Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tomoslav

Ranczo (2006-)

Polecane posty

Jako że dział z serialami zawalony jest produkcjami amerykańskimi postanowiłem zaprotestować i utworzyć temat o polskiej produkcji.Serial Ranczo opowiada głównie o wojnie pomiędzy wójtem Pawłem Koziołem (Cezary Żak) a plebanem w którego również wcielił się popularny Krawczyk z Miodowych Lat.Akcja serialu dzieje się we wsi Wilkowyje położonej niedaleko Lublina.W której mieszkają 4 pijaczkowie zawsze spotykając się na ławeczce,amerykanka Lucy,niezdarny policjant oraz chyba najbardziej charyzmatyczna postać czyli Czerepach.Serial opowiada o życiu we wsi,perypetiach sąsiedzkich,władzy w gminie i przybliża wiedze o tym jak żyje się na wsi w humorystycznym stylu.Szkoda że w ostatnią niedziele seria zakończyła się ale przynajmniej nie robi się z tego tasiemiec taki jak PB.Kto nie oglądał niech żałuje,rola wójta i plebana w jednym w wykonaniu Cezarego Żaka poprostu mistrzowska.

P.S. Zdjęcie kinowe ale najlepsze jakie znalazłem.

post-64503-1243340871_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza seria była oczywiście najlepsza. Później było coraz mniej wesoło choć i tak śmiesznie ;)

Bardzo spoobało mi się zakończenie, było dobrze wkomponowane w fabułę a jednak przekaz był skierowany niby do kolegów na planie, a tak naprawdę do widzów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka odcinków, nawet dobrze się to oglądało, obsada nawet znośna, polskie wiejskie klimaty. Z tych wszystkich ostatnich polskich produkcji serialowych "Ranczo" jest zdecydowanie najlepsze razem z jak dla mnie 1 sezonem "39 i pół" oraz cieszy fakt, że twórcy (chyba) skończyli serial na 4 serii i nie robią z tego telenoweli w klimatach "Klanu" czy innej "Plebanii".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było zająć czymś niedzielny wieczór, a nie powiem, żeby do oglądania tego zmuszała mnie nuda, o nie ... wręcz przeciwnie :) W sumie .. to szkoda, że się skończyło :)

Co do postaci to Wójt i Czerepach byli przyjemni :) No i ogólnie trudno nie lubić innych także :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że kolejna seria już się skończyła. Przez cały tydzień niecierpliwie oczekiwałem niedzielnego wieczoru. Mam nadzieję, że ta bodajże czwarta, nie będzie ostatnią.

A który wątek poboczny w "Ranczu" podoba wam się najbardziej?

Dla mnie najlepsze są ławeczkowe rozważania Solejuka, Hadziuka, Pietrka i Japycza. Te dialogi są naprawde świetne i szkoda, że bywalcom ławeczki ostatnio brakuje czasu. Niestety pomysły scenarzystów nie są nieograniczone. :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że kolejna seria już się skończyła. Przez cały tydzień niecierpliwie oczekiwałem niedzielnego wieczoru. Mam nadzieję, że ta bodajże czwarta, nie będzie ostatnią.

A który wątek poboczny w "Ranczu" podoba wam się najbardziej?

Mam dobrą wiadomość jeżeli chodzi o emisję- będzie 5 SEZON !!!. Oficjalnie potwierdzony, ale jeszcze nie wiadomo kiedy się pojawią nowe odcinki ( pewnie gdzieś tak jesień/zima).

Mi się najbardziej podobał wątek wójta i księdza. Rozbrajające dialogi i jeszcze bardziej rozbrajające poczucie humoru :D Kosmos !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że raczej wiosną, tak jak wszystkie poprzednie sezony. Chociaż nie obraziłbym się na twórców, gdyby się sprężyli i obdarowali nas już jesienią :smile: Jeśli oczywiście tylko nie odbiłoby się to negatywnie na jakości serialu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon oglądałem ale następne już nie... Jakoś mi się "przejadł". Bardzo dobrze gra tam Żak a Ostrowska jako Lucy na początku bawiła...Później jakoś nie było nic nowego i przestałem oglądać. Kiedyś gdzieś przeczytałem że to "serial dla mieszczuchów którzy śmieją się z polskiej wsi", z początku fajny serial stał się nudny jak flaki z olejem(przynajmniej dla mnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście najbardziej podobał się wątek "ławeczki". Mądrości wygłaszane przez panów żulów były naprawdę przednie, szczególnie rozmowa o Whiskey, po powrocie Pietrka z United Kingdom :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z lepszych polskich seriali.

Jak dla mnie w czołówce wraz z 39 i pół oraz BrzydUlą (no co :P).

Bardzo dobra fabuła, nie jest to typowe naśmiewanie się z wsi. Serial pokazuje, że ludzie na wsi wcale nie są gorsi i że mimo wszystko z zacofanej wsi można zrobić nowoczesną :)

Nie wiedziałem ze powstanie kolejny sezon, ale cieszy mnie to, że jednak będzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo udany serial:) Bardzo mi się podoba ten subtelny humor i duet i Miodowych Lat czyli Karol i Tadek:) Trochę się zgadzam, że po jakimś czasie serial traci trochę uroku ale źle aż tak nie jest. Na wzmiankę zasługuję ekipa spod sklepu:) Czasem nawet mądre rzeczy mówią przy piwku:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem świetny serial, a realia w nim przedstawione są podobne do tych, w których obecnie się znajduje, dlatego też serial mi się spodobał. pierwsza seria była b.dobra, potem było gorzej, ale w końcu Ranczo znów wyszło na prostą i do końca było b.dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie;) Ten serial wprost idealnie pokazuje realia życia na polskiej wsi :biggrin: :

- przysłowiowa ławeczka

- ludzie pracujący na roli

- spór między Kościołem a władzą

- praca na wsi

- no i oczywiście maksimum humoru

Pokazany jest nasz charakterystyczny "Pan Policjant" w nieodzownym "poldku", próby zbicie majątku przez wójta, próby rozwoju wsi przez nowo przybyła Amerykankę Lucy, księdza - jednym zdaniem SPOKO serial :banana:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinki rancza (wszystkie) można pobrać na oficjalnej stronce rancza (wpiszcie w guglach ranczo i wyskoczy).

Naciskając przy odcinku "pobierz na dysk" wyświetla się pobierz materiał i się ściąga! Tylko nie wiem po co wtedy te wszystkie abonamenty. Pewnie po to żeby nei trzeba było ściągać a oglądać on-line. Ale to chyba nie piractwo skoro to jest udestępnione na oficjalnej stronce tvp ?

E, to jednak za darmo nie jest. Otwierając wyświetla się info o abonamentach.

Teraz w kioskach jest cała kolekcja, tylko że po parę odcinków na płycie, pewnie będzie z 10 płyt...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial Ranczo już stał się kultowy. Moim ulubionym wątkiem w serialu jest wątek Wójta i jego ciemnych przekrętów z Czerepachem i Więcławskim.

Np.

- Mało Ja mam tu problemów z Amerykanką i wyborami, jeszcze mi tu Mafii trzeba było :(

Mam wszystkie odcinki na dvd i jak oglądam od nowa to za każdym razem zawsze uśmieje się tak samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranczo odkryłem dosyć niedawno. Nudziło mi się i postanowiłem obejrzeć powtórkę Rancza i zobaczyć czy rzeczywiście serial ten jest dobry tak jak o nim mówią i piszą. Muszę przyznać, że serial bardzo mi się spodobał. Świetna gra aktorska, zwłaszcza Cezarego Żaka i Artura Barcisia, zabawne dialogi, niezła fabuła to wszystko sprawia, że Ranczo ogląda się z przyjemnością. Obecnie Ranczo chyba nie ma konkurencji, nie przypominam sobie, żebym tak regularnie oglądał jakiś inny serial komediowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrać dwie osoby w jednym filmie i do tego głównych bohaterów trzeba na prawdę umieć i być dobrym aktorem. Serial jest jednym z moich ulubionych, nie mogłem wyjść z podziwu, że Polacy zrobili serial komediowy, o naszym życiu i wyszło im to znakomicie. (Świat wg. Kiepskich to też dobry serial :tongue: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...