Skocz do zawartości
xirgan

Pokaż swojego PC'ta =]

Polecane posty

Witam wszystkich ponieważ jest to mój pierwszy post.

Jak przeglądam ten temat to widzę że wszyscy pokazują tu swoje nie wiadomo jak wypasione komputery a ja dla odmiany pokaże mój pierwszy komputer.

Niektóre jego części maja ponad 15 lat (płyta główna, karta graficzna, obudowa i zasilacz).

Ten wspaniały sprzęt jest wyposażony w procesor Pentium MMX o niewiarygodnej prędkości 200 Mhz! (może on po podkręceniu osiągnąć zawrotną prędkość 220 Mhz!)

Karta graficzna jest wyposażona aż w 2 mb pamięci!

Dysk twardy na którym zmieści się dosłownie wszytko o pojemności 3 gb! (wcześniej były to dwa dyski po 500mb).

Ten komputer posiadał również pamięć o pojemności 32 mb, (została ona zamieniona niestety na 128 mb, ponieważ ta stara się spaliła).

Był tam również napęd CD o prędkości 4x (ale tak samo jak pamięć został wymieniony po uszkodzeniu na nowy o prędkości 52x).

Na tym sprzęcie dało grać się komfortowo w takie gry jak: Blood, Wolfenstein 3D, Duke Nukem 3D, Warcraft II, Oddworld: Abe's Oddysee, Quake I, Quake II i The Sims.

Ten komputer posiada niestety taka wadę że podczas grania wentylator może odpaść od procesora przez co procesor się przegrzewa czego efektem jet wyłącznie\restart komputera.

http://img141.imageshack.us/gal.php?g=dsc00051f.jpg

Sory za niską jakość zdjęć, ale robiłem je telefonem.

Edytowano przez Trackmaniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten taki mały wentyl na ramach to poco?

jak to po co? kupuje zwykły wentyl 8 na 12V gnę aluminium jak na fotce i mam 2 razy wydajniejsze chłodzenie ramu i płyty przy kościach dodatkowy przepływ powietrza w gore a nie na boki jak przy seryjnych colerach na ramy, te ocz trochę sie grzeją wiec zamiast kupować droższe kości biorę te i montuje wiatrak, 1080MHz nie poszły by bez niego.... tak jak E6600 na 3,9GHz...

Edytowano przez SzejkJasim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trackmaniak

Ale masz malutki wentylek na procesorze. :biggrin:

michi93

a ten taki mały wentyl na ramach to poco?

No, po tobie to bym się nie spodziewał takiego pytania;) W ogóle SzejkJasim ma więcej wentylatorków niż ty;) Może czas dołożyć jeszcze kilka sztuk, żeby nie być gorszym od niego. :biggrin:

Btw. Szejku Jasim, co to jest to czarne cuś, tuż nad grafiką? Też wentylator? Z tyłu na śledziu ma chyba potencjometr?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trackmaniak

Ale masz malutki wentylek na procesorze. :biggrin:

michi93

a ten taki mały wentyl na ramach to poco?

No, po tobie to bym się nie spodziewał takiego pytania;) W ogóle SzejkJasim ma więcej wentylatorków niż ty;) Może czas dołożyć jeszcze kilka sztuk, żeby nie być gorszym od niego. :biggrin:

Btw. Szejku Jasim, co to jest to czarne cuś, tuż nad grafiką? Też wentylator? Z tyłu na śledziu ma chyba potencjometr?

mam ich chyba ze 12, udowadniałem kiedyś ze powietrzem można wiele zdziałać, szczególnie przy -15 w pokoju... =)

odpowiedź masz tu tak to wentyl, i wyzej potencjometr ( na fotce akurat włącznik od katod UV ale to stare czasy)

komp022.th.jpg

Edytowano przez SzejkJasim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lomelindi ktoś mnie pobił i sie zemną widać zgadza że powietrze może dużo zdziałać ale nie będę montował kolejnych wentyli bo po jakiego temp w kompie mam w normie a nawet poniżej więc... :happy:

a co do sprzętu Trackmaniaka na pierwszy rzut oka na fotki to chciałem zadać pytanie gdzie to ma procesor:pale sprzęt porządny niema co

Edytowano przez michi93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponieważ jest to mój pierwszy post.

Jak przeglądam ten temat to widzę że wszyscy pokazują tu swoje nie wiadomo jak wypasione komputery a ja dla odmiany pokaże mój pierwszy komputer.

Niektóre jego części maja ponad 15 lat (płyta główna, karta graficzna, obudowa i zasilacz).

Ten wspaniały sprzęt jest wyposażony w procesor Pentium MMX o niewiarygodnej prędkości 200 Mhz! (może on po podkręceniu osiągnąć zawrotną prędkość 220 Mhz!)

Karta graficzna jest wyposażona aż w 2 mb pamięci!

Dysk twardy na którym zmieści się dosłownie wszytko o pojemności 3 gb! (wcześniej były to dwa dyski po 500mb).

Ten komputer posiadał również pamięć o pojemności 32 mb, (została ona zamieniona niestety na 128 mb, ponieważ ta stara się spaliła).

Był tam również napęd CD o prędkości 4x (ale tak samo jak pamięć został wymieniony po uszkodzeniu na nowy o prędkości 52x).

Na tym sprzęcie dało grać się komfortowo w takie gry jak: Blood, Wolfenstein 3D, Duke Nukem 3D, Warcraft II, Oddworld: Abe's Oddysee, Quake I, Quake II i The Sims.

Ten komputer posiada niestety taka wadę że podczas grania wentylator może odpaść od procesora przez co procesor się przegrzewa czego efektem jet wyłącznie\restart komputera.

http://img141.imageshack.us/gal.php?g=dsc00051f.jpg

Sory za niską jakość zdjęć, ale robiłem je telefonem.

Wypraszam sobie, nie uważam swojego kompa za, nie wiadomo jak, wypasionego :wink:

Gdyby nie to, że autor tematu chciał tylko PC, to wstawił bym fotki swojego C64 i Amigi :smile:

Widzę, że jesteś koneserem starych tytułów i technologii :) Sam teraz żałuję, że sukcesywnie sprzedawałem stare "bebechy" od PC. Miałbym teraz idealną maszynę do takich perełek jak Doom czy UFO Enemy Unknown, a tak muszę się pocieszać DosBoxe'em...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trackmaniak - podoba mi się przycisk na obudowie z przodu, tylko zastanawia mnie co to jest to zielone z przodu?

Na tym zielonym pasku z przodu obudowy są przyciski do restartowania komputera, włączenia turbo mode, pokazuje się tam też prędkości procesora, a to srebne kółko to jest dziurka na klucz bez którego nie można było odpalić komputera (jak przekręcisz kluczyk to blokuje dyski więc komputera nie włączysz).

Edytowano przez Trackmaniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lomelindi ktoś mnie pobił i sie zemną widać zgadza że powietrze może dużo zdziałać

dokładnie, kwestia dwóch czasem pomijanych rzeczy,

1 temp powietrza jak masz w pokoju 30* to nie nawojujesz, ale w zimie przy mrozach zabawa przednia

2 prędkość/wielkość wiatraków, czasem uda się znaleźć taki aby miał regulacje z cichego na wydajny ;) wtedy gdy nie kręcimy ustawiamy na niskie obroty i spokój, ale gdy trzeba wchodzi na 2-3tyś i jest zimno =) wiadomo cicho nie jest ale dla przykładu mój NT06 zjada ze swoim 107CFM na śniadanie inne ścierwa a kosztuje w sumie mniej od HE ;) około 150zł.

poza tym wiatraki to taniocha, przy WC musisz zmieniać (przy zmianie sprzętu) za każdym razem bardzo drogie bloki 300-500zł ja sprzęt zmieniam raz na miesiąc czasem więc musiał bym być obrzydliwie bogaty... a no i AC jest "bardziej elastyczne"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że już tu jestem postanowiłem się pochwalić moją maszyną.

http://img3.imageshack.us/gal.php?g=27062009z.jpg

Te pierwsze zdjęcie robione w dzień telefonem więc sorry za żadną jakość. Jest to bok z diodą od chłodzenie procka.

reszta to już widać :happy: .

Konfig:

Procek Core2Duo E8200 @ 3.2ghz

Płyta główna Gigabyte GA-EP35-DS3L

Dysk Segate 320GB + Na eSata 1TB też od Segate

Zasilacz NeoTEC 440W No-Noise

Pamięci KingMax 3 x 1GB 800Mhz (zmniejszyłem mnożnik)

Chłodzenie proca Pentagram Freezone HP-120AlCu

Obudowa CoolerMaster RC-330 (słabo tłumi dźwięki...)

Karta Graficzna MSI 9600GT OC (głośna że hej)

Głośniki Logitech X240 + Słuchawki Creative HS-900

Monitor Hyundai N91W

EDIT:

Płyta główna pozwala mi zmniejszyć mnożnik pmiąci - właściwy 800Mhz to 2.40 a ja mam 2.00

Edytowano przez Krystek995500
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też dorzucę się ze zdjęciami,

oto mój blaszak:

http://img145.imageshack.us/i/pict7165.jpg/

http://img200.imageshack.us/i/pict7173.jpg/

http://img145.imageshack.us/i/pict7165.jpg/

http://img361.imageshack.us/i/pict7167.jpg/

Tu znajduje sie galeria

Obudowę dostałem od kumpla, trochę popękana z przodu, ale "kropelka" załatwiła sprawę.

Sprzęt to, po krótce:

- Płyta główna - ASUS P5Q-E

- Procesor - C2D E8400 @ 4Ghz

- Chłodzenie procesora - Pentagram HP-120 AlCu Karakorum

- Grafika - Gainward HD4850 Golden Sample @ 725/1110 Mhz

- Pamięci RAM - 2x 2GB OCZ Reaper 1066Mhz

- Zasilacz - Tagan 600W /TG600-U33II/

- Dyski HDD - 2x Seagate Barracuda 7200.10 320GB @ RAID 0

Komputer złożony po wielu trudach i miesiącach odkładania ze stypendium socjalnego ;)

No ale jak się student uprze :)

PS. Podziękowania dla Akademii Medycznej we Wrocławiu :laugh:

Edytowano przez Vicco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto mój sprzęt, GTAIVKiller od razu widać że mamy podobne gusta HEHE:

124612344441.JPG 124612834610.JPG 12461284581.JPG

To był grudzień na chwilę obecną zdjąłem zielony wentyl który tylko mi syfił w obudowie i częściowo powróciłem do stanu pierwotnego (mowa o wentylatorach), a tak to wygląda teraz:

IMAGE_018.jpg IMAGE_019.jpg

Jedyne co mnie denerwuje w tym kompie to bałagan z kablami ale obudowa jest niestety zbyt mała żeby je gdzieś poupychać.

Edytowano przez sCothMe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GTAIVKiller
sCothMe Jedyne co mnie denerwuje w tym kompie to bałagan z kablami ale obudowa jest niestety zbyt mała żeby je gdzieś poupychać. Proponuję przesiadkę na 1200 :wink:. A komp fajnuchny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm...zestaw z mojej sygnaturki też hula na Feelu II :blush:. A tylu innym forumowiczom odradzałem tą markę :sweat:. Normalnie, wstyd.

Sam niestety mam FEEL'a III :P I mam przez niego (ja myślę, że przez niego i inni forumowicze CDA, którzy mi odpisują w moim temacie :P) problemy z kompem... xD >>> http://www.cooling.pl/scythe-kama-bay-525-...odukt,1705.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sCothMe - no komp fajny tylko trochę za dużo kolorów jak dla mnie, ja bym kupował tylko niebieskie wentylatory. :turned: Co do kabli to zasilacz z odpinanymi kablami pomaga, sam kupiłem niedawno OCZ ModXStream Pro i problem z kablami zniknął, a obudowę mam chyba jeszcze mniejszą, niestety takie zasilacze są o jakieś 30-50zł droższe od zwykłych modeli...

Ten link to w jakim celu? Jak coś to niedawno to kupiłem w tym sklepie, ostatni komentarz mój. :turned: (A tak przy okazji polecam ten sklep.)

Edytowano przez xirgan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vicco Patent dobry żeby kompa trzymać obok lodówki=) chyba jak do tej pory masz najbardziej niezawodne chłodzenie=) Komp bardzo fajny, w sumie to Ci powiem że ja też studenckim sposobem kasę na kompa zbierałem, ale jak się student uprze to wszystkiemu da radę;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vicco Patent dobry żeby kompa trzymać obok lodówki=) chyba jak do tej pory masz najbardziej niezawodne chłodzenie=) Komp bardzo fajny, w sumie to Ci powiem że ja też studenckim sposobem kasę na kompa zbierałem, ale jak się student uprze to wszystkiemu da radę;)

Dzięki :laugh::cool:

Jak się za gorąco robi to tylko drzwi otwieram i temperatura zaraz w dół idzie ;P

A tak na poważnie to pokój w akademiku mały i biurko zajęte to upchnąłem kompa tam gdzie miejsce było ( za to mogę z łóżka przez cały dzień się nie ruszać :)

Pozdrawiam

Edytowano przez Vicco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTAIVKiller

Proponuję przesiadkę na 1200

Niestety mój następny PC'et będzie w pudełku CoolerMaster Cosmos S 1100 (już mam) z chłodzeniem częściowo zatapialnym.

xirgan

ja bym kupował tylko niebieskie wentylatory. :turned: Co do kabli to zasilacz z odpinanymi kablami pomaga

Chyba już nic w nim nie będę zmieniać, może tylko podświetlę górny wentyl który fabrycznie nie świeci :confused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy komputer dostałem na komunie od ojca chrzestnego. Po pierwszym uruchomieniu chodziły na nim wszystkie niemal gry, teraz nie jest z nim tak dobrze.

Oto konfiguracja mojego pierwszego PC:

Procesor: P4 3Ghz @ 3,33 Ghz

K. Graficzna:ATI Radeon X550 128 MB (podkręcona)

Płyta Główna:Abit IL8 Intel P945

Dysk Twardy:160 GB

Stacja dysków DVD RAM

2GB RAM

Dziś służy do surfowania po necie i grania w wormsy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...