Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Wojsko, militaria, paintball, AS

Polecane posty

Witam! Chcę kupić drugiego, lecz pierwszego w miarę porządnego AEG.

KLIK

Myślę nad CM.028 i CM.028 w wersji Tactical, CM.031. Co o nich sądzicie? Są godne uwagi? Który by był ostatecznie lepszy? CM.031 ma mniejszy magazynek, większą cenę i lepiej wygląda, ale wybrałem go dlatego, bo według kilku osób długo trzyma. Do reszty nie mam właśnie opinii i spostrzeżeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie, które wymieniłeś są od CYMY a z replikami tej (chińskiej) firmy są problemy jeśli chodzi o dostępność. Chiny traktują repliki jako broń i zakazują eksportu na zachód. Na początek radzę Ci się dowiedzieć czy te repliki są dostępne, wtedy będziemy myśleć. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił CM.028A bo ma już zamontowane szyny RIS, więc jeśli chciałbyś zamontować np. latarkę lub granatnik to odchodzi Ci koszt tejże szyny. W sumie wszystkie repliki, które podałeś niewiele się różnią (Gearbox v.3, 360-380FPS, podobne wykonanie). Ja osobiście brałbym Tacticala bo nie jest zbyt drogi a ma spore możliwości. :) Poczekaj jeszcze na opinię innych osób, które w AS siedzą trochę dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie ma znaczenia, którą z tych replik wybierzesz. Wszystkie wykonane są na bazie tego samego "serca" (Gearbx v.3). Wszystkie trzy modele wyposażone są w takie same ulepszenia i posiadają baterię 8,4 V, o pojemności 1200 mAh.

Którą z nich wybierzesz, to Twoja decyzja. Nie będą się różniły w osiągach, a tylko w wykonaniu/wyglądzie. Zastanów się tylko, czy opłaca się inwestować pieniądze w plastikowe repliki. Są one mniej wytrzymałe, a upadek może skończyć się pęknięciem. Moim zdaniem lepiej zainwestować w coś mocniejszego. Nie wiem, co zamierzasz robić z tym AK, ale raczej nie powiesisz go na ścianie. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar od czasu do czasu do styropianu strzelać. Jestem za młody na strzelanki, więc do tego czasu zdążę kupić coś mocnego. A może ma ktoś z Was opinię o tym cm.031? Przydałoby się też kilka najważniejszych rad dot. konserwacji ;) Wiem, że takie coś można znaleźć, ale lepiej, jak fachowiec się wypowie, a nie tylko oklepane definicje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Otóż co do repliki cm.031 sam ją posiadałem.

Replika wg. mnie jest bardzo fajna choć często zdarzają się luzy w chwytach więc trzeba sięgnąć po śrubokręt i dokręcić co nieco. Sam wystrzelałem na niej około trzech paczek kulek po 4k sztuk i nic się z nią nie działa a ja sam nie konserwowałem jej jakoś specjalnie tylko do czasu do czasu dawałem do hop up trochę oleju silikonowego. Jeśli kupujesz u Krakmana to zamów od razu Guardera gumkę Hop Up i po poproś w uwagach by założyli ją mało kosztuje, a dużo daje :).

Jak interesuję cię coś innego niż AK możesz spojrzeć na wyroby JG, które są na tym samym poziomie co CYMA tylko, że zamiast obudowy AK masz G36, które sam osobiście teraz mam :).

Pozdrawiam

Shad0546

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, więc jeśli tak dobry jest model 031, to biorę ten, z pewnością nie pożałuję. A możecie mi podać podstawowe zasady konserwacji tego? Mam to jakoś zakonserwować, czy coś, jak już mi przywiozą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci przywiozą to nic nie musisz robić co do konserwacji to ja tlko prysłem możę dwa razy olejem silikonowym w lufę i komorę Hop Up (trzeba pamiętać by gumka była na zero) olej silikonowy kupisz za grosze nawet w sklepie typu Sztucer. Słyszałem, że niektórzy używają smarów do aut lub w tym stylu ja sam tego nie polecam :wink: . Co do dbania o replikę trzeba uważać na piasek i postrzelaniu opróżniaj magazynek. Najlepiej kupić ładowarkę akumulatorową, ponieważ po strzelaniu należy rozładować akumulator (niestety to nie bateria od komórki :( )

Nie wiem czy wiesz jakie sklepy omijać, ale i tak powiem że należy omijać http://sklep.airsoftguns.pl/ . Najlepeij będzie kupić na taiwangun.com czy na zbrojowni .

Pozdrawiam

Shad0546

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kiedyś na ten sklep trafiłem. Była to okropna katorga, teraz każdemu odradzam. Właśnie na Taiwangun chcę kupić. Tak więc, dozbieram trochę na cm.031 i to biorę. A co muszę zrobić z baterią, jeśli nie będzie używana dłużej niż np. 2 tygodnie? Słyszałem, że po każdej zabawie trzeba baterię wyjąć, bądź odłączyć od przewodów. To prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to prawda.

Co do nie używania baterii najlepiej jeśli jej nie będziesz używał to rozładuj ją ładowarką mikroprocesorową(bardzo polecam potrafi wydłużyć życie baterii).

Polecam Accucell 6 tyle, że trzeba dokupić zasilacz.

Co do mikroprocesorówek od Krakmana podobno straszna loteria ;).

Pozdrawiam

Shad0546

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stingray a co polecasz na początek przy takim chińczyku pogrzebać? Bo sam się na podobną replikę namierzam i nie wiem ile trzeba kasy odłożyć na ewentualny tuning. :)

Lufę na preckę wymienić (podobno producenci dają straszny szajs, kulki potrafią latać jak chcą), okablowanie no i baterię na powiedzmy... Firefoxa (mam, jestem zadowolony, chociaż opinie o tej baterii są na prawdę różne).

W moim G36 padł silniczek, więc na Twoim miejscu brałbym pod uwagę, że w chinolach strasznie często silniczki w gearboxach padają (nie jest to reguła, ale jednak...) i w razie czego zaplanował w przyszłości kupno lepszego (albo lepszej repliki).

To tyle ode mnie, mam nadzieję że starsi koledzy ewentualnie coś dopowiedzą ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stingray a co polecasz na początek przy takim chińczyku pogrzebać? Bo sam się na podobną replikę namierzam i nie wiem ile trzeba kasy odłożyć na ewentualny tuning.

Zależy jaka replika i ile chcesz wydać. Poza tym drogie części nie zawsze są dobrej jakości.

Lufę na preckę wymienić (podobno producenci dają straszny szajs, kulki potrafią latać jak chcą), okablowanie no i baterię na powiedzmy... Firefoxa (mam, jestem zadowolony, chociaż opinie o tej baterii są na prawdę różne).

W moim G36 padł silniczek, więc na Twoim miejscu brałbym pod uwagę, że w chinolach strasznie często silniczki w gearboxach padają (nie jest to reguła, ale jednak...) i w razie czego zaplanował w przyszłości kupno lepszego (albo lepszej repliki).

To tyle ode mnie, mam nadzieję że starsi koledzy ewentualnie coś dopowiedzą

Eeeee? Coś ty z tym silnikiem robił?? Mam 3 czy 4 letniego JG G608-2 (G36K) i silnik jest ostatnią rzeczą którą bym wymienił. Chyba że się zrobi zwarcie, albo wypalą się szczotki.

Zasada jest taka. Na początek lufa i komora HU. Lufa też nie jakieś SRC czy Elementy tylko Systema w ostateczności MadBull. Oczywiście jak ktoś ma szmalec to niech kupuje Prometheusa/Laylaxa czy KMHead. Gumka w zależności od mocy repliki. Do 400-420fps Systema Energy daje radę, ale stare Systemy czarne były jednak lepsze. Dalej w kolejności leci bateria. Wymiana samej baterii jest jednak średnio sensowna - wypada wymienić też kable i wtyki na T-Connector. warto też pomyśleć o układzie mosfet. Jeżeli to już jest zrobione, to mozna pomysleć o tuningu mocowym.

Tuning mocowy to już inna bajka, bo tu czasem trzeba cały gearbox wywalić. Mnie zu pod robienie tuning pod M120 na lipo 11,1V. Koszt ok. 600PLN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam właśnie zastanawiam się nad gumką Systema Energy. Moja stara odeszła już jakiś czas temu, a że teraz (okres zimowy) mało uczęszczam na strzelanki, jakoś nie było okazji do wymiany. Ma ktoś z Was Systeme Energy? Jak się ona sprawuje? Replika posiada około 400 FPS.

Co do tuningu mocowego - sam jestem rożnie do tego nastawiony. Z jednej strony, warto dodać kilka FPS, ale zależy gdzie będzie dana replika wykorzystana. Osobiście najczęściej wybieram tereny z budynkiem. Większość potyczek toczy się w środku lub w okolicach budowli. Jakoś nie wyobrażam sobie sytuacji, w której 500 FPS pustoszy budynek. Na dystansie +/- 20m strzał z takiej repliki pozostawi ciekawe ślady.

Jeśli ktoś preferuje tereny otwarte - cóż, takie miejsca wręcz proszą o zwiększenie mocy replik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ! Fajny temat : >. Pytanko mam ; P.

Ostatnio zastanawiam sie czy sie nie wybrac na paintball laserowy. Nigdy wczesniej nie bylo mnie na takich zabawach : /.

Tam gdzie sie wybieram ponoc biega sie po jakims labiryncie :O. Cos jak w Doomie ; P. Jak to jest z takim bieganiem po labiryncie w realu ? : > Jak ktos wyskoczy z naprzeciwka to ciezko zbiec ? : P Ktos z Was ma jakies wrazenia z podobnej zabawy z ktorymi moze sie podzielic ? : P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tk2121

Skoro jesteś za młody na strzelanki to nie lepiej sobie jeszcze poczekać, pozbierać kasy i kupić coś lepszego by mieć się już czym porządnym bawić bo jednak kupowanie repliki, wywalenie kasy na kulki i ładowanie batki by strzelać do styropianu to kiepski pomysł. Jeżeli chcesz strzelać do styropianu to lepiej wiatrówka.

Ja sam teraz zbieram by kupić coś nowego jakiegoś Defendera z KWA bądź SCARA z klasy 1 (CYMA i inne chińczyki to klasa 2 [gorsza]).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam właśnie zastanawiam się nad gumką Systema Energy. Moja stara odeszła już jakiś czas temu, a że teraz (okres zimowy) mało uczęszczam na strzelanki, jakoś nie było okazji do wymiany. Ma ktoś z Was Systeme Energy? Jak się ona sprawuje? Replika posiada około 400 FPS.

Co do tuningu mocowego - sam jestem rożnie do tego nastawiony. Z jednej strony, warto dodać kilka FPS, ale zależy gdzie będzie dana replika wykorzystana. Osobiście najczęściej wybieram tereny z budynkiem. Większość potyczek toczy się w środku lub w okolicach budowli. Jakoś nie wyobrażam sobie sytuacji, w której 500 FPS pustoszy budynek. Na dystansie +/- 20m strzał z takiej repliki pozostawi ciekawe ślady.

Jeśli ktoś preferuje tereny otwarte - cóż, takie miejsca wręcz proszą o zwiększenie mocy replik.

Systemę Energy wsadziłem do M249 z komorą CA. Jest dobrze. Kulki podkręcane poprawnie ładnie latają. Wszędzie piszą że jest gorsza od starej Systemy, ale nikt nie potrafił mi odpowiedzieć w czym. Zrobiłem testy empiryczne i okazało się że różnice w strzałach są na poziomie 1-2m, czyli można przyjąć że mieszczą się w granicy błędu. Nie da się na powietrzu oddać dwóch takich samych strzałów. Wystarczy delikatny podmuch wiatru i już wynik będzie zafałszowany.

Tuning mocowy to temat rzeka. Są wariaci którzy pakują po 500fps na AUTO. Dla mnie to jest chore. We wszystkich kodeksach AS (tu jako przykład biorę wmasg plus nasze lokalne, lubelskie fora) podawany jest przedział 350-450fps na karabiny szturmowe. Do 500 dla broni wsparcia piechoty (LKM, RKM, CKM) i 600 dla broni wyborowej (tylko semi). Budynki do 350fps lub tylko z bronią krótką (z wyłączeniem replik na CO2). Tak jest w miarę bezpiecznie. Piszę w miarę, bo zawsze coś się może wydarzyć niedobrego. Przykładowo, znajomy dostał z MP5 CYMY (ze 250fps) w twarz i poszedł mu ząbek, ja podczas nocnego patrolu wyciąłem klina i złamałem sobie rękę (3,5 miesiąca w gipsie i 6 miesięcy na lekarskim). Kolega z drużyny pojechał na studia do Poznania, jak poopowiadał co tam się dzieje to szok w butach. Fakt tereny mają genialne, ale środowisko w którym on się obraca jest, że tak powiem, lekko nieokiełznane. Co kraj to obyczaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z drużyny pojechał na studia do Poznania, jak poopowiadał co tam się dzieje to szok w butach. Fakt tereny mają genialne, ale środowisko w którym on się obraca jest, że tak powiem, lekko nieokiełznane. Co kraj to obyczaj.

Co masz na myśli? Bo ja jestem z okolic Poznania i innego wyboru, jak tam jechać to nie mam (chciałbym wiedzieć, o co biega zanim podaję)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zaamiar kupić AK47 Beta Specnaz (JG0509). Podobno po wymianie HU, lufki i baterii jest z tego naprawdę świetny karabinek, nieporównywalnie lepszy od CM 0.28. Jak widzicie tą 'broń' jako pierwszy AEG?

Tutaj linki, jakby komuś się nie chciało szukać:

http://images.gunfire.pl/recenzje/ak47jg.htm

http://www.taniemilitaria.pl/sklep/repliki...szynowy-jg-0509

Dodatkowo chciałbym spytać, na czym polega działanie magazynków mid-cap i real-cap. Bo hi-cap mnie nie interesuje, a low dość trudno dostać w formie krótkiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zaamiar kupić AK47 Beta Specnaz (JG0509). Podobno po wymianie HU, lufki i baterii jest z tego naprawdę świetny karabinek, nieporównywalnie lepszy od CM 0.28. Jak widzicie tą 'broń' jako pierwszy AEG?

Tutaj linki, jakby komuś się nie chciało szukać:

http://images.gunfire.pl/recenzje/ak47jg.htm

http://www.taniemilitaria.pl/sklep/repliki...szynowy-jg-0509

Dodatkowo chciałbym spytać, na czym polega działanie magazynków mid-cap i real-cap. Bo hi-cap mnie nie interesuje, a low dość trudno dostać w formie krótkiej.

No cóż. Karabinek dobry, kumpel go miał i był zadowolony. Tylko nie polecam sklepu "TanieMilitaria" ;) Paru znajomych się tam przejechało.

Mid-cap i real-cap działają jak.... Hm. Jak magazynki "pistoletów za 15 zł". Pojemność jest o wiele mniejsza, a kulki "wypycha" sprężyna, która jest w magazynku (przez co nie wolno zostawiać magazynku "naładowanego", bo sprężyna przestanie podawać kulki).

Pozdro ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei z innej beczki:

Chciałbym iść na studia wojskowe i moje pytanie w związku z tym:

Czy macie jakieś ciekawe informacje na temat szkół wojskowych (mnie najbardziej interesuje wat)?

np. który kierunek jest najciekawszy, lub gdzie się najłatwiej dostać ;) i takie tam

PS Na maturze będę zdawał fizykę i matematykę rozszerzoną (mam nadzieję, że będzie dobrze ;)) oraz jez. angielski podst. no i oczywiście przedmioty podstawowe, które trzeba zdać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...