Skocz do zawartości

Polecanki!


Mariusz Saint

Polecane posty

Polecam Mahou Sensei Negima. Jest to manga autora Love Hina, która łączy w sobie humor z Love Hiny i dodaje do tego bardzo dobre walki samurajów, ninja, czarodziejów i mistrzów sztuk walki w ręcz. Jak dla mnie jedna z najlepszych mang jakie czytałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich... otóż poszukuję jakiegoś ciekawego anime coś w stylu Basilisk, Hellsing, Bleach i ewentualnie anime SF ( ogólnie walka ) ale coś bardziej mrocznym stylu... i jeszcze jeśli można :) sztuki walki/romans xD

PS oczywiście jeśli by coś było z ładną grafiką

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka, to może stary ale jak dla mnie dalej jary Berserk :P

Do głowy przychodzi mi jeszcze Elfen Lied, GANTZ, Claymore i Gungrave i parę kinówek. Z tymi tytułami to różnie bywa, jednym się podobają innym już nie :P

Ładna grafika to pojęcie względne, lepiej sam se przejrzyj - screeny do animców znajdziesz na anisearch.de

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem Green Green i zabrałem się za Golden Boya, którego też kończę(tylko 6 ep, jestem na 5). Tak, więc mam pytanie, co innego moglibyście mi polecić. Komedia, jednak z pomysłem i motywem echii.

Większość tego, co oglądałem jest tutaj:

http://myanimelist.net/animelist/LikeAShadow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyslowa komedyjka ecchi, huh? Znaczy, ten, w jakim anime przedstawiono najlepszy pretekst do pokazywania golizny? Nadawane teraz Kore wa Zombie Desu ka? (mnie tam smieszy ta rzeznia na ekranie :eyes:), oba sezony Sora no Otoshimono... i ewentualnie MM!, ktore moze nie ma w sobie zbyt duzo supernaturala/magii/whatever, ale nadrabia to bardzo ciekawymi "przypadkami" wsrod glownych bohaterow :cheesy:

Edytowano przez Sedinus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akikan, Ladies Versus Butlers, Mayoi Neko Overrun, Shukufuku no Campanella, Strike Witches (must watch :) ), w zasadzie Zero no Tsukaima, ewentualnie Girls Bravo i Hanaukyo Maid-tai. A jeśli już polecamy Sora no Otoshimono, spróbuj też Kampfera. Warte zapewne uwagi są też Maburaho i Asu no Yoichi. Może ci się też spodobać B Gata H Kei.

Sporą część mojej listy stanowią właśnie komedie, do tego niemało z nich z elemętami ecchi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się w obowiązku wspomnieć o Queen's Blade, niemniej polecam zachować ostrożność. Element komediowy nie jest tu najważniejszy (choć całkiem wyraźny), a prezentowane ecchi to bardzo ciężki kaliber. Największym plusem serii jest właśnie pomysł - zgrabne, wciągające i w paru miejscach mocno epickie fantasy - solidna fabuła, choć nikt nie oczekiwałby takiej po fanservise-show. Miłośnicy serii nie są zbyt liczni, ale oddani:)

Edytowano przez Kondzio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie zostanę przy Sora No Otoshimono. Dzieki za wszystko. A co do Queen' Blade... to mnie jakoś odtrąciło po pierwszym odcinku. Zgodzę się też, że tamto ecchi to naprawdę ciężki kaliber. Jednak mnie zbyt nie przyciągnęło... Za to SNO :trollface: Po pierwszym odcinku jestem usatysfakcjonowany, szczególnie, jak zobaczyłem, co wyprawia główny bohater :cheesy:

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

Szukam czegoś w klimacie Bleacha/Naruto. Tzn żeby było sf/fantasy, ale łifaut tehnolodżi no i jakieś efektowne walki. No i żeby trzymało fabułe na poziomie. Plus kreska która nie razi po oczach, nie musi być jakaś super, byle by tylko dało się to to oglądać bez niechcianych wycieczek do kibla, w celu opróżnienia żołądka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, szukam czegoś z dynamiczną walką, bez zbędnego gadania i przedłużania (ala Dragon Ball 5 minut gadania, 30 sekund walki, potem ładowanie kamehameha albo paro odcinkowe(!) Genk(g)i damy). Za dużo się naoglądałem Death Note'ów, Higuraszów czy innych Code Geassów gdzie walka toczyła się głównie w myślach / uczuciach bohaterów (nie twierdze, że to co wymieniłem jest złe. Uważam je za najlepsze anime jakie widziałem :>) Szukam też czegoś gdzie bohater(ka) walczyłby jak Noel Vermilion z gry BlazBlue. Oto ona, ta w niebieskim z dwoma pistolecikami :>

Znacie anime z bohaterem preferującym podobny styl walki? Z podobnie wyglądającymi walkami, dynamicznymi z masą wybuchów, cięć, kombosów we wszystkich kolorach tęczy? Mam ochotę na coś takiego :>

Dodam, że widziałem już Fate/Stay Night, Basilisk (imo słabiutki), Black Lagoon, Devil May Cry, Darker Than Black.

O jeśli znacie jeszcze coś z bohaterem o charakterku Alucarda z Hellsinga rzucajcie śmiało ;p

Edytowano przez MapetPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Tengen Toppa Gurren Lagann, jeśli mechy ci nie straszne :D Do tego One Piece chyba, że nie lubisz tasiemców to może Trigun ci się spodoba :P

A co do walki z pistoletami(oprócz Triguna, gdzie broń palna jest używana na co dzień) to znam takiego jednego bohatera z Soul Eater. Może nie główny, lecz często się pojawia.

PS. Widziałeś Darker than Black: Ryuusei no Gemini? (sezon 2)

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnostwo efektownych, dynamicznych i swietnie animowanych walk znajdziesz w Samurai Champloo. Nie ma w tym co prawda ani krzty supernaturala, a kombosy nie sa tak czeste i efektowne, ale... po co to komu, jak ma sie Mugena i Jina? Jesli nie zrazisz sie po pierwszych dwoch-trzech odcinkach, to obejrzyj Elemental Gelade. Huge, colorful weapons, lotsa combos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za propozycje, z pewnością zobaczę to co polecacie.

Soul Eater oglądałem. Kid był świetny z tą swoją miłością do symetrii (szczególnie scena z pisaniem egzaminu :P)

Darker than Black: Ryuusei no Gemini nie widziałem. Nadrobię :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam małą prośbę, mianowicie jakie animie byście polecili. Z góry mówię, że jestem co do anime bardzo wybredny:). Jak na stan obecny obejrzałem: Mugen no Ryvius, Seirei no Mirobito, Dead Note, Ghost Hunt, Sword of the stranger, Claymore, Juuni Kokki, Samurai 7. W tej chwili oglądam Last Exile. Prosił bym o anime z dobrą kreską coś w stylu wyżej wymienionych tak samo jak z tematyką:). Z góry dzięki i czekam na odpowiedź. Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wpadnie Piotrek i zacznie sypać tytułami

Następnym razem rzuć po prostu link do mojej listy :)

SYD drugi sezon - niestety, jak na razie nic. Jedynie OVA, która wyjdzie 15 kwietnia, która mam nadzieję będzie trzymać poziom :)

No, to sypnijmy:

Na pewno gorąco polecam Strike Witches, dużo ecchi, dużo wesołości, a do tego tak naprawdę do serii można dodać taga pantyshot. Jeśli chodzi o To LOVE-Ru, które w około 80% z czystego fanserwisu się składa, zwróć się w stronę mangi. Drugi sezon anime, który wiernie podążał za mangą, wystartował w dość trefnym punkcie, bo już po wszystkich niezłych arcach. Warto obejrzeć Shukufuku no Campanella, choćby dla samych eye-catchy (i speciali :) ) oraz Shuffle!, które jest nieco bardziej umiarkowane i nie jest jeno komedyją. Na zakończenie specjalnych polecanek dorzucę jeszcze Hanaukyo Maid-tai oraz remake z dopiskiem La Verite a także Sekirei, w którym można się zastanawiać, po co Musubi w ogóle zakłada cokolwiek na siebie, jeśli i tak kończy w takim a nie innym stanie...

Do tego jeszcze Akikan!, Asobi ni Iku yo! (choć fanseriwsu przy końcówce troszkę mniej), DearS, Girls Bravo, Kanokon, może Kämpfer, a także Ladies Versus Butlers! i Zero no Tsukaima.

Z tytułów, z którymi nie miałem aż tak dużego kontaktu, masz B Gata H Kei, które ze względu na zabiegi Yamady ma całkiem sporo humoru ecchi, oraz Kodomo no Jikan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem jedynie, że Shinnnn poszuka choć trochę informacji o podanych anime, zanim zacznie się za oglądanie zabierać. Zarówno na MAL, jak i na TVTropes (które jest dobrą stroną, jeśli chodzi o streszczanie fabuły, ja jak na razie nie natknąłem się na historię opisaną źle, mylnie tudzież błędnie) znajdują się stwierdzenie 'kontrowersyjny', do tego nie trzeba wiele szukać, żeby zlokalizować określenie '

lolicon

'. W tym momencie od osoby zależy jak podchodzi do wspomnianego zjawiska oraz przeróżnych kontrowersji, postaram się jednak następnym razem je zaznaczyć przy podawaniu tytułu.

Chyba, że popełniłem błąd i mylnie zawyżyłem poziom rozmówcy.

Edytowano przez piotrekn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KnJ odstaje od reszty podanych przez ciebie tytułów na tyle, że nie jest właściwe wymienianie go przynajmniej bez zdania komentarza. Zachowaj w przyszłości większą ostrożność w polecaniu tego tytułu, wspomnij przynajmniej o istnieniu kontrowersji z nim związanych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kon'nichiwa! (szpan z Google Translate to podstawa, żeby zaimponować ;) ) Zastanawiałem się nad swoim pierwszym razem. Czytaj - nie za bardzo japońskim, ale z aromatem japońszczyzny; krótką, zamkniętą historią i nastawioną na akcję fabułą i myślę, że znalazłem. Hellsing, gdyż tak ta się "znajdźka" nazywa, jest dobrym wyborem czy nie? Wybrałem, oczywiście to pierwsze, nie Ultimate, nie OVA, tylko zwykły Hellsing.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlatego oczywiście ten pierwszy Hellsing? Od niego odbiłem się po 1 odcinku, Ultimate natomiast obejrzałem już 3. Na głowę bije animacją i stylem 'zwykłego Hellsinga'. Przy okazji jest zgodny z mangą, z tego co się orientuję i ogólnie ma opinię dużo lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Hellsinga do podanych przez ciebie kryteriów pasuje mi Baccano. 13 odcinków, ciekawa historia w latach trzydziestych XX wieku, (na początku tylko wydaje się być mocno chaotyczna i w ogóle "ossochozi", ale potem się ładnie klaruje), sporo dobrej jakości akcji, do tego trochę krwi żeby zbyt cukierkowo nie było ;] Poza tym mnóstwo postaci, a co jedna to oryginalniejsza (choćby mafiozi, alchemicy, psychopata, młodociany gangster-mięczak, para sympatycznych złodziei). Ogółem świetna rzecz. Natomiast o Hellsingu anime słyszałem raczej średnie opinie, większość uważa, że OVA jednak po prostu lepsza i to nie tylko w tym, że trzyma się mangi. No i co z tego, że nie została skończona? Kiedyś w końcu dorobią resztę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...