Skocz do zawartości

Diablo (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Ja też pewnie bym kupił. Tylko ciekawe, czy pieniędzy by mi starczyło. :) Jakbym wiedział, kiedy ta gra wyjdzie, to na serio bym sobie odkładał pieniądze w wypłat (już to robię, ale powinienem potem tym bardziej).

Na grę byś odkładał, czy na nowego PC? :) Jeśli chodzi o to pierwsze, to wystarczy modlić się, by CD-Projekt trwał w najlepsze przez kolejne 10 lat (w końcu wszystko się może zdarzyć do czasu premiery), wtedy gra będzie kosztowała 99,90 (lub 149,90 jako EK, z płytą audio, mapą świata, albumem z szkicami i co tam dodadzą...). Jeśli masz na myśli to drugie, to nie zawracaj sobie głowy. Do premiery zdążysz zmienić PieCa min. ze dwa razy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może przez przypadek znaleźliście kiedyś informacje o tej grze? Chcielibyście się nimi podzielić?/:quote

Może i masz rację. Ale na razie nic nie wiadomo o Diablo III. Szukałem na stronie Blizzarda o tej grze (fakt, że dosyć pobieżnie), szukałem, szukałem... i nic nie znalazłem. Wiem, że tej gry możemy się spodziewać już za kilka lat. Trzeba wytrzymać do tego czasu, a Blizzard właśnie robi dodatek do World of Warcraft, więc o Diablo III nie będzie wiadomo do końca tej dekady.

Może też być taki temat: jaki ciąg dalszy fabuły serii proponujecie? Diablo II: Lord of Destruction nie dopowiedział paru rzeczy, np: co się stanie z Sanktuarium (nazwa świata gry) po zniszczeniu Kamienia Świata?

No... prawda, ale uważam, że Diablo III będzie raczej preqelem...

Roboczy tytuł gry brzmi ,,Sin War'', a więc będzie nawiązywała do Wojny Grzesznych (opisanej zresztą pokrótce w instrukcji do pierwszego Diablo)...

Ja w sumie sam nie wiem, jaki to będzie miało wpływ na rozgrywkę, ale faktem jest, że zarówno Wojna Grzesznych jak i zniszczenie Kamienia Świata zapewniłyby dogodne podłoże fabularne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zwracam honor, ale i tak dalej trzymam przy swoim - doba 2D minęła, Diablo nigdy nie przeminie, klasykiem było, klasykiem jest i klasykiem będzie!

A jeśli chodzi o fabułę Diablo (namber) 3 to ma być (rzekomo) wojna nieba z piekłem (niebieskie zastępy wstępujące w ciemne zakamarki piekieł w wykonaniu Blizzarda - Jezu muszę to zobaczyć xD ). Oczywiście to niebo chce przejąć piekło, bo to drugie boi się wyjść po tym jak w dwójce skopaliśmy im..... tyłki xD .

A teraz nadal będę się upierał przy grafice (jak bobasy xD ).

Grafika 3D jest w dzisiejszych czasach najbardziej powszechną... a ta gra poprostu odbiega od normy ( xD ).

Nie no ale serio. Po prostu NIE UMIEM sobie wyobrazić Diablo w grafice 3D. Rzut izometryczny (czyli taki jak w Diablo [?]) i 3D... czyli, że byłoby tak jak w Diablo ale, że se niby kamerką można kręcić, a? Heh fajnie xD . Takie coś mogłoby być dobre xD .

Ale jak już mówiłem, Blizzard wsadziłby nam qpe w pudełko, ale taką ładną i zapiętą na ostatni guzik to i tak byśmy ją kupili xD .

To chyba na tyle ( xD )

PoZdRo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P]No... prawda, ale uważam, że Diablo III będzie raczej preqelem...

Roboczy tytuł gry brzmi ,,Sin War'', a więc będzie nawiązywała do Wojny Grzesznych (opisanej zresztą pokrótce w instrukcji do pierwszego Diablo)...

Ja w sumie sam nie wiem, jaki to będzie miało wpływ na rozgrywkę, ale faktem jest, że jest zarówno Wojna Grzesznych jak i zniszczenie Kamienia Świata zapewniłyby dogodne podłoże fabularne...

Mimo całego mojego zaufania do Blizzarda, troszkę boje się o tą fabułę... Czy dalsze ciągnięcie historii Kamienia Świata nie będzie trochę naciągne? Bo co niby miałoby się stać? Ponowny powrót Piekła? Trzeci raz? O wiele bardziej smakowałby mi prequel (Wojny Grzesznych, YEAH!).

Co do grafy - mam bardzo mieszane uczucia... Z jedenj strony, stare, dobre 2D - z drugiej 3D. Hmm... Pokładam moje zaufanie w chłopakach... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo całego mojego zaufania do Blizzarda, troszkę boje się o tą fabułę... Czy dalsze ciągnięcie historii Kamienia Świata nie będzie trochę naciągne? Bo co niby miałoby się stać? Ponowny powrót Piekła? Trzeci raz? O wiele bardziej smakowałby mi prequel (Wojny Grzesznych, YEAH!).

Co do grafy - mam bardzo mieszane uczucia... Z jedenj strony, stare, dobre 2D - z drugiej 3D. Hmm... Pokładam moje zaufanie w chłopakach... ;)

No, cóż...Moim zdaniem nie ma się co bać o ewentualny ciąg fabularny ze zniszczeniem Kamienia w roli głównej ( przedmiotowej ;) ) ponieważ o ile pamiętam byłaby jeszcze możliwość trzecia ( a tyle fabuł zdecydowanie starczyłoby jeszcze nawet na IV i V część ) - Rewolucja w Piekle (choć oczywiśćie byłaby ściśle powiązana z Wojną Grzesznych ) - zdrada reszty piekielnego rodzeństwa - Azmodana i Beliala po której Diablo, Mefisto i Baal zostali wygnani ze swej Piekielnej Domeny.

A co do grafy, to trzeba przyznać, że gdyby była w 2D to wcale był się nie wkurzył ,,bo to dfudziesfy fiershy fiek mamy'', a 3D... byle było równie dobre jak Klary ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P]A co do grafy, to trzeba przyznać, że gdyby była w 2D to wcale był się nie wkurzył ,,bo to dfudziesfy fiershy fiek mamy'', a 3D... byle było równie dobre jak Klary ;P

Wiesz, bo teraz gry się robi, żeby na tym zarobić, a fanów ma się raczej głęboko :? (patrz. R6 Lockdown - grałem, faktycznie porażka). I nie da się ukryć, że Blizzard też stosuje się do tej teorii (WoW - abonament; no, może nie olewa graczy ;)). Mam tylko nadzieję, że Blizzard za bardzo nie pójdzie w tym kierunku (kasa, kasa, kasa!). A teraz pomyślmy - Diablo 3 w 2D - każdy fan kupi, racja. Ale taki bachor, który zauważy, że D3 NIE MA "super, zajefajnego, odjechanego, czadowego 3D", już niekoniecznie wyłoży kasę na oryginał... Tak więc, trzeba będzie się chyba przygotować na trzeci wymiar...

PS. Mam nadzieję, że moje czarne proroctwa się nie sprawdzą :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaznaczmy że w 2D można zrobić takie odjechane rzeczy, że często wszystko inne się kryje!

Popatrzmy przykładowo:

Quake 3 wyszedł szybciej niżeli Diablo2, a i tak diablo mimo "de dwójki, wsumie D2 ma dwa znaczenia właśnie odkryłem:P D2 - Diablo2, 2D - 2 wymiary :P " anyway, wiecie o co mi chodzi ... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktoś stanął po mojej stronie!!!

2D & D2 RULEZ!!!

Taki bachor kupuje grę tylko dla super-mega-hiper-odjechanej grafy 3D? No coż - lepiej żeby wcale jej nie kupywał ale taka prawda: GRY ROBI SIĘ DLA FORSY :?

Ale znając Blizzarda to nawet jeśli (A KYSZ SZATANIE) D3 wyjdzie w grafie 3D to i tak nam się to spodoba, i tak to kupimy i i tak będziemy się tym zachwycali xD czyż nie?

Tak więc starczy rozmyślania nad grafiką xD

Jak sądzicie, co szykują dla nas panowie z Blizzarda jeśli chodzi o super-mega-hiper-odjechaną fabułę xD

Ja już się na ten temat wypowiadałem: TERAZ WY XD

PoZdRo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki bachor kupuje grę tylko dla super-mega-hiper-odjechanej grafy 3D?

Powiem tak, w dużej części dla grafy 3D. Jak zobaczą w zapowiedziach "grafika 2D", to część "nowoczesnych graczy" odpuści sobie taką grę. Znam to z własnego doświadczenia (kuzyn w wieku 13 lat :?). Nie będę tu wypisywał herezji, jakie szerzy. Ale powoli go nawracam ;)

A fabuła będzie, nie martw się :P :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się wtrącić (a raczej mogę...:P ), to rozmawiacie o czymś, co i tak jest oczywiste.

No bo po co mają robić kolejnego Diablo w 2D, skoro nie przyjmą tego nowocześni gracze (czyli prawie wszyscy), nie będzie tak atrakcyjna i - co najważniejsze - nie wpłynie dobrze na grę.

Bo swobodne obracanie obrazu w pogoni za potworkiem przyda się bardziej niż zawieszona w powietrzu kamera.

Co do całej reszty - fabuła ma być s-u-p-e-r. :D

Zresztą zawsze była fajna :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie tak atrakcyjna i - co najważniejsze - nie wpłynie dobrze na grę.

Tiaa... Bo jak powszechnie wiadomo Diablo II też nie jest atrakcyjne, bo nie ma grafiki 3D... :? I właśnie jest na odwrót, to grafika 3D może źle wpłynąć na "Diabełka"...

Zresztą zawsze była fajna

Hmm... Fajna - nie tyle fajna co poprawna w moim odczuciu. O wiele lepsze były filmy prezentujące ową fabułę :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie tak atrakcyjna i - co najważniejsze - nie wpłynie dobrze na grę.

Tiaa... Bo jak powszechnie wiadomo Diablo II też nie jest atrakcyjne, bo nie ma grafiki 3D... :? I właśnie jest na odwrót, to grafika 3D może źle wpłynąć na "Diabełka"...

I tu się nie zgadzam. Grafika 3D jest od dawna i 2 D wyszło z mody.

Oczywiście z Diablo3 2D tez bym się cieszył, ale ludzie: ŻYJEMY W XXI wieku! Serio! :D

Blizzard ma to do siebie (ile razy można powtarzać?!) że wypuszcza gry D-O-P-R-A-C-O-W-A-N-E. Dlatego o Diablo3D się martwić nie musimy, o fabułę? Też nie.

Więc o co? O nieakceptacje ze strony graczy. I o nic więcej.

Nie mam nic do grafiki 2D, w Diablo gram nadal i jest fajnie. Ale skoro WoW jest 3D i dał im tyle korzyści, to dlaczego mają wracać do 2D?

Nie mówcie mi, że zyski się nie liczą. Bo jakby tak było, to gry chodziłyby za darmo/za grosze. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się nie zgadzam. Grafika 3D jest od dawna i 2 D wyszło z mody.

A ja tu się nie zgadzam' date=' zarówno grafika 2D jak i 3D będą miały swoich zwolenników (zarówno tych mniej jak i więcej wymagających...), nooo... chyba, że wyjdzie grafika 4D :lol:

Ale skoro WoW jest 3D i dał im tyle korzyści, to dlaczego mają wracać do 2D?

Dlatego, że na sukces WoW-a nie składa się tylko silnik graficzny, ale cała masa innych szczegółów..., choć silnik graficzny i tu zrobił swoje. Choć oczywiście jest jak mówisz - gry Blizzarda są(były/będą) zawsze dopracowane w każdym detalu i dzięki temu właśnie sprzedają się tak dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się nie zgadzam. Grafika 3D jest od dawna i 2 D wyszło z mody.

Czyli mówiłem także o Tobie

Oczywiście z Diablo3 2D tez bym się cieszył, ale ludzie: ŻYJEMY W XXI wieku! Serio!

Icewind Dale II -> data premiery bodajże 2002 r. (IWD ma grafikę 2D jakbyś nie wiedział)

Blizzard ma to do siebie (ile razy można powtarzać?!) że wypuszcza gry D-O-P-R-A-C-O-W-A-N-E

Czyli gra wydana w XXI wieku, z grafiką 2D jest "N-I-E-D-O-P-R-A-C-O-W-A-N-A" ?? Ludzie...?!

Ale skoro WoW jest 3D i dał im tyle korzyści, to dlaczego mają wracać do 2D

Hmm... Może dlatego, że WoW to MMORPG, a Diablo to hack'n'slash?? A to jest "malutka" różnica...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie! Grafika też ma wiele gadania. Bo nie zrobiliby Diablo z widokiem jak, np. w Mario, co nie? bo to by się nie sprzedało. :P

Wyobrażacie sobie Diablo 3D?

Ja nie, ale takie doświadczenie jest ciekawe. :)

Zresztą, jak już wcześniej było pisane, to może być 3D z rzutem izometrycznym, i jak ktoś nie będzie chciał się z tym bawić, to zostanie mu zablokowanie kamery i przyzwoite 2D z trójwymiarowymi elementami. :D

A co do WoW - gra rozbudowana, ale przecież nie chodzi mi o całą grę tylko o grafikę.

Patrz wyżej - nie zrobią WoW'a z grafiką jak w Mario, ale też nie z taką jaka będzie Crysis'ie.

Bo za słaba lub niezbyt bajkowa jak na Warcraft'a:D:D

1) Nie mówię, że niedopracowana. Nie powiedziałem też, że 2D mi nie pasuje.

2) Odróżniam MMORPG od hack'n'slash'a. Ale to nie znaczy, że nie można sprawdzić, jak by to było, gdyby zrobić HIT w nowej oprawie graficznej. Nie chcesz - nie kupuj.

3) ID2 To co innego. Diablo też wyszło w 2D w XXI wieku. Ale to już inna epoka, rok 2002 a 2006.

Jak skoczyła moc kart graficznych?

Jak? Mocno? Serio? Zauważyliście jednak :)

Podaj jedną grę, w której grafika nie była trójwymiarowa, wydaną w tym roku, która na dodatek jest hitem. Jest? Jakby pomyśleć, to coś by się znalazło. Właśnie - coś.Nie produkuje się tylu gier w 2D. Powód? Prosty - grafika jest lepsza, bardziej atrakcyjna w 3D.

A o Diablo się nie martwmy. Bo po co? O każdą kolejną grę się martwimy. A wyjdzie jak wyjdzie. Zawsze jest Gothic3, NWN2, WoW:BC... Wszystko da się jakoś rozwiązać, a zawsze mamy doskonałe Diablo 2 z dodatkiem :)

Wyjdzie jak wyjdzie, ale to zawsze to samo Diablo :)

Niezależnie od grafiki i tak to kupię. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie jak wyjdzie, ale to zawsze to samo Diablo :)

Niezależnie od grafiki i tak to kupię. :)

Tak jak większa większość z nas (a masełko jest maślane xD ).

Ale popatrz: z (jak to nazwałeś) 21-szo wiekowych gier mamy multum qp (kup w znaczeniu gier ZŁYCH w znaczeniu ZŁYCH pod względem fabularno-estetycznym) a mają tą twoją grafikę 3D...

No więc właśnie! Grafika też ma wiele gadania. Bo nie zrobiliby Diablo z widokiem jak, np. w Mario, co nie? bo to by się nie sprzedało. Razz

A czy ktoś mówi o grafice rodem z MS-DOS'a?? Mówimy cały czas o starej, dobrej grafice 2D którą mieliśmy okazję oglądać w obu częściach "Diabełka". Ona o wiele bardziej pasuje do tego klimatu!

Zauważcie, że mówiliśmy o "bachorach", typowych dzieciach Neostrady (nie obrażając Grześka93 xD ). Zauważcie, że nawet mało domyślny pokapuje nazwy... Diablo to tytuł o którym słyszał każdy, a Blizzard to jeden z najlepszych wydawców! Oni mogliby (za przeproszeniem) nasrać do pudełka, zatytułować "Diablo IV" a większość z nas i tak by to Qpiła bo mamy do nich zaufanie (chociaż qpka w pudełku, wykonania Blizzarda byłaby bardzo... ciekawa :D ale raczej nie będziemy mieli okazji jej zobaczyć xD ).

To by było na tyle xD

PoZdRo!

________________

EdIt:

Znam to z własnego doświadczenia (kuzyn w wieku 13 lat Confused). Nie będę tu wypisywał herezji, jakie szerzy. Ale powoli go nawracam Wink

No tak... ale, że tak powiem ja też mam 13 lat i jakoś stoję po stronie 2D... 8)

Ale mniejsza z tym...

Nara!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to z własnego doświadczenia (kuzyn w wieku 13 lat Confused). Nie będę tu wypisywał herezji, jakie szerzy. Ale powoli go nawracam Wink

No tak... ale, że tak powiem ja też mam 13 lat i jakoś stoję po stronie 2D... 8)

Ale czy ja powiedziałem, że to reguła? Ja tylko dałem konkretny przykład... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ja powiedziałem, że to reguła? Ja tylko dałem konkretny przykład... ;)

A mnie sie sQbany czepia :/

Ani razu nie powiedziałem, że 2D mi nieodpowiada. powiedziałem tylko, że jest już stare.

Stare przecież też jest dobre. Jak wino. :D

Skoro to teraz rzadkość, to na to lecimy. :) Bo 3D nam wszystkim zbrzydło. Ale 3D- trójwymiar. Nie mamy 4D :P

I raczej nieprędko będziemy mieli xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2 to jedna z najlepszych gier ever, do dziś w nią gram. Cze.

A się rozpisałeś! Jaaaaa.... Nie wierzę!

Nigdy w życiu nie widziałem dłuższego posta-tosta! :D:D

A tak na serio: o tym, że diablo jest na zawsze najlepsze... No cóż, jest, ale tylko dla nas, eRPeG'owców :D

Zresztą jeśli na ten temat masz tylko takie informacje, to poczytaj wcześniejsze posty... Może się czegoś dowiesz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jest, ale tylko dla nas, eRPeG'owców

Ja wiem, że to tylko mała i nie znacząca nic, subtelność, ale DIABLO i jej kontynuacje są Hack'n'Slash'ami..., 8) poza tym temu gościowi najwyraźniej wystarczy tylko taka informacja ever. Mnie zresztą też ;D, Ciao !

PS: Poza tym nie tylko dla Nas, jak było napisane u góry, Blizzard jest znaną wytwórnią cud... gier ;) ja na ten przykład grałem i w Warcrafta, Starcrafta, Diablo, Diabl... no, itede, itepe ;) i uważam, że jeśli ktokolwiek zagrał w którąkolwiek z wymienionych jako jedyną z gier Blizzarda w swoim życiu to niepodobne, żeby nie był ciekawy jak się mają inne gry z tej samej stajni (nooo, chyba, że nie trawi gatunku...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa Diablo III w 3D - choć przyzwyczaiłem się do widoku 2D w Diablo II, to jednak Diablo III w 3D mogę sobie wyobrazić. Chodzi mi przede wszystkim o to, że będzie można pewnie obracać kamerę. Można ją ustawić według własnego widzimisię. Tak widzę rozwiązanie problemu "Diablo III w 3D".

Poza tym każda gra musi w obecnych czasach mieć taką "super-hiper-zajefajną grafikę 3D", inaczej taka gra się nie sprzeda. Część dzieciaków ocenia daną produkcję tylko pod względem grafiki. Jak chociaż jeden element nie jest taki, jaki powinien według nich być, to od razu "Ta głupia* gra jest do jasnej ciasnej* beznadziejna, bo do jasnej ciasnej* nie ma super-mega-hiper-zaje... fajnej grafy, do jasnej ciasnej*!!!". Niestety, takie czasy... :wink:

*W oryginale byłoby "trochę" bardziej obrażalsko. :]

D2 to jedna z najlepszych gier ever, do dziś w nią gram. Cze.

Tak, to znakomita gra. Tyle że teraz w nią nie gram, bo się zraziłem poziomem trudności na Piekle. :evil: Jeżeli kiedyś, mając całe życie, zginęliście od jednego ciosu, to wiecie, co mówię. :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że jesteś w Diablo słaby, ale sprawa najprawdopodobniej wygląda tak, że masz za słabą postać.

A czy ja mówię, że ty mówisz, że ja mówię, że jestem w tej grze słaby? XD ;) Gram nawet nie najgorzej, moja Zabójczyni jest niezła, tylko żywotność i punkty pancerza, jak na Piekło, ma trochę za niskie (Żyw więcej niż 500, ale mniej niż 600, a pancerz jeszcze niższy). Moja "kobita" :> ma obecnie poziom 63, jakby co.

Rycerzu, zagramy kiedyś razem? :>

Może być 30 lutego? XD

A na poważnie: muszę się zastanowić. W sieci nie gram, a zmiana warunków byłaby zapewne dość trudna. Ale, jakby co, dam ci znać, OK? :)

Od razu mówię, że gram w Diablo II z dodatkiem Lord of Destruction, bez patchy.

Ja muszę sobie kiedyś pograć, bo nie grałem w Diablo II od około trzech tygodni. :?

A ja trzy miesiące (albo dwa, nie pamiętam za dobrze). I nie czuję się chory psychicznie (ale chory na głowę i manię półsmoków to na pewno :D).

Co do Diablo w 3D to nadal nie mogę sobie tego wyobrazić. Moim zdaniem to, że on w 3D będzie to sprawa oczywista. Oczywistą sprawą nie jest tylko to, jak to będzie się prezentowało - oby jak najlepiej.

Nie zna ktoś może jakichś "niusów" o prawdopodobnej fabule nowego "Diabełka"?

Nothing! Szukałem ostatnio na oficjalnej stronie Blizzarda. I wiesz co? Guzik. NIC nie znalazłem na ten temat. A w Google nie chciało mi sie na razie szukać. Ale zobaczę, co się da zrobić... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na poważnie: muszę się zastanowić. W sieci nie gram, a zmiana warunków byłaby zapewne dość trudna. Ale, jakby co, dam ci znać, OK? :)

A we trzech też byłoby dobrze, prawda? Mimo, że czasu mam mało, lecz od ok. dwóch tygodni noszę się z pograniem w Diablo II przez Battle.Neta (ktoś już coś o tym wie... :)).

A co do nowej wersji Diablo... Nawet jak takie coś powstanie, na dowolne informacje od Blizzarda poczekamy baardzo długo. Na premierę też..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...