Skocz do zawartości

Polecane posty

Również poszukuję książki, ale dla odmiany poszukuję konkretnej sztuki. Chodzi o drugą część trylogii Richarda Bakera "The Last Mythal". Problem w tym, że nie wiem, gdzie ją zdobyć... Inna sprawa, że nie zależy mi na tym specjalnie, bo cz. 1 była co najwyżej przeciętna, ale mimo to bawiłem się z nią całkiem nieźle i chciałbym skompletować wszystkie trzy. Tylko pierwszy om ukazał się w polskim wydaniu i nie ma problemu, by zdobyć go w empiku. Ale reszta już po polsku nie wyszła, a oryginałów w empiku nie dostane.

Skąd Wy sprowadzacie książki? Jakieś internetowe księgarnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś internetowe księgarnie?
Właśnie tak, kilka trudni się sprowadzaniem książek:

http://www.bookcity.pl/A4975777/The_Last_M...l/Richard_Baker

http://krainaksiazek.pl/The-Last-Mythal-Gi...0786947126.html

Jak widać, tylko całe komplety, ale myślę, że będzie można się dogadać, i sprowadzą ci dwa ostatnie tomy, ew. sprzedasz polskie wydanie i będziesz miał komplet w pudełeczku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Feainnewedd

Tak dla mas (popularyzacja, przystępny język i te sprawy), to chyba tylko książka Sapkowskiego była. Teraz trzeba zacisnąć zęby i przegryzać się przez magisterki i doktoraty, biorąc pod uwagę, że w autobusie czy tramwaju podczytywać sobie raczej nie będzie za wygodnie, bo język przecież naukowy. Ale i tak polecam:

dwie pozycje z serii GKF-u Anatomia Fantastyki:

#13 Czytając fantasy...

#17 Mitologie Andrzeja Sapkowskiego

oraz "Fantasy. Ewolucja gatunku" Trębickiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam książki w której głównym bohaterem byłby demon/diabeł lub ktoś w tym stylu.

Polecam czyste klasyki:

- Paradise Lost John Milton - absolutna europejska klasyka literatury, która w znaczący sposób zdeterminowała literackie postrzeganie diabła na... cóż, na zawsze ;)

- Faust Johann W. von Goethe - kolejna klasyka na skalę światową, w której szatan odgrywa bardzo znaczącą rolę

- Mistrz i Małgorzata Michaił Bułhakow - znowu klasyka, choć tym razem nieco nowsza, szatan-Woland pełni w niej rolę centralną

Być może zdziwią Cię moje propozycje, ale w większości przypadków jest tak, że klasyka jest prawdziwym panaceum na wszelkie literackie poszukiwania ;) . Przy okazji, Paradise Lost jest przykładem naprawdę pięknej angielszczyzny, jeśli chciałbyś pobawić się w czytanie w oryginale.

Ja za to szukam jakiejś dobrej polskiej literatury współczesnej - współczesnej sensu stricto, czyli tej z nowego pokolenia autorów. W tego rodzaju prozie polskiej jestem do tyłu o lata świetlne i bardzo chciałbym jakoś porządnie wejść w temat :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokolenia raczej dość świeże, imho:

W. Kuczok - przede wszystkim polecam "Gnój", najnowsza, ta o tatrach, raczej mi nie podeszła.

Ignacy Karpowicz - tutaj "Balladyny i romanse".

Jacek Dehnel - "Lala" i "Saturn" moim zdaniem.

Michał Witkowski - tu już różnie... jak lubisz 'ostro', to "Lubiewo", podobno najbardziej 'normalna' jest ta najnowsza - "Drwal".

Edit:

Dodam jeszcze, jeżeli akurat chciałbyś coś o Holocauście: Jacek Leociak.

@Down: Tzar- Pilot raczej nie pasuje do 'współczesnej współczesnej' ;)

Edytowano przez Dav1d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to szukam jakiejś dobrej polskiej literatury współczesnej - współczesnej sensu stricto, czyli tej z nowego pokolenia autorów.
W sensie, taki np. Myśliwski już nie? Poza poparciem propozycji Dav1da od siebie dodam jeszcze kilka nazwisk ze wskazaniem IMHO wartych uwagi tytułów. Wierzę, że do bardziej szczegółowych informacji potrafisz doklikać się sam.

  • Olga Tokarczuk ("Prawiek i inne czasy", "Dom dzienny, dom nocny")
  • Joanna Bator ("Piaskowa Góra", "Chmurdalia")
  • Szczepan Twardoch ("Tak jest dobrze")
  • Wit Szostak ("Oberki do końca świata", "Chochoły", "Dumanowski")
  • Marian Pilot ("Pióropusz")
  • Justyna Bargielska ("Obsoletki")
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , poszukuję książki science fiction gdzie fabuła jest związana z genetyką . Coś podobnego to filmu ,,Gattaca" o ile ktoś kojarzy. Potrzebuję tej książki ,bo potrzebne jest na pracę maturalną a zostało niewiele czasu do matury.

Edit: Jeszcze bym prosił o pomoc w znalezieniu książki ,ale Fantasy, gdzie ludzie przenoszą się w czasie i na wskutek konsekwencji ich czynów zmienia się przyszłość.

Edytowano przez Sudokuu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym poprosiła o wskazanie mi jakiejkolwiek elfpunkowej pozycji. Niedawno wyłapałam ten gatunek i strasznie się na to nakręciłam - niestety, może być ciężko...

Gdyby to nie był młodzieżowy szajsik, pokroju Błękitnokrwistych czy innego Szeptem, to byłabym wdzięczna podwójnie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sudokuu

Nowy wspaniały świat Aldousa Huxleya. Wszyscy ludzie są tam modyfikowani jeszcze przed urodzeniem, warunkowani genetycznie i psychologicznie, by polubili nie zawsze ciekawy los, jaki im przeznaczono.

Co do książki fantasy... Cóż, przenoszenie się w czasie to raczej domena sci-fi. Możesz sprawdzić Operację: Dzień Wskrzeszenia Pilipiuka, ale mi to bardziej podpada pod science-fiction.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elfpunkowej pozycji. Niedawno wyłapałam ten gatunek i strasznie się na to nakręciłam
Gdzie wyłapałaś? Pierwsze słyszę taką nazwę. Chwila na Wikipedii zaowocowała jakąś informacją i wnioskiem, że to po prostu urban fantasy. Ktoś kiedyś określił mianem elfpunku twórczość Holly Black (autorki Kronik Spiderwick). Ja zaś polecam "Na tropie jednorożca" Mike'a Resnicka i Akta Dresdena Jima Butchera.

@Sudokuu

SF z genetyką jako głównym tematem to np. "Hiszpańscy żebracy" Nancy Kress, gdzie bohaterka jest takim właśnie "poprawionym" człowiekiem zmagającym się z brakiem akceptacji ze strony "normalnych". To pierwsza część trzytomowego cyklu, kontynuacje noszą tytuły "Żebracy nie mają wyboru" i "Żebracy na koniach".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gerbilos

O jakie elementy Ci chodzi? To nie takie proste jak z "podobne do Wiedźmina". ;) Jeśli masz na myśli po prostu historie alternatywne, to proponuję "Xavrasa Wyżryna" Jacka Dukaja, "Wieczny Grunwald" Szczepana Twardocha (i w ogóle całą serię Historie Alternatywne) i "Herrenvolk" Sebastiana Uznańskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym prosić o zawężenie tematyki do II Wojny Światowej (alternatywy z nią związane, oraz późniejszy obraz świata)
A proszę bardzo:

"Vaterland" Roberta Harrisa (sfilmowany kiedyś przez HBO)

"Brunatna rapsodia" Otta Basila

"Spisek przeciwko Ameryce" Philipa Rotha

A już tak bardziej przygodowo to Niemców biją Polacy u Ciszewskiego. :smile:

w pierwszy (...) postaram się jak najszybciej zaopatrzyć
Znaczy, w "Xavrasa"? To tutaj masz obszerny fragment, o ile jeszcze sam nie znalazłeś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio kupiłem sobie "królewska krew, wierzą elfów". Bardzo mi się.spodobała za nie długo ją skończę. I chcesobie kupić coś na zapas. Myślałem nad "Imię Wiatru" przyjemnie.się to czyta? Jakąś alternatywą z w miarę lekkiej raczej przygodowej fantastyki? Acha jak już.bym brak "imię wiatru" to warto brać od razu drugą część (strach mędrca)? Bo na allegro są ofert za komplet za ok 70 zł wraz z przesyłką i nie wiem czy warto brać całość czy jest "parcie" na następne części?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też sprawdzić Malowanego Człowieka Petera V. Bretta. W razie 'polubienia' jest i część druga. Z podobnych klimatów (a na dodatek z tej samej serii) polecam też Czaropisa Blake'a Charltona. Obie to dość lekkie heroic fantasy z młodym głównym bohaterem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...