Skocz do zawartości
Elipse

Upgrade PC pod 3440x1440

Polecane posty

Dzień dobry. Od kilku lat posiadam monitor o natywnej rozdzielczości 3440x1440 i odświeżaniu 50Hz. Moja dotychczasowa konfiguracja pozwala na stabilne 45-50 fps w większości gier które mnie interesują ale obawiam się że nadchodzący cyperpunk 2077 będzie wymagał bardzo mocnej maszyny. Nie chcę powtórki z Wiedźmina 2 w którego grałem na PC kupionym mniej więcej w okolicach premiery pierwszej części "growego Wiedźmina" w którego pykałem sobie w 20 fps'ach.
Obecna konfiguracja:
Procesor, I7-4790k 4GHz nie podkręcany i podkręcany nie będzie chłodzony Dark Rock Pro 3
Płyta główna, MSI Z97 Gaming 7
Karta graficzna, Zotac AMP! Extreme GTX 980
Ram, 16GB G.Skill 2600Hz DDR3(chyba)
Zasilacz, Seasonic Prime 750W  Plus Platinum 80
Obudowa, NZXT Phantom 410
Chciałbym wymienić wszystko ale ze względów finansowych nie jest to wykonalne. Modernizacja musi zostać rozbita na kilka etapów. W pierwszym rzucie zastanawiam się nad wymianą karty graficznej na RTX 2080 Super a płyty głównej z procesorem i pamięcią ram, plus chłodzenie typu AiO. Nie wiem co będzie lepiej ze sobą działać, wiem że stare na pewno będzie ograniczać nowe. Po przeczytaniu testów i obejrzeniu niektórych zestawień sprzętu przygotowałem sobie wstępnie co by mnie interesowało.
Płyta główna MSI MPG x570 + Ryzen 3700x + 16/32GB ram ddr4 lub MSI MPG z390 + I7 9700k + 16/32GB ram ddr4
Do obu zestawów chciałbym dodać jeszcze chłodzenie AiO które dałoby się zamontować na górze mojej obudowy, mógłbym też kupić nową obudowę ale mam jeden wymóg który utrudnia sprawę. Mało która obudowa która jako tako jest zaprojektowana z głową posiada miejsce na napędy optyczne DVD/bluray.
Jeśli chodzi o wymianę samej karty graficznej RTX 2080 super. Pytanie czy lepiej wymienić ją teraz czy najpierw zająć się procesorem i poczekać aż wyjdą kolejne RTX'y.
Budżetowo opcja 1. Procesor + reszta gratów myślę że max 3500zł opcja 2. karta graficzna 3500-4000zł. Co robić? Jak żyć? A tak poważnie co będzie lepszym wyborem aby po modernizacji tylko części podzespołów ten komputer miał ręce i nogi. W przyszłości niewykluczone jest że zmienię monitor na taki o większej częstotliwości odświeżania obrazu i wsparciem G-sync.
P.S. Interesują mnie wyłącznie części nowe z gwarancją.

Edytowano przez Elipse
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wydajność obecnej platformy w większości gier jest zadowalająca, to ja bym do premiery Cyberpunka 2077 niczego nie zmieniał. Zmiana platformy kompletnie nic Ci nie da przy obecnej karcie graficznej. Natomiast wymiana gpu da ogromny skok wydajności, ale zanim pojawi się wyczekiwana gra - mogą pojawić się nowe karty od któregoś z producentów. Poza tym, na rynku dedykowanych kart graficznych ma pojawić się nowy gracz  - Intel, którego karty miałyby pojawić się w połowie przyszłego roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poza tym, na rynku dedykowanych kart graficznych ma pojawić się nowy gracz  - Intel, którego karty miałyby pojawić się w połowie przyszłego roku.

Z tym nowym bym lekko polemizował. Niektórzy pamiętają (nie)sławne i740 oraz i752.

Niemniej 100% racji - nie ma sensu kupować sprzętu pod grę, której jeszcze nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...