Skocz do zawartości

Pomysły na nowe zagadki


Lord Nargogh

Polecane posty

Mam jedną zagadkę. Polega na tym żeby odgadnąć co jest do czego. Oczywiście jest ograniczenie. Jak jest zgoda, to napiszę tą zagadkę.

PS. Jak chciałem wstawić tą zagadkę (nowy temat), to nic się nie działo. Nie było tematu. Wnioskuję więc że najpierw trzea tu napisać o co chodzi w zagadce/zabawie a dopiero potem powstanie temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Najpierw pisze się tutaj propozycję, a potem forumowicze głosują nad założeniem tematu.

A co do tematów, które założyłeś: Nie zakładamy oddzielnie jednego tematu na jedną łamigłówkę. To by zrobiło w dziale ogromny chaos. Od takich łamigłówek jest temat... (uwaga!).... "Łamigłówki".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy taka propozycja już była, ale tematu z takimi zagadkami nie widzę, toteż... [Ferdynand Kiepski]Mam POMYSŁA![/Ferdynand Kiepski] Pomysł polega na zabawie w odgadywanie tytułów piosenek... na podstawie ich urywek (najlepszym rozwiązaniem byłoby nie mniej i nie więcej niż jeden wers). Odgadujący musiałby podać tytuł i wykonawcę. Ewentualnie bardziej zdolni mogą wyciąć z piosenki krótki kawałek i dać zagadkę jako empetrójkę.

Przykładowo:

użyszkodnik 1: Oh mother, tell your children, not to do what I have done...

Użyszkodnik 2: The Animals - House of the Rising Sun

Jeżeli odgadł, zadaje nastepną zagwozdkę. Jeżeli nie... wiadomo. Śmierć w męczarniach ;)

Czy takie coś ma szansę zaistnieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłoby łatwo eMPeTrójek wyszukać, ale był już taki pomysł. Niestety, nie znaleźliśmy jakiegoś serwisu, typu "muzyczny imageshack", więc pomysł upadł. No, można by wziąć kawałek piosenki, dorzucić byle jaki obrazek, dać nazwę "zagadka Fa nr.X" i wrzucić na JuTuba jako film, ale to dużo roboty. Aha, taki polski JuTub, zaczynający się na literę "W" odpada - jak ja go podałem, to mi Lord linka ciachnął. To tak dla zaoszczędzenia twego czasu, gdybyś szukał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że Lord przyznał, że Hałs się przejadł, to gdybyśmy mieli wymienić zabawę na inną, Lord miał przygotować ankietę z grami, a my mieliśmy sobie zagłosować.

Więc jakie gry będą oprócz LOST: FA oraz tego Symulatora Miasta?

Ja myślałem nad taką zabawą w... redakcję najlepszego magazynu dla graczy! Nazywałby się Akcja Kompaktowa, a my...no właśnie, nie jestem pewien. Wiem tylko, że byłby tak odpowiednik Hałsa - Naczelny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hałs to raczej do zamknięcia, co do LOST jestem zdecydowanie na TAK, symulator miasta to mg. mnie bedzie klapa. Ale tylko wg. mnie. Co do redakcji - pomysl oryginalny, ale co byśmy robili oprócz pisma?

No i ten Poważny Sam słabosię przyjmuje... co z Assasynem? Kto jest ze mną?

Myślę, że tych zagadek już wystarczy. /nie zapominajmy, że są też każuale na tym świecie...

Chyba dobrze by bylo, żeby założyć temat z zagadkami dla noobów. Bo czasami zgadnięcie gry po ogonie zwierzęcia oże być cokolwiek problematyczne...

Edytowano przez MatrixOneBNR
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankieta byc moze nie jest az tak dobrym pomyslem, bo potem więcej osób w niej glosuje, niz uczestniczy w zabawie. Więc moze sprawę załatwmy tutaj. Padła propozycja "LOST" - może być ciekawie, więc IMO nie trzeba nic nowego wymyślać na siłę. Chyba że ktoś chciałby czegoś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o zgadywaniu zespołu po jakimś zdjęciu...?

LOST to rzeczywiście może być niewypał, jakoś bardziej jestem przekonany do tego miasta. Co do Asasyna, może być podobnie jak z Samem, wyszły jakieś cuda-wianki i nikt nie chce tam już pisać. Redakcja, mogło by być dosyć trudne do odegrania, ale jak już to przydałby się jakiś magazyn z plotkami a nie z grami :P, po prostu było by ciekawiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie! Kiedyś w tym temacie był poruszany wątek zagadek o uniwersum Śródziemia. Czyżby pomysł umarł lub został zapomniany? Moim zdaniem temat o takich zagadkach przyjąłby się świetnie! W końcu tolkienowcy mieli by miejsce do pokazania swojej wiedzy. Co wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z LOSTem to mialem w wyobraźni raczej cos na ksztalt "Rozbitków", "Ryzykantów", "Wyprawy Robinson", itp. Z LOSTem miało mieć tyle wspołnego, co tytul. Ogólnie chodziłoby o zabawę w rozbitków na wyspie. Ale jeśli Wam się nie podoba, to razem wymyślimy cos innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam się LOST kojarzy z LOSTEM.

A nam, to jest Rankinowi, Hałs nie kojarzy(ł) się wyłącznie z Housem.

Mi się bardziej podoba pomysł redakcji, ale w sumie, whatever works - pewnie nie znajdę dość czasu aby aktywnie uczestniczyć. Na razie potrzeba więcej, i to nie o 1-2, wypowiedzi. Pomysły nadal mile widziane :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast Naczelnego byłby Smuggler? Nie. żeby było to samo.....:). A pomysł o redakcji spoko. Tylko myślę, że raczej ma jedną wadę- nikomu nie będzie się chciało trzaskać postów z artykułami.....Trochę rozmijała by się wtedy z celem....Może raczej lepsze byłoby to, że Lości to program TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...