. RAM bardzo dobry, tylko 100zł taniej jest niżej taktowany G.SKILL 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16. Chłodzenie dałem najtańsze z dużym 135mm - czytaj cichym śmigłem jakie wyrobi z tym procesorem. Dobre wodne jest lepsze, ale też droższe, więc to bardziej opcja. Najlepsze w swojej klasie na 14-stkach to moim zdaniem NZXT Kraken X63 RGB 2x140mm.

Edytowano przez Michal30
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Michał za bardzo nie przejmuje się cenami bo budżet mam spory, jednak jak coś jest tez bardzo dobre i w dużo niższej cenie to nie ma problemu, nie chce oszczędzać ani na płycie głównej ani na zasilaczu ani na chłodzeniu i paście do procka 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droższa obudowa nie będzie jakoś lepsza od tańszej SPC z dobrą wentylacją, tylko z wyglądu ma wenty z ledami rgb itp. Zależy czy będziesz mocno kręcił procesor. Lepsze chłodzenie powietrzne - w sensie wydajniejsze będzie większe i może zasłonić może 1 slot na ram, dlatego zaproponowałem slima.  Jest to dobra opcja jak nie będziesz mocno kręcił cpu. Z najtańszych wodnych chłodzeń to może SilentiumPC Navis RGB 280 2x140mm, bo cena za krakena X63 to 700 pak. Pod Dark Rock Pro 4 120/135mm RAM G.Skill Ripjaws powinien jakoś się na styk zmieścić. Ew. Dark Rock 4 135mm bez pro też daje radę. Gdybyś tam kiedyś dokładał kolejne 2x16gb ram, to wentylator można lekko podnieść do góry, aby odsłonić 1 slot. Poniżej wyjaśnienie o co chodzi https://forum.pclab.pl/topic/1275987-ripjaws-5-dark-rock-pro-4/

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw wyglada tak - 

Procesor - i9-10850K

Płyta główna - MSI Z490 Unify

RAM - G.SKILL 32GB (2x16GB) 3600MHz CL16 Ripjaws V

Chłodzenie procesora - Noctua NH-D15

Dysk SSD - ADATA 1TB M.2 PCIe NVMe XPG GAMMIX S11 Pro 

zasilacz - Seasonic Prime TX-850 

Obudowa - Fractal Define 7 XL

Wentylatory - be quiet! Silent Wings 3 PWM High-Speed 140x140x25mm / 4 sztuki ?

Co myślicie o tym zestawie czy macie jakieś propozycje ? Zmiany ? Sugestie ?

Edytowano przez predatorekk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Możesz zerknąć na moją propozycję z i9+RTX 2070S - klik link. Chłodzenie dałem Noctue NH-D15S w wersji slim, aby nie było kolizji z ram-em. Zasilacz 750w będzie mocą lepiej dopasowany do tego zestawu. W propozycji 2 dałem obudowę Eclipse P500A. Alternatywnie Dark Base 700. Przednie wentylatory P500A mają podświetlenie led rgb i wymiana ich na inne była by wyrzucaniem pieniędzy, natomiast na tył jeden wentylator 14fi można dokupić.

Co w porównaniu do płyty Gaming Plus da Ci droższa Unify. Będziesz mocno podkręcał cpu? Audio itp. obie płyty mają dobre. Kartę do propozycji 1. dałem 2060S a do 2. 2070S. Alternatywnie można dać RTX-a 2080 Super, lub RTX 2080 TI, tylko jest dużo droższy, więc kwestia też jaką do zestawu chcesz dać grafikę. 

 

 

Edytowano przez Michal30
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Co do obudow. Dlaczego bq!? Silent Base odpusc, bo to jeszcze za niska polka na cicha obudowe. Z wlasnego doswiadczenia Ci powiem, ze najwiecej ciszy daje grubosc blach i waga obudowy, a nie jakies gabki i przekombinowane wloty powietrza na froncie. Porownaj sobie objetosci i wagi Silent Base do Define R6/7. Dark Base'y to polka porownywalna z Fractalem, ale szyby dyskwalifikuja je jako ciche skrzynki. Jedyna pozbawiona szyby starenka Dark Base 900 v1 mimo wiekszych rozmiarow i bardziej wydajnych i cichszych wentylatorow od Fractala dmucha slabiej i jest glosniejsza od Fractali. To bodajze trzecia, a liczac dwa rozmiary pierwszych Silent Base jako jedna, druga skrzynka bq! i dobrzy w nie jeszcze nie byli. Gadalem z posiadaczem R6, ktory mial 900 wczesniej, ale jesli mu nie wierzyc, mozesz poszukac za testami, ktore pewnie to potwierdza. Biorac pod uwage twoj config i upierajac sie przy bq!, bralbym 900 v1 (jesli chcesz krecic grafe i proca, byc moze bedzie trzeba zmienic smigla na HS)  lub 700 z dokupieniem smigla na front. 700 to twor dziwaczny, bo moze byc z najcichszych, moze z najwydajniejszych, ale wtedy najglosniejszych - mozna to uznac za bezsensowne, mozna to uznac za zalete, bo masz duze pole do manewru. Obie skrzynki nie nadaja sie jednak do AiO.

Mozesz dalej rzucac obudowami, a ja juz teraz dla wszystkich wytlumacze Ci dlaczego Define 7 jest od nich lepsza. Bo jest skrzynka raczej ze wszystkich najcichsza, a moze zostac przestawiona na najlepiej wentylowana, dalej zachowujac czesc wyciszenia i tylko wtedy, kiedy tego potrzebujesz. I jest wlasnie jedyna taka skrzynka na rynku. Jak masz miejsce na krowsko typu Full Tower, rozwaz 7ke w rozmiarze XL. Nie wazy 13 kilo, a 16, wiec bedzie jeszcze cichsza, a wraz ze wzrostem rozmiaru tej samej skrzynki spadaja temperatury i spodziewalbym sie, ze XLka urwie wzgledem podstawki tak po 3C na procku i grafie. Mowie z wyczucia, ale moze sa jakies recenzje, ktore porownuja ja z podstawka. Na pewno bedzie chlodniej, moze uda Ci sie ustalic jak bardzo.

 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 601 ma pod blachą maty wygłuszające jak R6 i jak dla mnie też jest całkiem ok. Jest większa od Pure Base 500, tylko ma zabudowany front, więc Eclipse P500A po dołożeniu wentylatora 14fi na tył będzie przewiewniejsza. Fractal R6 ma już 3 wentylatory, więc na na przedni panel 601 można dokupić drugi fan Pure Wings-a 2 14fi 1000rpm. Do modelu 700 można dokupić drugi fan Silent Wings 3 14fi, bo takie ma 2x w standardzie.

Edytowano przez Michal30
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michal30 601 to ma wrecz grube na centymetr gabki przy lichych milimetrowych matach bitumicznych Fractali, a z testow wychodzi glosniejsza - niespecjalna waga jak na rozmiary, zbedne dziurki na topie (bo sytuacji AiO raczej nie uratuja). Oczywiscie dBA nie powie wszystko, ale ja tez rozmawialem z calymi dwoma posiadaczami 601 - zaczepilem akurat te duszyczki na yt i dowiedzialem sie, co chcialem. Zabudowany front nie zmieni nic, jesli masz wentylatory o wysokim cisnieniu statycznym i mocne cooler czy uklad chlodzenia grafiki. To mowie z doswiadczenia.  Oczywiscie dopoki nic w tym froncie nie jest spierzone jak owe zakrecone wloty w 601/801 czy wentylator zamontowany pomiedzy wlotami jak w Pure Base 600. bq! nawet sie chyba wymiksowalo z tych wlotow z nadchodzaca 802 i zakosilo rozwiazanie od Fractala, ktore dziala w ten sam, ale mnie restrykcyjny sposob, a robi swietna robote. Ogolem poruszany tu temat temat glosnosci skrzynki, budowy i jej wplywu na temperatury czy dopasowania do podzespolow dokladnie omowilem w pobliskim watku LucasWinchester, wiec jesli chcialbys zobaczyc jak to wszystko wychodzi w praktyce, zapraszam, bo nawet wrzucilem dla innych filmiki, ktorych mi w necie brakowalo przy decydowaniu sie na 7.

Moze kogos zainteresuje, ale to czekamy do listopada, a ja juz wiem dlaczego nie czekalem na nia z zakupem Define :D Po niemiecku, ale jesli nie znacie, to mowi o niej same dobre rzeczy, wiec nie ma sensu tego sluchac:

 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Zgadza sie, ale ja wolalem najnowsza mysl techniczna Fractala w postaci 7. Compacta odpusc, bo masz kase na wieksze, a na pewno tak dobry nie bedzie. Lzejszy, mniej ustawny, bo mniejszy, mniej smigiel i mniejsze tylne, brak drzwiczek, wiec nici z opcja dodatkowej wentylacji, brak huba do wentylatorow i paru malo istotnych, ale ulatwiajacych zycie dupereli po stronie serwisowej.

https://www.fractal-design.com/products/cases/define/

 

EDIT: XL jak masz miejsce i chec na takie krowsko. Ja jakos sie nie skusilem i wcale nie, ze drozsza. Nie zalezy mi na tych paru stopniach zwiazanych z wielkoscia, a owa bylaby juz uciazliwa przy moim stanowisku. Jesli siedzisz teraz tam, gdzie komp bedzie stal, siedz sobie z miareczka i od razu sprawdzaj, bo widze wjezdzaja tu same klocuchy.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw wyglada tak - 

Procesor - Intel Core i7-10700K

Płyta główna - MSI MAG Z490 TOMAHAWK

RAM - Crucial Ballistix Red DDR4 3600 MHz 32GB (16GBx2) CL16 (BL2K16G36C16U4R)

Chłodzenie procesora - Noctua NH-D15

pasta - Thermal Grizzly Kryonaut 1g

Dysk SSD - ADATA 1TB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro

zasilacz - Seasonic Prime TX-850 

Obudowa - Fractal Design Define 7 Grey

Wentylatory - be quiet! Silent Wings 3 PWM High-Speed 140x140x25mm / 4 sztuki ?

Co myślicie o tym zestawie czy macie jakieś propozycje ? Zmiany ? Sugestie ?

Edytowano przez predatorekk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XL bym odpuścił, bo jest może i chłodna, ale strasznie duża. Proponuję R6 i nowszy model Define 7 w normalnej wersji, bo kompakt może być za mały pod tak mocarne podzespoły. Atrakcyjny design ma Fractal Vector RS, tylko nie ma drzwiczek i trzeba ściągać panel przy odkurzaniu. Do fractali nie trzeba dokupywać wentylatorów, bo oprócz wersji compact, która ma tylko dwa w standardzie wszystkie mają po 3 sztuki 14fi fractal dynamic.

Edytowano przez Michal30
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Tematu procka i plyty ruszal nie bede, podchodze do tego tak jak Michal (10700K i jakis porzadniak typu Tomahawk), a Ty naszego zdania nie podzielasz :)

Co do coolera, podtrzymuje opcje NH-D15. AiO na wykresach urwie Ci pare stopni, ale to zamkniety uklad z plynem, ktory przy odpowiedniej ilosci ciepla podawanej przez odpowiednia ilosc czasu nagrzeje sie na tyle, ze nie bedzie szlo go schlodzic ponizej pewnej temperatury, a wtedy bedzie niezle halasowal caly czas, tj. az z tej gierki nie wyjdziesz. Cooler powietrzny to uklad otwarty, wiec wspomagany przez wentylatory obudowy, ktore beda bardzo mocne. Trudno jednak przewidziec, czy przy twoim configu i oczywiscie po OC procka bedziesz doprowadzal AiO do takiego stanu. Ten kto kompow zawodowo nie sklada i ich nie testuje, nie moze wyrokowac, wiec przypuszczam, ze D15 spisze sie tu wystarczajaco dobrze i ciszej.

W kwestii dysku, nie potrzebujesz takiego z radiatorem, bo wybrana plyta juz takie ma. Mozesz wziac moj dysk z sygnaturki, mozesz zastanowic sie nad Samsungami. Na ten moment do gierek nie ma to sensu, ale nadchodzace konsole beda mialy wlasnie bardzo szybkie dyski i ciekaw jestem, czy w jakims stopniu przelozy sie to na konwersje na pecety. Rob, co uwazasz, bo mozna Cie wmanewrowac w szybki dysk, ktory nigdy sie nie przyda, a moze byc tez odwrotnie.

Kolejna kwestia jest wielkosc tej skrzynki. Dolicz sobie dobre 10 cm do jej dlugosci, bo musi miec gdzie wypuszczac gorace powietrze. Dolicz tak 6 cm do szerokosci, bo musi miec skad zaciagac. Nie mysl tez, by wstawiac i9 i 3080 pod biurko, bo beda sie niezle pichcic, wiec bedzie glosno i goraco. Chyba, ze powietrze z tylu bedzie mialo ktoredy ulatywac do gory. Ja u siebie mam biurko przylegajace do sciany, wiec odpada. Na biurku obok ucha tez sie wyciszanych skrzynek nie stawia. Masz na to wszystko miejsce?

Smigla mozna zostawic, bo ciche i znakomite, ale wolne i trudno powiedziec, czy dadza rade z OC. Silent Wings 3 o tej samej wielkosci i predkosci sa 3 stopnie bardziej wydajne w RealBenchu i Furmarku, ale tez jeszcze cichsze. Polecilbym taka podmianke jedynie osobom, ktore chca miec po prostu lepsze bez wzgledu na koszt, ale opcja High Speed bedzie jeszcze mocniejsza. Do obu rozmiarow wzialbym 3x https://www.x-kom.pl/p/322202-wentylator-do-komputera-be-quiet-silentwings-3-140mm-pwm-high-speed.html#Specyfikacja - 2 na front, 1 na tyl. Nie pomyl sie: 4-pin (PWM), High Speed. W Define masz tez miejsce na naped, w XL nawet dwa, ale nie wiem, czy potrzebujesz.

 

 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Za kilka euro więcej wybrane chłodzenie dostaniesz w wersji Chromax, które będzie o wiele lepiej wyglądało w obudowie z przeszkleniem. @SolInvictus skończę tak jak ty? Z banem na 2 tygodnie? Daj już sobie spokój i ochłoń. Podzielam zdanie co do dysku, na płycie jest heatsink z padami, co więcej Samsung ma lepsze parametry zapisu/odczytu. Skoro jest budżet to brałbym najwyższą półkę :)

Edytowano przez Daimyo
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Pisales do mnie jakis czas temu i chyba Ci tam wytlumaczylem? Plan byl taki, ze szalejemy teraz ze wszystkim poza prockiem, plyta i ramami. Za rok, dwa, przeskakujesz na platforme z DDR5 i PCIe 4.0 i wtedy szastasz szmalem na kozaki, bo mozna bedzie przypuszczac, ze starcza na lata. W kwestii pozostalych komponentow nic sie za bardzo nie rusza, wiec mozna zaszalec od razu.

https://www.x-kom.pl/p/564439-procesor-intel-core-i7-intel-core-i7-10700k.html

https://www.x-kom.pl/p/542151-plyta-glowna-socket-1200-msi-mag-z490-tomahawk.html

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...