Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Wojsko, militaria, paintball, AS

Polecane posty

Zaszalałeś z tym kolimatorem. Ten drugi to oryginalny EOTech, bardzo drapieżne bydle. To właśnie takie można spotkać w grach (CoD, BF). Pierwszy to replika - do ASG wystarczy. Sam właśnie planuję w te wakacje kupić sobie EOTecha. Niby replika, a i tak poprawia celność i szybkość składania się do strzału. Używając kolimatora do ASG, trzeba pamiętać o osłonkach. Nie wiem jak Wy, ale ja nie chcę stracić 300zł. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by Ci to wytłumaczyć... Sam nie rozumiem, o co Ci w tej chwili chodzi :)

Po prostu- masz baterię... powiedzmy Firefox 1500 mAh Ni-MH, to kupujesz zwykła ładowarkę mikroprocesorową (np. tą Batimexa).

Li-Po to inny rodzaj akumulatorków, a ta droższa ładowarka służyła do ładowania zarówno Ni-MH, jak i Li-Po. Po prostu zapłaciłbyś za coś, czego Ci nie potrzeba :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji niepełnoletności (mam 16, jak by co, więc strzelać już się mogę- tak, rodzice wiedzą) zazwyczaj są to "miejscówki" w mojej okolicy.

Mamy tak zwany "szwedzki okop" (taka góra piachu, w czasie potopu Szwedzi się tam okopali, obok jest dość spory las), różnego rodzaju opuszczone budynki, czy ostatnio nowo znaleziona opuszczona działka z niedokończonym domem (praktycznie same fundamenty stoją).

Radze wziąć rower/samochód/motor i pojeździć po obrzeżach swojego miasta, na pewno coś znajdziesz. Tylko najlepiej z dala od zabudowań, gdzie ktoś mieszka- parę razy odwiedzali nas panowie "w niebieskim" i pytali (całe szczęście grzecznie) co robimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy gdzie się zazwyczaj strzelacie? Macie jakiś lasek, czy jeździcie też na jakieś stare budowle/bunkry czy coś?

Ja z kumplami strzelam się w lesie w mojej miejscowości [dobry teren-są pagórki,wzniesienia,jest też nawet rzeczka] lub w miejscowości obok [też las,kilka punktów obserwacyjnych,jest też nawet lądowisko helikopterów ale niestety używane]. Ogólnie u nas nie ma problemów z terenem,ale przydałoby sie więcej budynków.Jest też bardzo fajna studzienka,której używamy jako bunkier [na 2 lub 3 osoby ale co tam :trollface: ].

To ja mam pytanko:

Jaki pistolet gazowy polecacie tak do 350 zł?Zastanawiam się nad tym http://www.taiwangun.com/pistolety_gazowe/..._army-1660.html.Czy ktoś ma może ten model albo miał?Jak tak,to jak sie sprawował?Czy często były z nim problemy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytania i może ktoś będzie znał odpowiedź.

Najpierw zdjęcia mojego karabinu

p6240108.th.jpg

p6240109.th.jpg

Ok i teraz pytania. Na tym zdjęciu wyżej, praktycznie na środku jest takie coś (lewy róg od napisu armlite), ktoś wie co to i do czego?

Teraz na tym zdjęciu... Co to jest, da się to kawałeczek wcisnąć ale też nie wiem co to i od czego

p6240110.th.jpg

p6240111.th.jpg

A na tym chodzi mi o te żółte zębatki. Coś się niby tym ustawia ale nie wiem dokładnie o co chodzi. Ktoś może mi to wyjaśnić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "żółte zębatki" służą do podrkęcania/skręcania hop-upa. Ale błagam, przeczytaj co to, bo rozpisywać się nie ma co, w wielu portalach airsoftowych zostało to 1000 razy wyjaśnione.

Jeśli nie wiesz, do czego służą te przyciski/"guziczki"- instrukcja nie gryzie. Ktoś, kto uczył się "inglisza" w gimnazjum powinien bez trudu zrozumieć 80% tekstu, a jak nie, to słownik i wszystko jasne :)

Jeśli nie masz instrukcji- sprawdź opis w sklepach internetowych, ewentualnie poczytaj o wersji "ostrej", na pewno będzie wyjaśnione do czego to wszystko służy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok i teraz pytania. Na tym zdjęciu wyżej, praktycznie na środku jest takie coś (lewy róg od napisu armlite), ktoś wie co to i do czego?

To jest tylko część "zabawki" i nie ma większego znaczenia - w replice. Inaczej jest w ostrym odpowiedniku. Służy to do "przeładowania emki dla leniwych". Ostatni wystrzelony nabój zostawia zamek w tylnej pozycji, a naciśnięcie tego "dzyndzla" zwalnia go, a my oszczędzamy czas na przeładowaniu.

Teraz na tym zdjęciu... Co to jest, da się to kawałeczek wcisnąć ale też nie wiem co to i od czego

Tutaj pewien nie jestem i jeśli się mylę - poprawcie mnie. ;P

Gdy broń się zatnie, a nabój zostanie w komorze (niewypał, cokolwiek) naciśnięcie tego przycisku spowoduje wyrzucenie go z komory. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra więc potrzebuję porady czy opłaca się na to wydawać pieniądze (tak na start żeby było tanie a dobrze):

Celownik

Google

Latarka - ale to już jako ciekawostka bo tanio

Shotgun jako broń krótka zamiast pistoletu na start

Albo Uzi

i amunicja

Potrzebuję konkretnych porad, tak żeby nie kupić shitu a było jak dobrze zacząć. Wolałbym na start zaoszczędzić bo i tak akumulatorek i ładowarka będzie mnie sporo kosztować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie warto:

- ten "pseudo kolimator" (tak naprawdę DOBRE kolimatory zaczynają się od 100 zł wzwyż),

- latareczka (na akcjach nocnych nic Ci nie da, a będzie tylko zdradzać Twoją pozycje :) ),

- shotgun i uzi (już lepiej byłoby dozbierać i kupić jakiś pistolet na CO2, albo Green Gas- shotgun raczej nie jest poręczny jako broń "zapasowa", a UZI za 50 zł... zapewne długo Ci nie wytrzyma).

Kulki, oraz ochronę oczu najlepiej dobrać samemu.

Ja używam P&J Premium 0.25 g. A gogle mam UVEXY ze sklepu budowlanego, ale przymierzam się do desert locustów (szerzej znane jako ESS).

Ja jeszcze doradziłbym Ci zawieszenie* (najlepiej 3 punktowe), coś na twarz (kominiarka najlepsza ;) ) i PORZĄDNE BUTY (wiem, pewnie wolałbyś bajerki do repliki, ale uwierz mi- bez dobrych butów bieganie po lesie/jakiś ruinach to istna katorga. Wszystkich, którzy biegają w "znanych" i "lubianych" desantach serdecznie pozdrawiam, haha :D ).

*Chodzi mi o ten "pasek" do broni, dzięki której możemy ją wygodnie przenosić, a w czasie akcji nie musimy cały czas trzymać repliki w rękach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pasku pamiętam. Kulki czyli 0.25 kupić? Na twarz myślę o tej siatce (chcę mieć wszystkie - no prawie - zęby) i kominiarka oczywiście. Shotgun na pewno będzie lepszy niż NIC szczególnie jeśli trzeba wejść do budynki lub na mały dystans - w końcu moje M15 najkrótsze nie jest a i siłę ma... Widziałem testy na youtube tych googli i nawet z przyłożenia nie pękły. Wydają się spoko na dobry początek żeby nie zakończyć przedwcześnie przygody.

No albo Taki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę wybór kulek zależy tylko i wyłącznie od ciebie (no dobra, i od repliki jakiej używasz). Jedni wolą 0.20, inni 0.25.

A z Twoim M15 to Cie nawet na CQB nie wpuszczą, bo limit na budynki jest do 350 fps'ów, coby ludzie sobie krzywdy nie porobili.

Jedyny wymóg przy goglach jest taki, że MUSZĄ one idealnie przylegać do twarzy. Od 3 lat (czyli od kiedy się strzelam) nie słyszałem, żeby ktoś uszkodził sobie (jak na razie w ogóle nie słyszałem, żeby ktoś stracił oko, co najwyżej kończyło się na kilkutygodniowej opuchliźnie i lekkich problemach z widzeniem- w 99% przypadków było tak samo "ściągnąłem gogle, bo zaparowały/ myślałem, że nikogo w okolicy nie ma/ byłem "trupem", więc nie myślałem, że ktoś strzeli") oko/oczy.

Co do zębów- myślę, że trudno je wybić, mając zamknięte usta i kominiarkę na sobie ( piszę celowo o zamkniętych ustach, bo co niektórzy strzelając się mają tendencję do otwierania ich- adrenalina tak na nich działa, czy co? Nie mniej, parę razy słyszałem o "łapaniu kulek w zęby"- zazwyczaj (tzn. zawsze) delikwent nie nosił żadnej ochrony na twarzy :) ).

EDIT.

Ten shotgun, który podałeś jest dobry, ale... Szukaj czegoś z 350 fps, jeśli chcesz strzelać się w budynkach. Zasady w AS są ściśle przestrzegane, nie ma zmiłuj ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie dlatego potrzebuję w miarę taniej broni do walki w budynkach. Czytałem regulamin i wiem że mój karabin się nie kwalifikuje więc na pewno nie myślał bym go używać. Dlatego szukam taniej alternatywy w postaci shotguna bo na pistolet to jak na razie kasy nie mam i prędko mieć i nie będę :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie chcesz dobrą broń (shotguna), zarówno do CQB jak i "broń zapasową" to poszukaj (albo poczekaj aż będzie dostępny) TEGO . Jak zaczynałem, to 90% ludzi z tym latało, na prawdę dobra i niezawodna replika. Do tego dokup kilka magazynków i powinieneś być zadowolony. :)

EDIT.

Nazwa tego shotguna to Mosberg 590 Long (jest też wersja bez kolby).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limity FPS są rygorystyczniej przestrzegane na strzelankach z większą ilością osób. Jeśli pójdziesz na zwykłe, lokalne kulkoplucie to myślę, że nikt nie będzie się ciskał o FPSy, ale warto się strzelać z głową. Do Twojej repliki ja wpakowałbym kulki 0,25g a najlepiej 0,28g. Jeżeli chodzi o okulary to ja używam UVEX X-One przyciemnianych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, dzięki wielkie. Nawet widzę że wykonanie (metal +ABS) niezłe. Jakie zawieszenie do broni polecasz z tych 3-punktowych (daj linki)? Opłaca się kupić taśmę maskującą zamiast malować broń (cały czas mówimy o walkę w lesie)? Na jakim sklepie najlepiej kupować sprzęt (nie broń)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...