Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość JacHoO

Wasza droga do chwały czyli jak wyskubać kasę na CDA :)

Polecane posty

Mnie zawsze uda się "wyżulić" trochę pieniędzy na CDA. W ogóle zrobiłem taki przekręt, że przestałem książki czytać. No i troskliwi rodzice każą mi czytać. Zawarliśmy ugodę - trochę czytam i kupują mi zawsze CDA. Dla mnie to nie przeszkoda, bo czytać uwielbiam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, po prostu podchodzę do rodzicielki, mówię, że chcę 20 pln i dostaję je. nierzadko jest tak, że moja mama pamięta, że jutro wychodzi nowy CD-A (bo jej kilka dni wcześniej powiedziałem, że wkrótce nowy numer) i mi kasę daje nawet bez pytania :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej ,,Mama kup nowe Cd-Action,, wystarczy ale jeśli to nie pomaga to uzasadniam iż :

1. Mam pismo + gierki za które normalnie zapłaciłbym więcej

2. ,, I co ja niby będę czytał ?! ,,

3. ,, Jak mam być dziennikarzem to muszę czytać i być na bieżąco wiedzieć co się dzieje w prasie branżowej :lol:

Jak na moich rodzicieli tyle starcza :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze to robie trzy rzeczy:

1. sępie kasę to na drożdżówkę czy coś (tradycyjnie 5 zł) z czego wydaje 2-3 złote

2. idę do babci pod pretekstem że chce sobie kupić jakąś książkę (ostatnio zarobiłem tak 100zł :D i oczywiście kupiłem 2 książki i cda :P )

3. " mamo mamusiuuu daj parę złotych bo mi brakuje na gazetę " (zwykle brakuje złotówkę czy dwie a biorę 5-7zł) i sprzątam w domu zawsze działa (ale przed tym wszystkim zawsze sprawdzam portfel czy mają coś kasy żeby nie podlizywać się na darmo :D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glupio się przyznać,ale pracuję i zarabiam :blink: Od kiedy jestem żonaty jestem twórcą wybitnych tekstów dlaczego CDA muszę mieć ;) Żartowalem,żona uznaje i wspóldzieli moją pasję do grania,w CDA czyta dowcipy(DAJCIE ICH WIĘCEJ!!!!!!),więc mój dylemat polega na wyborze:kiosk czy prenumerata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja około 10 (11?) zaczynam coś takiego

ja-ehh zara jest ten zien, mamo masz 15 zl pożyczyć?

mama-na co?

ja-na ekszyna!

mama- na tę głupią GAZETE?!? <_<

ja- tak , i to nie gazeta a czasopismo! :angry:

mama-masz na autobus(najbliższy kiosk 5 km od chaty)

ja-[przelicza drobne] 1.50 ... 2.00 ... mam 2 20! :rolleyes:

mama- czekaj a gdzie masz kieszonkowe??

ja-a na pks musze miec, nie? (jak wcześniej sie konczą lekcje albo spierniczam)

mama-masz....

No i jade po ekszyna :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawdzie sam zarabiam, jednak moi rodzice stwierdzili, że skoro zbieram na lepszego PC i Wii, to nie będę więcej kupował ulubione pisemka za swoje. Za wszystkie pisma oraz gazety, które czyta cała rodzina (np. Polityka, Newsweek, GW, CDA, PSX Extreme, Neo +, itp.) płacą z własnej kieszeni. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na brata nie mam co liczyć, ostatnio wydaje wszystko na Tibię, MUonline itp., do tego pali szlugi :/

Piętnastaka zawsze się wyskubie z oszczędności albo zrobi się questa u starszej ;p

PS. CDA zbierałem od marca 2000 do października 2003, zacząłem znowu zbierać po tym, jak dodaliście Gothica II + NK, plz więcej takich grywalnych gierek, chociaż wiem że nie ma ich dużo na takim poziomie...

...acha Thief III też był zajefajny... klimacik i wogóle :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Mamo daj na sidiekszyn 8)

- Znowu! Ta gazeta co tydzień wychodzi?

- Jak to, przecież co miesiąc.

- No ale ty się nie chcesz uczyć.

- (Kurde) jak się nie uczę jak się uczę.

- No ale jesteś nie grzeczny.

- (XP) jak jestem nie grzeczny jak jestem grzeczny.

- No dobra ale...

- ... och mamo spiesze się papa

- no idź, idź

Muszę korzystać z tego że jeszcze nie zarabiam - JESZCZE!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie to jest tak:

[M]ama - Synu, choć tu do mnie!

[J]a - Idę, lecę, pędzę! :D

M - Leć do sklepu chleb i mleko kupić!

J - Mamo, wiesz, że dziś premiera CD-Action?

M - Eee, nie. I co w związku z tym?

J - <biedna mina kota ze "Shreka"> Daj mi blaszaka, no daj...

M - A co będę miała w zamian?

J - Chleb i mleko. I dam Ci CDA poczytać...Oczywiście jak sam to zrobię...

M - Nie!

[T]ata - Co tu się dzieje?

J - Mama na CDA mi nie chce dać!

M - To niszczy mózg.

T - Nieprawda. Masz tu, synu, 25zł, kup CDA, to co mama Cię prosiła i jeszcze coś do chrupania przy czytaniu, OK?

J - Już idę!

Tak jest co miesiąc, mój tata to równy typ...Już niedługo będziemy razem browarki pić, jak go namówię.xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robie inaczej tzn. jeżeli mama nie chce mi dać kasy na CDA, to zaczynam jej wytykać wszystkie pisemka które ona kupuje i wtedy mówie że 15 zł na miesiąc to wcale nie drogo, a ona na to masz tu 20 zł i mnie nie denerwuj. To zawsze działa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieżle tylko że treningi piłki nożnej są równie fajne co CDA (bynajmniej dla mnie), tak na prawde to wole nawet zagrać w noge niż poczytać CDA.

Żeby nie offtopować :

Mam jeszcze jeden numer, po prostu namawiam ojca a on mi kupuje bez przeszkód. Spoko gościu . Teraz namawiam go na prenumerate, na pewno nie będzie tak łatwo jak ze zwykłym numerem <_<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...