Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Tworzenie stron www

Polecane posty

Gość AmaD

Jak nikt się nie wypowiada to ja przynajmniej spróbuje. Otóż ja dopiero zaczynam się uczyć tworzenia stron www. Znam podstawowe komendy. Na informatyce zacząłem robić stronę. W domu także. O Władcy Pierścieni w Front Page. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie to do wakacji skończe i wam podam adres. Czekajcie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem kompletnie zielony jesli chodzi o pisanie stron www. Czy ktos mógłby mi polecić jakąś literaturę (ewentualnie adres jakiejs strony, ale wolę czytać trzymając w ręku ksiązkę :wink: ) dla "bardzo zielonych"? Po przydałoby mi się założyć jedna stronkę...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Popa w mieście

Ja pisze strony od wakacji, html-ka nie jest w cale taka trudna jak sie nauczysz to już umiesz...

To jest całkiem fajna zabawa ...

Jak mi sie nudzi to se pisze(robie)...

A.L.-> W pajączku jest bardzo dobry kurs...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mnie oczy nie mylą? Czy ktoś w końcu założył topic o tworzeniu stron www? :D No nie może być - nie mogę wprost uwierzyć ^_^

Zaczynamy. A.L., nie znam żadnej stronki dla totalnego laika, ale chętnie służę pomocą ;) Kiedyś także zaczynałem w mękach, i prowadzenie stronki w pojedynkę (robię to do dzisiaj!) to ciężki kawałek chleba. Trzeba być zarówno webmasterem, textwritterem jak i grafikiem (volt coś o tym ostatnim wie ^^). Wielu zupełnie początkujących popełnia dokładnie ten sam błąd: urzywają frontpage'a albo innych edytorów. Panowie (& panie), takie pójście na łatwiznę praktycznie niczego nie rozwiązuje i w końcu nic się nie nauczycie! Osobiście po już prawie roku administrowania powiem tyle: najlepszy jest n o t a t n i k ! :P No, ewentualnie uznaję też drobne odstępstwa w postaci pajączka i może jakiegoś CuteHTML'a. Naprawdę, bawienie się frontpage'em (jeśli chcecie nauczyć się tworzyć strony) mija się z celem...

Jak już mówiłem chętnie odpowiem na wszelkie wasze pytania dotyczące html, javy, itp. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Popa w mieście

Lukas - jak ni ma strony dla laików, jest tak strona w republice w której jest coś takiego LAMERZONE jak ktoś nie umi to się szybko nauczy (podstaw)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serku, dobre sobie. Może jeszcze powiesz, jakiś to wspaniały i w ogóle jakie świetne masz pomysły, np. na znaczek jakości dla gry? :D Heh, co jak co - ale wszystkim grafikom i webdesignerom radzę znaleźć sobie creative directora, żeby poprawił co oni tam narysowali/namalowali^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kszaq

Ja tworze stronę www. Być może do wakacji skończe strona jest o metalu. Dla pozcątkujacych polecam pajączka lub zajączka. Dzieki nim można bardzo ładna strone www zrobić. Sam pajączka używam, na początku był notatnik oraz front page.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FirE

hehehe.......mniej więcej orietuje się w html'u, nie jestem jeszcze dobry, ale taką prostą stronke bez problemów umiem zrobić. Jak się nauczyłem? Ojciec Informatyk to jest to :twisted: :wink:

Ps. Oczywiście zapraszam na jego strone^^

http://www.abczone.com.pl/

są tam miedzy innymi opisy różnych edytorów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cardiobamboszu, ja ci dam ten sarkazm - podejrzewam że znasz się na tych sprawach lepiej, ke? :P No ale fakt faktem, że każdemu designerowi przyda się taki osobisty krytyk^^. Chociażby po to, żeby nie popaść w samozachwyt nad swoim dziełem :D

Hmm, Popa, ja nie twierdziłem że nie ma dobrych stron, po prostu ja takowych nie znam ^_- sam się uczyłem z kursów htmla w staaaarych numerach cda, oraz metodą prób i błędów - ale to stare dzieje. Gdy się opanuje podstawy to później jest już z górki ;)

Ech, fire, musiałęś sie zareklamować, co? Może ja też zacznę... ^____^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, Serniczku, czyżbyś pojął tę roletę? Not bad :P Tak szczerze mówiąc, to wciąż nie widzę tej sety na moim koncie^^ Rozmień w kiosku, jak nie masz :twisted:

Co do robienia stron, to kiedyś nawet walnąłem jedną, ale jakoś mnie to nie wciągnęło. Była na dośc niskim poziomie, ale wiecie jakie cuda robi się mając 13 lat :roll: Ostatnio chciałem zabrać się za flasha, ale po przerobieniu tutoriala wciąż nic nie umiałem - w rezultacie cały pomysł poszedł do kosza^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Murtes

Cardi, piszesz ze wiemy jakie cuda robi sie majac 13 lat.... tak sie sklada ze moja strone zrobilem majac wlasnie tyle lat (moze nie cala ale bylem wspolwlascicielem).... I nie byla to taka sobie stronka.... Byla ona opisana w znanym polskim pismie komputerowym (Nie wiem czy mozna podawac nazwy wiec wole sie nie narazac) i miala ogladalnosc rzedu 200 osob/doba i stale roslo.... ale niestety musialem ja zamknac bo nie mialem serwera.... Moze znacie ten adres: www.7kul.prv.pl (taki on byl.... aktualnie jest tam R.I.P.strony....) Byla to stronka o DB i co tu duzzo mowic byla na dosc dobrym poziomie (przynajmniej z opinii w KG) To ja bylem Rajman... A druga osobe to chyba znacie... (przynajmniej z Nikc-a:D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze - teraz bym się wstydził swojej stronki, ale jak miałem 13 lat, to też myślałem że jest niewiadomo jaka rewelacyjna... Trochę się od tego czasu zmieniło, podobnie jak podejście do tworzenia stron. Jeżeli ktoś ma zacięcie, to mu nie przeszkadza zrobienie dobrej stronki i w wieku 10 lat... ale nie przesadzajmy. Czas pokaże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ornmoth
Hmm, Popa, ja nie twierdziłem że nie ma dobrych stron, po prostu ja takowych nie znam ^_- sam się uczyłem z kursów htmla w staaaarych numerach cda, oraz metodą prób i błędów - ale to stare dzieje. Gdy się opanuje podstawy to później jest już z górki ;)

Heh kiedyś, czyli jak na moje życie nie tak dawno ;), robiłem strony ale ..... nigdy nie do końca (takowych powstało ok. 4). Ostatnia produkcja to http://picia_17.webpark.pl/ całkiem niezła ...... tylko, że format wciągął mi wszystkie pliki które miałem dodać no i nie chciało mi się wszystkiego robić jeszcze raz ........ a po za tym GW nie fascynuje mnie już tak.

Html nauczyła mnie siostra (więc nie miałem tak żle jak inni co się sami uczą, nom ale próby i błędy były :)) godzinami katowania przed kompem ;) ale przynajmniej umiem :) i jestem jej za to wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) <- a po co cytować? :twisted:

Mądrala się chwali i jeszcze uzywa liczby pojedyńczej :P Nie żebym sie jej wstydził (bynajmniej byłem sz niej szalenie dumny), ale pewnie zamknąłbym ją bez względu na stan serwera... gusta się zmieniają z wiekiem...

Że jakieś pojęcie o hateemelu mam, to juz wiadomo... aktulanie prowadze swój blog (kod napisany przezemnie jakby co, a adres "w" przycisku poniżej lub w profilu), i zarobiłem już pierwsze pieniądze za robienie site'a dla lokalnego zaspołu muzycznego (kumpel mi pomógł [dopisek, bo jest na tym forum i jeszcze by się czepiał])... no to tyle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :!:

Ja najczęściej używam notatnika , ale z braku czasu nie aktualizuję mojej strony ( muszę zmienić layout ) .

Mam do was prośbę :

Nie znacie przypadkiem jakiegoś dobrego programu do konwersi dokumentów html na plik pdf ?

Co prawda znalazłem takie programy jak EasyPDF i Fast PDF Builder ale są z nimi problemy :(

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten temat mógłbym się nieźle rozpisać - praktycznie "tworzę" www od czasu, gdy otrzymałem dostęp do neta, czyli niecałe 2 lata. Język html opanowałem już więc wystarczająco.

Moja aktualna strona [do której link znajdziecie pod moimi postami] traktuje o... grach [a jakżeby inaczej ;]]. Jest już na niej sporo informacji [ma już bowiem dosyć dużo miechów na końcie - jakieś 16 ;]] i nie mało [ale też nie dużo ;]] odwiedzających, więc najgorzej nie jest, jednak dużo jej jeszcze brakuje. Mimo to zapraszam ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja swoją stronę zamieściłem poprzez kumpla na dwa miechy przed otrzymaniem dostępu do netu :D Ale nie narzekam, prowadzę moją shadowdale do dziś, wprawdzie ostatnio krucho z tekstami ale to dlatego że nie mam już zwyczajnie miejsca na serwerze... dzięki bogom że zesłali voltin.. tfu, volta - przeprowadzka na nowy serw w drodze 8) Ech, tak czy siak moja strona ma już prawie rok, przeszła trzy zmiany layów i jakoś się trzyma... No i oczywiście przydałoby się więcej odwiedzin, ale to standard ;) Link do niej macie oczywiście w podpisie (TAK! to JEST reklama! ^_^ )

Mamy? Do we? :roll: - Cardi

No khyyy, w tych ikonkach :P - ser

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, ja tam jestem zwolennikiem pajaczka... ale nie tego nowego, tylko nieco starszego paj2000 :). wraziewu bezproblemowo dam sobie rade tez w notatniku, ale paj jest jednak wygodniejszy :).

hmmm... html-a zaczalem sie uczyc w 1 klasie LO, kiedy nasz informatyk zaproponowal chlopakom oda mnie z klasy (w tym mi :P) zebysmy mu pomogli w prowadzeniu szkolnej stronki...

mam juz kilka stron na swoim koncie... wiekszosc juz nie istnieje... pamietam ze pierwsza byla o zeglarstwie (wspanialy sport :)), pozniej przez jakis czas prowadzilem wspomniana juz przeze mnie strone szkoly (nie w 100%, razem z kumplami :P), potem jeszcze kilka o zainteresowaniach i takie tam, a na wakacje po raz pierwszy zarobilem na swojej znajomosci html-a.... nie podam tu adresu tamtej strony, poniewaz nie uwazam jej za udana... po prostu mialem jakas "wizje", ale okazalo sie ze nie spodobala sie ona mojemu zleceniodawcy i musialem ja gruntownie przerobic, tak ze teraz mi sie ani troche nie podoba :P...

moge za to podac adres aktualnej "mojej" stronki (ruszyla 2 tygodnie temu :)).... mojej, bo ja ja prowadze... ale nie wszystko co na niej jest, jest mojego autorstwa :)

wierszokleci.up.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jayjay

Tworzenie stron WWW. Ciągle tu się wymienia HTML ale on przestaje być ważny w całym procesie. Tak naprawdę "prawdziwe" tworzenie WWW zaczyna się wtedy kiedy nauczysz się w miarę PHP i stworzysz jakiś serwis, blog czy cokolwiek innego.

Co jescze trzeba wymienić???? Flash.... Bez niego większość stron jest taka statyczna... ale nie jest to wcale wadą. Osobiście wolę ładną statykę niż jakieś ruchliwe gie we Flashu.

No i na koniec połączenie 2 powyższych czynników.

Wprawdzie takie coś robią profesjonaliści ale nie jest to wcale takie trudne jak mogłoby się wydawać na początku.

Czasami się zastanawiam za co oni biorą kasę.

Jak ketsu wspomniał o robieniu strony to dopowiem resztę historii. Za wykonanie zostało wzięte marne 25 zł :P ale i tak zostało przeznaczona na biedne dzieci. :P Serio!!!

Więc zastanawiające jest czemu panowie za często marną stronę jakiejś małej firmy biorą po 2oo0 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FirE
Osobiście wolę ładną statykę niż jakieś ruchliwe gie we Flashu.

Flash to bardzo poręczny program, który przydaje sie przy tworzeniu strony. Mozna w nim robić nie tylko całe strony, ale pojedyncze button'y[interaktywne], banery, loga, animacje. A dobry jest miedzy innymi dlatego, że wszystko wyglada ładnie i mało waży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jayjay
Osobiście wolę ładną statykę niż jakieś ruchliwe gie we Flashu.

Flash to bardzo poręczny program, który przydaje sie przy tworzeniu strony. Mozna w nim robić nie tylko całe strony, ale pojedyncze button'y[interaktywne], banery, loga, animacje. A dobry jest miedzy innymi dlatego, że wszystko wyglada ładnie i mało waży.

Źle się wyraziłem. Lubię coś jak jest zrobione naprawdę dobrze . A że coś jest zrobione we flashu czy w czymś innym przy www nie jest naprawdę ważne. Liczy się odbiór. Czasami lepszy jest niedosyt niż nadmiar.

Acha..... I to że coś jest zrobione w jakiejś nowej technice też nie jest usprawiedliwieniem. Chociaż czasami się z czymś takim spotykałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FirE
hehe...ja wiem^^ Tez nie lubie jak wszystko w około miga i świeci [btw. na poczatku mojej przygody z html, sam tak robiłem ^^"]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...