Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Piłka Nożna II

Polecane posty

Gość Sondokan

A propos Peace Cup, Real wygrał wczorajsze spotkanie z Liga de Quito 4:2. Trzech zawodników strzeliło po swojej pierwszej bramce w barwach Królewskich: C.Ronaldo, Granero i Negredo plus do tego ładna główka stopera Metzeldera po rzucie rożnym. Pierwsza połowa słaba, zakończona bezbramkowym remisem, natomiast druga o wiele ciekawsza - padło w niej aż 6 bramek :happy: Półfinał z Juventusem 31 lipca. All Goals & Highlights

BTW: Álvaro Arbeloa Coca oficjalnie ósmym wzmocnieniem RM w tym w oknie (po Kace, Cristiano R., Benzemie, Albiolu, Negredo, Garayu oraz Granero) i drugim obrońcą :cool: Koszt ok. 4 mln euro, kontrakt na 5 lat.

edit: Keirrison już idzie na wypożyczenie z Barcy do Benfiki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: Keirrison już idzie na wypożyczenie z Barcy do Benfiki?

Tak, o tym była już mowa już długo przed transferem - że zaraz po transferze zostanie wypożyczony, aby lepiej poznać europejski styl gry i wrócić po roku jako ukształtowany piłkarz. Chociaż imho w Benfice jest za duża konkurencja - Cardozo, Gomes, Mantorras, Makukula, no i Saviola :D Lepszym wyjściem byłoby chyba wypożyczenie do Ajaxu lub Porto, no ale nic się nie poradzi.

Ciekawszą informacją jest rzekome zapewnienie sobie prawa pierwokupu Angela Di Marii właśnie z portugalskiego zespołu. Może to wykorzystamy w tym oknie, może w następnym. Oglądałem go na MŚ młodzieżowych i robił spore wrażenie, w Argentynie obok Aguero chyba najlepsze. Chciałbym go na lewe skrzydło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnej stronie Realu już potwierdzono transfer Arbeloy z LFC. Nie smucę się tym, bo wydawał mi się on nie najwyższych lotów obrońcą grając w mojej ulubionej drużynie :) Mam tylko nadzieję, że pieniądze z tego transferu będą mądrze wykorzystane i żeby to nie był kolejny piłkarz, którego Benitez na chama będzie trzymać na ławie(vide R.Keane).

Arbeloa został sprzedany za moim zdaniem smieszne pieniądze 4mln co to jest!? Glen kosztował 17;p

Jeszcze się biją z o Xabiego dzisiaj LFC po raz kolejny odrzucił ofertę Realu za 28 mln.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracamy do City. Kolo Toure, doświadczony obrońca Arsenalu (chyba najlepszy z całej defensywy Kanonierów w zeszłym sezonie) opuszcza Emirates i przenosi się do the Citizens. Kwota miała ponoć opiewać na 15 mln funtów. City stara się także pozyskać Joleona Lescotta z Evertonu, ale póki co the Toffees odrzucili ofertę w wysokości 18 mln, ale zdaje się, że to nie koniec. Kiedy Kaka odrzucił możliwość gry u szejków zdawało się, że nikogo nie uda im się pozyskać. Skład jest konsekwentnie wzmacniany i jeśli to zatrybi może być rzeczywiście zamieszanie w czołówce. Eaglu, Barry będzie grał jako defensywny pomocnik, za plecami Irelanda, który będzie reżyserem gry. Akurat on nie będzie się martwił o miejsce w składzie. Robinho będzie pewno fałszywym skrzydłowym, Teveza też gdzieś będzie można upchnąć, a z przodu dwie wieże. Oczywiście jest też możliwość, że Santa Cruz i Adebayor będą grać na zmianę, ale to szybko zrodzi konflikt. City mają już dobrego bramkarza, niezłych obrońców, świetnych pomocników i kosmiczny atak - przynajmniej na papierze. Największym problemem będzie defensywa, czy gwiazdki będą chciały harować z tyłu, bo na pewno Robinho robić tego nie będzie.

Bardzo ciekawa informacja dla fanów Arsenalu. Prawdopodobnie Patrick Vieira powróci do swojego dawnego klubu, bo Wenger szuka doświadczonych zawodników.

Transfer Arbeloy nie jest dla mnie zaskoczeniem. Dziwi mnie tylko, że Real zapłacił tak mało. Myślałem, że Perez będzie miał gest i sypnie z rękawa 20 milionami, a tu ledwo kilka groszy. Arbeloa to nie jakiś słabeusz, bo w rotacyjnym systemie Beniteza grał tylko mniej od Carraghera, do tego jest to zawodnik obdarzony świetną techniką i umiejętnościami ofensywnymi, więc uważam to za bardzo dobry ruch Realu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym zapomniał. Villarrealowi udało się pozyskać brazylisjkiego napastnika Nilmara z Porto Alegre za sumę 11 mln euro. Wydaje mi się, że ten transfer będzie strzałem w dziesiątkę. Jakby nie patrzeć Żółci wykonują bardzo dobre ruchy transferowe. Po cichu, za plecami Realu i Barcelony wzmacniają skład. Z nadzieją czekam na najbliższy sezon. Oby tylko omijały nas kontuzję, a awans do LM będzie pewny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczęcie sezonu Ekstraklasy 2009/2010 towarzyszyły idiotyczne decyzje PZPN ws. ŁKS'u, Widzewa i reszty. Zaś co się działo na boiskach? Na inaugurację Polonia zrobiła niespodziankę i u siebie w Bytomiu wygrała 1:0 z GKS'em. No i derby trójmiasta, które odbyły się w Gdańsku już na pewno bez niespodzianek, Lechia nie przegrała u siebie z Arką podczas ligowego meczu przez 30 lat, to nie przegrali i dziś. 2:1 dla Lechistów. Tak czy owak, pozostaje i tak czekać na hit 1. kolejki, Legia-Zagłębie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak, pozostaje i tak czekać na hit 1. kolejki, Legia-Zagłębie :)

Nie oglądam polskiej ligi i teraz czekam na rozwiązanie ekstraklasy i leśnych dziadków z PZPN-u (...marzenia) tak jak to się stało niedawno na Ukarainie :down:

Może to da coś polskiej piłce ligowej i reprezentacyjnej :confused:

Silna liga -> silna reprezentacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukrainie to chyba wyszło na lepsze, skoro teraz tak prężnie sobie radzą(lepiej niż Ruscy) w pucharach europejskich.

Ale nie o tym. Wczoraj podczas PC Real przegrał z Juventusem 2:1, tym samym odpadł już z turnieju. Wykorzystany rzut karny Krystyny i dobrze broniący Buffon, tyle wystarczy pozostawić komentarzowi tego półfinału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie o tym. Wczoraj podczas PC Real przegrał z Juventusem 2:1, tym samym odpadł już z turnieju. Wykorzystany rzut karny Krystyny i dobrze broniący Buffon, tyle wystarczy pozostawić komentarzowi tego półfinału.

Ja bym jeszcze dodał, że Real stracił w 3 meczach 5 goli i wszystkie (!) z główek. To dziwne, bo przecież są zawodnicy dobrze radzący sobie w powietrzu. Pozostaje czekać aż wszyscy wrócą z urlopów i Real w końcu zagra tym właściwym składem.

Real w końcu zaczyna obiecaną wyprzedaż piłkarzy : poszedł już Heinze, w planach jest odejście Sneijdera :( Torresa :( i Huntelaara. Co ciekawe do Realu wpłnęła oferta za Huntera od Ajaxu na 10 mln euro. Haczyk w tym, że klub z Amsterdamu ma zagwarantowane 7 mln z następnego transferu napastnika, więc kupiliby go w praktyce za 3 mln :D Nie mówiąc o tym, że Holender chce podobno kasę za tak szybkie odejście z klubu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz może o Barcy.

Wczoraj Barca pokonała 2:1 Los Angeles Galaxy (Pedro (11), Jeffren (67) - Beckham (45)).

Katalończcy zagrali dobre spotkanie z przeciętnym zespołem, mimo że nie wystawili pierwszego składu (choć grał Messi, Alves, Toure ,a po przerwie Puyol i Valdes). Może wynik nie jest imponujący, ale piłkarze Guardioli kontrolowali to spotkanie.

A jeśli chodzi o Real to wiem, że wyniki są słabe, ale ci piłkarze dopiero się poznają i ,,maszyna" zacznie poprawnie funkcjonować nawet gdzieś w połowie sezonu (trochę przesadzam :sweat: ), bo przecież Perez wymienił bardzo dużo piłkarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sondokan

Królewscy ponoć ubezpieczyli nogi Ronaldo na sumę 100 mln euro;o Może to i dobrze, jeśli CR był faulowany 34 razy (!) w trzech sparingowo-towarzyskich meczach przedsezonowych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli średnio 11 razy na mecz. Statystycznie podobnie, jeśli nie gorzej, było w Premiership. Widać Cristiano ma mocne kości, bo te parę lat w Anglii przeżył właściwie bez kontuzji. IMO o jego zdrowie raczej nie ma się co martwić, najważniejsze będzie utrzymanie odpowiednio wysokiej formy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech obecnie wygrywa z Piastem 3:1, Legia już za pół godziny zacznie mecz z Zagłębiem, ale nie tym się tak raduję. Na rozpoczęcie sezonu 1 ligi, Pogoń wygrała z GKS'em 3:0, wszystkie bramki padły w 2. połowie, a na meczu zasiadło 13 tys. kibiców, jednocześnie przypominam że to był mecz 1. ligowy :)

EDIT:

No i pogrom na Łazienkowskiej, 4:0 dla Legii :) Cóż można powiedzieć o meczu? Pewnie to, że Zagłębie ma wielkie problemy ze skutecznością, porównanie strzałów celnych po 1-szej połowie, Legia 9 na 7 celnych, Zagłębie 6 na 0, "Miedzianie" mogli kilko krotnie zmniejszyć prowadzenie gospodarzy, ale najczęściej kończyło się na słupku, tudzież centymetry nad/obok bramki. Fajnie, że Jędrzejczyk mógł zagrać przez całe spotkanie i się pokazać, myślę, że poza wieloma faulami sprawował się dobrze, no i strzelił bramkę z dośrodkowania :-) Poza tym, Paluchowski pokazał, że szkoda go odstawiać na ławkę rezerwowych, na początku w meczu z Bytomską Polonią 2 gole, teraz na inaugurację, ładnie, może będzie i tak że Urban postawi na 4-4-2 z Chiny'm i Paluchowskim na czele. Dla legionistów taki początek może okazać się bdb. startem po Mistrzostwo Polski, oby porażek uświadczyli jak najmniej, tego im życzę, a Zagłębia mimo wszystko mi nie szkoda pomimo jakichś tam zamiłowań, chcą walczyć o puchary, niech nauczą się korzystać z sytuacji. No i kolejna niespodzianka. Korona, która miała już zostawać w 1. lidze, "niszczy" Polonię Warszawa 4:0, cóż, wydaje się że 3:3 z Legią przypadkiem nie było i możliwe, że takie mecze Korona może nam zafundować jeszcze nie raz, nie dwa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na króciotkie omówienie pierwszej kolejki Ekstraklasy sezonu 2009/2010.

Polonia Bytom- GKS Bełchatów 1:0

Wynik-niespodzianka.Polonia to ambitna drużyna, co zresztą pokazała w zeszłym

sezonie.Bełchatów to zespół celujący w europejskie puchary.Szczerze mówiąc myślałem, że podopieczni trenera Ulatowskiego skromnie uporają się z bytomskim zespołem. Bramka po rykoszecie dała zwycięstwo Polonii.

Lechia-Arka 2:1

Spodziewałem się wygranej lechistów. Po pierwsze na moje mają wg mnie ekipę lepszą od Arki, zaś po drugie grali na własnym terenie. Trzeci raz z rzędu pokonali gdynian, dzięki dobrej dyspozycji Karola Piątka.

Jagiellonia-Odra 2:1

Ciężkie zadanie czeka piłkarzy Jagi w tym sezonie. Dziesięć ujemnych punktów do odrobienia to ciężkie zadanie, lecz możliwe do wykonania. Zwłaszcza jeśli ma się w drużynie taki duet jak Frankowski-Grosicki. Na uwagę zasługuje także błąd przy bramce dla Odry Gikiewicza. Szkoda kuriozalnego gola, bo to naprawdę młody utalentowany bramkarz.

Wisła- Ruch 2:0

Biała Gwiazda po porażce w Superpucharze Polski oraz el. LM nareszcie mogła poczuć smak zwycięstwa w tym sezonie.Nie oszukujmy się faworyt był tylko jeden.Przy bramkach dla Wisły sporą zasługę mają biernie przyglądający się defensorzy chorzowskiej drużyny.

Piast-Lech 1:3

Udany debiut Jacka Zielińskiego na ławce trenerskiej Lecha w polskiej ekstraklasie.Kolejorz w 15 minut rozprawił się w Piastem. Zwycięstwo na trudnym terenie cieszy,przypomina mi się gol Kikuta w doliczonym czasie gry w poprzednim sezonie.

Śląsk-Cracovia 2:0

Drużyna z Wrocławia wygrywa po 2 ładnych golach.(Pięknie wykonany rzut wolny) Cracovia powinna obecnie grać w I lidze, zobaczymy czy pokaże, że ekstraklasa jej się należy.Ciekawe czy Śląsk namiesza w lidze tyle co ostatnio...

Korona-Polonia 4:0

Dla mnie największa niespodzianka kolejki. Może nie samo zwycięstwo beniaminka, ale rozmiary. I to nie byle z kim. Cóż, miejmy nadzieję, że inaczej będzie w rewanżu LE z Bredą.

Legia-Zagłębie 4:0

Mecze na Łazienkowskiej zawsze należą do trudnych.Spodziewałem się zwycięstwa legionistów. Myślałem jednak, że lubinianie bardziej powalczą.Ciekawy jestem co pokaże w tym sezonie Zagłębie, bo skład przynajmniej na papierze mają niezły.

Reasumując. Sporo bramek cieszy, biorąc pod uwagę fakt, ze to dopiero pierwsza kolejka.

Trudno oceniać kto będzie faworytem ligi. Na szczególne brawa zasługują: Korona,Legia,Lech.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał jeszcze to, że na wiosnę w sezonie 08/09 liderzy tabeli mieli niesamowicie ciężką przeprawę w Gliwicach, tylko Legii udało się jedną bramką wygrać, dlatego tutaj też spore gratulacje dla Lecha, widać że wciąż są w "transie zwycięstwa" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sondokan
Czyli średnio 11 razy na mecz. Statystycznie podobnie, jeśli nie gorzej, było w Premiership. Widać Cristiano ma mocne kości, bo te parę lat w Anglii przeżył właściwie bez kontuzji. IMO o jego zdrowie raczej nie ma się co martwić, najważniejsze będzie utrzymanie odpowiednio wysokiej formy.

Trzeba pamiętać, że to nie jest jeszcze gra na poważnie. Fauli na pewno będzie więcej jeśli się zacznie prawdziwa walka w pucharach europejskich i Primiera Division...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Zagłębie pograło w pierwszej połowie i jakieś 2 minuty drugiej. Pierwsza bramka może fartowna, chociaż jakby tam obrońcy nie było to i tak by wpadło. Potem mogło być 1:1, no ale skończyło się na słupkach. Druga połowa, jedna akcja Zagłębia, kontra, 2:0 i tutaj jeszcze Miedziowi jakoś grać chcieli. Ale potem akcja Iwańskiego ze słupkiem i chyba w tym momencie przyjezdni siedli, bo potem Legia robiła co chciała.

Szkoda Gizy, mógł chociaż jedną strzelić.

Zdziwłem się, że Zagłębie gra z Ptakiem w bramce. Przecież to już piłkarski dziadek jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza bramka może fartowna, chociaż jakby tam obrońcy nie było to i tak by wpadło.

Jakby obrońcy nie było to pewnie by wpadło, ale jak już był to mógł się zachować trochę lepiej. Był chyba przekonany, że piłka przejdzie nad poprzeczką i źle się ustawił. Gdyby był odwrócony w drugą stronę miałby dość duże szanse na wybicie piłki z linii bramkowej. No ale Kapias dopiero debiutował w ekstraklasie, dlatego można go częściowo usprawiedliwić.

Zdziwłem się, że Zagłębie gra z Ptakiem w bramce. Przecież to już piłkarski dziadek jest.

Czy 32 lata jak na bramkarza to aż tak dużo? W Manchesterze United broni 39 letni już van der Sar. Żeby daleko nie szukać u lokalnego rywale-City o rok starszy od Ptaka Shay Given.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sondokan

Nie wiem dlaczego poprzedni post został skasowany, aczkolwiek go ponawiam.

Na oficjalnych stronach zarówno Realu jak i Liverpoolu można się dowiedzieć, że kluby doszły do porozumienia w sprawie transferu Xabiego Alonso :happy: Cena wyniosła ok. 30 mln euro. Cieszę się z końca kolejnej telenoweli transferowej :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, że Stefan Majewski, selekcjoner reprezentacji U-23 ma zostać nowym trenerem naszych "orłów", Smuda nie jest brany pod uwagę zaś otrzymał propozycję z Polonii Warszawa. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Oczywiście Leo może utrzymać posadę, o ile nie zawali eliminacji, co będzie raczej ciężko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jedna opcja gorsza od drugiej, o trzeciej nie wspominając. Na Beenhakkera i na jego powołania nie mogę już patrzeć, ale już chyba wolę jego niż Majewskiego. Wprawdzie nadal bylibyśmy świadkami powoływania ligowców wyróżniających się kiksami i błędami (Polczak, Komorowski, Bosacki itp.) i etatowych benchwarmerów zza granicy (Krzynówek, Smolarek). Ale nie ma żadnej pewności, że tego samego nie zrobiłby Doktor, kumpel PZPN-u i zapewne paru menedżerów piłkarzy. CV ma też niewątpliwie bogate - wywalenie z Cracovii i jakieś tam skandale w Amice. Smuda to chyba najsensowniejsza opcja, ale ten z kolei mając zdecydowanie najlepszy skład w Polsce od paru lat nie może wygrać mistrzostwa.

Podsumowując - ciężkie czasy nastały dla reprezentacji. Ludzi do jej sensownego poprowadzenia brakuje, a piłkarzy na poziomie niewiele więcej. Chyba, że naszą najbliższą przyszłość chcemy oprzeć na głębokich rezerwowych Hannoveru, Racingu Santander i gwiazdach Górnika Zabrze :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze tego brakuje naszej piłce nożnej, żeby selekcjonerem został człowiek, którego nigdzie indziej nie chcą :laugh: Oczywiście to my jesteśmy głupi i nie poznajemy się na talencie Doktora, ale wróżę jedną wielką katastrofę i nic poza tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...jeśli to prawda Breados napisał to jestem zaniepokojony. Nie jestem zbytnio przekonany do warsztatu trenerskiego Stefana Majewskiego. Cracovia za jego czasów nie zachwycała. Jedyne co działa u mnie na jego korzyść to fakt, że urodził się w tym samym mieście co ja. To za mało, żebym zaakceptował decyzję PZPNu o wyborze tego kandydata.:wink: Do Smudy też jakoś nie jestem przekonany. Owszem ma doświadczenie w lidze jak i w europejskich pucharach, ale kadra to zupełnie inna pary kaloszy. Nie wiem, krucho jakoś z ta naszą polską myślą szkoleniową. Sensownych kandydatur brak. Jeśli Lato będzie chciał w przyszłości zatrudnić Polaka to wg mnie powinien być to Skorża lub Urban.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...