Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Wojsko, militaria, paintball, AS

Polecane posty

Krakowska firma Taktyczny.com podpisała trójstronną umowę z firmami: Fabryka Broni Radom oraz ARES, w celu wyprodukowania repliki AEG popularnego polskiego karabinu wz.93 Beryl. !!!!!!!!!!!!!!!!!oneoneoneone11111111111111

Już wiem na co czekam !

@UP

Link nie działa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kofeina

YES! YES! YES!

Jak ktoś zdążył zauważyć- siedzę w klimacie WP, więc ta wiadomość jest dla mnie... PRZECUDNA!

Beryl%20TDI%20L.jpg

Po prostu cudo! :D

EDIT.

Czy tylko dla mnie starsza wersja jest lepsza, niż "2004" ("przeRISowali" ją...)?

800px-Beryl_rifle_POL.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się cieszę z repliki Beryla aczkolwiek martwi mnie jego cena, która zapewne będzie wysoka. Nie ma co spodziewać się ceny poniżej 1000zł, skoro będzie pracował przy tym Łucznik. Chociaż w sumie jest to też gwarancja najwyższej jakości. :D Jednakże ja już poczyniłem pewne kroki by stać się posiadaczem repliki beryla wz.2004. Zamówiłem właśnie Cymę CM.039C a pod koniec wakacji chcę kupić do niej magi (TAKIE). Z czasem chcę też dokonać innych modyfikacji, które upodobnią moją replikę do beryla. :) W przyszłym tygodniu wrzucę też fotkę ze swoim sprzętem.

P.S. Za tydzień Basra. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój głupi rozum może nawet trochę zaszkodzić. :D Wydaje mi się, że takie zawalenie lufy olejem/smarem zmniejszy jej średnicę i mogą być kłopoty. Gdy ja czyszczę lufę (olejem) zawsze pierwsze strzały są słabsze, ale gdy olej wyleci, wszystko wraca do normy. Ja czyszczę lufę po każdej strzelance z błota i innego syfu, ale zazwyczaj na sucho. Jeśli chodzi o rozbieranie - zależy co chcesz robić. Jeśli wyczyścić lufę - lepiej jest rozebrać i operować na samej - bez komory hop-up. Zmniejszy to prawdopodobieństwo uszkodzenia gumki i poprawi komfort czyszczenia samej lufy.

Rozbieranie repliki wcale nie jest trudne. Gearbox też nie jest bardzo skomplikowany, chociaż pierwszy raz mogą być kłopoty. :D Do wymiany polecam gumkę hup-up. Nowa (systemy) potrafi sporo powiększyć osiągi repliki i poprawić sam system hop-up. Mały wydatek, a sporo daje. Jeśli to kogoś na sam początek nie zadowala to może pomyśleć nad nową głowicą tłoka. Też można zyskać kilka FPSów.

PS. Wczoraj skończyłem naprawę repliki. Teraz już wszystko jest na swoim miejscu, a całość możecie podziwiać niżej. :)

post-60266-1311444940_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim fanom militariów i tego tematu polecam odwiedzić facebook gunfire, na którym rozdawanie są kupony rabatowe do sklepu gunfire.pl:

- 10 zł

- 50 zł na zakupy powyżej 250 zł

Sam dzięki temu kuponowi niedługo (prawdopodobnie, jeszcze myślę co kupić) http://gunfire.pl/product-pol-1152194675-R...-Wesson-6-.html Teraz tylko na łuski zbierać :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Replika SCAR-H, ale jakiej firmy to nie wiem ;)

Dokładnie SCAR-L. Wersja "H" posiada większy kaliber.

Dzisiaj miałem fajną przygodę. Trenowaliśmy z kumplami taktykę zieloną w takim fajnym miejscu, więc trochę się zagadaliśmy i nasza czujność opadła. Nagle jeden z nas zauważył, że jakieś 500m od nas jedzie samochód - możliwe, ze w naszą stronę. Wszyscy oczywiście jak na komendę łapiemy pozostawione plecaki i kamizelki i chcemy uciekać. Niestety nie wypaliło - odwracamy się, a tu z drugiej strony podjeżdża samochód, którego nie słyszeliśmy. Wiedzieliśmy, że już nie ma sensu uciekać, bo gościu już się zatrzymał i wysiadał. Nastawiliśmy się na niewygodne pytanie w stylu "co wy tu robicie i jakim prawem", ale czekała nas niespodzianka. okazało się, że gościu (około 40 lat) poluje na nas już od dłuższego czasu, ale zawsze mu uciekaliśmy (co jest oczywiście prawdą), a tym razem udało się mu nas złapać. Co od nas chciał? Chciał się dołączyć do naszej drużyny. :D Szok niesamowity, ale fajnie - jeden członek więcej. Replikę już zamówił, mundur posiada, więc ognia. Do tego posiada on plac, który możemy wykorzystać do woli. Już zaczęliśmy planować budowę pomieszczeń z opon, co bardzo ułatwi trenowanie czarnej taktyki. Coś myślę, że współpraca będzie bardzo dobra, bo już planujemy budowę "małpiego gaju". :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że uciekamy nie znaczy, że nielegalnie. Takie uciekanie to można powiedzieć, że to taki trening i do tego zabawny. Fajnie jest tak się chować przed innymi ludźmi i mieć na celu niewykrywalność. Powiem Ci, że to się potem przydaje na strzelankach. Jak widać dobrze uciekamy, że kolega nie mógł nas znaleźć. :D

Replikę naprawiliśmy w ten sposób, że wyjęliśmy jedną z ułamanych śrubek, a drugą spiłowaliśmy. To pozwoliło nam przykręcić chwyt na trzy nowe (wyjęte z radia). A potem oczywiście bateria naładowana do oporu i broń latała z ręki do ręki. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jednak się nie zdecydowałem na tego Dan Wesson, w sumie jest fajny, ale przeładowanie łusek po 6 strzałach sam nie wiem. Co według was lepiej:

1. Dan Wesson http://gunfire.pl/product-pol-1152194675-R...-Wesson-6-.html

2. CZ75 http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...7_DUTY_-_Co2_NB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy panowie mam mały problem, możecie mnie wyśmiać jeśli chcecie :smile: . Mam wujaszka który kiedyś mi załatwiał ciuchy wojskowe. Ostatnim razem załatwił mi takie spodnie:

Moje pytania brzmią następująco :smile:

Jak się nazywa takie ubarwienie ?

Co sądzicie o takim ubarwieniu na akcje?

A teraz z innej beczki co sądzicie o tej replice:

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow...b_aps-2187.html

i o tych okularach:

http://www.taiwangun.com/wyposazenie_takty...a_c_m-1789.html

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nazywa takie ubarwienie ?
Nazywa się Marsh (Sumpfmuster/Sumpftarn), był kiedyś stosowany na ubiorach w Niemczech (np. Wehrmacht), Czechach i Libii. Myślę, że nadaje się do lasu, na jakieś mokradła itp., ale raczej dopiero późną jesienią (i zimą, kiedy nie ma śniegu).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowiłem zainteresować się ASG. Szukam broni dla siebie i tu pojawia się główne pytanie: co polecacie? Nie musi być nie wiadomo jakie, to na razie na początek. Cena tak ok. 150zł. I dodatkowe pytanie: jaką maskę polecacie dla osoby, która nosi okulary?

EDIT: A co sądzicie o tym: KLIK

EDIT2: I o tej masce: KLIK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. AEG kupujemy od 400 zł (Mówię tu o AK a M4 to od 600 i to BOYI) i w lepiej w sklepach

2. Ja radze nie używać masek bo jak kulka pęknie (biodegradalne lubią to robić) to te odłamki mogą cię "uszkodzić"

3. Ja sam noszę okulary korekcyjne a do tego gogle UVEX Ultrasonic

4. Do 150 zł bym polecił jakiegoś shotgun'a lub gaziaka i na pewno nie karabin AEG

5. Polecane sklepy : www.specshop.pl , http://www.taiwangun.com/ (Ja polecam te 2 tak od siebie bo sam z nich korzystam) a tutaj masz listę sklepów KLIK

To na razie tyle od mnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sobie sam zrobiłem rozładowarkę. :trollface: Kawałek kabelka, lutownica i żaróweczka. Ciężko było dorwać odpowiednią żarówkę w domu (byle jaka też nie może być) ale znalazłem i tak rozładowarka powstała. :) Chociaż i tak służy mi głównie do rozładowania końcówki baterii bo większość schodzi przy strzelaniu.

Jak czytam takie "poematy" to mi się M249 na szafie samo przeładowuje. Chłopie jaka końcówka baterii. Pakiet 8,4V (czyli dodawany do większości chińszczyzny) składa się z 8,4/1,2 ogniw (czyli 7, słownie "siedmiu"). Naładowane ogniwo daje napięcie 1,2V. Teraz pytanie: "czy wiesz jakie napięcie posiada rozładowane ogniwo?". No to się trochę zdziwisz, bo rozładowane ogniwo daje ok.0,9-1V. Wszelkie żaróweczki, wiatraczki i inne pierdoły prowadzą tylko do tego że pakiet nadaje się na szrot. Pakiet do repliki musi być zawsze w tip-top stanie, ze względu na "prądożerność" repliki. Zwykły Chinol bez tuningu ciągnie ok 15A. To od cholery prądu. Przy jakimkolwiek większym oporze (test przeprowadzony w warunkach laboratoryjnych) zamykało 30 amperowy wskaźnik. Wyobraź sobie teraz co robisz z baterią poddając ją głębokiemu rozładowaniu? Bo ta żarówka będzie brała prąd zawsze jak będzie podłączona. Nawet jak nie będzie świecić to i tak będzie drenowała baterię.

Najlepiej zakupić ładowarkę IMax B6 lub Turnigy Accucell 6. Koszt ok. 150PLN + 30PLN zasilacz. Zaleta takiego rozwiązania jest tak, że można taką ładowarką ładować pakiety LiPo (ma balanser). Już zakazano produkcji ogniw NiCd zaraz się pewnie czepią NiMH - lepiej być zabezpieczonym w razie W.

@CriX - jaką masz replikę i co chcesz w niej smarować? W sumie wystarczy że powiesz jaki masz gearbox to powiem Ci z grubsza jak to rozłożyć. Jeżeli jednak nigdy nie grzebałeś w GB to nie polecam takich zabiegów. Cholernie trudno go potem poskładać. Zawsze jak dostaję replikę na serwis, to wołam kogoś do pomocy przy składaniu. Ciężko utrzymać dwoma rękami sprężynę, zespół spustu, antireversal i zębatki - a jeszcze trzeba drugą połówkę szkieletu założyć. Smarowanie lufy jest kategorycznie zabronione. W sytuacji ekstremalnej nalepi się brudu, co może doprowadzić do zacięcia kulek w lufie. W skutek tego w ekstremalnej, podkreślam, sytuacji może dojść do: uszkodzenia dyszy (rzaaaadko, ale widziałem kilka razy), złamania tappet plate (zwanego listwą dosyłacza lub popychaczem), zmielenia zębów tłoka (zwłaszcza jak są poliwęglanowe), a przy metalowy zębach tłoka w bonusie szlag trafia zębatki. Oczywiście sytuacja ekstremalna to ultra precyzyjna lufa (KM lub LayLax 6.02 lub 6.01mm), super szczelny układ sprężania powietrza i mega spasowane zęby przy tuningu typu high rps (na dużą szybkostrzelność). Żeby jednak tak lekko nie było lufę trzeba czyścić po większym strzelaniu. Nie bądźmy pedantami przesadnymi - pójdziesz na podwórze postrzelać do puszek to nic się nie stanie. Jednak po jakiejś większej strzelance czyszczenie lufy jest jak najbardziej wskazane. Jak to zrobić? Hop-Up ustawiamy na zero (jak nie wiadomo w którą stronę kręcić hopkiem to myk do instrukcji), na wycior (nie ma bolca, jest z każdym karabinem w zestawie) nawijamy papier toaletowy/cienką szmatkę/chusteczkę higieniczną/ręcznik kuchenny cokolwiek, aby było miękkie i nie drapało lufy od środka. Dlaczego miękkie? Otóż firma MadBull w lufach z serii Black Python stosuje teflonowanie od środka. Jeżeli ta powłoka ulegnie uszkodzeniu to lufa jest do wywalenia. Przy okazji są to jedne z najbardziej popularnych luf w Polsce, więc spora szansa na trafienie na nią. Wracając do czyszczenia, po nawinięciu czyściwa na wycior, najlepiej przełożyć przez uszko w wyciorze, ruchem spiralnym przejechać dokładnie wewnątrz lufy. Się człowiek może zdziwić ile tam syfu mieszka.

Ku przestrodze kumplowi w replice SAM-R firmy G&P zablokowały się kulki w lufie. Proponuje sprawdzić ile kosztują zębatki System STU (czy ITU) Helical.

Drodzy panowie mam mały problem, możecie mnie wyśmiać jeśli chcecie :smile: . Mam wujaszka który kiedyś mi załatwiał ciuchy wojskowe. Ostatnim razem załatwił mi takie spodnie:

Moje pytania brzmią następująco :smile:

Jak się nazywa takie ubarwienie ?

Co sądzicie o takim ubarwieniu na akcje?

A teraz z innej beczki co sądzicie o tej replice:

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow...b_aps-2187.html

i o tych okularach:

http://www.taiwangun.com/wyposazenie_takty...a_c_m-1789.html

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Repliki firmy APS omijaj szerokim łukiem. Nie pasują standardowe części w systemie Marui/CA. Wszędzie plasticzany plastik i tandeta. Dasz radę dozbierać to kup Cymę. Jak nie to się wstrzymaj z zakupem karabinu. Lepiej już kupić TO - o wiele lepsza replika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...