Skocz do zawartości

Diablo (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Cholerka, w końcu jakieś trudne elity znalazłem. "Teleport", czy "Knockback" są proste do ubicia, ale w Den of the Fallen (znany z D2 dungeon) trafiłem na elitę "Molten", która zostawia na ziemi lawę... I tak w trzy sekundy straciłem Barbarzyńcę, który grałem sobie w trybie Hardcore :P

Nie wyobrażam sobie jakie uczucie będzie towarzyszyć stracie postaci na HC na wyższym levelu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie wyobrażam...mógłbym nawet opisać myśli i słowa, które się wtedy mimowolnie rodzą, ale to się do publikacji nie nadaje.

W diablo ogólnie stracić taką postać jest wręcz fajnie prosto (głupio to brzmi). Nie wiem, czy dalej tak jest, bo już od dawna nie gram (boty zabiły dwójkę już dawno temu), ale póki potwory miały możliwość rzucania żelaznej dziewicy, działała zależność "im większy dmg zadajesz w zwarciu, tym szybciej padniesz". Cóż mogłem zrobić choćby wilkołakiem, który na furii zadawał prawie 30k obrażeń na cios, gdy nagle załączała się dziewica. Nawet grube tysiące hp na nic się w takim przypadku zdają, bo padasz po pierwszym swoim ciosie. A w niektórych sytuacjach, czyli np. w momencie używania skilla rozłożonego w czasie (Furia, zapał, trąba) nawet spostrzegawczość nie pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Nephalem Valor ma właśnie zniwelować bossruny. Ten buff działa dopóki nie zginiesz lub nie zmienisz skilla. Im więcej chempionów po drodze zabijesz tym więcej przedmiotów wypadnie z głównego bossa. Więc bardziej opłaca się zaglądać wszędzie. Zwłaszcza, że chempiony bez buffa dają lepsze przedmioty niż główny boss o ile już kiedyś go zabiliśmy sterowaną postacią (wyrzuca najlepsze przedmioty tylko przy pierwszym ubiciu).

100% to nie tylko zaglądanie wszędzie. Jeżeli ma sie buffa, powiedzmy 25% do expa, to zostawia się beczki/skrzynki/ślepe uliczki/przerwane granice mapy/białe stworki w małych ilościach/zbieranie zlota/zbieranie białych itemków. Jak dostanę poteżne buffy na drop, to już w ogóle będę leciał tylko od championa do chempiona, olewając wszystko inne, by jak najwięcej na ten buff nabić. Boss też nie stoi co 2 kroki, więc muszę zdażyć w te kilkadziesiąt minut to niego dotrzeć.

RIP1988, ta gra właśnie słynie z przechodzenia jej przez graczy po raz n-ty na innych poziomach trudności czy powtarzania etapów dla dropu/jadki. Dodatkowo ponad bodajże 600 achievmentów na pewno nie dadzą Ci szybko się rozstać z grą ;)

Wirtus.pl wysyła też 14.V, bo się zagapiłem trochę?..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RIP1988, bardzo dziękuje za pomoc :wink: lecz kupowałem już kiedyś Preordera właśnie w tym sklepie,no i cóż czekać 1,5 tyg to jednak trochę za długo,(tutaj opinie na temat wirtusa, jak ktoś właśnie tam chciał by kupić EK http://www.opineo.pl/opinie/wirtus-pl).

Mi udało dogadać się jednym ze sklepów więc już jestem spokojny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pyton - Nie bardzo rozumiem. Czy kliknięcie na skrzynkę, żeby wypadł loot to naprawdę taka strata czasu, że ominiesz ją i pobiegniesz do bossa? :P Poza tym, mając tego buffa będziemy szukać czempionów - więc przecież warto będzie zwiedzić całą mapę, bo mogą być wszędzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałeś może teraz w betę? Porównaj sobie co-op z nieznajomymi z grą solo. Nie ma czasu w co-opie na rozwalanie każdej skrzynki, luzowanie wszystkich płytek w podłodze, zbieranie drobniaków itd. Lecisz w każdy róg, ale raczej z grubsza, nie zabijasz wszystkiego. Trzy zombi, jakieś nietoperki, niedobite zombi.. wszystko mniejsza, lecisz przed siebie, bo wiesz, że z nich loot jest raczej marny. Ja jednak wolę czyścic wszystko dokładnie, a licznik skutecznie zniechęca do takiego sposobu gry.

Po pewnym czasie znasz mniej więcej układ mapy, charakterystykę otoczenia. Nie dochodzisz wtedy do zaułków, każdego jednego pokoiku, bo w tym czasie możesz zwiedzić o wiele większy obszar. Prawdopodobieństwo znalezienia chempiona jest tym większe, im większy obszar zwiedzimy, a nie im dokładniej. Przejście na 100% bety na 13 lvlu to jakieś 1,5h, a "death run" wymaga 1/3, 1/2 tego czasu przy 80-90% odkryciu mapy w odniesieniu do normalnej gry. Wtedy się "zagląda, a nie zwiedza".

Nie lubię etapów czasowych, tyle dobrego, że dopiero po 60 lvlu. Dzięki temu będzie można na spokojnie zapoznać się z otoczeniem, wysłuchać fabuły, zwyczajnie poznać grę, a dopiero później zacznie się rasz na kosztowności.

Wyobrażasz sobie co-opa przy takim buffie na powiedzmy 20 minut? Zaczekaj na mnie, muszę iść sprzedać itemki... Z/w na 2 min, idę na fajkę.. Już widzę, jak na mnie czekają. Sam bym nie czekał, bo tuż za rogiem może czaić się champion, a buff zając i ucieknie.

No nic, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu po premierze. Teraz idę na betę po reinstalce, oby działała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety beta już mi nie działa, więc odpowiem z pamięci..

Klikasz PPM na portrety graczy (lewy-góra) i wybierasz TRADE.

Jeżeli wymieniasz się z zaufaną osobą, wystarczy że upuścisz przedmiot na ziemię. Wtedy jest on widoczny dla wszystkich i może go zwyczajnie podnieść.

W becie przeprowadziłem mały eksperyment - grałem z ludźmi i wyrzucałem na ziemie dobre itemki. Od razu przyjęli to jako standard i co chwilę robiliśmy przerwy, by się wymienić stuffem. Taką współpracę lubię, konformizm w czystej postaci - nie ważne jakie głupoty robi grupa, ważne że razem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a buff zając i ucieknie.

No, ale właśnie ma nie być jakiegoś ograniczenia czasowego. Buff działa dopóki nie wyjdziesz z gry, nie zginiesz i nie zmienisz skilla, chyba że ja o czymś nie wiem. Blizz jeszcze nad tym pracuje, więc też ostatecznego kształtu tego ficzera nie znamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diablo 1 ma mroczny klimat ma to coś co wciąga niesamowicie , głupotą jest pisanie że Diablo 3 jest kolorowe to nie Diablo już itp bo Diablo 2 też jest bardzo kolorowe wzgledem 1 a według mnie Diablo 1 oraz 2 są na tym samym poziomie jak dla mnie 10/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diablo 3 jest mroczniejsze od 2 więc nie wiem o co ta wrzawa :laugh: Naprawdę to co widziałem w becie dla mnie jest ok, podoba mi się styl graficzny gry. Te drzewa, wisielce, trupy zjadające zwłoki, wrony, chodzimy na powierzchni gdy jest noc, miodzio. Kto nie grał ten gapa i niech się nie wypowiada opierając się na screenach z pierwszej oficjalnej zapowiedzi sprzed lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w zupełności. Trójka w becie ma świetny klimat, którego genialna dwójka może jej tylko pozazdrościć. Dodatkowo uwielbiam to, że mroczna oprawa dźwiękowa daje wrażenie tego samego starego, dobrego Diablo, a różne odgłosy (lotu przedmiotu wyrzuconego z ekwipunku, kuźni, czy podnoszenia złota) są identyczne jak 12 lat temu. W przesadzie możnaby rzecz, że łezka mi się w oku zakręciła, gdy je usłyszałem :P

Ja zupełnie nie martwię się o jakość gry. Dla mnie to już jest 10 albo i 11/10 i kolejna po dwójce i Team fortress 2 inwestycja na caaałe lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a buff zając i ucieknie.

No, ale właśnie ma nie być jakiegoś ograniczenia czasowego. Buff działa dopóki nie wyjdziesz z gry, nie zginiesz i nie zmienisz skilla, chyba że ja o czymś nie wiem. Blizz jeszcze nad tym pracuje, więc też ostatecznego kształtu tego ficzera nie znamy.

When you say extra loot, do you mean, extra loot. Or do you mean extra loot that is on par with what elite/champs drop. I remember from the article before, bosses do not drop gear that is as good as champs/elites.

They will drop gear as good as champions and elites with this buff (because you have to kill champions and elites to get it, which was the point). With the buff active you?re guaranteed one extra item drop from the boss, and it?s likely that it?ll be 1 item per stack of the buff. Up to X stacks. We don?t know how many it?ll be, probably a handful.

How many stacks will there be if any?

We're not totally sure but probably a number you can count on one hand.

Do you lose the buff when you die?

It lasts through death currently, and we like it. I know some people will also want it to be a punishment for death, but repair costs are already extremely impactful.

Does the buff splits between players?

Like someone joins after you've been killing and they have less stacks? It's a direct increase to your MF/GF, so it uses the same mechanics.

Do you lose it on disconnect?

There's a small grace period, similar to WoW where you can get back into the game before your character is actually logged out (ie a timeout), but yes if your character times out you would lose the buff.

What is the Time limit on the stack, if any?

We're messing with times from about 15 minutes to an hour. We don't know yet.

Do Stacks get removed after a boss?

We don't really think it needs to. Your focus is still going to be seeking out champions and rares. If you want to get full stacks, kill a boss, and then try to rush to kill another boss before the buff falls off... have fun? It's not going to be the most lucrative way to play, so it's likely a non-issue hypothetical.

Czyli od 15 min go godziny.

Dobre jest, że po kicku mamy chwilę na powrót do gry. Można też padać, więc nie będzie szczypania się.

Klimat d3... No mnie nie przypadł do gustu. Jak widzę filmiki konfrontacji dwójki z trójką, wybieram tą pierwszą. Tam czarne było czarne, krew była krwią, wszystko wyraziste i dosadne. Tutaj mamy jakieś zabiegi kosmetyczne, całość jest bardzo ładnie zrobiona. Właśnie za ładnie. Nie czuje klimatu, może później będzie lepiej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo ponad bodajże 600 achievmentów na pewno nie dadzą Ci szybko się rozstać z grą ;)

600 achievementów?! Masakra normalnie :ohmy: .

Szkoda, że gry nie można podpiąć pod Steama i w nim zdobywać te osiągnięcia, ale Blizzard by się pewnie na to nigdy nie zgodził.

Jeżeli chodzi o konkretny loot, to poziom trudności Normalny, będzie jedynie preludium do właściwej gry, skoro pozbawią nas możliwości wyłapania większości epickiego żelastwa. Można powiedzieć, że przy stopniowym zwiększaniu stopnia trudności (przy kolejnych przejściach) ciągle będziemy odkrywać coś nowego. To się nazywa motywacja.

Poza tym, skoro praktycznie wszystko będzie po stronie serwera, to automatycznie piraci stoją na przegranej pozycji. Tu żadne cracki i key-geny nie pomogą. I bardzo dobrze :trollface: .

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o konkretny loot, to poziom trudności Normalny, będzie jedynie preludium do właściwej gry, skoro pozbawią nas możliwości wyłapania większości epickiego żelastwa. Można powiedzieć, że przy stopniowym zwiększaniu stopnia trudności (przy kolejnych przejściach) ciągle będziemy odkrywać coś nowego. To się nazywa motywacja.

No tak. wygląda to identycznie, jak w dwójce, gdzie przecież niektóre przedmioty można było dość sprawnie (czyli z szansą upuszczenia 1 do kilku tysięcy :wink:) Wytahać najlepsze sprzęty dopiero w v-tym akcie piekła (Pryszczoskóra ktoś kojarzy? :D) System mądry i naturalny, bo nie chciałbym mieć najlepszych itemów już na najniższym poziomie trudności :)

Już widzę znowu te tysiące runów na bossów w poszukiwaniu coraz to bardziej epickich przedmiotów. Jedynie żałuję, że znów naturalnie predysponowany do tego będzie czarodziej. bo z całą swoją słabością do magii, tu jednak o dziwo chciałbym zacząć barbem, ale że w Diablo zawsze gram na poważnie, do pierwszego przejścia wezmę Wizza i podkręcę go na szukanie przedmiotów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia, ja się na ME3 ani na W2 nie napalałem ani trochę ;) Za to na Diabełka od paru lat.

Ja tak samo, ME3 nawet za darmo bym nie wziął, no chyba żeby dać komuś innemu. W2 mam od premiery, a do tej pory nie przeszedłem. Grą, w której spędziłem najwięcej czasu przez ostatni rok, to... diablo 3 beta ;). Tak, wyszło mi więcej godzin niż w Skyrim i Battlefield 3 ;p. No i pierwsza w życiu kolekcjonerka zamówiona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bijcie, ale nie wiem dlaczego Diablo 3 nie ma tego czegoś co miało ME3 i W2 (z wskazaniem na to drugie). Nie mam tutaj takie odczucia, że muszę to mieć.... Macie pomysły dlaczego? Dwójke ubóstwiam.

W2? Że niby Wicther?

Mnie tez specjalnie nie ciągnęło od jakiegoś czasu, ale to zwyczajnie przez to, że tak zmęczyli materiał. Przechodząc betę już jednak wciągnąłem się na maksa. Teraz już wiem, że mimo niespecjalnie przemawiającej do mnie grafy, i tak się wczuję w klimat. Zawsze dobra muzyka i mam nadzieję świetny dubbing zrobią swoje. No i wiadomo, kolejny hordy wrogów, nowe umiejętności i grad itemków nie pozwalają odejść od gry na długo. Szkoda, że premiera w samym środku sesji...

HIT: polski lektor do usłyszenia jak na razie na onecie. Podobno potwierdzona informacja, nie jest to lipa.

Edytowano przez dzikipytonzlasudeszczowego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra tym razem ładniej opiszę nową oficjalną stronę Blizzarda promującą Diablo 3 :) Otóż by jeszcze bardziej podkręcić hype na grę, Blizzard stworzył stronkę na której co tydzień będą odblokowane opisy, filmy, opowiadania o klasach w Diablo 3. Ale nie to jest najfajniejsze, najfajniejsze jest to że możemy odblokować sobie wyjątkowe, limitowane symbole do naszego sztandaru chwały, a to już jest coś! Parę tygodni, miesięcy czy lat później mając taki symbol będziesz elitą w oczach newbie :) tutaj zapodaję link

Diablo Symbol

No i bawcie się ładnie w robienie sztandarów.

Edytowano przez Dariusxq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie 3-ej czesci, a mianowicie:

jak rozwiazany jest system save ? save sie gdzies na kompie zapisuje ?

Dajmy na to ze wybieram postac do gry mnicha i gram gram gram, pozniej schodze z komputera (wczesniej robiac save) i daje pograc mojemu bratu ktory chce rozpoczac od nowa wybierajac czarodziejke. Czy bedzie taka mozliwosc ? Czy on tworzac nowa postac automatycznie zrobi delete mojego chara ? bo slyszalem ze save beda zapisywane na serwerze blizzarda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...