Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Piłka Nożna II

Polecane posty

Każdy przeciez wie - kto wygra z piękną i genialna Barceloną niszczy futbol i muruje bramkę. Przecież trzeba z nią przegrywać, nie wystawiać obrońców i bramkarza.

Chelsea gra bardzo fajną piłkę. Bardzo dobrze poskładana taktycznie - a oka nie męczy i nie nuży - to jest sukces. Chciałbym, aby tak grał Real. Wtedy może pokusiłby się w końcu o wygraną w Lidze Mistrzów.

btw. Hidding?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. Hidding?

Litterówga. Dzięki.

Barcelona musiała się z Chelsea niemiłosiernie namęczyć, aby wywieść sukces ( swoją drogą bzdurne moim zdaniem było w pierwszym meczu wpuszczenie Bojana - chłopak nie grał NIC, a w dodatku zawalił " setkę"). Szkoda mi było Anglików. Sądzę jednak, że do Euro u nas Chelsea zdobędzie historyczny puchar Ligi Mistrzów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chelsea gra bardzo fajną piłkę. Bardzo dobrze poskładana taktycznie - a oka nie męczy i nie nuży - to jest sukces.

Z wielkiej czwórki ogląda mi się najlepiej właśnie Chelsea. Naprawdę fajnie ułożony zespół z superstoperem Terrym i supersnajperem Drogbą. Zresztą za początek sezonu jest on dla mnie jednym z głównych kandydatów do wygrania konkursu na najlepszego piłkarza świata. Poza tym czemu miałby jej nie dostać za osiągnięcia i nazwisko, skoro trafiają tam tacy piłkarze jak Puyol, Henry czy Ballack, którzy niczym się nie wyróżnili.

Skoro już tak nawiązałem do wyborów najlepszego piłkarza, to podam swoje typy.

A są nimi (werble) :

- Xavi (zdecydowanie świetny pomocnik, dobrze współpracujący z Iniestą, bez niego już gorzej, ale należy mu się nagroda)

- Drogba

- Torres (świetny napastnik, pokazał to wielokrotnie choćby w tym sezonie)

- Casillas/Buffon (ciężko wskazać jednego z tych bramkarzy, bo obaj są świetni; jako kibic Realu na pewno byłbym za Ikerem, bo kiedy ma dostać swoją nagrodę, jeśli nie teraz, gdy ma najwięcej obronionych strzałów z wszystkich bramkarzy La Liga)

- C.Ronaldo

- Messi

Podsumowując, faworyci to na pewno Xavi i Messi, bo grają w Barcelonie, która zgarnęła w ostatnim sezonie wszystko. Sercem jestem oczywiście za piłkarzami Realu, chociaż wątpię by ktoś z nich to osiągnął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pato? Za co? 17 bramek w całym sezonie? Co to dla napastnika.

Pirlo? Przecież on szuka formy od bardzo dawna, i znaleźć nie może. Dla mnie zdecydowanie nie.

Kaka grał nieźle, ale odstawał poziomem od tych wymienionych przez Vlada (swoją drogą nie wiem co robi tam Drogba)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArturMilan - raczej że byś dodał skoro im kibicujesz... ;]

Imo moje top

Messi

CR9

Luis Fabiano

Iniesta

Xavi

Torres/Rooney/Villa/Ibrahimović - wszyscy maja podobny poziom

Casillas

Terry/Vidić

Czemu nie ma Kaki? A co on grał w zeszłym sezonie?

I nie wiem, czemu jest na nominowanych Julia Cesar? Przecież taki Van Der Sar lepszy, o czym świadczy choćby pobicie rekordu w nie puszczaniu bramek...

W sumie fakt, Drogba był duzo czasu kontuzjowany i Anelka strzelał bramy.

AAA i co na liscie nominowanych robi Benzema? Jeleń grał lepiej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAA i co na liscie nominowanych robi Benzema? Jeleń grał lepiej...

Nie wiem co robi Benzema! Przysięgam to nie ja!

Jak dla mnie faworytem jest Messi przed Ronaldo. Jak już pisałem kiedyś na swoim blogu, grał bardziej dojrzale. Technicznie obaj są świetni, ale w finale LM to magia Messiego a nie Ronaldo dała efekt (strzelać na pałę 10 raz zamiast podać na czystą pozycje do Rooneya... grrrr). Oprócz tego Iniesta i Xavi - najlepszy duet pomocników od wielu lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro trafiają tam tacy piłkarze jak Puyol, Henry czy Ballack, którzy niczym się nie wyróżnili.

Obiektywizm górą. Zawsze i wszędzie.

Henry miał w 43 meczach tamtego sezonu 26 bramek i 9 asyst. Torres 17 dla przykładu. Do tego grając na skrzydle, a całe życie był napastnikiem na środku. Nie twierdzę, że jest lepszy od Torresa (kiedyś na pewno był, dzisiaj nie), ale jeśli taki wyczyn nie uprawnia go do bycia kandydatem w takim plebiscycie, to nie wiem jaki. Na pierwszą 5 nie zasłużył, ale 10-15 na pewno. Jakbyś nie patrzył, to współtworzył najlepszy atak Europy w tamtym sezonie.

Z Puyolem pewnie masz rację, bo Pique powinien być za niego.

Ikerem, bo kiedy ma dostać swoją nagrodę, jeśli nie teraz, gdy ma najwięcej obronionych strzałów z wszystkich bramkarzy La Liga

Zdecydowanie miał przy tym wiele wybitnych interwencji. Np.

Ojej, znowu krótki róg

Genialna interwencja przy strzale Silvy (2 gol), niewiele gorsza przy golu Maty

Wyjście do piłki godne gola Capdevilli

Zawstydził Valdesa i jego podanie do Villi

Jezus Maria, Adriano strzela gola

Klasyka klasyki

Bezapelacyjnie najlepszy bramkarz w tamtym sezonie (i kawałku tego), jego interwencje zapewniły rywalom Realu z 12 pkt. Nie żebym go jakoś szczególnie nie lubił (bo na swój sposób lubię :D), ale nudzi mnie uważanie go za najlepszego bramkarza globu. Kiedyś może i nim był, teraz już dawno wypadł z pierwszej trójki, a może i piątki. Świetne interwencje przeplata szmatami.

Ale i tak Hala Iker :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla czego Pato? To obecnie najlepszy dwudziestolatek na świecie. Wspaniałe bramki, wielka ambicja.

Pirlo? Może nie błyszczy jak Seedorf czy Kaka, ale jego podania są z najwyższej półki.

Kaka? Wielki sezon wielkiego mistrza. Gdy zespół nie jest w formie to i sam Kaka nic nie ździała

Jak dla mnie nagrodę powinien zdobyć Messi. Genialny poprzedni sezon. W tym trochę ciszej, ale jednak bardzo dobrze.

A kto wg. Was wygra " Golden Boy" ?

Wg mnie Pato/Walcott

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie wiem, czemu jest na nominowanych Julia Cesar? Przecież taki Van Der Sar lepszy, o czym świadczy choćby pobicie rekordu w nie puszczaniu bramek...

Julio Cesar ostatnio awansował na jednego z najlepszych bramkarzy świata. Fakt, van der Sar też jest świetny, mimo takiego wieku dalej broni bez zarzutu.

(swoją drogą nie wiem co robi tam Drogba)

Oglądałem jedynie kilka jego meczów w tym sezonie, ale jego gra mi się bardzo podobała. No i jak już pisałem , skoro Ballack i Puyol są na liście za nazwisko to czemu Drogba miałby nie wygrać? To jeden z najlepszych napastników świata.

tamtego sezonu 26 bramek i 9 asyst. Torres 17 dla przykładu.

To już się pogubiłem. To jest nagroda za sezon czy za rok kalendarzowy? I pytam całkiem serio. Bo jeśli to drugie, to w tym sezonie role się odwróciły i Torres strzela gola w każdym meczu, a Henry staty słabe.

bo Pique powinien być za niego.

Albo 5 innych utalentowanych obrońców :) no ale lepiej już Pique niż ta owca.

ale nudzi mnie uważanie go za najlepszego bramkarza globu. Kiedyś może i nim był, teraz już dawno wypadł z pierwszej trójki, a może i piątki. Świetne interwencje przeplata szmatami.

Oczywiście lepszy jest Valdes :) Jakby mi się chciało to bym ci znalazł 5 razy więcej takich szmat Victora, ale nie ma sensu bo i tak każdy wie, kto jest lepszy. Oprócz ciebie i NightPlayera, który zaraz wyskoczy z pięcioma wykrzyknikami i capslockiem.

Statystyki są za Ikerem, tak samo jak selekcjoner Hiszpanii i wielu specjalistów. A wpadki zdarzają się każdemu, połowę tych szmat równoważy wyciągnięcie z trzech pewnych goli choćby w meczu z Sevillą.

A kto wg. Was wygra " Golden Boy" ?

Wg mnie Pato/Walcott

Jeśli miałbym wybierać z tych dwóch to na pewno Pato. Świetny zawodnik, będą z niego ludzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golden Boy btw.

http://www.tuttosport.com/sondaggi/calcio/...GOLDEN+BOY+2009

Ja mam taką cichą nadzieje że nagrode wygra Rafael :)

Ale w ciemno wygra Bojan... :/

Najlepiej maja ci pilkarze, ktorzy są jako jedyni ze swojego klubu, bo kibice bede tylko na niego glosować, a tak to np. MU kibic ma dylemat czy Rafael czy Macheda czy Welbeck :/

AHahahahha Dzagoev 1 z 60% głosów, a 2 Pato z ledwie 15%

Coś mi tu śmierdzi ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już się pogubiłem. To jest nagroda za sezon czy za rok kalendarzowy?

Szczerze mówiąc - nie wiem. Na rozum to bym powiedział, że od jednego przyznania nagrody do drugiego, chociaż pewnie się mylę. Jeśli chodzi o rok kalendarzowy to Torres jest lepszy, ale sezonem pod względem statystyk i sukcesów może czyścic buty Henry'mu.

Albo 5 innych utalentowanych obrońców

Wątpię, żeby znalazł tylu na tym poziomie. Z nie zaliczanych do absolutnej czołówki (Ferdinand, Vidic, Skrtel, Terry itp.) i młodszych może się z nim równać jedynie Pepe w formie.

Oczywiście lepszy jest Valdes smile_prosty.gif Jakby mi się chciało to bym ci znalazł 5 razy więcej takich szmat Victora

Obecnie moim zdaniem są na zbliżonym poziomie. Tylko Casillas ma więcej okazji do wykazania się, co wynika z gorszej obrony. Nie znaczy to jednak, że VV w tych swoich coś źle robi, wprost przeciwnie - większość świetnie broni. Czekam na to 5x więcej szmat Valdesa. Z jednym zastrzeżeniem - ja szukałem gaf tylko z sezonu 08/09 i obecnego, więc pokaż mi chociaż tyle, co ja pokazałem Casillasa (a znalazłoby się więcej, tylko pisałem te które pamiętałem) w wykonaniu Valdesa. Ja sobie przypominam tylko jedną - jak podał piłkę do De la Peny w derbach Katalonii bodaj w marcu.

wielu specjalistów.

Ci sami, którzy ongiś mówili, że Barcelona to Ronaldinho i 10 ogórków ? icon_lol3.gif

połowę tych szmat równoważy wyciągnięcie z trzech pewnych goli choćby w meczu z Sevillą.

Pewnie tak, tylko co to dało w przegranym meczu ?

Btw, zgadzaliśmy się takiej w jakiejś kwestii ? :laugh:

A kto wg. Was wygra " Golden Boy" ?

Jak na moje to powinien wygrać Pato (zdecydowanie najlepszy z tych kandydatów), ale niedaleko za nim jest Jovetic. Zadziwiający gość, w wieku 19 lat był kapitanem Partizana, a teraz kluczowy gracz Fiorentiny. A trzecie miejsce imho dla Hazarda, o którego biją się największe kluby Europy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w meczu polskiej ekstraklasy Piast-Lechia wiało strasznie nudą. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, a tempo wręcz ślimacze. Pierwsza ciekawa akcja to strzał w słupek z rzutu wolnego Chylaszka. Wynik otworzył strzałem głową Krzysztof Bąk, który chwilę później doznał głupio kontuzji. Otóż został uderzony przypadkowo w twarz przez jednego z gliwiczan, widząc brak reakcji sędziego postanowił odebrać piłkę rywalowi. Wślizg zrobił z takim impetem, że nabawił się kontuzji kolana. Myślałem, że po stracie gola Piast śmielej ruszy do ataku. Myliłem się, drużynie z Gliwic zabrakło pomysłu na przebicie się przez mądrze grającą obronę gości. W 89 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Piotr Wiśniewski i podwyższył wynik na 2:0. Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie, które niestety stało na baaardzo przeciętnym poziomie. Trochę żałowałem, że nie obejrzałem jednak meczu Korony z Wisła, w którym było 5 bramek i znów dwie czerwone kartki dla kielczan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w ciemno wygra Bojan... confused_prosty.gif

Ja zupełnie nie rozumiem jego fenomenu :/ Barcelona na siłę stara się go wypromować, ale widać, że to nie ten talent co Messi. No ale na tym polega strategia Katalończyków, żeby wprowadzać na boisko zielonych i ich promować. Z tego, co widzę to Pedro nieźle sobie radzi w takich sprawdzianach. Jednak kiedy oglądam Bojana to widzę tylko nędzę :| Pato jest zdecydowanie bardziej zaawansowanym zawodnikiem.

Na szczęście Bojan tylko 1.5%. Dziwi mnie, co ludzie widzą w tym dos Santosie. Pato tylko 14% :|

Wątpię, żeby znalazł tylu na tym poziomie.

A tak z ciekawości pytanie do wszystkich forumowiczów. Co myślicie o Naldo z Werderu Brema? IMO jeden z najlepszych obrońców Bundesligi. Ostatnio mówi się, że poluje na niego Real i Juve. Osobiście myślę, że to świetny zawodnik, ale czy Realowi jest potrzebny teraz stoper? Pepe gra solidnie w każdym meczu, sprowadzony Albiol też nie zawodzi. Tu trzeba lewego obrońcy (a prawy też nie zaszkodzi, żeby Ramos nie poczuł się zbyt pewnie).

Tylko Casillas ma więcej okazji do wykazania się

Ja to widzę inaczej. Casillas ma mnóstwo roboty i rzadko kiedy zawodzi. Gdyby Valdes musiał bronić tyle strzałów co Iker to by puścił kleksa z rozpaczy.

Czekam na to 5x więcej szmat Valdesa.

To czekaj, bo nie chce mi się szukać osobnych filmików żeby udowodnić coś, co jest oczywiste dla wszystkich prócz ciebie ;)

Wpisałem w youtube Valdes bloopers i to pierwszy filmik, który wyskoczył. Musisz się tym zadowolić :P

http://www.youtube.com/watch?v=q3kfh3mEp3w

Pewnie tak, tylko co to dało w przegranym meczu ?

No dobra, ale to już nie jego wina, że atak nie funkcjonował. Gdyby nie on byłoby z 6-1 i bilans bramkowy byłby nieciekawy.

Btw, zgadzaliśmy się takiej w jakiejś kwestii ? laugh.gif

Nie, ale od tego jest forum, żeby się nie zgadzać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zupełnie nie rozumiem jego fenomenu :/ Barcelona na siłę stara się go wypromować, ale widać, że to nie ten talent co Messi.

Pokaż mi talent na miarę Messiego ( niespełna 20 lat i Złota Piłka niemal w kieszeni). Ja osobiście jestem antyfanem promowania w tak klasowym klubie takich miernych grajków jak Bojan, Pedro czy Bousquets. Ławka rezerwowych Barcy jest na prawdę śmieszna :tongue: W takim klubie na ławce powinni siedzieć piłkarze, którzy tworzą potęgi solidnych klubów La Ligi jak Aguero czy Rossi.

BTW świetny filmik z Valdesem. Oprócz tych wpadek miewa także przebłyski geniuszu. Moim zdaniem nie jest to jednak bramkarz na miarę Barcy. Kibiców Blaugrany proszę o powstrzymanie się od pisania " a kto miał najlepsze statystyki w tamtym sezonie", bo w Barcy najlepszymi bramkarzami są Xavi i Puyol.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barcelona na siłę stara się go wypromować, ale widać, że to nie ten talent co Messi.

A powiedz mi jaki ma w tym cel ? Osłabianie własnej ławki gościem, który obecnie potyka się o własne nogi ? Prawda jest taka, że dyrektorem sportowym jest dureń, który nie potrafi niezłej klasy skrzydłowego wyciągnąć za mniej niż 40 milionów i dlatego trzeba łatać dziury wychowankami.

Bojan był kiedyś zupełnie innym graczem. W czasach Rijkaarda po jakiejś tam poważniejszej kontuzji Eto'o był przez parę miesięcy podstawowym zawodnikiem i naprawdę świetnie grał (2 gole i 2 asysty w meczu z Valladolid chyba), tylko od tamtego czasu gra mało i niestety cofa się w rozwoju.

Gdyby Valdes musiał bronić tyle strzałów co Iker to by puścił kleksa z rozpaczy.

To chyba nie wina Valdesa, że nie ma przed sobą takich tuzów jak Iker ? :D

Wpisałem w youtube Valdes bloopers i to pierwszy filmik, który wyskoczył. Musisz się tym zadowolić

Czekałem na gafy Valdesa z tamtego sezonu (i ew. tego), a wrzucasz mi coś, co wszyscy znają i pamiętają z poprzednich lat. Tyłek Villi, podanie do Villi, Celtic, Lampard, Bellamy, poprzeczka Sissoko - wszystko prawda, tylko nic z aktualności. Wtedy owszem, sam uważałem go za pajaca, którego należy jak najszybciej wysłać za marsa. Tyle, że od początku tamtego sezonu miał dokładnie jedną taką szmatę - De le Pena, bo gol Juninho to takie pół szmaty, pół geniuszu Brazylijczyka.

Prawda jest taka, że albo nie potrafisz znaleźć tych szmat (bo nie oglądasz meczów Barcelony) albo takich zwyczajnie nie było. Bo ja niestety oglądam Real i z pamięci Ci znalazłem koło 7 Ikera na przestrzeni ostatniego roku. I to nie kompilacje, a konkretne przykłady z konkretnych meczów.

Z kompilacji to polecam tą - http://www.youtube.com/watch?v=KAK9s0m394U

Ja osobiście jestem antyfanem promowania w tak klasowym klubie takich miernych grajków jak Bojan, Pedro czy Bousquets.

Tego ostatniego byś się najpierw nauczył pisać nazwisko, a potem wypowiadał na jego temat. Busquets to naprawdę słaby grajek, pewnie dlatego Del Bosque go powołuje do reprezentacji Hiszpanii. Na pewno jest w głębi duszy fanem Barcelony. Pedro też cienias, strzelił tylko 6 goli w tym sezonie.

Mam pomysł, obejrzyj jakiś mecz, a potem się wypowiadaj. Bo żadnego z nich nie można nazwać miernym, oprócz Bojana w obecnej formie. Wiem, że dla Ciebie najlepsza młodzież na świecie to Abate, Di Gennaro i Thiago Silva, ale proponuję trochę obiektywizmu :P

W takim klubie na ławce powinni siedzieć piłkarze, którzy tworzą potęgi solidnych klubów La Ligi jak Aguero czy Rossi.

Aguero na pewno z radością przyjąłby rolę rezerwowego, o niczym innym nie marzy. Laporta też z radością wyda 50 mln na podgrzewacza ławy. Mylisz Barcelonę z Realem, im więcej gwiazd na ławce, tym gorzej.

Oczywiście ławka jest za krótka, tu się w 100% zgadzam. Brakuje przede wszystkim klasowego rozgrywającego, lewoskrzydłowego i napastnika. Busquets, Marquez, Pedro, Czygryński i Pinto to dobrzy zmiennicy (pomijając obecną formę Meksykanina), jednak głównie defensywni. Ofensywa kuleje. Ale Aguero i tak bym nie widział, już prędzej kogoś właśnie w stylu Rossiego albo Llorente, graczy dużo mniej medialnych.

bo w Barcy najlepszymi bramkarzami są Xavi i Puyol.

A co Xavi ma do ilości straconych bramek ? o_O Ja napiszę coś innego, chociaż bardzo tego nie lubię pisać - ile oglądałeś meczów Barcelony w tamtym sezonie ? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w ciemno wygra Bojan... confused_prosty.gif

Spodziewałem się wygranej kogoś z grupy Pato, Rafael, Bojan a tu Dos Santos wygrywa bezproblemowo? Czy to nie była aby strona kibiców Tottenhamu? ^^

Ja zupełnie nie rozumiem jego fenomenu :/ Barcelona na siłę stara się go wypromować, ale widać, że to nie ten talent co Messi.

Czy każdy gorszy oprócz zdobywcy złotej piłki jest miernym piłkarzem ;)? Widziałem nie jedno dobre zagranie Bojana, lecz tak jak napisał chyba Eagle, za Riijkarda. Sam jestem za "łataniem" pierwszego zespołu młodymi wychowankami niż kupowaniem nowych zawodników, którzy w innych klubach robiliby w tym czasie karierę...

A tak z ciekawości pytanie do wszystkich forumowiczów. Co myślicie o Naldo z Werderu Brema?

Kiedy grał jeszcze w lidze brazylijskiej, a ja siedziałem przy FM 2005 - ściągnąłem go do Wisły ^^. Z tych "tańszych" obrońców był największym talentem w grze. Tak jak się można więc było spodziewać ma spory potencjał w rzeczywistości.

Tylko Casillas ma więcej okazji do wykazania się

Uwielbiam czytać te wasze spory :icon_twisted: . Jako całkiem obiektywny obserwator (La Liga mi lata) nie wyobrażam sobie porównywania całokształtu Ikera z Valdesem. Przeraziłem się również gdy poszła plota o rzekomym zainteresowaniu Sir Alexa bramkarzem Barcelony. Z całym szacunkiem, w LM mam dziwnego pecha trafiać na niezbyt udane mecze Valdesa. Owszem, w ostatnim sezonie rozwinął się, lecz legendą nie będzie. Natomiast Iker przy dość dziurawej obronie ratuje od lat swój zespół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Busquets to naprawdę słaby grajek, pewnie dlatego Del Bosque go powołuje do reprezentacji Hiszpanii. Na pewno jest w głębi duszy fanem Barcelony. Pedro też cienias, strzelił tylko 6 goli w tym sezonie.

Nie mam pojęcia właśnie dla czego on jeździ na zgrupowania. Może z braku kogoś innego? ( chociaż ja na miejscu p. Bosque znalazłbym 2,3 którzy bardziej nadają się na to miejsce). Pedro? Jaki procent z tych 6 to piłki " wyłożone" i gotowe do wpakowania do bramki? Jeżeli będzie ciągle strzelał z takich okazji, a więc będzie skuteczny w polu karnym jak Super Pippo z dawnych lat osobiście dopiszę się do fan klubu Pedro.

A co Xavi ma do ilości straconych bramek ? o_O Ja napiszę coś innego, chociaż bardzo tego nie lubię pisać - ile oglądałeś meczów Barcelony w tamtym sezonie ? :D

Xavi ma to, że jest królem środka pola ( no ok, zaraz za Pirlo :happy: ) i jego gra wprowadza w Barcelonie taki spokój i taką determinację, że Valdes, gdy Xavi ma piłkę może rozwiązywać krzyżówki. Takie podania, taka destrukcja. Przegląd pola i świetna organizacja w defensywie. Xavi to najbardziej wysunięty obrońca i często najskuteczniejszy. Pomocników o takich predyspozycjach jest tylko dwóch - Andrea Pirlo oraz Xavi Hernández ( gdyby razem grali w Milanie to chyba bym zszedł z radości :wacko: )

Także nie cierpię takich pytań :happy: Wyznam Ci, że miałem przyjemność oglądania masy spotkań Barcelony w tamtym sezonie oraz większość potyczek z tego sezonu. Mój brat jest kibicem Blaugrany i spotkania ogląda przez internet z mojego komputera więc i ja sobie siadam, aby pooglądać sobie mój ulubiony, zaraz po Milanie klub.

Czy to nie była aby strona kibiców Tottenhamu? ^^

Zdaje mi się, że Tuttosport - włoska gazeta sportowa :happy: Mnie tam zaskoczył ten wynik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że albo nie potrafisz znaleźć tych szmat (bo nie oglądasz meczów Barcelony) albo takich zwyczajnie nie było. Bo ja niestety oglądam Real i z pamięci Ci znalazłem koło 7 Ikera na przestrzeni ostatniego roku. I to nie kompilacje, a konkretne przykłady z konkretnych meczów.

Tiaa, szmaty. Wkleiłeś jakieś highlightsy meczów, w których RM stracił bramy i od razu porównujesz je do mega-giga-hiper-kuriozalnych wpadek Victorka? Czekam na powołanie tego golkiperskiego giganta do reprezentacji Hiszpanii. :rolleyes: A właśnie, poka jakieś szmaty Ikera z meczy w reprezentacji.

Tego ostatniego byś się najpierw nauczył pisać nazwisko, a potem wypowiadał na jego temat.

Mmmhm, it's smalls like Onet :happy:

Busquets to naprawdę słaby grajek, pewnie dlatego Del Bosque go powołuje do reprezentacji Hiszpanii.

Czego nie można powiedzieć o Valdesie -.-

Aguero na pewno z radością przyjąłby rolę rezerwowego, o niczym innym nie marzy. Laporta też z radością wyda 50 mln na podgrzewacza ławy. Mylisz Barcelonę z Realem, im więcej gwiazd na ławce, tym gorzej.

Oglądasz mecze Realu ponoć? To oglądaj "ze zrozumieniem" bo coś mi się zdaje, że tam mają taki system rotacji czy coś. A w Barcelonie choćby Messi grał wielkie "G" to i tak będzie wybiegał w podstawowym co? No tak, mieć krótką ławkę niż ławkę "pełnąąąą gwiazd" jak Real.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako całkiem obiektywny obserwator (La Liga mi lata) nie wyobrażam sobie porównywania całokształtu Ikera z Valdesem.

Nie porównuje całokształtu obu bramkarzy, bo Iker miał swój najlepszy okres, gdy w bramce Barcy stali Baia, Bonano czy Rustu, a Valdes pajacował. Tylko, że od tamtego czasu Iker spada w dół, a Valdes idzie do góry i się mniej więcej spotkali w tym samym momencie na wykresie, jeśli chodzi o formę i umiejętności.

( chociaż ja na miejscu p. Bosque znalazłbym 2,3 którzy bardziej nadają się na to miejsce).

No to słucham, o jakich defensywnych pomocników chodzi. Pomijając, najlepszych na tej pozycji w Hiszpanii, Sennę i Alonso. Albelda ? :D Pomijam oczywiście Xaviego, Fabregasa i Iniestę, bo choć ci dwaj pierwsi mogą grac na pozycji defensywnego pomocnika, to nie jest ona ich naturalną.

Pedro? Jaki procent z tych 6 to piłki " wyłożone" i gotowe do wpakowania do bramki?

Mówisz o setkach ? No to popatrzmy:

Gol z Atlhletic - strzał z 20 metrów

Superpuchar Europy - klarowna sytuacja, ale zwróć uwagę na precyzję strzału i akcję dwójkową z Messim, która pozwoliła mu strzelić

Dynamo - dobra piłka, precyzyjne wykończenie obok nóg obrońcy

Almeria, komentarz zbędny

0-1 z Cultural - strzał z pierwszej

0-2 - j/w

Nigdzie tu nie widzę pustej bramki, gole te gole z Cultural wymagały szybciej decyzji i strzału z pierwszej, a ten z Szachtarem to świetna akcja dwójkowa. Z Dynamem dobry balans ciałem i precyzja, a pozostałe 2 bardzo ładne :)

więc będzie skuteczny w polu karnym jak Super Pippo z dawnych lat osobiście dopiszę się do fan klubu Pedro.

Tyle, że Pedro to skrzydłowy, a nie napastnik... I nigdy nie będzie skutecznym do bólu snajperem, chociaż nogę ma dobrze ułożoną.

i jego gra wprowadza w Barcelonie taki spokój i taką determinację, że Valdes, gdy Xavi ma piłkę może rozwiązywać krzyżówki.

Xavi nie ma piłki przy nodze przez cały mecz, czyż nie ? Fakt, że jak ją ma to rzadko kiedy traci, ale przy wyprowadzaniu piłki przez przeciwników większą rolę dla wspomagania obrony mają defensywni pomocnicy, jak Keita, Toure i Busquets. A pierwszym obrońcą też nie był (przynajmniej do niedawna), bo takim był Eto'o, który biegał od obrońcy do obrońcy. Teraz Ibrahimovic trochę mniej gra pressingiem, to Xavi może rzeczywiście jest pierwszym obrońcą.

Mój brat jest kibicem Blaugrany i spotkania ogląda przez internet z mojego komputera więc i ja sobie siadam, aby pooglądać sobie mój ulubiony, zaraz po Milanie klub.

Skoro taki ulubiony, to czemu piszesz źle na zawodników ważnych w rotacji ? :D

Wkleiłeś jakieś highlightsy meczów, w których RM stracił bramy i od razu porównujesz je do mega-giga-hiper-kuriozalnych wpadek Victorka?

A co to jest, jeśli nie szmaty Casillasa ? Czym różnią się jego puste przeloty i podawanie do Oliveiry od kopania w (za przeproszeniem) dupę Villi ? Parafrazując klasyk - szmaty Valdesa są bardziej szmaciane niż te Casillasa ? I wkleiłem te fragmenty meczów, w których Real tracił bramki przez swojego golkipera. Nie brałem pod uwagę całego występu w tym meczu, bo czy ktoś przy okazji meczów Valencia-Barcelona mówi o wszystkich interwencjach, czy tych 2 kuriozalnych golach Villi ?

Jest jedna różnica, te mecze są z tamtego sezonu, a Valencia-Barcelona były 2 i więcej lat temu.

Mmmhm, it's smalls like Onet

Dobrze wiedzieć od użytkownika Onetu ;)

To oglądaj "ze zrozumieniem" bo coś mi się zdaje, że tam mają taki system rotacji czy coś.

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że Ronaldo, Kaka, Benzema albo Alonso będą zachwyceni obserwacją zdarzeń na boisku z perspektywy ławki rezerwowych. Guti, czytając hiszpańską prasę, też był wniebowzięty ściągnięciem go z boiska po 45 minutach w meczu z Alcorcon.

No tak, mieć krótką ławkę niż ławkę "pełnąąąą gwiazd" jak Real.

Koniec sezonu i wyniki osiągnięte na tym etapie sezonu osadzą, kto miał rację i kogo koncepcją budowy zespołu była słuszniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerkam sobie bokiem oka na derby Londynu i nagle GOOOOL 1:0 dla Arsenalu. Patrzę, powtórka - van Persie ładnie sobie strzelił. Odklejam wzrok... GOOOOL 2:0. I tu już większa radość, gdyż Fabregas zapewnił mi parę punktów do Fantasy Premier League :happy: . Ach ta liga angielska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro taki ulubiony, to czemu piszesz źle na zawodników ważnych w rotacji ? :D

Nie pałam do młodzieży Barcelony jakimś większym uczuciem. Boli mnie również gdy Sergi z Jeffrenem potrafią wygryźć z ławki świetnego pomocnika - Hleba ( szkoda mi chłopa, mógłby przejść do Milanu). Najbardziej polubiłem Xaviego Torresa - chłopak miał potencjał by grać jak swój imiennik - Xavi H. Już mi się widział środek pomocy - mistrz i uczeń, dwóch Xavich. No niestety wiemy jak ta przygoda się skończyła dla tego staram się z dystansem podchodzić do kolejnych wychowanków. Życzę im powodzenia i liczę, że wpiszą się w historię klubu ( Pedro chyba już jest pierwszy w strzelonych bramkach i pucharach).

Co by było gdyby wspomniany Pedro spróbował sił w środku napadu? Pokazał już, że ma " dobrze ułożoną nogę" i strzelić potrafi. Może coś by z tego było.

Eto'o ? Może i biegał za obroną, ale z niego był kawał skurczybyka ( wiemy dla czego sprzedano go w tak dobrym okresie jego gry na rok do końca ważności kontraktu) i dobrze, że zmienił klub na Inter. Tam się będzie czuł jak wśród swoich ( patrz: Vieira, Balotelli) :tongue:

A co do reprezentacji. Albelda? Czemu nie. Zresztą to i tak selekcjoner wybiera, więc mi pozostaje tylko oglądać wyniki. A co do sporu bramkarzy. Nie ma co porównywać kto grał lepiej, kto teraz rządzi, kto wpuścił więcej " szmat". Bramka Hiszpanii pokazuje, że jednak o dwie klasy lepszy jest Iker ( gdyby bronił tak fatalnie, a Valdi przechodził tak wspaniały okres to numerem 1 byłby na pewno Victor). Szkoda mi trochę Almunii, Reiny i Valdesa. W takiej Reprezentacji Portugalii z miejsca wywalczyliby miejsce w składzie. Tutaj Casillas jest ponad wszelką konkurencję.

Zresztą Dida też puszcza przepiękne gole ( Chelsea, Real), a jak przyjdzie co do czego to kibice Milanu cieszą się, że jednak go Berlusconi nie wywalił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuje całokształtu obu bramkarzy, bo Iker miał swój najlepszy okres, gdy w bramce Barcy stali Baia, Bonano czy Rustu, a Valdes pajacował. Tylko, że od tamtego czasu Iker spada w dół, a Valdes idzie do góry i się mniej więcej spotkali w tym samym momencie na wykresie, jeśli chodzi o formę i umiejętności.

Nigdy się nie spotkają się na żadnym wykresie bo Victor nie dorównuje Ikerowi w osiągnięciach klubowych, reprezentacyjnych i indywidualnych.

A co to jest, jeśli nie szmaty Casillasa ? Czym różnią się jego puste przeloty i podawanie do Oliveiry od kopania w (za przeproszeniem) dupę Villi ? Parafrazując klasyk - szmaty Valdesa są bardziej szmaciane niż te Casillasa ? I wkleiłem te fragmenty meczów, w których Real tracił bramki przez swojego golkipera. Nie brałem pod uwagę całego występu w tym meczu, bo czy ktoś przy okazji meczów Valencia-Barcelona mówi o wszystkich interwencjach, czy tych 2 kuriozalnych golach Villi ?

Skończ już z tymi szmatami. Nie ma takiego bramkarza co by wszystko bronił i popełnij ani jednego błędu. Ale takiego co ma niesamowite parady to już jest bardzo niewielu. I z całym szacunkiem, bramkarzy wolę porównywać na podstawie właśnie obrony potencjalnie niemożliwych do obrony strzałów aniżeli jakiś absurdalnych kiksów pokazywanych w 5-10-15 czy Ziarnie (via zagranie Valdesa).

Dobrze wiedzieć od użytkownika Onetu ;)

Odpowiadając w Twoim, onetowskim, stylu: "najpierw się naucz pisać zdania a nie równoważniki a potem odpowiadaj".

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że Ronaldo, Kaka, Benzema albo Alonso będą zachwyceni obserwacją zdarzeń na boisku z perspektywy ławki rezerwowych. Guti, czytając hiszpańską prasę, też był wniebowzięty ściągnięciem go z boiska po 45 minutach w meczu z Alcorcon.

Jak będą grali dobry futbol to nie usiądą. Dobrze o tym wiedzą, że rywalizacja o wyjściową 11stkę jest duża w przeciwieństwie do Barcelony.

Czytaj dalej hiszpańskie Fakty i Super Expressy, powodzenia. :happy:

Koniec sezonu i wyniki osiągnięte na tym etapie sezonu osadzą, kto miał rację i kogo koncepcją budowy zespołu była słuszniejsza.

No to na tym etapie, czy pod koniec sezonu? Mówiąc na tym etapie w lidze zabezpieczasz się na wypadek gdyby Barca zaczęła przegrywać później?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miernych grajków jak Bojan, Pedro czy Bousquets.

Bojan faktycznie jest miernotą, ale Pedro i Busquets zapowiadają się nieźle.

Czekałem na gafy Valdesa z tamtego sezonu

To ja może poczekam na gafy Casillasa z jego najlepszych lat. Valdes może i jest teraz w niezłej formie, co nie zmienia faktu, że bramkarz z niego średni i nijak się ma do czołówki. Iker miał ostatnio mały kryzys i zawalił parę goli, ale i tak ma najwięcej obron. A właśnie to definiuje bramkarza światowego a nie to, że miał mało puszczonych szmat.

Piszesz mi "znajdź wpadki Victora, ale ta się nie liczy, ta też, oj tamta też bo to było dawno, a to z poprzedniego sezonu". Sam fakt, że powstała taka kompilacja już może świadczyć, że autor musiał mieć dużo materiałów :D

A skoro podajesz za Busquetsem taki argument

pewnie dlatego Del Bosque go powołuje do reprezentacji Hiszpanii.

to pogódź się z tym, że del Bosque też dobrze wie, kto w Hiszpanii jest najlepszy i że jest to Casillas. Jak kiedyś Valdes go zastąpi między słupkami i naprawdę pokaże, że jest lepszy to oddam honor.

Mylisz Barcelonę z Realem, im więcej gwiazd na ławce, tym gorzej.

O, a na jakiego rezerwowego Real wydał 50 mln euro? Poza tym w Realu nie ma teraz rezerwowych, bo gra każdy.

Może z braku kogoś innego?

Hiszpania jest tak potężna piłkarsko, że na każdą pozycję może wystawić kilku zawodników podobnej klasy. Może po porstu właśnie w Busquetsie del Bosque widzi przyszłość reprezentacji?

i się mniej więcej spotkali w tym samym momencie na wykresie, jeśli chodzi o formę i umiejętności.

Doceniają to oczywiście wszyscy selekcjonerzy reprezentacji Hiszpanii, w której wystąpił... O, nigdy? Nawet na trybunach go nie widać? No popatrz.

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że Ronaldo, Kaka, Benzema albo Alonso będą zachwyceni obserwacją zdarzeń na boisku z perspektywy ławki rezerwowych. Guti, czytając hiszpańską prasę, też był wniebowzięty ściągnięciem go z boiska po 45 minutach w meczu z Alcorcon.

Ronaldo, Benzema i Kaka już na ławie siedzieli.

Czytasz hiszpańską prasę? :O W ogóle nie wiem, czy ta historia to prawda, bo media lubią wymyślać konflikty między piłkarzem a szkoleniowcem. Poza tym ta sytuacja - jeśli jest prawdą - wynikała bardziej z nerwów z przebiegu meczu, niż z faktu zmiany.

Koniec sezonu i wyniki osiągnięte na tym etapie sezonu osadzą, kto miał rację i kogo koncepcją budowy zespołu była słuszniejsza.

Barcelona ma jedną koncepcję od kilku lat i jej nie zmienia, a Real miał burzliwe momenty, pseudoprezesa Calderona i nowego starego Pereza, który znowu wprowadza Galacticos. I to wszystko w ciągu roku, więc wątpię, czy wymierne porównanie tych dwóch koncepcji zobaczysz już w tym sezonie :) Wcześniej Galacticos się sprawdziło, co prawda krótkoterminowo, ale jednak.

Tak patrze na tego golden boya i faktycznie, to nie dos Santos, a Dzagojew wygrywa :O Może jakaś ruska strona społecznościowa przypuściła szturm na głosowanie :P Szczerze powiem, że nie znam bliżej gry tego chłopaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...