Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mariusz Saint

Manga & anime - zagadki

Polecane posty

Standardowo, skojarzcie obrazki. Trudno być nie powinno.

38695649.th.jpg 10507103.th.jpg

~~

Accoun niestety nie.

Nie sądziłem że nikt tego nie zgadnie... Oba obrazki przedstawiają rzeczy w pewnym sensie ważne dla bohaterów tego anime.

Jeśli do nikt nie zgadnie to po 17 dodam 2 obrazki jako podpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, chodzi o Elfen Lied. Lilium (łacińska nazwa lilii) to utwór muzyczny, który przewija się przez całą serię i nazwa pozytywki należącej do głównego bohatera. A muszla to pamiątka po siostrze, którą Nuy zniszczyła.

Zadajesz Panie Kondzio :smile:

PS: Jak dla Mnie to Lilium jest jednym z najlepszych utworów wykorzystanych w openingach czy endingach. Choć muszę przyznać że Kizuato z Kara no Kyoukai poważnie zagroziło jego pozycji w moich oczach. Dopiero Tabi no Tochuu z Spice and Wolf całkowicie zdetronizował Lilium :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze:

Domena jądrowce

Królestwo rośliny

Gromada okrytonasienne

Klasa Rosopsida

Rząd różowce

Rodzina różowate

Rodzaj poz...

Gatunek ???

I do tego:

munch06ww5.th.jpg

~~

Marchalt - nie. Oczywiście, że pasuje kilka roślin, inaczej byłoby zbyt łatwo :tongue:

~~

Jest i podpowiedź. Teraz powinno być łatwiej. Samo anime nie jest może jakoś super popularne, ale wiem że sporo osób na forum je widziało (a przynajmniej słyszało o nim).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domena jądrowce

Królestwo rośliny

Gromada okrytonasienne

Klasa Rosopsida

Rząd różowce

Rodzina różowate

Rodzaj poziomka

Gatunek poziomka truskawka

Obraz Muncha oznacza panikę.

A anime to Strawberry Panic. Było nie dawać podpowiedzi nawet, dopiero miałem czas się nad tym zastanowić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę nowego posta, bo mi się zmieniła już strona i tak będzie wygodniej.

Sefnir - to nie Saint Seiya.

Podpowiedź: to nie są greckie rzeźby (przynajmniej prawie wszystkie:D)

EDIT:

Gianlorenzo23 - to nie Spirited Away.

A mi się wydawało, że ta zagadka padnie w minuty... To serio nie jest trudne:D

Marchalt - to nie Oh! My Goddess...

Podpowiedź numer 2: Posągi zdecydowanie nie są dobrane przypadkowo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja coś dam, żebyście się nie nudzili =]

3, 14

Ą, 0, A

#Qrowsky

Nie, pierwszy, ani drugi rząd, ani anime, które zgadujecie nie mają nic wspólnego z liczbą Pi.

Dam pierwszą podpowiedź - te liczby, cyfry i litery trzeba według odpowiedniego wzoru przekształcić. Według jakiego wzoru? Podpowiedź jest ukryta w samej zagadce ;)

#Fellesan

Jak dam konkretniejszą, to tak, jakbym podał odpowiedź. No ale dobra - wynik szyfru ma wyglądać tak - litera, litera, cyfra, zero, cyfra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na moją zagadkę podawałem kilkakrotnie na zagadki Kondzia ;)

Teraz ten, kto poszuka, będzie wiedział, ale nie przyjmuję odpowiedzi bez podania rozwiązania zagadki.

A wynik ma być tak - jak podałem. Litera, litera, cyfra, zero, cyfra. Dla jeszcze większej podpowiedzi - pierwsza litera to BWięc odpowiedź ma wyglądać - B, litera, cyfra, zero, cyfra.

Zgadnijcie, według jakiego szyfru można skojarzyć B z cyfrą 3. Potem pójdzie z górki.

Trochę przesadziłem z trudnością tej zagadki - jak jeszcze kiedyś będę coś zadawał, to dam zagadkę obrazkową, i jakieś bardziej znane anime.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiadomo, że Darker than Black^^ Dobra, 'B' jest trzecią literą alfabetu, jeżeli wliczyć 'ą', 'ć' i tak dalej. Postępując analogicznie z resztą kodu wyjdzie BK101. Niezastąpiona Wikipedia podaje, że głównemu bohaterowi przydzielono kod BK201. Close enough, jak to mawiają.

O tej zależności między znakami można było wspomnieć w pierwszej podpowiedzi, ale zagadka fajna, wymagała więcej myślenia :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...