Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mariusz Saint

Manga & anime - zagadki

Polecane posty

Aye. Ku Klux Klan (niestety nie przez "c", ale wiadomo o co chodzi) i Nad pięknym modrym Dunajem.

Jeśli chodzi o pierwszą część: Jason to bohater serii "Friday the 13th", Light znaczy światło. A w Clannadzie ważną rolę spełnia 13 światełek (niełatwe to było, wzmianka o ich ilości pojawiła się w anime tylko raz i trudna do zauważenia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba, pewnie, ze Trigun.

Ulubionymi słowami Vash'a The Stampede były Love and Peace, czyli miłość i Pokój. A jego głównym sensem życia było jak najbardziej pokojowe działanie, zresztą wszystko, co on robił, to chciał, żeby to przynosiło pokój. Uwielbiał on pączki. Całość działa się na pustynnej planecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mam ostatnio problemy z netem (miały być obrazki), pytanko będzie prościutkie w wersji wierszyka (króciutkiego)

Jestem metalem, jestem metalem

Chodź zawsze, pop śpiewać chciałem

To chyba odpowiada samo przez się, więc nie musicie męczyć mózgów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

supermany.th.jpg wolverines.th.jpg spidermanu.th.jpg batmanioi.th.jpg

Od razu piszę, że zagadka jest dwuetapowa (anime zgadujecie na podstawie tego co otrzymacie z powyższych obrazków) i może być trudna, ale w zamian jest to bardzo znany tytuł, więc narzekania, że jest to coś co tylko ja mam na MAL-liście nie powinno być :)

Podpowiedź:

Popatrzcie sobie na drugie określenia (czyli nie imiona), jakie często są używane w stosunku do zapodanych postaci, znajdźcie co je łączy i złóżcie to w jedną całość (kolejność obrazków jest ważna!). Potem już tylko trzeba wykazać się dobrą pamięcią (lub mieć skilla w używaniu google/wikipedii), by odgadnąć o jakie anime mi chodzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby chodziło o Ghost in the Shell?

Asuka - Second Child - 2

Ayasegawa - 5 miejsce w dywizji

Louise - "The Zero" - 0

Waldstein - "Knight of One" - 1

2501 - jako projekt 2501 znany był Puppet Master, AI z GitS.

EDIT - Uff, udało się:D Na moją zagadkę trochę poczekacie, musze kilka spraw załatwić:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ach! Zwycięzca! Zwycięzca!" - zakrzyknęły młode panny na widowni i posypały się bukiety kwiatów :)

Dokładnie o takie rozwiązanie mi chodziło, choć zdaje mi się, że następnym razem będę musiał od razu jaśniej pisać co robić z podanymi obrazkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...