Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Wojsko, militaria, paintball, AS

Polecane posty

Nie znam tej firmy ale 370FPS to nie mało ani nie dużo (tak po środku). Jak Gearbox wytrzyma mocniejszą sprężynę (M120) to może i da się wycisnąć 410FPS.

Ja kupiłem prostą MP5A5 z CYMY cm041

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...41_-_Full_Metal

Ale w tej broni nie należy mieć składanej kolby (wiele wad związane z batką). I zmieniłem na stałą i mam coś podobnego do tego:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...1B_-_Full_Metal

I ogólnie jestem bardzo zadowolony tylko mam pecha z ładowarkami :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym myslicie? http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...me=ASGDK_-_G36C

Generalnie, to troche ciezko mi patrzec po sklepach bo jest ich bardzo duzo, wiec moze podrzuccie propozycje jakie WY kupilibyscie za 700zl?

Niu kupuj tego ta firma tak samo jak cyber gun słynie z tego że bierze repliki innych firm wkłada do swoich pudełek (ewentualnie dodaje jeszcze oznaczenia) i sprzedaje drożej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja posiadam replikę SRC SD gen. 3 z sklepu taiwangun.pl. Replika posiada bardzo ładnego ROFa, celność także (dokupuje jakąś lepszą lufę precyzyjną) co do lufy jaką byście polecili (najlepiej specshop bo mam blisko)

Replika : http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow...n_iii-2150.html

Moja to ta M4 z ACOG (Aktualnie gram bez przyrządów albo tylko z ACOG, muszka i szczerbinka zostały zdemontowane)

asgcopy.th.jpg

Wydałem coś koło ~1200 zł ponieważ musiałem dokupić TO i TO

@UP do 700 zł brałbym CM 040 C

Znajomy polecał mi ją gdy budżet miałem do 700 zł

Do 700 zł najlepsze są AK, M4 to jedynie od D-Boy ale się nie opłaca

Aktualnie posiadam amerykańskiego woodlanda ale chciałbym nosić wz.93 (Panterka) Za ile bym ją dostał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że lufy precyzyjne wymagają bardzo dobrej amunicji, a ta jest droga. :) Jeśli zależy Ci na lepszej celności, raczej innego wyboru nie masz (chyba, że tłumik + dłuższa lufa, który dla Ciebie odpada). Osobiście nie polecam "precek". Kilka znajomych już żałowało zakupu. Częste zapychanie się lufy było codziennością.

Co do repliki - fajny sprzęcik, jednak w tej cenie preferuję coś z rodziny HK 416. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście polecili aby poprawić zasięg i celność ? ( Wszystko w środku mam stockowe) Poprosiłbym o linki z specshopu. Nie wiem ile kasy dlatego pytam się ile bym musial na to przeznaczyć

Co do tłumika, lufa wychodzi jakies 2-3 cm w tłumik a reszta jest pusta więc można o wiele dłuższą lufę wsadzić

Teraz zmierzyłem, tłumik ma długość ~16 cm a lufa (razem z gwintem) wchodzi w niego na 2 cm, więc można wsadzić o wiele dłuższą lufę.

Specjalnie dla was zrobione zdjęcie

tumike.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest działający tłumik dźwięku, czy atrapa? Jeśli działający, to nie wiem, czy opłaca się kombinować. Jeśli jednak chodzą Ci po głowie myśli o kupnie dłuższej lufy - upewnij się, czy nowa lufa będzie miała pewne ułożenie w tłumiku (nie przemieszcza się).

Ja osobiście mam przedłużenie lufy, który z takiego SCARa robi taki. Przydatna rzecz, zwłaszcza, że zamiana zajmuje około 30 sekund. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Foonkone

Jeżeli dalej coś szukasz do 700zł to popatrz tu:

http://www.zbrojownia.com.pl/

M14 EBR (nie wiem jakiej jakości są repliki tej broni ale ma wzmocnione części i 380FPS {na stronie}) - http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=636

M4A1 (ok. 400FPS słyszałem że z BOYI się strasznie zacinają przez byle paproch) http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=585

FAMAS (ok. 370FPS nie wiem jak z wykonaniem ale Gearbox v.1 to trochę stara wersja) http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=759

A jak będziesz chciał jeszcze dopłacić tak ze 100zł to ładny Steyr AUG A3 z JG (440 FPS to już pomaż o budynkach :P) http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=871

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie patrzą na wyniki matury ale im większe tym masz większą szansę się dostać jako pierwszy. Słyszałem że jak zdasz maturę z angielskiego na poziomie rozszerzonym to później egzaminy z angielskiego ci odpuszczają ale nie wiem ile jest w tym prawdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wakacje trochę o tym czytałem i co nieco jeszcze pamiętam. :) W przypadku WSO we Wrocławiu liczy się bardzo fizyka i matma oraz oczywiście język. Jeśli z tym nie masz problemów to i do WSO powinieneś się dostać. Największym problemem jest oczywiście ilość chętnych. Dobrze byłoby gdybyś przed złożeniem papierów ukończył studia (najlepiej na kierunku zarządzanie. Jeśli przyjęli by Cię od razu po maturze państwo opłaca za Ciebie 2 letnie studia na tym właśnie kierunku - ale gdy ukończysz studia cywilne powinni na Ciebie patrzeć przychylnym okiem :)), oraz ukończył kilka kursów: spadochronowy, pierwszej pomocy, przydałoby się prawo jazdy oraz karta pływacka, zaświadczenie o ukończeniu obozu przetrwania etc.

Mam nadzieję, że trochę Ci pomogłem. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Foonkone

Jeżeli dalej coś szukasz do 700zł to popatrz tu:

http://www.zbrojownia.com.pl/

M14 EBR (nie wiem jakiej jakości są repliki tej broni ale ma wzmocnione części i 380FPS {na stronie}) - http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=636

M14 jest tak nietypową repliką, że trudno jest polecić ją komuś kto nie jest zajawiony na Vietnam.

M4A1 (ok. 400FPS słyszałem że z BOYI się strasznie zacinają przez byle paproch) http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=585

taką replikę wygrał znajomy z naszej drużyny - strzela wyśmienicie. Dwa razy odkręciła mu się śrubka od zębatki silnikowej i zblokowała Gearbox. Usunięcie usterki wymagało odkręcenia dwóch śrubek i użycia pęsety.

FAMAS (ok. 370FPS nie wiem jak z wykonaniem ale Gearbox v.1 to trochę stara wersja) http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=759

GB v.1 to już pieśń przeszłości. Zero części zamiennych, nie mówiąc już o tuningu mocowym. Odradzam.

Jeżeli ktoś myśli o tuningu na start to kolejność jest taka: dobrej jakości gumka HU (stara Systema czarna jest genialna, Systema Energy to juz nie do samo, Guarder, zielona G&G), lufka 6,04 lub 6,03 (Systema, MadBull Black Python), porządne kulki (ostatnio tylko G&G Black Ninja ale to ze względu na pogodę), doszczelnienie komory HU teflonem. Po wymianie/wykonaniu tego co napisałem warto zainwestować w baterię na dobrych ogniwach i ładowarkę mikroprocesorową.

Jak ktoś szuka porządnej ochrony oczu, to polecam okulary UVEX I-vo. Wytrzymają wszystko. Plusem są spore możliwości regulacji i dopasowania do twarzy oraz wymienne wizjery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierałem się do tego posta od wczoraj a jego powodem był jeden z filmów jaki obejrzałem na YT, a który w dosyć bezpośredni sposób łączył się z tematyką wojenną. Co więcej, okazało się, że takich filmów bezpośrednio z pola walki przez kamerę na hełmie jest cała masa, ale ten szczególnie sprawił, że zastanowiłem się - głównie przez komentarze - jak te gry komputerowe wypaczają obraz wojny. Pewnie Ameryki nie odkryłem, ale kurczę, jak czytałem komentarze typu "e, inaczej niż w MOH czy COD", "nie ma przycisku restart" to nawet pomijając całą ideologiczną wojnę (o rany, ludzi opisujących Busha i armię USA jako najeźdźców itd, ogólnie krytyków pobytu sił NATO w Iraku i Afganistanie jest cała masa) to mnie lekko mówiąc szlag trafił -_- Niemniej nawet ArmA2 w całości nie oddaje tego jak wyglądają potyczki partyzanckich talibów z siłami US Army gdzie zazwyczaj idzie walka na dalekie dystanse - piechota grzeje ogniem zaporowym plus moździerz jeżeli mają (albo M107) czekając aż przyleci wsparcie powietrzne w postaci AH64 i wymiecie towarzystwo. Zresztą wystarczy sobie porównać oba "krajobrazy":

*)

- dla ciekawskich - tak, graliśmy polskimi jednostkami, a słowem reszty wyjaśnienia - miała to być misja ratunkowa czeskiego oddziału, który wpadł w zasadzkę z użyciem dostępnego sprzętu czyli BRDMy, Hummve oraz w tym wypadku Mi24 :)

*)

- najemnicy w afrykańskich klimatach i kwestia medykowania - w woju nie wystarczy dać morfiny albo zabandażować ranę w większości wypadków a na pewno nie przebiega to tak szybko (no i jeszcze kwestie organizacji, ale to żołnierze mają wytrenowane)

A teraz jak to wygląda w rzeczywistości:

*)

- jak zacytował to twórca filmu, "Na wojnie trzeba być odważnym aby strzelać kulami, trzeba być szalonym aby kręcić film..."; nocna operacja sił specjalnych USA w Iraku z użyciem masy sprzętu (w tym i Hummve z Gatlingami), mnóstwo scen walki, w której - nie wiem jak wy - wcale nie widać przeciwnika chyba, że pod koniec po wystrzałach... poza tym nie mam pojęcia kiedy mogła się dziać

*) US Army soldiers ambushed on a ridge - w Afganistanie nigdy nie wiadomo kiedy odezwie się dźwięk Kałacha albo innej broni w arsenale talibów. Zasadzka miała miejsce gdzieś w górzystych rejonach kraju (widziałem inaczej nazwany ten film, który może wyjaśniał gdzie walczyli) a potyczka ogniowa nagrywana z tzw. helmet cam jednego z żołnierzy, możliwe, że dowódcy drużyny albo sekcji ogniowej.

*)

- kolejna zasadzka, tym razem na konwój na miarę płaskim a co więcej otwartym terenie gdzie M107 ma sporą rację bytu. Przynajmniej do momentu gdy przybywa kawaleria powietrzna. Sądząc po pojazdach obstawiałbym, że to siły specjalne, bo raczej regularne wojsko porusza się w Hummve a nie... nawet sam nie wiem jaki to pojazd jest. Choć mogę się mylić, bo nie mam pojęcie czego używają a czego nie. Niemniej na filmie widać też próbę oflankowania atakujących.

*)

- jeszcze jeden film przedstawiający zasadzkę na brytyjskich żołnierzy a konkretniej królewskich komandosów i to co działo się wcześniej... czyli jak zwykłe odszukanie składowiska broni i oczekiwanie na Amerykanów dało czas talibom na zorganizowanie ataku... jeżeli dobrze zrozumiałem jeden fragment to mieli niewypał od ich moździerza, który wylądował w zgrupowaniu budynków, które zajmowali właśnie Brytyjczycy.

*)

- było blisko, cholernie blisko, żeby ktoś oberwał nie mówiąc o tym, że gdyby po pierwszym strzale nagrywającemu nie zacięła się broń to wpakowałby kulkę kumplowi z oddziału, który odskoczył na lewo. Poza tym przykład reakcji na zasadzkę czyli natychmiastowa odpowiedź ogniem, szukanie osłony i sprawdzanie siebie wzajemnie czy ktoś nie oberwał. I to chyba w tym filmie zauważyłem komentarze, o których wspominałem... Dosyć intensywny materiał.

*)

- po eksplozji IED konwój dostał się pod ostrzał broni nisko-kalibrowej (tak powinno się tłumaczyć small arms?). Zasadzka została skontrowana zmasowanym ogniem z pomocą Apacha, który ostro zagotował teren rakietami koło celów. Dosyć słaba jakość, ale da się oglądać.

*)

- tutaj akurat jest całkiem sporo innych filmów przedstawiający różne fazy i z różnych perspektyw tą walkę jednakże pojęcia nie mam jaka to była operacja, ale z otoczenia wynika, że żołnierze bronili swojego posterunku. W takim terenie karabiny snajperskie bardzo się przydają.

*) Canadian Forces Ambushed - ostra wymiana ogniowa...

... i tak dalej. Dosłownie na YT jest tego cała masa. Z racji, że to temat o wojsku też to sądzę, że ten post tutaj pasuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

Mam pytanie dotyczące baterii do AEG'ów.

Otóż zamierzam kupić baterię FIREFOX (KLIK) i TO [KLIK].

I mam pytanie- jak to wygląda z formatowaniem baterii (to, że bateria nieużywana traci 1%, że przed każdym naładowaniem później trzeba rozładować to wiem).

Mógłby mi ktoś po ludzku to wyjaśnić (patrzyłem na forach AS, ale tam chyba jest jakiś "klub elektryków", nie rozumiem co oni tam piszą ;) . A nie chcę wydać 80 zł. na baterię, żeby potem znowu się skopała =/ ).

Z góry dzięki za pomoc :D

PS. Poczytałem o Firefoxach- jak ktoś by znalazł, to niech poda link do LEPSZEJ baterii ;)

No i jakby ktoś nie zauważył avatara- chodzi o batkę mini, do G36C firmy JG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ci się Bzyku linki zapętliły. Jeżeli potrzebujesz zasilania do karabinku i masz więcej gotówki na zbyciu to polecam pakiety LiPo. Taka replika jak Ty masz sieje jak zła. Wydajność prądowa tego pakiety zabija wszystkie niklówki i kadmówki. Minus jest taki że musiałbyś wyłożyć te 250PLN na ładowarkę z balancerem. Jeżeli chcesz pójść po taniości, to polecam akumulator i ładowarkę. O pakietach Firefox słyszałem już wszelkie możliwe opinie, ale wbrew temu co niektórzy mówią są to naprawdę przyzwoite pakiety. Ładowarka jest wystarczająca do pakietów Ni-MH i Ni-Cd. Posiada funkcję pełnego cyklu ładowania (rozładowanie, ładowanie, podtrzymanie). Pod żadnym pozorem nie wolno rozładowywać pakietów za pomocą żarówek/wiatraczków czy innych wynalazków. Pakiet naładowany pod obciążeniem ma 1,2V na ogniwo, rozładowany 0,9V. Nie można rozładowywać poniżej tej wartości (nie wiem czy to jest dokładnie tyle - pamięć już nie ta) bo pakiet pójdzie się paść.

Co do Twojej repliczki to przy wymianie pakietu, warto się zastanowić nad wymianą okablowania. Kabel modelarski 1,5mm kosztuje ok. 8-9 PLN za metr. Wzrośnie szybkostrzelność i czas reakcji na spust (nawet do 20%). Jest z tym trochę zabawy (no i trzeba rozebrać Gearbox), ale naprawdę warto. No i dobrze by było wymienić wtyk na Deans/T-Connector.

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania odnośnie zasilania replik to niech pyta. Jestem na bieżąco, bo ostatnio wymieniałem okablowanie w M249 MKII. Produkuję też MOSFETy własnej konstrukcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stingray

Dzięki za odp. Zamówiłem tą ładowarkę, ale baterię inną (też Firefox, ale 8,4 V, bo tylko ta pasuje- bateria jest pod... hm... jak to nazwać... pod lufą (z przodu repliki), więc akumulator, który ma więcej niż 115 mm. [11.5 cm] nie wejdzie).

Mam pytanie, co do formatowania baterii- czy Ni-MH trzeba formatować? Podobno Ni-MH mają o 60% zmniejszony efekt pamięci, więc czy jest sens formatowania takiej baterii?

Wiem, że dla NicD takie formatowanie jest "zdrowe", ale nie wiem jak jest z Ni-MH.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem ebay'a i jest kilka takich kurtek ale są z Wielkiej Brytanii, więc jeśli uśmiecha Ci się ściąganie jej stamtąd to możesz je sobie przejrzeć. :)

EDIT:

Jeśli bardzo Ci zależy na M90 to ta grupa AS używa tego camo, więc możesz ich popytać skąd ściągają mundury. Ewentualnie czekaj na okazję na allegro bo wyczytałem, że pewien użytkownik nimi handluje. :ninja:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stingray

Dzięki za odp. Zamówiłem tą ładowarkę, ale baterię inną (też Firefox, ale 8,4 V, bo tylko ta pasuje- bateria jest pod... hm... jak to nazwać... pod lufą (z przodu repliki), więc akumulator, który ma więcej niż 115 mm. [11.5 cm] nie wejdzie).

Mam pytanie, co do formatowania baterii- czy Ni-MH trzeba formatować? Podobno Ni-MH mają o 60% zmniejszony efekt pamięci, więc czy jest sens formatowania takiej baterii?

Wiem, że dla NicD takie formatowanie jest "zdrowe", ale nie wiem jak jest z Ni-MH.

Oj to nie bardzo kupiłeś. Do front gripu w G36C wchodzi nawet 10,8V na ogniwach mini. Ta 8,4V będzie działała, ale szału jakiegoś wielkiego nie będzie. 9,6V bardzo fajnie gada w tym karabinie. Ja miałem w G36K 9,6V 1500mAh czy 1700mAh i mieściła się spokojni kumplowi do C. Po wywaleniu tego języczka o który są zamotane kable od bezpiecznika wchodzi 10,8V/1500mAh Firefoxa.

Co do samego formowania baterii to ono Ciebie nie interesuje w danej chwili. Masz ładowarkę mikroprocesorową i one będzie dbała o kondycję pakietu. Bateria pewnie będzie troszkę naładowana, ale nawet jej nie podłączaj do karabinu bo nie ma to sensu. Ustaw ładowarkę na prąd ładowania 0,5A i niech wykona cały cykl (rozładowanie->ładowanie->podtrzymanie). Potem normalnie jej używaj. Jak już przestanie Ci strzelać karabin, albo nie będzie miał już siły naciągać sprężyny to podłącz znowu na cały cykl i też na 0,5A. Po trzech takich cyklach możesz już ładować na 1A. Jednak przy intensywnym użytkowaniu warto co trzecie ładowanie zrobić prądem 0,5A.

Jeżeli idzie o NiCd to już jest pieśń przeszłości bo jest zakaz produkcji ogniw kadmowych. W kwestii informacyjnej batki NiCd po strzelance szły do rozładowania i ponownego ładowania, gdyż źle znosiły kiedy się je doładowywało. NiMH też lepiej nie doładowywać - stąd zalecane jest ładowanie mikroprocesorówką. Te ładowarki co dają w standardzie to paździerz aż boli. Jak ktoś sobie nie policzy ile ma się batka ładować to można ugotować ogniwa (dosłownie!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...