Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Phnom

Freeware

Polecane posty

Skoro był sploder, to proponuję jeszcze lepszą i bardziej złożoną platformę do tworzenia gier we flashu- Playcrafter (www.playcrafter.com). Polecam! Można stworzyć grę praktycznie każdego gatunku poza FPS, RPG i strategią (ale gra typu defence już powstać może).

Wydaje się prosta, ale jak się pozna tajniki tworzenia własnych części do gier to zabawa się rozkręca!

A tu macie recenzję mojego autorstwa:

PlayCrafter to gra bardzo nietypowa- przede wszystkim, można powiedzieć, że tworzy nowy odłam MMO- opisywana tu produkcja jest szczerze mówiąc podobna zarówno do MMORPG, jak i byle portalu społecznościowego i bardziej masowego odpowiednika chatu.

Zacznijmy od powiedzenia, co to w ogóle jest. otóż, jest to platforma, dzięki której można łatwo tworzyć gry i publikować je w witrynie www.playcrafter.com. Całość działa w technologii Flash, za co twórcom należy się szacunek z tego, że wycisnęli z tej platformy praktycznie wszystko. Za wszystkie niemal czynności otrzymujemy punkty (między innymi za: dodanie komentarza do dowolnej gry, ukończenie gry, ukończenie faworyzowanej gry, otrzymanie "like" na swoją grę), które przekładają się na poziomy doświadczenia. Co 10 takich otrzymujemy nowy stopień oraz odblokowujemy kilka nowych możliwości (co nie znaczy, że gry tworzone przez gracza o 3 poziomie są o wiele gorsze od tych, które tworzy ktoś na poziomie 43, dotyczą one głównie kosmetyki).

A jak się w ogóle tworzy gry? Bardzo prosto. Mamy do dyspozycji kilkaset gotowych części, ale nie jesteśmy ograniczeni tylko do nich. Możemy zmienić grafikę każdej części, jak i stworzyć zupełnie nową. Części tworzy się bardzo łatwo, tylko trzeba się nauczyć specyficznego języka programowania używanego w aplikacji. Części umieszczamy w grze za pomocą technologii "przeciągnij i upuść". System ten sprawdza się znakomicie mimo swojej prostoty, ale dla zaawansowanych użytkowników jest bardziej rozbudowany niż można by było przypuszczać, szczególnie, jak nauczymy się tworzyć bardzo zaawansowane części. możliwości są niemal nieograniczone.

Przejdźmy do strony społecznościowej recenzowanej aplikacji. Chat i system komentarzy do gier i użytkowników oczywiście mamy. Szkoda tylko, że nie ma nawet czegoś takiego jak emotikonki- można pisać tylko "suchy" tekst. Moderatorów jest dużo, każdy z nich jest także zwykłym graczem, tylko, że mającym możliwość wyrzucenia danego gracza z chatu i faworyzowania gry. Ta ostatnia opcja jest szczególnie pożądana- niemal każdy gracz chce mieć jak najwięcej gier, które zostaną przez moderatora faworyzowane. Gwarantuje to zastrzyk punktów, ponieważ taka gra bardzo szybko otrzymuje kilkadziesiąt "like" (za każdy otrzymuje się 1 pkt, a średnio na grę jest ich 90, przejście z poziomu 20 do 21 to około 300 pkt- spory awans? Aby trochę ostudzić zapał- punkty daje tylko pierwszych 30 "like").

Teraz pora na grafikę i muzykę- ta pierwsza prezentuje się jak na grę w technologii flash naprawdę imponująco, nawet przy standardowych częściach, ale już niestety muzyka jest o wiele słabsza- mamy do dyspozycji zaledwie około 25-30 melodii, w tym większości nawet nie warto słuchać.

Teraz pora wymienić wady tej produkcji- przede wszystkim, nie jest to produkcja, przy której spędzimy kilka godzin na dzień. Przyznam, raczej nie nudzi się ona nawet po długim czasie ze względu na olbrzymią różnorodność, ale jednak w końcu nie będzie w co grać, a tworzenie własnych gier bawi tylko ze 2-3 godzinny dziennie, o ile ktoś naprawdę się zaabsorbuje. Poza tym- ograniczenie do 10 poziomów, tego tłumaczyć nie trzeba, ale i tak te 10 poziomów to wystarczająco dużo, aby zrobić grę trwającą nawet kilkanaście minut. Poza tym jeśli na planszy jest dużo elementów gra zaczyn a mieć tendencję do klatkowania i zawieszania się. Nawet procesor z 2008 roku to za mało- wyrobi on maksymalnie 20-30 obiektów ruszających się i posiadających AI. o wiele lepiej jest z innymi częściami- na planszy może być ich nawet powyżej 100, a powyżej też gra nie klatkuje, ale spada poniżej stałego poziomu 60 klatek do około 45.

Ocena: 8+

Grywalność: 9-

Grafika: 9 (w porównaniu do innych gier Flash)

Muzyka: 5 (w porównaniu do innych gier Flash)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.arcadetown.com/sharkmountain/download.asp

pod tym adresem można pobrać grę "Shark Mountain" - gra w zasadzie polega na tym że mamy rekina na lodowcu który zabija alpinistów, którzy chcę przekuć się w głąb lodowca. gameplay jest podobny do gry o dużej gliździe na pustyni z tym że mamy zimę i góry. ciekawy system Arczików, które można dostać np za upolowanie 5 helikopterów czy zabicie w pojedynczym skoku 20 alpinistów.

Trochę nie ma sensu to że nasz rekin przepływa przez lód, ale kto nie lubi zabijać alpinistów rekinem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie Wam coś zasugerować, co na pewno Phnomowi ułatwi pracę nad działem freeware.

Jeżeli chcecie by przez Was zaproponowana gra pojawiła się na stronie głównej, uczyńcie następującą magię:

1) złapcie dwa screeny z gry (w miarę efektowne)

2) dodajcie jakiś obrazek tytułowy do newsa (byle się kojarzył z grą) - wymiary 540x350 px

3) Napiszcie krótki (10-15 zdań) opis gry i załączcie linka do bezpośredniego pobrania gry. Również się podpiszcie.

Następnie wszystko zapakujcie w zipa czy innego rara i wyślijcie do mnie: ramzes_xiii(maupa)fppmz(kropka)pl

Jeżeli wszystko ww. zrobiliście - publikacja na stronie głównej z waszą ksywką praktycznie pewna.

;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już ktoś pisał ale co tam :D, opiszę swoimi słowami

Soul-Fu

Bardzo Ciekawy RPG, Mamy kilka postaci co ma dobre i złe strony

Opiszę kilka postaci ale nie wszystkie :P bo nie chce za dużo zdradzać

Dwarf, czyli Krasnolud, Powolny ale silny, idealny do młucenia wrogów

Healer, Skromnie odziana Kobitka :) Odpowiadająca za leczenie, Raczej słaba

Elf i Jive Elf (Taki Mroczny Elf) Odpowiednik Huntera, i właśnie jego bronią jest Łuk.

Są Jeszcze inne postacie Jak Soldier, Hubbin czy Gnome, ale ich opisywać nie będe.

Co Prawda mamy jedno miejsce, ale spore do zwiedzenia, gra jest nieco trudna, ale z pomocą może przyjsć Najemnik, albo drugi gracz :D, tak można wspólnie grać z kolegą obok, trybu Network nie tykałem więc nie wiem jak to jest, można we 4 osoby grać naraz, dlatego warto pomyśleć kto kim będzie grał, Ja grałem Elfem a mój Brachol Helaerką :D może nie walczył za dużo, ale bardzo mi przydatny kiedy brakowało serduszek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę zaproponować Warning Forever.

Pamięta ktoś Gradiusa ze starusieńkiego NES'a i wprowadzony przez tą grę boss rush?

Tu mamy dokładnie to samo - kosmiczny shooter, w którym zadaniem gracza jest po prostu pokonywanie kolejnych bossów. Problem w tym, że gra monitoruje taktyki gracza i sprawia, że każdy kolejny przeciwnik otrzymuje dodatkowe ulepszenia mające kontrować styl walki grającego :] Polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam grę pt. Phun

Phun to gra sandboxowa, najprościej można byłoby nazwać ją Garry's Mod 2D. Oddane są nam narzędzia dzięki którym budujemy różne konstrukcje, mechanizmy. Przy odrobinie wyobraźni możemy stworzyć wiele ciekawych rzeczy.

Silnik fizyczny generuje wszystko tak jak powinno być. Resztę odkryjcie sami, a ja zapraszam do ściągnięcia jej z Oficjalnej Strony Gry

Miłej Zabawy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już linka ale bardzo fajna strzelanka 2D to Plazma Burst. Nie jest rozbudowana. Posiadamy kilka rodzajów broni którymi eliminujemy kolejnych wrogów. Fabuła jest bardzo prosta. Znaleźliśmy się wraz z kompanem (którego widzimy przez kilka etapów) na złej planecie o złej porze. Początkowo walczymy z ludźmi, lecz po kilku misjach planeta zostaje zaatakowana przez roboty bojowe. W grze występuje kilka pukawek i granaty. Gra jak na 2D jest dość krwawa i ma spore wymagania, gdyż obsługuje średnio skomplikowany silnik fizyczny. W każdym razie polecam.

PS: Postaram się poszukać linku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój freeware'owy faworyt? Zdecydowanie the White Chamber. The White Chamber to staroszkolna przygodówka - stare, dobre kieszenie mieszczące słonia, klucz francuski a nawet zapałki, point and click... Wiadomo, jakie klimaty :) Wszystko to okraszone niebrzydką grafiką i niesamowitą fabułą, nietypowym dla gier przygodowych uczuciem zaszczucia i wyobcowania... Jedyne, co może odepchnąć delikatnie od produkcji to wygląd głównej bohaterki (manga, anime i inny japoński style :) oraz troszkę "nieruchawy" model (to znaczy... ona się rusza, tylko tak trochę niemrawo). Tak, czy inaczej - nie ważne, czy lubisz przygodówki - po prostu trzeba zapoznać się z tą grą choćby dla jej specyficznego klimatu i fabuły. Dla cierpliwych/zbieraczy wszystkiego co się da - gra ma chyba z 7 (sick!) zakończeń.

Do ściągnięcia stąd: http://www.filefront.com/14630037/thewhite...er1.7SETUP.exe/

Dla poszukiwaczy chcących to znaleźć i pobrać samodzielnie - to jest THE White Chamber, a nie po prostu White Chamber (wbrew pozorom-duża różnica)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...