Skocz do zawartości

Pokaż swojego PC'ta =]


xirgan

Polecane posty

Oto moja maszyna

Pod chlodzeniem Pentagram Alpaya HP-90 siedzi sobie Q6600 , na plycie Asus P5N-E , zasilacz Chieftec CFT-700-14C o mocy 750W , karta graficzna Gainward GF 260GTX Golden Sample , 2x2x1GB OCZ High Performance 800MHz , twardziel Seagate Baracuda 500GB , i wentyle : 3x92mm i 2x120mm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest trochę bajzelku ale i tak lepiej niż u mnie ; )

mam kilka pytań

1 jak się sprawuje zasilacz? hałas temp, stabilny? jakieś problemy?

2 nie wolałes coś na Intelowskim chipsecie?

3 na ile poszedł quad na tej ubogiej sekcji zasilania? na ile smiga na co dzień?

4 z jakiej serii twardziel?

ps. fajny cfg. dobrze dopasowany (ciut za mocny zasilacz a ja również tak lubię jak z reszta widać w syg =) )eleganckie chłodzenie proca a no i extra pomysł z wentylacją na bocznej ścianie ( z tego co widzę górny wyciąga a dolne wdmuchują?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 nie wolałes coś na Intelowskim chipsecie?

3 na ile poszedł quad na tej ubogiej sekcji zasilania? na ile smiga na co dzień?

Ja się przypne bo mam taką płyte ;)

Nie zauważyłem żeby była uboga (ale ja mam C2D a nie Q). U mnie procek przerobił już wszystkie możliwe volty, od 1,00V do 1,6V. Ten 1.00V to nie podkręcany. 3033 MHz na 1,4V i zero problemów. Zdjęcie kompa na jednej z pierwszych stron tego tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi zapewne o to, że ten P5N-E ma trójfazową sekcję zasilania. Pod Quada troszkę by się więcej ich przydało. Jakbym był świętym mikołajem to kilka faz bym dorzucił :) No i kwestia samego chipsetu tam jest chyba NF650i SLI, Intele są lepsze pod O/C. Poza tym obiło mi się o uszy, że mobo charakteryzuje się dosyć sporymi "wahaniami" napięcia jeśli chodzi o CPU. Nie oznacza to oczywiście, że mobas jest zły - nie. Owszem ma kilka mankamentów ale swojego czasu w tej cenie był to całkiem niezły wybór. Wybór na którym można było zrobić całkiem niezłe o/c jak na NF-ca.

Edytowano przez wwl1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te plyte i tak sprzedaje za gora miesiac i chce kupic cos lepszego bo ta jest ,,uszkodzona". Nie dzialaja wszystkie gniazda RAM - jak posadze wszystkie 4 to mi kasuje Windowsa wiec musza byc uszkodzone te miedziane przewody w plycie :/ Sprzedam ja wujkowi i kupie nowa

Edytowano przez Bronex94
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Quada przydałaby się konstrukcja z nieco solidniejszą sekcją zasilania. Do tego jakiś o/c itd, wręcz obowiązek. Teraz płyty pod s.775 tanieją także można coś fajnego i zarazem w przyzwoitej cenie wyrwać. Np jakiś P35/45.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi zapewne o to, że ten P5N-E ma trójfazową sekcję zasilania. Pod Quada troszkę by się więcej ich przydało. Jakbym był świętym mikołajem to kilka faz bym dorzucił :) No i kwestia samego chipsetu tam jest chyba NF650i SLI, Intele są lepsze pod O/C. Poza tym obiło mi się o uszy, że mobo charakteryzuje się dosyć sporymi "wahaniami" napięcia jeśli chodzi o CPU. Nie oznacza to oczywiście, że mobas jest zły - nie. Owszem ma kilka mankamentów ale swojego czasu w tej cenie był to całkiem niezły wybór. Wybór na którym można było zrobić całkiem niezłe o/c jak na NF-ca.

dokładnie o to mi chodziło, zasilanie troche pod quada słabe ale może styknie, intele lepsze do oc wiadomo ale tak jak piszesz płyta byla ok w tej kasie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja zdecydowałem pokazać swoją ,,rakiete'' ;d A oto i ona:

Kliknij TU

Kliknij TU

Kliknij TU

Kliknij TU

Cóż moge powiedzieć..? Napewno nie jest zbyt urodziwy, ale dla mnie to nie problem, ponieważ na komputerze się pracuje a nie się na niego patrzy :P

Obudowa jest firmy ATOM, model 6150 (o ile pamietam) Jest ,,prawie'' sprawna. Już wyjaśniam co znaczy prawie: Brakuje klapki na przednie usb, ale to nie problem bo usb nie działa. Do tego jedna ze scianek się pogięła,przycisk power także odmawia poszłuszeństwa bo czasem ,,załapie'' a czasem nie ;d Ale mi to nie przeszkadza bo pochodzi jeszcze z mojego pierwszego kompa i mam do niej jakiś sentyment. Choć czasem jesli mnie zdenerwuje to zarobi kopa w boka ale zdarza się to naprawde rzadko ponieważ nie chce wychodzić na damskiego boksera ;d Dodam że komputer pracuje tak jak na zdjęciach czyli beż scianek ( oczywiście na biurku to on nie stoi ;p )

Teraż trochę o środku: Podzespoły nie są zbyt stare bo zakupione w kwietniu, poprzedniego roku (wyjątkiem jest karta którą zakupilem dwa tygonie temu) Nie będę ich wymieniał bo wszystko jest podane w sygnaturcę. Dodam jeszcze, że mam wspaniałego ModeComa MC-350w któremu Feel'e ( i jego bracia/koledzy, jak kto woli) mogą co jedynie wentylacje przeczyścić ;P Wiem tęgie lanie należy mi się za ,,porządek'' w obudowie ale ja wyznaje taką zasadę : Jak działa to niech działa.

Może jeszcze pare słów napiszę o monitorze i reszcie. Monitor pochodzi jeszcze od mojego pierwszego zestawu i o dziwo jeszcze ani razu nic się nie zepsuło ( może z wyjątkiem troszke mojego wzroku, a dokładniej to dalekowzroczności ale nie o tym teraz mówimy ) Polecam monitory lg - narawde kawał świetnej roboty ;) Oprócz monitora posiadam także nagłośnienie firmy Media-Tech (swoisty no-name wsród głośników ) , słuchawki ,,muszlowe'' Philipsa SHP1900 z ktorymi nigdy się nie rozstaje oraz drugie słuchawki E5 ale tym razem ,,skajpowe'' czyli z mikrofonem. Kiedy natomiast te naglosnienie nie wystarcza, z pomocą przychodzi wieża która także jest podłączona do kompa i pomaga mi wkurzać sąsiadów :P Mam jeszcze pada firmy Venom który wyglądem przypomina dual-shocka z PS ,ale tylko to go z nim łączy.

No cóż chyba dobrnąłem do końca. Czekam na wasze sugestie odnośnie komputera i to chyba tyle z mojej strony ;P

PS: Jakoś zdjęć może nie jest najlepsza (robiłem je moją ,,świetną'' nokią n80 o matrycy 3,2mpx) ale także nie najgorza myśle.

Edytowano przez Fatal1tyxX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze(organizacyjne), to proszę o nie wrzucanie zdjęć na odsiebie, preferujemy(moderacja) inne serwisy - ten to swoisty okręt piracki. Drugie po pierwsze, zrób porządek w kablach, takiego 'burdlu' nie widziałem, odkąd otwierałem ściankę boczną mojego pc =D

Pierwsze po drugie, możesz nie wierzyć, ale przy zamkniętej obudowie i jednym wentylatorze jest chłodniej niż przy 'hiperwentylacji'. Niedawno przeszedłem na takie rozwiązanie i jest ładniej, ciszej i wydajniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zrobie tak: Po pierwsze - Nie mam zamiaru się cackać z kablami , Po upgrade komputer dostałem w takim stanie jak jest teraz więc mi to wisi. Jak się coś zepsuje- ich wina nie moja :P ( może znowu mi wymienią na coś lepszego, jak było to w przypadku płyty P945>>>P31 bez dopłacania ;d ) Raz próbowałem trochę uporządkować kabelki ale nie bardzo wiem gdzie je upchać.

Po drugie: Jedna ścianka mi się pogięła ( ta z lewej strony) więc raczej nie zapcham tej dziury ;p A środek chłodzę wiatrakiem pokojowym ( który także wydmuchuję wszystkie kurzę ale narazie obchodzę się bez niego bo z motorkiem coś nie tak) i moim zdaniem jest to bardzo dobre rozwiazanie i przy okazji chłodzi nogi ;p Fakt może nie za ładnie to wygląda ale kasy na nową obudowę nie mam bo zbieram na monitor. W kazdym bądź razie komputer ch/chł-odzi i to jest najważniejsze.

PS: Teraz jeździjcie po mnie ile chcecie ;p Widziałem parę osób wrzucających na odsiebie, więc pomyślałem że i ja tam wrzuce. Nie widzę w tym nic złego. Linux na torrentach to także chyba nic złego,tak samo zdj na odsiebie. Chyba od tego ten portal jest jak sama nazwa wskazuje aby dzielić się z innymi swoimi plikami. Jeśli natomiast użytkownicy nie rozumieją, że ,,odsiebie'' dodajemy np: zdj dla znajomych a nie cracki ( czy inne piractwo) to już nie moja wina. (tak wiem, nigdy nie podważaj słowa moderatora, ale ja jakoś nie umiem grupować ludzi na lepszych i gorszych, więc zwracam się do ciebie jak do zwyklego forumowicza i bez obrazy, proszę )

Edytowano przez Fatal1tyxX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem forumowiczem jak wszyscy inni, nie będę sypał ostami i groźbami za własne zdanie :)

Preferujemy is, bo nawet w regulaminie stoi, że porządnym ludziom of siebie nie przystoi xP

A co do kabli, to Twoja brocha - mi to nie przeszkadza. Ale argument 'zbieram na monitor' mnie pozbawił, gdy przeczytałem o wentylatorze. Bez niego Twój komputer też przeżyje, a na rachunkach za prąd oszczędzisz parę złotych.

PS - na stronie warezowej też są legalne linki, ale częściej jest warez.

PPS - warez temu, co większość myśli, to linuksa też da się spiracić,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatal1tyxX jakbtś planował zakup obudowy to może TAKĄ? Tylko jak znajdziesz to nie patrz na cene. turned.gif

A jednak popatrzyłem ;d Najtaniej za 1100zł znalazłem :confused: A tak mi się podobała :P Chyba będę musiał zmienić nick bo ten jest zbyt drogi jak dla kogoś :blush: , kto utrzymuje się i łaski i niełaski rodziców oraz częściowej renty babki :blush:

Gofer

Technika ciągle idzię w górę i może już niedługo ujrzymy kompa w obudowie gofrownicy. Także mozesz samemu spróbować go upchać, przecież w nie takich obudowach ludzie kompy trzymają ;d Tak więc nie wszystko stracone. Tym bardziej, że gofrownica ma wiele zalet ( z podgrzewaniem gofrów po oc na czele ;d )

Edytowano przez Fatal1tyxX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł może i fajny, ale nie nam wystarczająco kasy na gofrownice i pc na platformie ION, czy czegoś w tym guście. Teraz zbieram pieniądze na bardziej ambitny projekt, o złowieszczej nazwie Pink Unicorn FC. Projekt niestety dość kosztowny, ale warto =]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
post-2977-1246907144_thumb.jpg

Projekt nie jest skończony... brak czasu choć wiekszośc gratów już mam (nie mam bloku na grafę bo cały czas w planach coś lepszego :) ). Na pewno nie będzie taki zielony :) Brak tez mat i oplotów kabli.

Rozy, wiesz co dobre (Maximus II to świetna płyta :wink: ). Kiedyś też się zastanawiałem nad blokiem z cieczą, porzuciłem jednak pomysł. Nie mam zamiaru 'wykręcać" siódmych potów z procka, a tak na prawdę box'owy cooler nie hałasuje aż tak bardzo, poza tym temperatury mam w porządku, iskry i dym nie idą, więc wszystko jest pod kontrolą.

Mam pytanko: jaki masz procesor i co to za obudowa?

Ja wciąż rozważam zakup takiej:

http://obudowy.info/produkty.php?id=2680&a...ategoria_id=129

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proc C2D E8400 - na razie wszystko w standardzie. Może jak zima bedzie mi się chciało to go pogonić spróbuję. Najpierw jednak zmieniam grafę na GF275 z blokiem i musze pare szczegółów dopracować.

Buda - Silverstone Temijn TJ-10B - WESA http://www.4max.pl/default.asp?g=178&g...mp;produkt=3260

Ten Zalman to IMO najlepszy wybór obecnie - niewykluczone że następnego kompa na niej zbuduję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już miesiąc stoi nieruszony, trzeba go trochę "rozkręcić". Postanowiłem więc wrzucić parę fotek z mojego PCta kupionego w 2006 roku. Jeśli ktoś chce o nim dokładniej przeczytać, zapraszam do forumowego konfiguratora (na pierwszej stronie). W 3DMarku 06 osiąga on ok. 3350 punktów :). Jest przynajmniej jeden plus z posiadania dość słabego komputera-można odgrzebać stare hity, które na pewno ruszą, w przeciwieństwie do FC2, GTA4 czy Crysis. Miałem jeszcze zrobić zdjęcia mojej 7600GT, ale nie mogłem znaleźć płaskiego śrubokręta. Zdjęcia kompa trochę przykurzonego, kurz i kabelki ogarnięte po sesji (ale fotograf to ze mnie żaden :E)

Płyta główna: Asus P5B-V Deluxe

Procesor: Intel Core 2 Duo E6420 2.13 MHz (8x266MHz), 4 MB L2, 1.336 V, Conroe, 65nm, rewizja B2, FSB:DRAM 2:3 (z Karakourum robił spokojnie 3.2 GHz [8x400 MHz, 1:1])

Pamięć: Corsair TwinX 2x2GB DDR2 800 MHz (400 MHz DRAM:FSB 3:2) Dual, Symmetric 5-5-5-18 2T (po o/c 4-4-4-12 1T)

Dysk twardy: był Samsung 500 GB, jest Samsung 320 GB, 7200.10, SATA2, 16 MB, 0 badów :)

Karta graficzna: PCI-E 16x Gigabyte Nvidia GeForce 7600 GT 256MB, DDR3/128bit, Core/Mem 560/700 MHz (po o/c rdzeń ok. 600 MHz), chłodzenie Silent Pipe 2 :/

Napęd optyczny: LG Super Multi DVD Rewriter, GSA-H42L

Obudowa: Tracer Prescott :D

Zasilacz: Po spaleniu meganiezawodnego Chiefteca-Tracer Hellfire 4 Life 400 W :/

Dodatkowe: Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS, Monitor LG Flatron 17cali CRT, przód 80 mm noname, tył 80 mm AC Fan Pro TC, bok Silentium Zephyr 120mm; myszka itp. sprzęty w profilu.

OS: Windows XP SP3 x86, Windows 7 x64 RC 7100 (obecnie świeżo postawiony, bez internetu)

Od razu zastrzegam-w miarę możliwości prosze się wstrzymać z komentarzami nt. afgańskiej miny przeciwpancernej umieszczonej w lewym górnym rogu obudowy. Szef się spalił, więc podłączyłem zasiłkę dołączoną do obudowy (paskudnej, warto dodać). W przyszłym roku nie zamierzam oszczędzać na obudowie i wybiorę jakiegoś big-towera LianLi (albo coś pod WC).

Po tym jakże obiecującym wstępie zabierzmy się za zdjęcia (fotografia artystyczna :E).

Zacznijmy od początku, tzn. przodu paskudnej obudowy znanej (i "szanowanej") firmy Tracer.

58f45f888ce11d40m.jpg

Na samym dole była zaślepka, ale przy odkurzaniu ktoś mi ją hmm utrącił :). I dobrze, bo była wątpliwej urody.

2daf066d7fa5f050m.jpg

8a57587957fdddcem.jpg

Zdjęty bok obudowy, a na nim "komin" (vel tuba) oraz Silentium PC Zephyr 120mm wiejący wprost na 7600GT.

7a4013d123fd6b50m.jpg

48ad35a4d5823fc1m.jpg

0e8672b1b12d8834m.jpg

Teraz od środka :). Kable ułożyłem po fotosesji :). Zawsze upycham je gdzieś za mobo :).

92ccce0433989680m.jpg

Kostka RAM 2GB :). Miałem jakiegoś bebecha wyjąć, a że do grafiki była przykręcona płaskimi śrubkami zaślepka, to wyjąłem RAM :).

4806fe79e01448c4m.jpg

Wentylator (pod molex :)), który wcześniej ze śledzia dmuchał na 7600GT, a teraz znajduję się w zatoce pod dyskiem i... ekhem też dmucha na 7600GT :). Nie ma to jak homemade, więc przymocowany jest niezawodnymi niczym baterie duracell opaskami zaciskowymi (a wcześniej był na śledziu od starego modemu ze specjalnymi wkrętami; szkoda, że nie mam zdjęć, bo to było piękne, a jak ładnie pasował pod kartę graficzną :E).

To chyba wszystko, w październiku będę miał na parę dni karaka i zasiłkę Corsaira, wtedy porobię jakieś zdjęcia.

Pozdrawiam (i liczę ma maxik :laugh:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...