Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Gość Dexiarz

Hehe...Ja do dobrego, powtarzam DOBREGO dubbingu nic nie mam, jednak jesli chodzi o gry komputerowe, to ja osobiscie wole tylko i wylacznei spolszczenie kinowe...Wyobrazacie sobie mafie z jakims polskim aktorem(Bogus Linda, heh :) ) w roli np. Tommiego Angelo :?:

krytykuje tylko to spolszczenie które jest jak wyżej napisałem wyjątkowo kiepaśne

Ja mowiac "kazdy by wolal" , mialem na mysli porownanie spolszczenia tego co jest czyli krotko mowiac beznadziejnego do napisow :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak tylko zapytam (bo nie mam tej gry), czy jak się ją instaluje, to można wybrać wersję orginalną lub polską :?: Bo jeżeli tak, to nie macie co narzekać, zainstalujcie sobie angielską i po sprawie. Ta polonizacja jest jak widać tylko dla desperatów :) A jak ktoś w ogóle nic nie miał nigdy wspólnego z angielskim, to powinien się cieszyć, że ma chociaż kiepską lokalizację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzałem trochę (ach, te restarty i ładowanie plansz po 50 razy...), co w Far Cry'iu jest najbardziej obciążające. Okazuje się, że rozdzielczość tekstur i cienie :) Resztę można ustawić na maksa.

Moje cudeńko to Athlon 2400+ z GeForce'm FX 5200 128MB DDR 128 bit i 256 MB RAM na pokładzie (obecnie), więc nie jest to potwór (albo "smok", jak to żeście napisali w recenzji, drodzy red. CDA :)), ale sprawyje się wzorowo. W 800x600.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to można wybrać wersję orginalną lub polską

Nie mozna' date=' jest tylko polska :( Jakby mozna bylo wybrac to bym nie narzekal bo angielski znam calkiem niezle i wole grac w gry w oryginalnych wersjach :)[/quote']

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może potfierdzić że na FX' ach FarCry chodzi płynnie przy podwyższonym antialiasingu ?? i nie widać przy tym większych zaciachów w wydajności ? - tak przynajmniej gdzieś wyczytałem.

A o jakie FX-y ci dokładnie chodzi? bo pomiędzy takim FX5200 64bit a FX5950ultra Jest różnica jak pomiędzy maluchem a bolidem Ralfa Schumachera :lol:

Chodzi mi o Sparkle GF FX 5600 256DDR i technologię Intelisample czy jakoś tak :) Podobno daje ona dużo większą wydajność przy włączonym antialiasingu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dexiarz - w takim razie faktycznie masz prawo narzekać. Dla Ciebie najlepszym chyba rozwiązaniem byłoby kupować zatem gierki w USA czy Angli :) Podejrzewam jednak, że za przesyłkę zapłaciłbyś drugie tyle co za grę :) Z drugiej jednak strony to nawet logiczne, że jest tylko wersja polska. W ten sposób eliminuje się ryzykorozprowadzania polskich wersji gier poza granicami kraju. Gdyby np. Taki Far Cry kosztował u nas ze 20 Euro mniej niż w Niemczech i byłby po angielsku, to wszyscy Niemcy mieszkający w mirę blisko granicy kupowali by u nas. A na tym nieźle straciłby niemiecki wydawca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby np. Taki Far Cry kosztował u nas ze 20 Euro mniej niż w Niemczech i byłby po angielsku, to wszyscy Niemcy mieszkający w mirę blisko granicy kupowali by u nas. A na tym nieźle straciłby niemiecki wydawca.

Spoko już niedługo się zreflektują i zaczną uczyć polskiego. :) Ja na razie czekam na limitowaną serię na DVD w oryginale - jak z Diablo było :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mowie co innego :) Mimo tego, ze zwrot akcji jest dosc fajny, to jednak finalny pojedynek jest latwyyy :( Ale co sie dzieje w chiwle potem... Ta "arena" - nie bede mowil dalej zeby nie psuc nastroju :) W kazdym razie zakonczenie troche mnie niestety zawiodlo :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość UnderDarkER

Nie ma sięco oszukiwać, Far Cry wymiata. Profesjonalne przygotowanie, nie ma co. U mnie mknie jakburza,nie narzekam na detale. Doom 3 i Halfik dwójeczka mogą sięs 8) chować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAR CRY JEST THE BEST!!!SUPER, EXTRA I W OGÓLE. Niestety polonizacja nie stoi na najwyższym poziomie. Mnie rozwaliło hasło najemnika "skopię ci dupsko!!!" albo " nie wiem co to było, ale mam to w nosie".ZICKKKK. Ciężkie przeżycie... :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera ta gierka (Far Cry) zaczyna mi się nudzić :( A tak ją lubiłem :cry:

tja, ja pograłem kilka plasz, wylądowałem na jakiejś planży... noc, pełno niewiadomo-skąd-biorących-się-przeciwników no i mutanty.... eee... co..? mutanty?! to ja podziękuje ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku po recenzji ELDa i demie (na oryginał mnie nie stać szczególnie że dla mnie gierka (po demie) była najwyżej na 7-8/10), podobała mi się, ale jak przeczytałem recenzje w Esensji http://www.esensja.pl gdzie ocenili Far Cry na 50% zobaczyłem, że uwagi do gry nie są bezpodstawne i tak naprawdę gra ma trochę minusów. Mimo, że grałem tylko w demo i po znajomości tych dwóch recenzji wystawił bym jej 7/10.

htttp ? - Tych "t" to trochę za dużo daleś hehe Pozwoliłem sobie poprawić by dzialało lepiej :) - RoZo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, chętnie bym przeczytał ale nie chce się pokazać ta stronka :wink:

W demo nie grałem, to ci nie powiem jak dobrze czy żle odzwierciedla pełną wersję...

moja ocena to 9/10 grafa przebija wszystko (może prawie wszystko)

ps może zmienię ocenę jak poznam recenzję w Esensji :)

dzięki RoZy teraz dzieła zdecydowanie lepiej, nie zauważyłem tego BONUSOWEGO "t" :D

zaraz przeczytam recenzję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja już przeczytałem - to radzę sobie i rezenzja PK i DX:IW. Gość jeżdzi po wszystkich tytułach jak po chudej kobyle. To jakiś malkontent jest :) - Ciekawi mnie czy była jakaś gra której dał 80 czy 90% (bo 100% to nawet nie śmiem myśle że wystawi), jak ktoś ma namiar to niech podpowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ple, ple" taki ptaszk oznacza fragm. tekstu autora z Esensji. :D

"Wersja sprzedawana w Polsce dodatkowo cierpi z powodu karygodnych błędów popełnionych przed rodzimego dystrybutora. Udało mu się między innymi fatalnie dobrać lektora (głos głównego bohatera), zapomnieć zamienić niektóre angielskie głosy na ich polskie odpowiedniki."

Całkowicie się zgadzam.

"Wnętrza mają nieskomplikowane kształty, przez co brakuje miejsca na manewry służące unikaniu ciosów i chowaniu się przed strzelcami. Walka we wnętrzach (...) chwilami przeradza się wręcz w rosyjską ruletkę."

Myślę, że błędy wnętrz rechabilitują w ogromnym stopniu plenery, które są nieżle dopracowane. Taki argument jest trochę przesadzony(jakby autor chciał napisać więcej wad :wink: )

"Nadużyciem jest wyposażanie przeciwników w zbyt obszerną wiedzę. Gdy ktoś choćby przez krótką chwilę widzi głównego bohatera, wszyscy wrogowie w pobliżu przez pewien czas zachowują się tak, jakby wciąż znali jego pozycję. Niemożliwe staje się wtedy na przykład zajście przeciwnika od tyłu. Co gorsza, wrogom zdarza się słyszeć, a nawet widzieć głównego bohatera przez ścianę. Prowadzi to do kuriozalnych sytuacji, w których strażnik "dostrzegłszy" intruza umieszcza całą zawartość magazynka w zasłaniającej go przeszkodzie terenowej. Jeśli strzela z wyrzutni rakiet, często w ten sposób rani siebie lub swoich kolegów."

Jeśli to prawda to jest trochę w tym racji(jeszcze się z tym nie spotkałem) :wink:

"EKSTRAKT: 50%"

O z tym się nie zgadzam moja ocena pozostaje 9/10 te wady które wymienił autor nie szkodzą dobrej zabawie (spolszczenia nie biorę pod uwagę, mogę je ocenić na 2/10, w końcu jest kiczowate i niedopracowane)

ps sory, że taki długi :mrgreen:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje cudeńko to Athlon 2400+ z GeForce'm FX 5200 128MB DDR 128 bit i 256 MB RAM na pokładzie (obecnie), więc nie jest to potwór (albo "smok", jak to żeście napisali w recenzji, drodzy red. CDA :)), ale sprawyje się wzorowo. W 800x600.

Na moim Athlonie 1 Ghz, GeForce 4 Mx 64 MB, 256 MB RAM gra się przyjemnie na 800x600 i niezbyt mocno trzeba detale przycinać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@ster of mineralna
recka dobra.... ale ocena już jest przesadzona.... gościu jakieś kompleksy ma czy cuś ^^

Wedlug mnie to ten facet to dostal patelnia w leb od zony/matki/kochanki/kochanka :D A gra 9+ i znak jakosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...