Skocz do zawartości
predatorekk

Rozwiązany: Komputer do gier do 3000€ ~ 13000 zł

Polecane posty

@predatorekk Wyszlo kwotowo w miare rozsadnie, bo bez wydatkow, ktore przewidziales, a do ktorych ja od poczatku zniechecalem ;)

A w kwestii procesora poczekalbym na testy kart. Jesli grane bedzie w 4K, byc moze lepsza opcja bedzie postawienie na AMD z mocna plyta 550. Bedziesz mial opcje dysku i grafiki na PCIe 4.0, wiec byc moze uda sie zbudowac koksa na lata od razu. Jedynie trudno powiedziec, ile wniosa pamieci DDR5, wiec przyjmujac, ze procki AMD ogarna karte, owe pamieci to niemal jedyny argument za opcja z przesiadka za niedlugo. Na ten moment roznica pomiedzy AMD, a Intelem w wysokich rozdzialkach jest taka, ze Intel ma wieksze szanse ogarnac upgrade tej samej dla obu przypadkow przyszlej, nastepnej karty. Jesli DDR5 faktycznie cos wniesie, to i tak czekalaby Cie wymiana platformy.

Co do kart, nie wiemy komu wyjdzie twoja karta najlepiej. Jesli ktos powiedzialby mi, ze wybieram teraz na czuja najlepsza karte i dostaje ja za darmo, postawilbym na opcje Gaming Trio od MSI. Zwykle mocno krecone, z najlepsza kultura pracy i ukladem chlodzenia. Ich flagowce dziela sie na opcje X i Z. Z jest zdecydowanie drozsza, ale jeszcze lepsza do OC i tylko sens krecenia za nia przemawia.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Wyszlo kwotowo w miare rozsadnie, bo bez wydatkow, ktore przewidziales, a do ktorych ja od poczatku zniechecalem ;)

A w kwestii procesora poczekalbym na testy kart. Jesli grane bedzie w 4K, byc moze lepsza opcja bedzie postawienie na AMD z mocna plyta 550. Bedziesz mial opcje dysku i grafiki na PCIe 4.0, wiec byc moze uda sie zbudowac koksa na lata od razu. Jedynie trudno powiedziec, ile wniosa pamieci DDR5, wiec przyjmujac, ze procki AMD ogarna karte, owe pamieci to niemal jedyny argument za opcja z przesiadka za niedlugo. Na ten moment roznica pomiedzy AMD, a Intelem w wysokich rozdzialkach jest taka, ze Intel ma wieksze szanse ogarnac upgrade tej samej dla obu przypadkow przyszlej, nastepnej karty. Jesli DDR5 faktycznie cos wniesie, to i tak czekalaby Cie wymiana platformy.

Co do kart, nie wiemy komu wyjdzie twoja karta najlepiej. Jesli ktos powiedzialby mi, ze wybieram teraz na czuja najlepsza karte i dostaje ja za darmo, postawilbym na opcje Gaming Trio od MSI. Zwykle mocno krecone, z najlepsza kultura pracy i ukladem chlodzenia. Ich flagowce dziela sie na opcje X i Z. Z jest zdecydowanie drozsza, ale jeszcze lepsza do OC i tylko sens krecenia za nia przemawia.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk A ja bym tak sie nie spieszyl. Myslisz, ze to taka mega okazja, ze wszyscy Polacy sie rzuca, by wyskoczyc z trzech kolek? Szybko pewnie pierwsza partia dla tych najbardziej napalonych i po bandyckich cenach z dodatkiem ,,januszowego". Miesiac po premierze beda lezec i czekac. W tym czasie poprzegladasz multum testow i porownan, ostatecznie zadecydujemy o wyborze platformy Intel-AMD i dobierzemy najlepszego niereferenta nie placac za to glupich pieniedzy.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Jak w sieci bedzie multum testow i porownan. A komentarzy pod kartami w sklepach tak duzo, ze bedzie wiadomo, kto dal ciala i na jego kartach wyjatkowo piszcza cewki lub sa problemy z ukladem chlodzenia.

Mozna gdybac, czy beda problemy z dostepnoscia. Ja swoja Superke kupilem dokladnie miesiac po premierze i stany sklepowe byly spoko, ale ceny niektorych kart typu MSI Gaming kosmiczne (2 wentylatory MSI Gaming X za prawie 3 stowy wiecej niz moj Gaming OC). Opcja Super nie byla taka atrakcja jak nowa generacja, ale nie ma jak porownywac.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producentem nowych kart Nvidii jest Samsung. NV nie wie, jak będzie sprawował się proces technologiczny Samsunga i z tego powodu ma rzekomo nie zamawiać produkcji zbyt wielu chipów w tym roku.

Zatem mamy do czynienia z nową sytuacją, bo produkcją kilku ostatnich generacji zajmowała się firma TSMC. Samsung produkował jedynie chipy do kart z niższej półki.

Edytowano przez Bull3t
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bull3t napisał:

Producentem nowych kart Nvidi jest Samsung. NV nie wie, jak będzie sprawował się proces technologiczny Samsunga i z tego powodu ma rzekomo nie zamawiać produkcji zbyt wielu chipów w tym roku.

Dla mnie to brzmi jak napedzajaca sprzedaz marktetingowa gadka. Dolozmy do tego jeszcze Covida, ktory jakby narobil problemow, to cala premiera by sie obsunela. 

@predatorekk Grunt to, zebys nie bral po prostu czegos co jest, bo pozniej mozesz zastanawiac sie, jakby to bylo, jakbys mial jakas lepsza karte i przez to zalowac tego pospiechu. Wiem, ze chcesz miec pewnie kompa jak najszybciej, ale skoro teraz dajesz bez niego rade, to dasz ten miesiac dluzej. Jesli nie bedziesz mogl sie powstrzymac, bierz w ciemno Gaming X Trio i pewnie najlepiej na tym wyjdziesz, a tylko zaplacisz jak za zboze. Co do kwestii tego, ze w Niemczech 700 euro to nic, jedna sprawa, czy kogos stac, a druga czy chce to kupic. Czy ja czekam na Ampere? Nie. Na pewno nie czekam na 3070, bo raczej za malo, bym sie fatygowal ze zmiana karty (mimo ze ze sprzedaza obecnej, na ktora jestem ugadany z kolega z osiedlowego serwisu malo by mnie ta operacja wyszla), uciagniecie przez mojego procka 3080 w mojej rozdzialce moze budzic watpliwosci, a na koncu najwazniejsze - na ten moment nie potrzebuje mocniejszej karty. Gdy dojde do wniosku, ze slabuje, kupie sobie nowa i nie obchodzi mnie, ze obecna bedzie pewnie wtedy mnie warta. Rozsadnie, tu chodzi o to, zeby sobie zadowalajaco pograc, a nie kupic mocniejsza karte, bo jest duzy skok wydajnosci wzgledem poprzedniej generacji.

 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zestaw zrobił się gotowy do zakupu.

Fractal Define 7 Gray TG Light Tint Obudowa bez okna do karty Gaming Trio z ledami RGB, to stylistycznie średni pomysł. Kwestia też gustu co do przyciemnienia. Clear - panel przezroczysty. Dark - to przyciemniana szyba. Nie wiem czy widziałeś obudowę Meshify S2. Jest chłodna i przewiewna, ale nie ma drzwiczek i wyciszenia. Jest też w tańszej wersji bez okna. Jeśli nie będziesz podkręcał procesora, to możesz wybrać i7-10700 w wersji bez k. Nie ma co patrzeć, że jest niżej taktowany, bo realna różnica między wersją z k jest w grach widoczna tylko na liczniku FPS. Ram-u lepiej brać 32GB, żeby starczyło na dłużej niż wyżej taktowany. 3600Mhz≤+ to jest już naprawdę spoko ram. 

Rekomendowany zasilacz do karty 3080 to 750w, to mocy 850w nie wykorzystasz. Tym bardziej jak nie będziesz podkręcał podzespołów. Bez przepłacania za firmę, to może PNY, tylko nwm czy mają pół pasywne chłodzenie, bo nie ma jeszcze testów, ale ogólnie kultura pracy, oraz jakość wykonania stoją na poziomie najdroższych modeli. Ciekaw jestem, czy nowy MSI Ventus otrzyma pól pasywne chłodzenie. Gigabyte też powinny być ok, tylko tam pisze, że te karty będą dopiero w przedsprzedaży po 17-stym września.

 


 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten od MSI, chodzi o to ze będzie taki popyt ze jak nie zamówię 17.09 o 15:00 to zamówię po nowym roku dopiero , czytaliście jak te karty kopia kryptowaluty widzieliście ze już chinczyki maja ich po 10 w swoich koparkach są 4 razy wydajniejsze w kopaniu jak 2080 ti przy czym prawie dwa razy tańsze

... wiec zamówię 17.09 o godz 15:00 tego MSI TRIO :)https://www.caseking.de/msi-geforce-rtx-3080-gaming-x-trio-10g-10240-mb-gddr6x-gcmc-248.html 
A powiedzcie dobra cena ? Dobrze jest wyceniony ?

co z karta od PNY ? Jak jest tańsza to w sumie warto ja brać ? Czy pasywne chłodzenie jest aż tak potrzebne w zamkniętej obudowie ?

Edytowano przez predatorekk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michal30 napisał:

Fractal Define 7 Gray TG Light Tint Obudowa bez okna do karty Gaming Trio z ledami RGB, to stylistycznie średni pomysł.

Wyciszana obudowa z oknem minie sie z celem. Zabuli 7 stowek, by dostac najcichsza skrzynke, a dostanie mniej i trudno powiedziec jak cicha skrzynke. Cala idea tego buildu to czysta funkcjonalnosc, zaden wyglad, a koledze wydaje sie to odpowiadac i pokrywac z oczekiwaniami - jakby Trio byla rozowa, tez bym ja polecil. Zanim wzialem sobie Define, mialem Armisa AR7 i postanowilem stestowac na nim pare rzeczy, by zobaczyc, czy warto wyskoczyc z tych 7 stowek na skrzynke. Czyli czy wygluszenie cos daje i czy warto bawic sie w smigla za stowke. Obie rzeczy robia konkretna roznice, wiec imo tak. Wygluszenie rozkladalem etapami i najwiecej daje na scianach bocznych, a powatpiewam w ta za plyta glowna, stad tez moje zdanie o wyciszanych skrzynkach z oknem.

@predatorekk Jak widzisz, moje przewidywania sie sprawdzily i jest to karta bardzo kosztowna. Nie wiem na jakiej podstawie mozna by uznac najdrozsza karte w sklepie za dobrze wyceniona, ale to przeciez wzgledne, bo zestawiasz to z tym, co soba reprezentuje wzgledem innych, a tego nie wiemy. A zwykle Trio byla najlepsza, wiec pewnie i tym razem tak bedzie. Nie idz w tanioche z jakas PNY, bo to ze bedzie gorsza masz jak w banku. Jak chcesz przyciac, to juz wez tego Gigusia Gaminga, ale dalej nie polecam, bo masz budzet na lepsze. Sam mam ta karte i jestem zadowolony, ale wzialem ja tylko dlatego, ze gdy kupowalem, po prostu nie bylo w sklepach Trio. Nie wiem, czy byly wszedzie wyprzedane, czy po prostu pojawily sie pozniej, ale stalem przed wyborem Gaming OC lub dwu-wentylatorowy Gaming X za prawie 3 stowy wiecej. Zalozylem, ze lepiej wyjde i temperaturowo i w kwestii kultury pracy na wzieciu niby glosniejszej karty, ale z wiekszym ukladem chlodzenia i skreceniem jej obrotow. Operuje przy obciazeniu na 55% predkosci wentylatorow i jest zadowalajaca, ale X Trio bylaby pewnie jeszcze lepsza.

W tak cichej skrzynce tryb pol-pasywny jest Ci raczej niepotrzebny. U mnie jest wylaczony, wiec Gigus przy braku obciazenia lata na minimalnej predkosci 900 rpm i go nie slychac. Przelaczalem te tryby, nasluchiwalem roznic i ich nie zauwazylem, ale oczywiscie wszystko zalezy od danej karty, bo moze takie PNY bedzie glosniejsze lub z wyzsza predkoscia minimalna. Ogolem tryb pol-pasywny burzy mi tez plan wentylacji, wiec dobrze sie zlozylo, ze moge sobie go bez zalu odpuscic.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Dziwie sie twojej zmianie podejscia na oszczedzanie na wszystkim. Pierw oszczedzanie na plycie do i7, ktora zaproponowalem prawie dwa razy tansza od poprzednio rozpatrywanej, teraz 50 euro na karcie za 800 euro. Oczywiscie, poczekaj na testy, ale nie liczylbym, ze taki Gigus bedzie konkurencyjny wzgledem Trio.

Przy tej tendencji, nie wiem co w zestawie dalej robi ten zasilacz. Od poczatku upierasz sie przy kosmicznym zasilaczu nie potrafiac tego uzasadnic i nie sluchajac argumentow uzasadniajacych to, ze to bezsensowny pomysl. Nie jestem fanem kupowania do kompa do gier kosmicznego zasilacza przy zalozeniu, ze ten starczy na lata, a przy zastosowaniu growo-internetowym nie oszczedzisz tez sensownych pieniedzy na pradzie. Za te pieniadze mialbys dwa kozaki w postaci RMxow - jakby jednak zabraklo Ci mocy gdzies po drodze.

Duzo kasy oszczedzilismy, pomysl na monitorem ultrapanoramicznym. Nie wiem, czy sa takie w 4K, a i poczekaj na testy kart, by zobaczyc czy obecne procki dadza rade z 3080 w 1440p, ktora ma najwiecej sensu. Osobiscie wole grac na ultrapanoramie 1440p niz telewizorsze 4K, bo zwyczajnie nie widze roznicy w rodzialce, a 21:9 robi mega robote. Odnosze wrazenie, ze na takich proporcjach powinno sie grac od zawsze.

Pomysl ogolem nad calym setupem, by fajnie sie przy tym siedzialo. Bo fajny setup to w moim rozumieniu nie jakies swiatelka i szyby, nie sapanie nad podkrecaniem wszystkiego, by klatki/zlotowki sie jak najlepiej kalkulowaly i starczylo na jak najdluzej, a co tam ze glosniej. Fajny setup to tzw. pleasant computing experience - cichy komputer, 21:9, dobre glosniki, ergonomiczna klawiatura z mieciutka podkladka pod nadgarstki, wygodna myszka, ktora w ogole nie meczy przy dluzszych sesjach, mila w dotyku podkladka, wygodny fotel. I tak sie siedzi, mam tak i polecam ;)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk To bedzie super opcja i to naprawde na wypasie. Tylko wlasnie zwroc uwage, czy ten RMx jest opcja zrewidowana wlasnie z 2018 roku, bo lepsza. Jesli mnie pamiec nie myli, na pierwszy rzut oka rozni sie wygladem - jest wyraznie krotszy od poprzednika. Nie wiem, czy w sklepach sa dalej starsze opcje, ale moze.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobię daruje sobie tego Prime :) a ramy się zgadzają ? Te mam brać ?https://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-red-at-ddr4-3600-dram-desktop-gaming-memory-kit-32gb-16gbx2-cl16-bl2k16g36c16u4r-6492658/?utm_source=ceneo&utm_medium=referralNie ma jakiś innych bardziej popularnych 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Moja opinia o Ballistixach jest prosta - super sprawa, jesli bedziesz je krecic. Jesli nie bedziesz to przeplacisz, wiec wez lepsze po XMP za te same lub mniejsze pieniadze, bo pewnie takie bez problemu znajdziesz.

Ogolem z ramami, prockiem i plyta proponuje poczekac do testow kart. Byc moze warto bedzie przeskoczyc na AMD.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...