Skocz do zawartości
Vilmar

Rozwiązany: Monitor 27"

Polecane posty

Witam

Zastanawiam się nad kupnem monitora 27"  o rozdzielczości 1440p. 

 Czy na chwile obecna ceny są na jakimś sensownym poziomie czy w związku  z korona wirusem odleciały już w kosmos?

Jakim mniej więcej budżetem trzeba dysponować żeby kupić coś sensownego? (monitor dla gracza oczywiście)

Matryca IPS zapewne dla ładnych kolorów, nie wiem co sadzić o odświeżaniu. Nie gram w gry sportowe ani żadne MMO czy dajmy na to jakieś CSy.  Czy jest wiec sens  kupić coś powyżej 60 Hz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na monitory ceny są jeszcze w miarę sensowne i jeśli chciałbyś coś w 60-75 Hz to tak ~1200 są do kupienia. Czy wyższe odświeżanie to już zależy od tego jaką grafę masz i czy uciągnie to. Wtedy monitor z 120-144 Hz to tak już ~1600 i to na matrycy już VA, do IPS trzeba by tak dodatkowo z 200 stówki doliczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPS do 1500 zł też się kupi: Acer Nitro VG270UPbmiipx

 

Do 1500-1600 zł kupi się sensowny monitor 1440p 144 Hz. Coś lepszego to wydatek rzędu 1900-2300 zł.

Z perspektywy czasu lepiej będzie postawić na ekran z odświeżaniem 144 Hz. W przyszłości z pewnością to się przyda. Tegoroczne generacje kart graficznych zaserwują prawdopodobnie bardzo duży skok wydajności względem obecnie dostępnych produktów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem sobie monitory na morele.  Ciężko się rozeznać bo wiele na pierwszy rzut oka po podanych na stronie parametrach wygląda praktycznie na takie same. Zwróciłem uwagę na podany własnie przez Bull3t Acer Nitro VG270UPbmiipx oraz XV27UBMIIPRZX tu cena jest dla mnie za duża ale czym on właściwie się rożni oprócz HDR ?

 Następnie Samsung the space S27R750Q który jest chyba lepszy od pierwszego Arcera. Kolejny to AOC Q27G2U choć chyba lepiej dopłacić 100 zł i mieć  matryce IPS?

 Acer od Michal30  różni się od tego Acera 1500 zł tylko częstotliwością odświeżania? Czy te 144 Hz jest warte aż 1/3 ceny monitora?

Co do zakrzywionych czytałem ze bardzo dobrze sprawdzają się przy graniu/oglądaniu filmów. Ale co z normalnym użytkowaniem, pracą np w exelu czy autocadzie ? Mam wrażenie ze może to być meczące.

Monitor chciałbym kupić na lata. Teraz mam LG 22mp55 i właściwie gdyby nie to że coraz ciężej mi się z niego korzysta (wzrok) to pewnie nie zmieniałbym go  jeszcze przez parę lat. Chciałbym kupić monitor na takim poziomie żebym po jego włączeniu nie miał odczucia ze tamten stary był lepszy ;-P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vilmar Jesli gry, celuj w 1440p (20% klatek mniej wzgledem FullHD). Przy obecnej mocy kart graficznych nie kupowalbym monitora FullHD (ani 4K). Niech ma ta rozdzialke i 27", matryce IPS/VA, >100Hz, czas reakcji 1-5ms i FreeSync/G-Sync w przyzwoitym zakresie. Ja przesiadlem sie z IPSa na VA i wole ta matryce - dla mnie jest bardziej naturalna, ale nie wiem, jak stoja z bolaczkami IPS nowe nanoIPSy. Przegladaj rankingi z tego roku, czytaj recenzje. Ciagle wychodzi cos nowego i lepszego, wiec zwykle najlepszym wyborem sa swiezynki.

Przesiadlem sie z plaskiego na zakrzywiony i nie czuje roznicy w jakimkolwiek zastosowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Wcześniej czytałem gdzieś tu na forum ze słabo jest z dostawami od Morele tj. nie dotrzymują terminów, wysyłają sprzęt używany czy tam ze zwrotów jako nowy itp. Podobno ostatnimi czasy się tak u nich pogorszyło.  Ktoś coś kojarzy, albo zamawiał od nich niedawno? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2020 o 17:48, Vilmar napisał:

Zwróciłem uwagę na podany własnie przez Bull3t Acer Nitro VG270UPbmiipx oraz XV27UBMIIPRZX tu cena jest dla mnie za duża ale czym on właściwie się rożni oprócz HDR ?

Prawdopodobnie tylko HDR i stopką z regulacją wysokości.

4 godziny temu, Vilmar napisał:

Wcześniej czytałem gdzieś tu na forum ze słabo jest z dostawami od Morele tj. nie dotrzymują terminów, wysyłają sprzęt używany czy tam ze zwrotów jako nowy itp.

Z dotrzymaniem terminów jest problem nie tylko u nich. Ludzie siedzą w domach i kupują, więc stąd pewnie problemy.

Zdarzały się sytuacje z wysyłaniem sprzętu ze zwrotów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...