Skocz do zawartości

Diablo (seria)


Gość kabura

Polecane posty

No tak, ale wątek powstał na podstawie tego, że ktoś tam kiedyś bąknął coś o diablo 3 w jakimś wywiadzie, tudzież kolejna informacja, że blizzard poszukuje animatorów, grafików specjalizujących się w tworzeniu potworów -> co z kolei kojarzyło się z diablo 3.

Co do daty premiery :) ech.. no fajnie by było wiedzieć, ale cóż .. możemy się tylko domyślać i mieć nadzieję :)

hehe premiera diablo 2... pamiętam jak czytałem zapowiedź tej gry, w którymś numerze Secret Service[R.I.P †] (na screenie było widać amazonkę :P) hehe to były czasy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa... Widziałem to. I niby ten gość to ma być Diablo? Jakiś za bardzo... Ludzki sie mi wydaje :P

Co do nowych klas postaci, Draenor, nie mowie, że mają być identyczne ale, tak jak piszesz, żeby pozostał ogolny koncept postaci.

Chłopaki z Blizza, mogliby też zrobić dwie "wersje" każdej klasy - męską i żeńska :P Co wy na to? Drobny bajerek który na pewno by grze nie zaszkodził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tja a ja mysle ze nie ma sie czego obawiac w koncu gre tworza chlopaki(kobiety?) z Blizza wiec mozemy byc pewni tego ze D3 bedzie gra wysmienita i hmmm oryginalna. mnie jakos nigdy nie zawiedli a kazda ich gra jest jak najlepsz ciactko z kremem i wisinka:) jedyny problem w tym czy d3 na pewno powstanie i czy bedzie na pc(sic!) jak np Starcraft:ghost

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie strasz!! A czy wogole D1 i D2 wyszlo na konsole?

Diablo 1 wyszło, to wiem na pewno :) Chyba w 1998 :scratch: Diablo 2 wyszło tylko na pecety (i na Maca :P ).

Nie wspominaj mi tu o Diablo na PSX po prostu nie wiem jak mozna było ukonczyc sukcesem gre jak trzeba było analogiem celowac we wszystkie stworki :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś się najwyraźniej dało... Poza tym tylko klasami które miały sworda jako podstawowy atak musiałeś nakierować idealnie na stworka... A w części pierwszej zwykle walczyłeś na zamkniętych przestrzeniach, więc wycelowania do hordy potworów chociaż w przybliżeniu gwarantowało sukces :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominaj mi tu o Diablo na PSX po prostu nie wiem jak mozna było ukonczyc sukcesem gre jak trzeba było analogiem celowac we wszystkie stworki :/

Wszystko da rady, jeśli tylko programiści robiący konwersję byli kumaci :) Po prostu postacią sterowało się za pomocą d-pada (strzałki kierunkowe), a resztę czynności za pomocą przycisków i po problemie, moi drodzy ortodoksi :) Dało się grać, i to całkiem fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Co do nowych klas postaci, Draenor, nie mowie, że mają być identyczne ale, tak jak piszesz, żeby pozostał ogolny koncept postaci.

Z Blizzardem nigdy nic nie wiadomo ;). Może za kilka(naście ;)) lat przekonamy się, jak będzie naprawdę.

(BTW, ksywka to jest to nad awatarem :), czyżby za dużo godzin spędzonych przed kompem - literki mienią się przed oczami ;)?)

Chłopaki z Blizza, mogliby też zrobić dwie "wersje" każdej klasy - męską i żeńska :P Co wy na to? Drobny bajerek który na pewno by grze nie zaszkodził.

Pomysł ciekawy, tylko dobrze by było, gdyby to nie była jedynie kosmetyczna różnica (ja tu widzę potencjał rozbudowania elementów RPG).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grac moze sie i dalo dla upartego (i cierpliwego) nic trudnego:) ale i tak konsolka nie dawala takiej radochy jak nasze kochane blaszaki:) no D2 pojawilo sie tylko tam gdie zrobilo wielka furore czyli na pc. hmmm ale teraz wszystko tak "konsoleje" ze az strach co by D3 bylo na pc Modlmy sie za to bracia i siostry aby Diablo3 wyszlo na pc :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(BTW, ksywka to jest to nad awatarem :), czyżby za dużo godzin spędzonych przed kompem - literki mienią się przed oczami ;)?)

Jaaaaaaaaaacie... Fakt, za pomyłke przepraszam.... ;) I dopiero teraz to zauważyłem! Ech, źle ze mną, źle... :]

a blizz zrobi wszystkich w jajo i wyda DIII tylko na PSX3 lun Xbox

A jaki by to miało sens? Diablo ma o wiele więcej fanów wśród nas, niż wśród konsolowców. Głupie głupoty gadasz :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wiecie, to Fallouta i BG nie "przeniesiono" na konsole - po prostu zrobiono jakieś arcade'owe siekaniny (pewnie wynikało to z - w większości - przyzerowej wiedzy na temat konsol, jak to wśród pecetowców :P ) i obdarzono rozpoznawaną marką :)

Co do Diablo 3 - jeśli byłoby od początku projektowane na konsole i niby-równocześnie-ale-później na PC (przykład: Oblivion xD ) to i na konsolach ma szansę zarządzić, choćby z racji silnego połączenia Xboxa 360 i netu (jeśli nie wiecie o czym mówię, to poczytajcie o usłudze Xbox Live :) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki pomysł jest już przecież zastosowany w WoW'ie, znając Zamieć mogą kontynuować to rozwiązanie w D3. Zamieć lubi robić gierki dopracowane w każdym detalu i bardzo rzadko odchodzi od sprawdzonych i dobrych pomysłów.

Jednak z losowego generowania questów w Diablo 2 zrezygnowali. Podobnie jak z bitew morskich w Warcrafcie 3 (choć to mnie nie boli aż tak bardzo, dzięki temu gra zyskała na dynamice i bitwy są toczone w mniejszej skali :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wiem jak wyglada BG i Fallout na Konsole poprosty masakra XD

Ale odnoszę wrażenie, że nie zrozumiałeś tego, co chciałem napisać: te gry to na konsolach zwykłe siekaniny, którym ktoś dokleił znane etykietki - po drobnych zmianach mogłyby się dziać równie dobrze w jakichś innych światach, zresztą specjalnej popularności nie zdobyły :)

A codo Xbox Live to raczej watpie czy bedzie bawic ludzi łamanie sobie palcy na wybijaniu 50 stworków na padzie :P no chyba ze bedzie widok TPP to jeszcze mgło by byc :D

Tkwisz ciągle w schemacie reprezentowanym przez stare części Diablo, a przecież napisałem: "jeśli byłoby od początku projektowane na konsole" czyli gdyby sterowanie i gra projektowane były pod konsolę, a nie pod PC :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tkwisz ciągle w schemacie reprezentowanym przez stare części Diablo, a przecież napisałem: "jeśli byłoby od początku projektowane na konsole" czyli gdyby sterowanie i gra projektowane były pod konsolę, a nie pod PC :)

No, ale po co by mieliby priorytetowo robić całą mechanikę gry na konsole, skoro to na PC-tach ta gra zdobyła sławe i uznanie... Dla konsolowców nie znaczy ona tyle, co dla nas.

Swoją drogą, nieżle mnie wpienia fakt, że coraz częściej na blaszaki trafiają konwersje z konsol... Aż cholera człowieka bierze...

Pomysł ciekawy, tylko dobrze by było, gdyby to nie była jedynie kosmetyczna różnica (ja tu widzę potencjał rozbudowania elementów RPG).

Chodzi mi o coś takiego, z czym mieliśmy do czyniena w Morrowindzie. Każda płeć miała inne statsy "startowe". Co do rozbudowania innych elementów RPG-ów... To już nie byłoby stare, dobre Diablo ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale po co by mieliby priorytetowo robić całą mechanikę gry na konsole, skoro to na PC-tach ta gra zdobyła sławe i uznanie...

$$$

Jeśli zrobią genialną grę, jak to Blizzard ma w zwyczaju, to na konsolach zarobią dużo więcej, niż na mocno podzielonym rynku pecetowym :) Bo na razie Blizzard ze swoim WoWem jest jednym z ostatnich bastionów, który jeszcze nie poszedł tłuc potężnej kasy na konsolowcach. A przykład Obliviona przytaczałem już wcześniej...

Swoją drogą, nieżle mnie wpienia fakt, że coraz częściej na blaszaki trafiają konwersje z konsol... Aż cholera człowieka bierze...

Gdyby gry, które pokazały się na konsolach, nie trafiły również na pecety, to by biednie było xD Aha, z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że jesteś ortodoksem - wyrazy współczucia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na Diablo III....

www.diablorebirth.net

Diablo I The Rebirth Expansion. Nieoficjalny dodatek do D1, conajmniej dobry, bo zagrywa się w niego cała obecna scena D1 razem ze mną. A jeśli nie chce wam się rejestrować, to mój CL udostępnił miejsce na serwie.... (koło 55mb):

http://diablo1.pl/RexPBsetup.zip

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...