Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Piłka Nożna II

Polecane posty

Zgodzę się z Owcem. Diament to przestarzały system od którego wszyscy już odchodzą albo odeszli. Bardziej efektywne jest 4-4-2, co zresztą pokazał trener Zieliński w Lechu, gdzie wcześniej Smuda stosował 4-5-1, przez co Lewandowski musiał się kisić na pomocy.

No wlasnie, w Lechu... Dziwne, ze ani Ferguson, ani Guardiola nie graja klasycznym 4-4-2. A to ci trenerzy doporowadzili swoje ekipy do finalu LM...

Fakt, trenerzy w Europie ochodza od tego prawdziwego, francuskiego diamentu 4-2-3-1. Od jakiegos czasu rzadzi 4-5-1 (w ofensywie 4-3-3 z szeroko grajacymi skrzydlowymi), ta taktyka w obecnej formie nie sprawdza sie jednak dla naszej reprezentacji z kilku powodow:

1) zerowa wspolpraca miedzy bocznymi obroncami a skrzydlowymi

2) nastepstwo pkt 1), skoro tyly asekuruje dwoch defensywnych pomocnikow, to bocznych obroncow powinnismi czesciej widziec na polowie rywala niz naszej

3) jeden z defensywnym pomocnikow powinien byc bardziej kreatywny, dwoch drewniakow w srodku pola to przesada. Ostamotnieni skrzydlowi (bo obroncy nosa za wlasna polowe nie wychylaja) dostaja zawalowe pilki na pojedynki biegowe z kilkoma zawodnikami naraz, lol

4) brak wiezy na szpicy to akurat nie problem, vide FCB. Co stoi na przeszkodzie, by to Blaszczykowski biegal po lewej stronie i scinal do skrzydla, a po prawej to samo robili Obraniak/Roger?

5) znowu sprawa srodkowych pomocnikow... skrzydlowi daleko przy liniach, a lewandowski/brozek do najblizszego partnera ma 30 metrow. Roger zamiast podwieszac sie pod Lewego, uciekal na prawa strone. A na srodku boiska dwaj drewniacy obserwowali przebieg akcji... omg, za duzo tego drewna w druzynie

Ustawienie ekipy narodowej to nie moj problem, wiem tez, ze 'Benhauer' nie mogl skorzystac m.in. z Jelenia, ale majac tylu niezlych w ofensywie pilkarzy (Lewy, Brozek, Blaszczykowski, Jelen, Roger, Obraniak, Malecki) moznaby kiedys sie pokusic o zagranie czegos wiecej niz wyjazd Zewlakowa do osamotnionego snajpera. A tak zazwyczaj wyglada atak pozycyjnyw naszym wykonaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ciach]

Nic dodać nic ująć. Dla mnie jednym z największych minusów polskiej reprezentacji jest brak dobrego środkowego pomocnika. Wczoraj może nie było to tak widoczne, bo rywal nie siedział nam na plecach i mogliśmy w miarę swobodnie rozgrywać piłkę. Jednak przy lepiej dysponowanym przeciwniku, grającym pressingiem jesteśmy skazani na długie piłki z obrony do napastników. Po prostu nasz środek pola nie poradzi sobie z rozgrywaniem piłek. Mimo wszystko wczorajszy mecz nam wyszedł, dawno nie widziałem dobrego meczu w naszym wykonaniu. Jest jeszcze inna kwestia, zawsze gdy zbliża się jesień gramy całkiem nieźle, jednak gdy przychodzą najważniejsze mecze, które rozgrywane są w lecie prezentujemy się fatalnie. W czym tkwi problem nie mam pojęcia, ale mam nadzieje, że ktoś w końcu zwróci na to uwagę. Biorąc pod uwagę mecze rozgrywane na jesieni w zeszłych latach myślę, że awansujemy.

Nie cytujemy w całości ostatniego posta w temacie. [Tur]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi w tym, ze 'nasi stranieri' zazwyczaj w swoich klubach przperacowawszy okres przygotowawczy na reszte sezonu siadaja na lawe. Dlatego jesien wyglada niezle (bo nikt nam nie odjezdza kondycyjnie [jeszcze]) a lato zle. Bo jak mozna ganiac w maju/czerwcu za pilkarzami, ktorzy po rozegraniu pelnego sezonu graja sila rozpedu, z marszu. Natomiast nasz selekcjoner zazwyczaj zwoluje dluzsze zgrupowania, by pracowac nad kondycja pilkarzy. Co prawda media i sztab kadry probuja nam wciskac, ze pilkarze, ktorzy malo grali w klubach nie sa przemeczeni i dodatkowo glodni gry. Taaaaa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mi sie podoba nagonka na Cracovie, ze nie zasluguja na gre w 1 lidze itp etc... Ze nie uczynili żadnego gestu honorowego (wypowiedz na orange sport) ocb!?

I ze to ŁKS powinien grąc... LOL dla mnie kluby łódzkie obecnie to 0... Widzew korupcja i jeszcze placza ze pzpn ich skrzywdził - Juventus tak nie plakal jak spadl do serie B...

ŁKS - no litości jak jest wyznaczony termin a ktos nie umie sie do tego dostosować to czego oni chca? "Z punktu widzenia sportowego im sie esktraklasa nalezy" szkoda tylko ze nie potrafia glupiej licencji dobrze wypelnic - sami sobie winni.

LOL to jest Twoja wypowiedź. Łódzkie kluby są wyraźnie nielubiane w strukturach PZPN`owskiej mafii i widać to gołym okiem. Korupcja Widzewa polega na poszlakach, że ktoś komuś dał forsę - widziałeś żeby ktoś związany z Widzewem miał przedstawione zarzuty korupcyjne? No właśnie...

ŁKS nie potrafi wypełnić głupiej licencji - wiesz, ja wolę ludzi, którzy tego nie umieją niż zwykłych oszustów z Cracovii, którzy kłamią we wniosku licencyjnym. Złożyli oświadczenie, że będą korzystać ze stadionu w Sosnowcu podczas, gdy Zagłębie jeszcze nie miało o tym pojęcia. Nie muszę wspominać, że Pasy też są pod stałą obserwacją prokuratury. :D

Najzdrowiej by bylo (niby) gdyby za Cracovie weszlo do 1 ligi podbeskidzie ale... Jezeli korona dostaje po pupie 0:5 z lechem a Zaglebie stosunek bramek 1:8 (Zaglebie ktore gromilo! w 1 lidze) to z punktu widzenia sportowego jednak wole ta cracovie, szkoda tylko ze klub z taka tradycja i taka kasa nie moze skompletowac skladu, ma dziurawa obrone (pomimo 13 obroncow!) : D

Ciekawe z jakiego powodu czepiasz się Zagłębia albo Korony, podczas gdy ta "Twoja" Cracovia ma bilans 2:8. Bardzo logiczne myślenie i równie logiczne argumenty :laugh:

Jest jeszcze inna kwestia, zawsze gdy zbliża się jesień gramy całkiem nieźle, jednak gdy przychodzą najważniejsze mecze, które rozgrywane są w lecie prezentujemy się fatalnie. W czym tkwi problem nie mam pojęcia, ale mam nadzieje, że ktoś w końcu zwróci na to uwagę.

Problem tkwi w tym, że polscy piłkarze to patentowane lenie, którym się nie chce. Podczas, gdy praktycznie wszyscy inni na obozach przygotowawczych - za przeproszeniem - zap********ą, nasze gwiazdy wolą odpoczywać. Ostatnio mówił o tym Dan Petrescu. W Wiśle ciągle ktoś narzekał na jego reżimy treningowe, poszedł do Rumunii i z zespołem z prowincji zdobył mistrzostwo kraju. Rumunom się chciało, Polakom nie.

A co do reprezentacji, to nie będę się raczej szerzej wypowiadał. Mam tylko jedno życzenie, którego mam nadzieję się kiedyś doczekam. Nie mamy dobrych piłkarzy - smutne to, ale prawdziwe. Ale czy do cholery przeszkadza to w tym, żeby grać ofensywnie i przede wszystkim dla kibiców? Skoro nie mamy wyników to chociaż pokażmy się z dobrej strony w meczach - szczerze mówiąc to ostatni raz na meczu kadry nie nudziłem się rok temu podczas EURO. Może wreszcie doczekamy się naszego Zdenka Zemana, który swoim przeciętnym Lecce jechał do Mediolanu i wychodził na Inter taktyką 4-3-3 i przegrywał 5:4, ale jego piłkarze zawsze grali do przodu nie bacząc na obronę. Nie mamy umiejętności, zostawmy na boisku serce. I tak to pewnie nigdy nie będzie miało miejsca, bo gwiazdkom się nigdy nie chce. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL to jest Twoja wypowiedź. Łódzkie kluby są wyraźnie nielubiane w strukturach PZPN`owskiej mafii i widać to gołym okiem. Korupcja Widzewa polega na poszlakach, że ktoś komuś dał forsę - widziałeś żeby ktoś związany z Widzewem miał przedstawione zarzuty korupcyjne? No właśnie...

Ojej! biedny widzew oj przepraszam tak nie lubiani bo zupka byla zasłona! Albo dlatego ze sprawa pechowo przedawniona... :]

ŁKS nie potrafi wypełnić głupiej licencji - wiesz, ja wolę ludzi, którzy tego nie umieją niż zwykłych oszustów z Cracovii, którzy kłamią we wniosku licencyjnym. Złożyli oświadczenie, że będą korzystać ze stadionu w Sosnowcu podczas, gdy Zagłębie jeszcze nie miało o tym pojęcia. Nie muszę wspominać, że Pasy też są pod stałą obserwacją prokuratury. :D

No prawie masz racje po za tym, ze zlozyli papiery takie same jak Wisla - wiec ukaranie pasow musialo skonczyc by sie ukaraniem Wisly - czyli ekstraklasy by juz w sumie w 40% nie bylo. raczej chodzilo o 1 slowo dotyczace "najmu" stadionu:]

Ciekawe z jakiego powodu czepiasz się Zagłębia albo Korony, podczas gdy ta "Twoja" Cracovia ma bilans 2:8. Bardzo logiczne myślenie i równie logiczne argumenty

Jak sie nauczysz czytać ze zrozumieniem tak zrozumieniem to mozemy pogadac, od kiedy kibucuje to ja Cracovi? LOL Do tego zespół który był 4 widać ze jest zle prowadzony a nie **** :] Mecz korony z Polonia? Zagrala poprawnie, Polonia fatalnie stąd 4:0, Mecz z Lechem nie bede pisał, bo obrona pewnie juz miala suszony łeb, Zaglebie i z Legia i z Wisla drama. Cracovia ze Slaskiem grała bardzo dobrze a z Lechia? Zawsze twierdze ze to nie trener jest winny a pilkarze bo to oni graja, no ale tutaj... Obronca na ataku mial rozgrywac pilke heheh, nie ma co : D

Problem tkwi w tym, że polscy piłkarze to patentowane lenie, którym się nie chce.

Bo grają dla kasy.

P

odczas, gdy praktycznie wszyscy inni na obozach przygotowawczych - za przeproszeniem - zap********ą, nasze gwiazdy wolą odpoczywać.

Figo nigdy nie zap*** na treningach malo tego obijal sie, a mimo to jeden z najlepszych skrzydlowych w historii.

Zidane tez nie byl tytanem pracy na treningach a najlepszy pilkarz swiata (imo nie imo tak jest bylo i bedzie :))

Mozna by tak w sumie wymienic mnóstwo znakomitości, Inzaghi, Totti, ale co ich łączyło? Pasja i chęc gry, jeden trenował podania po 4 godziny dziennie, potem drybling, sporo gier treningowcych, lał na inne cwiczenia i trenował co chiał, wynik - > znakomity. Ogolnie jestem przeciwnikiem robienia z pilki lekkoatletyki, wole techniczny wesoły futbol nie siłowe smuty

Ostatnio mówił o tym Dan Petrescu. W Wiśle ciągle ktoś narzekał na jego reżimy treningowe, poszedł do Rumunii i z zespołem z prowincji zdobył mistrzostwo kraju. Rumunom się chciało, Polakom nie.

Motywacja ktorej u polakow nie ma a jak jest to juz w 90% za późno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej! biedny widzew oj przepraszam tak nie lubiani bo zupka byla zasłona! Albo dlatego ze sprawa pechowo przedawniona... :]

Na jutro dokładnie przeanalizuje ten temat, bo nie chcę teraz strzelać, ale za kilka decyzji w sprawie Widzewa odpowiadał ktoś, kto - delikatnie mówiąc, nie przepada za Łodzianami. Jutro będą szczegóły. Aha i takie uporczywe pisanie nazwy Klubu z małej litery powinno być ukarane jakimś ostrzeżeniem. Oznacza brak szacunku.

No prawie masz racje po za tym, ze zlozyli papiery takie same jak Wisla - wiec ukaranie pasow musialo skonczyc by sie ukaraniem Wisly - czyli ekstraklasy by juz w sumie w 40% nie bylo. raczej chodzilo o 1 slowo dotyczace "najmu" stadionu:]

1) Wisła była dogadana z Sosnowcem w przeciwieństwie do Cracovii.

2) Wisła i Cracovia to 40% ekstraklasy? Do 1 września jeszcze trochę czasu, popraw matematykę :)

Jak sie nauczysz czytać ze zrozumieniem tak zrozumieniem to mozemy pogadac, od kiedy kibucuje to ja Cracovi?

Nie mam pojęcia komu kibucujesz. Nawet nie wiem co to znaczy :). Jak się nauczysz pisać składnie i zrozumiale, tak składnie i zrozumiale to możemy sobie pogadać. A i polecam się dowiedzieć co znaczy jeśli wyraz oznaczony jest tymi dwoma znaczkami: " " :)

Do tego zespół który był 4 widać ze jest zle prowadzony a nie **** :]

A tego to już w ogóle nie rozumiem. Chodzi Ci o to, że Cracovia kiedyś była 4? Argument z du... odbytu :)

Zawsze twierdze ze to nie trener jest winny a pilkarze bo to oni graja

Sami to sobie grają piłkarze w klasie okręgowej, a nie na najwyższym poziomie.

Figo nigdy nie zap*** na treningach malo tego obijal sie, a mimo to jeden z najlepszych skrzydlowych w historii.

Zidane tez nie byl tytanem pracy na treningach a najlepszy pilkarz swiata (imo nie imo tak jest bylo i bedzie :))

Mozna by tak w sumie wymienic mnóstwo znakomitości, Inzaghi, Totti, ale co ich łączyło? Pasja i chęc gry, jeden trenował podania po 4 godziny dziennie, potem drybling, sporo gier treningowcych, lał na inne cwiczenia i trenował co chiał, wynik - > znakomity. Ogolnie jestem przeciwnikiem robienia z pilki lekkoatletyki, wole techniczny wesoły futbol nie siłowe smuty

Sam sobie zaprzeczyłeś :laugh:. Tylko, że my nie mamy wirtuozów piłki, więc jeśli w czymś mamy upatrywać swoją szansę to właśnie w przygotowaniu atletycznym. Jeśli ktoś potrafi zabiegać rywala i umiejętnie zniechęcać go do gry, to ma już 60% sukcesu w piłce. Piłka to prosty sport, "If it moves, kick it" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam coś od siebie. Cracovia w pełni nie zasłużyła na grę w ekstraklasie, gdzie powinien z pewnością grać ŁKS, pokazała tylko po dwóch kolejkach, że to liga nie dla nich. Zobaczymy co zmieni w ich grze zmiana trenera, gorzej być już na pewno nie może. Widzew imo jeśli miał faktycznie powiązania z korupcją w sezonie 07/08, powinien za to być odpowiedzialny i ponieść konsekwencje.

Nie rozumiem też waszych wypowiedzi, dlaczego Obraniak po zagraniu 45" minut gry nie rośnie na gracza, który miałby się naszej reprezentacji przydać? Obecnie każdy utalentowany zawodnik nam jest potrzebny, a że Ludović takim graczem jest, to raczej nie pozostawia nam to wątpliwości. W Lille to z jego strony płynie najwięcej akcji, wystarczy obejrzeć skróty, w reprze już na start strzelił dwie bramki, więc nie rozumiem? Podobało mi się też jego zgranie z Krzynówkiem, pierwszy mecz a już potrafi nawiązać kontakt z kolegami z drużyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jutro dokładnie przeanalizuje ten temat, bo nie chcę teraz strzelać, ale za kilka decyzji w sprawie Widzewa odpowiadał ktoś, kto - delikatnie mówiąc, nie przepada za Łodzianami. Jutro będą szczegóły. Aha i takie uporczywe pisanie nazwy Klubu z małej litery powinno być ukarane jakimś ostrzeżeniem. Oznacza brak szacunku

Nabić na pal dziada!

Nie ktos kto nie przepada, raczej Wiedzewa reprezentowali ludzie ktorzy pomylili profesje.

1) Wisła była dogadana z Sosnowcem w przeciwieństwie do Cracovii.

Nie zupełnie to tak wyglądało, cracovia była dogadana z sosnowcem a braklo papierka - zawali dzialacze jak to w polskiej pilce. ŁKS nie udało sie bo za nim nie stał mistrz polski.

2) Wisła i Cracovia to 40% ekstraklasy? Do 1 września jeszcze trochę czasu, popraw matematykę :)

Mała pomyłka, Listopada;] I nie C&W a sama Wisla, jezeli chodzi o atrakcyjnosc tej ligi, ktora obecnie jest tylko w rekach Lecha i Legi(jak cos gra - widac poprawę zobaczymy na jak dlugo)

A i polecam się dowiedzieć co znaczy jeśli wyraz oznaczony jest tymi dwoma znaczkami: " " :)

To że klub jest Filpiaka a ja moge być jego kibicem na tym polega mój stan posiadania[?]

A tego to już w ogóle nie rozumiem. Chodzi Ci o to, że Cracovia kiedyś była 4? Argument z du... odbytu :)

W 80% tym samym składem jaki ma teraz.

Sami to sobie grają piłkarze w klasie okręgowej, a nie na najwyższym poziomie.

Dobry zgrany zespół poradzi sobie bez trenera - przykład Francja mistrzostwa 2006, chore pomysły Domenecha głupia taktyka, szczescie ze sklad byl ograny ze soba.

Jeśli ktoś potrafi zabiegać rywala i umiejętnie zniechęcać go do gry, to ma już 60% sukcesu w piłce. Piłka to prosty sport, "If it moves, kick it" ;)

Jesli ktos ma na tyle techniki to bez szybkosci doprowadzi do zmeczenia - pilka "biega" od nogi do nogi nie pilkarz.

Sam sobie zaprzeczyłeś . Tylko, że my nie mamy wirtuozów piłki, więc jeśli w

No prosze Białoruś ma, Ukraina ma, Nigeria ma, WKS ma, itd itp tylko Polska nie ma, a moze nie ma czy ich nie widzimy, czemu graja 33 letni zawodnicy jak sa mlodzi? Oczywiscie jak to w polsce sie slyszy: "BO NIE MAJA DOSWIADCZENIA" no prosze a ja myslalem ze ponad doswiadczenie jest talent i chec gry, ale nie to "w Świecie" a nie w Polsce. BTW tylko ci wirtuozi grali po 50 meczów w sezonie Polacy 38 i jest im za duzo tego:/

Ja dodam coś od siebie. Cracovia w pełni nie zasłużyła na grę w ekstraklasie, gdzie powinien z pewnością grać ŁKS, pokazała tylko po dwóch kolejkach, że to liga nie dla nich.

Ogólnie to na gre w ekstraklasie nie zasługuje 10 zespołow, powinno byc 6-8 druzyn po 4 rundy, 4x8 - 32 mecze do tego Puchar i bedzie po 45 meczów na sezon - tak jak w szkocji, wszyscy na tym zyskają. ALe nie bedziemy sie meczyc z odra, cracovia,polonia, ruchem (bez obrazy oczywiscie ale zespoly te odstaja obecnie od czołówki bardzo mocno)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iglu:

-> Roger stopniowo coraz bardziej uczy się polskiego. Ka mac już potrafi powiedzieć :D

-No bomba, niedługo powinienem mieć z tego zjawiskowego gifa :laugh:

Co do wczorajszego meczu, to był całkiem niezły. Momentami graliśmy bardzo dobrą piłkę, kombinacyjną, rozgrywaną po ziemi i to dokładnie. Jakiś progres się pojawił :) Największe plusy to oczywiście powracający do światowej dyspozycji Błaszczykowski i debiut Obraniaka. Ktoś tutaj pisał, że jest przeciwko naturalizacji i takie tam, przypominam: Obraniak korzenie w Polsce, przeszedł pełny proces otrzymania obywatelstwa i nie jest Francuzem z polskim paszportem, tylko Polakiem urodzonym we Francji. Nie zagrał może jakichś super zawodów, kilka kiepskich zagrań mu się zdarzyło, ale z drugiej strony w przeciętnej dyspozycji strzelił dwa gole jakby nie było. Pokazał dokładnie dlaczego jako pomocnik miał aż 9 goli i tylko 2 asysty- ma bardzo duży ciąg na bramkę i widać, że właściwie gra bardziej jako cofnięty napastnik niż pomocnik. No i nie ma wątpliwości, że będzie drugim piłkarzem tej reprezentacji, po Błaszczykowskim. Przydałby się taki Obraniak w obronie, ciekawe co z Kokoszką?

Co do Rogera, to miewa przebłyski świetnej gry, ale żeby prezentować wysoki poziom, musiałby pozachrzaniać na treningach w Legii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się taki Obraniak w obronie, ciekawe co z Kokoszką?

Chłopak był za dobry na polską lige i wisłe:D I gra teraz w Empoli 18 wystepow czy jakoś tak zaliczył i tyle go widzieli, sadze, ze nic juz z niego nie bedzie dopadł go syndrom gwiazdy i juz;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałeś żeby ktoś związany z Widzewem miał przedstawione zarzuty korupcyjne? No właśnie...

A były współwłaściciel Widzewa, ten od kiełbasy i wędlin. Nie pamiętam już jego nazwiska.

Co do ŁKS-u to IMHO stadion (słynne Estadio da Gruz) był pretekstem. Rzeczywistym powodem odmowy licencji jest sytuacja finansowa klubu i brak wiary w możliwość jej poprawy. A że skorzytała na tym Cracovia mi też się nie podoba ale takie jest życie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze mecze 3. kolejki Ekstraklasy:

Ruch Chorzów - Arka Gdynia 1-0

Nie oglądałem meczu więc nie napiszę zbyt dużo, ale z relacji wynika że pierwsza połowa była dla "niebieskich", potem Arka już starała się odrabiać straty, ale koniec końców pod koniec spotkania podyktowanego dla Gdynian karnego nie wykorzystali i po raz kolejny Arka nie potrafi zdobyć punktów.

Śląsk Wrocław - Polonia Bytom 2-1

Śląsk po ostatniej kolejce mógł mieć tyle samo punktów co drużyna z Bytomia, ale niecała minuta odebrała im wszystko. Dziś musieli to sobie odrobić i tak też się stało. Jednak to Poloniści przez większość spotkania kontrolowali piłkę i prowadzili grę, ale.. nie strzelali na bramkę. Szkoda, bo zasłużyli na co najmniej remis, może następnym razem.

Tymczasem odbyły się też derby Łodzi, na stadionie Widzewa gospodarze wygrali i cieszy chyba jedynie sam fakt, że Matusiak znów strzela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wczorajszych spotkań.

Myślę, że stanowisko Chojnackiego wisi na włosku. Następna kolejka to mecz u siebie z Wisłą, jeśli Arkowcy nie zdobędą chociażby punktu, to możemy mieć kolejną zmianę trenera w lidze. Na dzień dzisiejszy Arka ma fatalny start. Zero punktów w trzech spotkaniach.

Mecz Śląska z Polonią rozpatrywałem w kategoriach spotkania dwóch bardzo ambitnych drużyn, które mogą sporo w lidze namieszać. Wrocławianie gdyby nie feralne 2 minuty w Warszawie mieliby na koncie już 9 oczek. Polonia straciła pierwsze gole w sezonie, ale porażka 1:2 we Wrocławiu wstydu nie przynosi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon w Premier League rozpoczęty na dobre. Bardzo cieszy mnie zwycięstwo Arsenalu 1:6 z Evertonem i to na wyjeździe. Nie zapominajmy, że to dopiero pierwsza kolejka, więc nie trzeba wpadać w euforie. ManU i Chelsea bez niespodzianek, wygrali swoje spotkania. Od porażki rozpoczął Liverpool, który przegrał w Londynie z Tottenhamem 1:2. Manchester City wygrał z Blackburn 2:0, ale powtarzam, że to dopiero początek. Zobaczymy jak będą grali potem z Evertonem. Póki co - jestem dobrej myśli o Arsenalu, który już we wtorek gra z Celtikiem w ramach eliminacji Ligi Mistrzów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem problemy z łączem, przez co relacji nie było więc połączę to z wczorajszymi i dzisiejszymi spotkaniami Ekstraklasy.

Wisła - Bełchatów 3-0

Niespodzianka? Nie sądzę, Wisełka udowadnia ponownie, że w Ekstraklasie czuje się jak ryba w wodzie(szkoda tylko, że co roku taki blamaż nam oferują), a gracze z Bełchatowa nadal się przemóc zbytnio nie mogą. Ale jak już powiedziałem, od 10 kolejki dopiero możemy rozmawiać o drużynach, obecnie nawet wyniki takie jak Lechia z Cracovią powinny nam nie zawracać głowy.

Legia - Cracovia 0-0

Ktoś z liderów musiał się potknąć pierwszy, była to Legia, nie oglądałem meczu(brak internetu=brak cyfrówki), ale Orest Lenczyk faktycznie musiał coś odmienić w grze "pasów", skoro na wyjeździe nawet nie wpuścili sobie bramki(ostatni mecz bodajże 0-4). Ale też nie ma się co łamać, Legia nadal z twardą obroną i świetnie dysponowanym Muchą nie wpuszcza goli(jedyna drużyna z takim bilansem póki co), niestety tylko Rzeźniczak niepotrzebnie czerwoną kartkę załapał.

Lechia - Odra 0-2

Odra, która ostatnio w meczach wiele nie pokazywała, dziś dość niespodziewanie zwyciężyła z Lechią, która to z kolei ostatnio dosłownie wręcz prawie zniszczyła Cracovię i wygrała derby Trójmiasta.

Lech - Polonia W. 2-4

Miał być(przyp.- mecz) rewelacją 3. kolejki i ... został nim. Co się działo ogólnie? Pierwsze 30 minut to kontrola piłki lechitów i tworzenie sytuacji(10 sytuacji, 10 strzałów, nieźle co?), potem jednak kiedy słońce zaszło, Polonia "cudownie" odżyła i zaczął się naprawdę ładny mecz, w tym bramka Marcelo tuż pod poprzeczką. Druga połowa, rożny dla Polonii i.. wysoki Jodłowiec pewnie wchodzi w pole i ładuje piłkę do siatki. Potem poloniści zaczęli grać głównie w obronie i przeprowadzać kontry(aż do końca spotkania, a zabójcza skuteczność jak się okazało, dobiła Lecha do grobu), tymczasem.. niesłuszny wolny(perfidna symulacja) dla Lecha i Peszko naprawdę fantastycznym strzałem wyrównał wynik na 2-2. Peszko niedługo po tym niestety, strasznie głupio zagrał piłkę ręką i otrzymał swoją drugą żółtą kartę, co wykluczyło go z gry do końca meczu i za tydzień z Cracovią. Nie mówcie mi tylko, że zejście Sławka tak osłabiło grę w obronie i fatalne pułapki offsidowe Lecha, bo to co najmniej śmieszne. Lech przegrał na własne życzenie. Najpierw błąd Djurdievića, zła pułapka offsidowe'a jak już wspomniałem i świetny finisz Serba, potem z kolei Mierzejewski świetnie uwolnił się z kopiącego go z tyłu Bandrowskiego(co to w ogóle było? sędzia po zakończeniu akcji powinien wystawić mu żółty kartonik), potem jeszcze jedna zmyłka obrońcy, na koniec dwójkowa akcja z Ivanowskim i Lech tak oto ląduje na dnie. Dlatego też jeśli najpierw mówiłem o potknięciu się Legii, to Lech dziś upadł i to na kolana. Podsumowując też całą grę "niebieskich", strasznie dużo bardzo głupich fauli, bezsensownego cwaniactwa(zwłaszcza u Chrapka, chłopak ma ambicje i zdecydowanie szybkość, ale z podwórkowymi zagrywkami to nie na boisko) itp. Polonia zaś mądrze, z kontr, wykończyła Lecha i obecnie Grembocki chyba jednak zapewnia sobie powoli wciąż posiadłość pierwszego trenera "czarnych koszul" :)

@Down

Oj, telegazeta na TVP1 mnie zawiodła, było lepiej wejść na onet :) W takim razie edytuję posta. I nie przesadzałbym z tym "pokazaniem klasy", ostatnio ledwo co wygrali ze Śląskiem, a dziś byli po prostu zabójczo skuteczni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie- mecz z Lechią, Odra wygrała 2:0, po golach Bueno i Litwina w końcówce :P

Natomiast Polonia znowu pokazała klasę, bezlitośnie punktując pewnych siebie Poznaniaków. Och, jaki to miał być przecież pogrom w wykonaniu Lecha, od 3 do 8:0 słyszałem opinie. A tu proszę :laugh: Trzecią bramkę dla Polonii, gwoli ścisłości, strzelił Serb- Milan Nikolić. W pierwszym meczu zaliczył kluczową asystę, dzisiaj kluczową bramkę. Na szczególną uwagę zasługuje fantastyczna bramka Sarvasa, gol Peszki to kolejny błąd Przyrowskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze że Lech przegrał - może troszeczkę ich internetowi napinacze spuszczą z tonu bo wszędzie ich ostatnio pełno.

Co do meczu Lechii to kto oglądał ten wie, że Lechia powinna z przebiegu meczu wygrać, przez 80 minut prowadzili grę, atakowali a nie wyszło im ostatnie 10 minut. Drugi gol dla Odry padł tylko dlatego że Lechia rzuciła się do przodu.

Wysokiej wygranej Wisły można się było spodziewać, i nie ma co ukrywać że to najlepsza drużyna w Polsce (pomimo Europejskich pucharów)

btw. Tak mi się przypomniało jak kilka postów wstecz mówiłem że Zagłębie Lubin to kandydat do spadku i wtedy nikt mi nie wierzył, twierdziliście że będą walczyć nawet o puchary - ale początek sezonu potwierdza moje słowa i to zdecydowanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Everton skompromitował się na otwarcie sezonu ulegając Arsenalowi aż 1-6. Do utraty pierwszej bramki jeszcze to jakoś wyglądało. Potem fartowny strzał Denilsona i chłopaki wyraźnie się pogubili. Jeśli ma się takich dryblasów i daje się strzelić rywalom dwie bramki po dośrodkowaniach z rzutów wolnych to coś jest nie tak. Dalej to już nie była gra tylko człapanie po boisku. Dość nieoczekiwanie dla niektórych Tottenham pokonał wczoraj na White Hart Lane Liverpool 2-1 po emocjonującym spotkaniu. Przez całą pierwszą połowę przeważali goście, ale kapitalnych podań Luki Modricia nie wykorzystał Robbie Keane. Szczególnie to dośrodkowanie zewnętrzną częścią stopy, gdy zdawało się, że piłka ucieknie za linię końcową, to była poezja. Niestety Keane trafił z kilku metrów wprost w bramkarza. Napastników wyręczyli obrońcy. Najpierw Benoit Assou-Ekotto uderzył nie do obrony zza pola karnego, a potem zwycięską bramkę po dośrodkowaniu Modricia zanotował debiutujący w zespole Bassong. Po drodze jeszcze Steven Gerrard zdobył gola z rzutu karnego, gdy niefrasobliwie we własnej szesnastce zachował się Heurelho Gomes. Reasumując - Tottenham wygląda na wyjątkowo silny w tym sezonie. Mają świetnego trenera, przeprowadzili udane transfery. Luka Modric będzie grał w tym sezonie tak, że nikt nie będzie się dziwił czemu Tottenham sprowadzał go za ogromne pieniądze z Dinama Zagrzeb. Do tego 4 świetnych napastników w składzie, bo oprócz Keane'a jest jeszcze Defoe, który wygląda na początku sezonu bardzo mocno, a do tego Peter Crouch i Roman Pawliuczenko. Z tego kwartetu to właśnie Irlandczyk prezentuje się chyba najsłabiej, ale chyba ze względu na staż w klubie gra.

Bym zapomniał. Wygrana Polonistów z Lechem zdziwiła chyba wszystkich. Najpierw wysoka porażka z Koroną, potem Lech tą Koronę demoluje. Wydawałoby się, że podobnie będzie z Polonią, ale Czarne Koszule znowu spisują się znakomicie w ostatnich minutach. Wcześniej dwa gole ze Śląskiem w doliczonym czasie, a teraz dwa gole w ostatnich kilku minutach spotkania, które przypieczętowują cenne trzy punkty. Akcja Mierzejewskiego to dla mnie zagranie tej kolejki. Nie dość, że ewidentnie faulował go obrońca, to ten nie chciał się przewracać i kraść sekundy, wyrwał się, zwiódł następnego rywala i zagrał do Ivanovskiego, który musiał trafić. Świetnie po raz kolejny spisał się Marcelo Sarvas. To chyba trafiony transfer, ale zobaczymy czy utrzyma tę dyspozycję. Akcje Grembockiego po ostatnich meczach wyraźnie podskoczyły i jestem szalenie ciekawy jaką decyzję podejmie teraz właściciel klubu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczególną uwagę zasługuje fantastyczna bramka Sarvasa, gol Peszki to kolejny błąd Przyrowskiego.

Ja to widzę inaczej :tongue: Fantastyczna bramka Peszki i błąd Kasprzika przy bramce Sarvasa. Lech nadział się na dwie kontry i Polonia znowu w końcówce przechyliła szalę na swoją korzyść. Porażka Lechii na własnym boisku i to z Odrą to dla mnie kolejna niespodzianka tej kolejki.

btw. Tak mi się przypomniało jak kilka postów wstecz mówiłem że Zagłębie Lubin to kandydat do spadku i wtedy nikt mi nie wierzył, twierdziliście że będą walczyć nawet o puchary - ale początek sezonu potwierdza moje słowa i to zdecydowanie :)

Zagłębie gra fatalnie w obronie to fakt. Błędy jakie popełnili w meczu z Piastem są karygodne. Miałem wrażenie, że przy bramkach nie chcieli za bardzo utrudniać zadania Piastowi. Ja wstrzymuje się od jakichkolwiek ocen, bo jak życie mnie nauczyło pochopnie nic oceniać nie będę. Jest dopiero 3 kolejka, zostało 27. Każdy jeszcze nie raz będzie zaliczał serie zwycięstw lub porażek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie ma co ukrywać że to najlepsza drużyna w Polsce (pomimo Europejskich pucharów)

Lepsze sformułowanie by brzmiało- "grająca na polskich boiskach", prezentowanie barw narodowych za granicą wiąże się stanowczo z siłą drużyny, obecnie najlepiej wypada Lech, ale za 3 dni też się okaże czy tak naprawdę są faktycznie w dobrej formie, wczoraj z upartością maniaka starali się wygrać, ale nie było pomysłu w grze, ciekaw jestem kiedy Wojtkowiak znów zacznie grać i czy to coś zmieni w defensywnie drużyny z Poznania.

O, chciałbym też dodać jeśli nikt jeszcze nie zauważył, że obecnie do II ligi wschodniej weszło kilka drużyn w Polsce dobrze znanych i nie grających od dawien w najwyższej klasie rozgrywkowej. Olimpia Elbląg i najstarszy zespół w Polsce, CWKS Resovia Rzeszów. Fajnie by było, ażeby kluby z historią mogły powrócić, to samo z Pogonią, która ostatnio zremisowała 2:2 z bardzo silnym Podbeskidziem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wczorajszym meczu Real Madryt rozgromił na wyjezdzie Borussię Dortmund 5-0. Po tym spotkaniu jestem już pewien - Robben musi zostać. Jeśli działacze chcą szukać pieniędzy to nie w podstawowym składzie i na pewno nie u tego gracza. Holender pokazał klasę i udowodnił, że nie zamierza odkładać broni mimo, że zostało z góry przesądzone jego odejście. Valdano niech się puknie w swój głupi łeb. Sneijder też jest dobrym, rozstrzygającym graczem.

Wg mnie na wylocie powinien być Diarra i/lub Gago - wieczny talent. Do tego van der Vaart i zamiast ciekawego Negredo - van Nistelrooy, który pewnie i tak opuści Madryt po tym sezonie i uda się gdzieś do innego klubu na piłkarską emeryturę.

Piłkarze coraz lepiej się rozumieją i są zdolni do pięknych zagrań jak za starych czasów (asysta przy golu Granero, strzał Robbena). Był to zdecydowanie mecz Kaki i Robbena, Ronaldo w cieniu. Z niecierpliwością czekam na pierwszą kolejkę La Liga, Real strzela dużo bramek i to stwarza nadzieje na piękny sezon i widowisko dla fanów ligi hiszpańskiej (poza kibicami Barcy ofc). No ale po zespole, który wymienił pół składu i zagrał dopiero kilka meczy można się spodziewać wszystkiego, więc na razie nie obiecuję sobie za wiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sondokan

Racja, Real w końcu zagrał swobodnie, w swoim dawnym stylu, nowymi nabytkami z dobrym przeciwnikiem. To cieszy :laugh:

Też jestem zdania, że Robbena absolutnie nie można sprzedawać tak jak Sneijdera. Według mnie ze 'środka pola' powinien odejść Guti i VdV. Do tego Van Nisterloy, M.Diarra + Drenthe na wypożyczenie. To daje 5 na minus, czyli cel osiągnięty. Transfer Negredo z opcją pierwokupu mi się nie podoba - wolę aby został na ten sezon bo za rok czy dwa będzie na pewno odkupywany pewnie za większe pieniądze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wspomnieć, że mecz Realu z Borussią, to był z okazji 100 lecia Borusii. A ManU przegrał n a wyjeździe w drugiej kolejce Premier League 1:0 z... Burnley. Beniaminkiem, który 33 lata krążył poza najlepszą ligą świata. Liverpool bez niespodzianki rozniósł 4:0 Stoke city. Tottenham pokazał, że w tym sezonie zrobi wszystko, aby rozbić "Top4". Może właśnie oni, a nie Manchester City? Zobaczymy co pokażą w następnych meczach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiła mnie lekko porażka MU z beniaminkiem, ale jednocześnie mocno ucieszyła, warto żyć dla takich chwil kiedy szyderczy uśmiech rozwiera się na mojej twarzy :D Dobry start "kogutów" nie świadczy od razu o top 4, do tej na pewno będą należeć Arsenal, LFC, Chelsea i MU, wydaje mi się że na 5 miejsce będzie najbardziej pracować Manchester City, w końcu tyle napastników sobie nasprowadzali, że na próżno to nie pójdzie. Nieco niżej Aston Villa, West Ham United i Tottenham z kolei będą toczyć zażarty bój o puchary, tego jestem pewien. A i jeszcze jedna uwaga co do Burnley, pamiętacie sezon temu jak Hull City grało? Beniaminek z reguły w pierwszej rundzie chce się pokazać, niestety potem najczęściej przypływa zmęczenie. Podobnie było w Niemczech jeśli chodzi o Hoffenheim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...