Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mariusz Saint

Manga & anime - zagadki

Polecane posty

Zagadka składa się z kilku etapów.

1. Poniżej wrzuciłem obrazki kilku znanych postaci z anime. Musicie domyślić się, co mają ze sobą wspólnego. Liczę, że nie będzie to zbyt trudne.

zoroop.th.jpg doumekixxxh.th.png datesb.th.jpg

2. http://img218.imageshack.us/img218/7527/seiyuu.jpg - na waszą domyślność czeka ten oto link. Odpowiednio uzupełniony kieruje nas do kolejnego punktu.

3. Teraz pozostaje odpowiednie skojarzenie postaci z obrazka z przedmiotem poniżej.

katanao.th.jpg pandae.jpg sdfsdm.th.jpg clipboard01ktm.th.jpg

Odpowiednia dedukcja doprowadzi Was do postaci z pewnego animca, którego tytuł jest rozwiązaniem tej zagadki. Jeśli któryś z etapów okaże się zbyt trudny - piszcie, pojawią się podpowiedzi.

EDIT: ehh, a myślałem że wyjaśnienie w punkcie drugim jest wystarczająco jasne. Link zadziała dopiero odpowiednio uzupełniony na podstawie punktu 1. Chyba wiecie jak go uzupełnić?Oo

Podpowiedzi:

1. Do powiązania obrazków z pierwszego punktu raczej konieczny jest MAL bądź wiki. Polecam MAL.

2. Wyrazem, który trzeba uzupełnić jest jedno słowo związane z zawodem. I pamiętajcie: to powstawało w Japonii... I jeszcze coś: uu a nie u:P

3. Obrazek, który teraz wrzuciłem ma za zadanie pomóc skojarzyć nawiązanie między mieczem a obrazkiem z linku do uzupełnienia. Ma dwojakie powiązanie z anime o które chodzi.

4. Link z pkt. 2 już działa.

5. Kolejny obrazek, tym razem mówiący już wprost o co chodzi.

6. Dlaczego nikt nie bierze pod uwagę obrazka z filmu, który wrzuciłem? Z jakiego filmu jest?

7. Postać, którą macie skojarzyć nie jest głównym bohaterem zgadywanego animca. Jest "kumplem" głównego bohatera.

8. Zamieńcie jedną literę w słowie "panda" a uzyskacie jej nazwisko, zamieńcie jedną literę w imieniu "Fuu" a uzyskacie jej imię.

9. Jeśli po tych podpowiedziach nie pojawi się odpowiedź: o 17 wrzucam kadr z animca. No chyba, że ImpulseM zdecyduje się odpowiedzieć. W końcu zgadł już wczoraj, chciał tylko coby inni szansę mieli:P

10. I mam nadzieję, że ostatni. Już prosciej chyba być nie może...

BTW: nie spodziewałem się aż takich problemów z tą zagadką:P

Papayasmurf: to nie Bamboo Blade. To również nie Samurai Champloo. Chociaż przyznaję, można było tak pomyśleć. Jednak odpowiedź jest nieco bardziej pokręcona i niezbyt łatwa:D

Raven: nie, to nie Afro Samurai. Rozwiązanie wiąże się z imieniem postaci na obrazku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bamboo Blade. Jeżeli dobrze, dodam wszystkie niezbędne wyjaśnienia. Późno jest, więc mam już trochę dość myślenia na dziś. :tongue:

Edit: No właśnie jest powiązanie między jedną z postaci Bamboo Blade, a tą z tego twojego ''niedziałającego linka''. No nic, działam dalej.

Edit2: Dobra, poddaje się. Najwyżej inni będą mieli ''podpowiedź''.

Czy to Samurai Champloo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może Bleach? Chociaż imię ''Mugen'' ma w japońskim chyba powiązanie z ''bogiem'', więc stawiam również na Angel Sanctuary. (btw: Felessan stanowczo przegiął poziom zagadki). :teehee:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu... Wskazówek było tyle, że już nie wiedziałem jaką podać żebyście zgadli. A to naprawdę nie było tak trudne. Gwoli wyjaśnienia:

1. Wszystkie postacie z obrazków w tym punkcie mają tego samego VA, czyli seiyuu.

2. Na tym obrazku przedstawiony jest Mugen.

3. Tutaj wrzuciłem katanę, po połączeniu jej z imieniem Mugen otrzymujemy broń, którą jak napisał papayasmurf posługuje się Yuu Kanda, jedna z postaci D.Gray-Man'a.

Co do pomocniczych obrazków:

-Panda - wystarczy zamienić pierwszą literę i dostajemy imię naszego Yuu. Do tego w anime jest pewien pan notorycznie nazywany starą pandą.

- to jest kadr z filmu Egzorcysta. Powiązanie jest chyba jasne?

Papayasmurf, zadajesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondzio zgadł. Zadjesz.

Nr.1: Skuter to pojazd którym się przemieszcza Haruko.

Nr.2: Haruko również ma gitarę.

Nr.3: Gdy Haruko jeździ na skuterze zakłada kask z goglami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heaven?s gates won?t open up for me with these broken wings I?m fallin? and all I see is you. These city walls ain?t got no love for me. I?m on the ledge of the eighteenth story.

W zależności od tego jak się zabrać za rozszyfrowanie zagadki, może być bardzo łatwo albo bardzo trudno :wink:

~~

Marchalt - owszem, mylisz się :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory poprawna odpowiedź nie padła. Ktoś tu jest na dobrej drodze. Podpowiedź? Czasem najprostsze metody są najlepsze. I nie ma to związku z samym anime, oj nie. To tylko taka uwaga^^

~~

Brando - źle

Felessan - nie, nie

Marchalt - w takim wypadku potrzeba jeszcze prostszych metod ;)

Qrowsky - dosyć blisko, trzeba iść w tym kierunku (można potraktować jako podpowiedź), ale to nie to...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem najprostsze metody są najlepsze.

To drugi raz podam tytuł pewnego anime: Darker Than Black. (zbieg okoliczności, znów mi pasuje ^^) Z tego, co pamiętam, była tam brama niebios i brama piekieł. Reszta tego tekstu, który podałeś do tego anime nie pasuje, ale cóż.. spróbować warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to lecimy.

Tekst który zapodałeś, to fragment piosenki zespołu Nickelback. Piosenka ta, "Savin` Me" jest w soundtracku do filmu pod tytułem 'The Condemned' (Potępiony). A fabuła tego filmu jest łudząco podobna do tej z mangi "Battle Royal"!

EDIT: W takim razie mój drugi typ - Death Note? (Te cyferki nad głową :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:klaszcze: Tak, to Death Note.

Jak już wiadomo, tekst był fragmentem piosenki (przyznaję, specjalnie wybrałem kawałek który można interpretować na okoliczność podobieństw do różnych serii). Jeśli ktoś pamięta, a jak nie pamięta, na oficjalnej stronie zespołu Nickelback odpowiednie materiały się znajdują, teledysk do utworu pokazuje człowieka który widzi nad głowami innych "licznik" odmierzający czas pozostały do ich śmierci... Brzmi znajomo?

Jak pisałem, do rozwiązania zagadki wystarczą same Google, czyli metoda najprostsza z możliwych :tongue:

Qrowsky, do dzieła!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - zagadka łatwa, jeżeli ktoś tylko zna tą pozycje... Jeżeli nie, trzeba będzie trochę pogłówkować.

Wystarczy skojarzyć te 3 rzeczy:

99271257.th.png

12093892.th.png

74129139.th.png

~

Panowie (i Panie), proszę tylko nie mówić, że nie wiecie o jaki tytuł chodzi, bo po tytuł można zgadnąć zaraz po wpisaniu 'nazw' trzech obrazków powyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...