Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Tworzenie stron www

Polecane posty

Gość tompaw

siema wszystkim =)

[OT] mando: kope lat, brak kontaktu, nie klikasz w irca ? [/OT]

jesli chodzi o stronki to obiektowy (ale nie na sile ;] ) PHP (ostatnio rozwalam bete PHP5, ma troche bledow, ktore samemu da sie naprawic) + HTML - flashe, js'y itp migajace pierdoly ;].

narzedzia:

- EditPlus 2 (najlepszy)

- Adobe Photoshop (najlepszy)

- http://pl.php.net

ps: do admina tego forum. imho ipb jest lepszy od phpbb =) i co to ma byc to "wersja 0.5" ? [;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tjaa, od php zaczyna się prawdziwe tworzenie stron... cóż z tego, skoro mało który darmowy serwer oferuje obsługę php? Ale cóż, jak tylko wyduszę coś od kogoś :twisted: - wtedy pogadamy. W końcu nie po to człowiek uczy się php żeby później siedzieć w samymy htmlu...

A póki co ciekawym narzędziem okazują się js'y ;)

A właśnie, wasze ulubione narzędzia do obróbki grafiki? Ostatnio trochę graficznej roboty mam (hi volt ^^) i urzywam głównie photoshopa i psp... kiedyś miałem taki świetny mały programik, idealny do selekcji konkretnych obszarów i wklejania... niestety, przepadł po formacie kompa :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Counterfeit

Przygode w webmasteringiem zacząłem niedawno.Htmla umiem nawet, nawet, aktualnie ucze sie php.Największa trudność dla mnie to sama grafika, nie mam za bardzo pomysłu nań.Pracuję w:

-Notatniku

-Photoshopie

-Krasnal Serv

Jak narazie nie ma żadnej własnej strony w i-necie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jedi_padawan

A mnie Photoshopa nie stac:( A wlasnie, skad wziac forum takie jak to?

chce sobie na strone dac. Kosztuje duzo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Murtes

A propo tych reklam.... czy ich sie nie da jakos wyaczyc, zniszczyc, wymazac ??? :D Bo serwer fajny... 50 MB darmowe (nie wiem czy nadal ale kiedys tak bylo) Tylko przez te jechane reklamy stronka traci swoj ladny wyglad....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jayjay

IMHO może wyda ci się to śmieszne ale napisz własne forum :P. Nie jest to wcale takie trudne . Co jest ci potrzebne ??

1 wieczór

Kilka napojów

Mocne nerwy

I mały brain

I forum gotowe ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no tak, tu potrzebne byłyby naprawdę mocne nerwy ;) Zresztą, mysql ma sporo błędów i jest awaryjny... A jak już ja chciałbym zrobić własne forum - to pewnie nigdy bym nie ukończył pracy. Powód? Zawsze jest coś co chcę poprawić w swoich pracach i trochę by poprawki zajęły.. jakiś tydzień ^_^

A poza tym phpBB ma styl ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jedi_padawan

Hmm, a darmowe servy WWW? Probowalem z friko.pl ale tak sie sypie ze glowa mala. Moze jakis dobry, darmowy, sprawdzony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO może wyda ci się to śmieszne ale napisz własne forum :P. Nie jest to wcale takie trudne. (...)
No widać nie jest skoro Bushee (nasz qmpel) napisał takie w 3 dni (masa błędów to fakt, ale on w te 3 dni zaczął dopiero też poznawać php :twisted: )
A propo tych reklam.... czy ich sie nie da jakos wyaczyc, zniszczyc, wymazac ???

Wyżej wymieniony próbuje,a le coś marnie mu idzie... wniosek? nie jest sprtyniejszy/ mądzejszy od ludzi z lycosa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poszukukuje jakiegoś dobrego weba (wymagana znajomość PHP). Jeśli masz czas to włącz się do poważnego projektu. Szczegóły na maila albo GG...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dam radę dla początkujących webmasterów: nawet nie próbujcie tworzyć jakiegoś więskzego projektu wykorzystując wyłącznie HTML'a, bo się mocno na tym przejedziecie. Nauczcie się PHP, a jak nie macie tego na serwerze, to zapuśćcie sobie kurs XML + XSL, w tym zróbcie stronę, a potem odpowiednim programem generujcie kod HTML.

sir_lukas -> jak chcesz się podciągnąć w doświadczeniu z PHP/MySQL, to możesz spróbować na Webcity.pl. Są tam naprawdę znakomite artykuły. Teraz tylko nie da się wejść, bo oczywiście NASK'owi się duszyć rupy nie chce i ustawić prawidłowo domeny. BTW. MySQL jest awaryjny? Chyba ściągnąłeś wersję 5.0.0-super-alpha-preview :). Ew. używasz jakiegoś dziwnego OS'a na dziwnej konfiguracji :). Co jak co, ale pomimo układania naprawdę zakręconych zapytań, nie udało mi się go jeszcze zawiesić, czy coś w tym stylu. Jedynie PHP 5-rc1-dev źle z nim współpracuje (polecam otworzyć na nim phpMyAdmina, hehehe :)).

Moja historia z programowaniem (Pascal), a potem z webmasterstwem (PHP) zaczęła się od CD-Action. Chyba we wrześniu 2001 zacząłem już na poważnie do PHP podchodzić, w styczniu 2002 zacząłem tworzyć forum dyskusyjne, przepisywane po drodze z pięć razy :). A w końcu ewoluowało toto do czegoś pomiędzy frameworkiem, a CMS'em (jednak nie jest ani tym, ani tym) i ten pomysł już rzeczywiście wypalił - efekty można podziwiać na http://fillarws.sourceforge.net . Jest tam do zassania wersja gdzieś z grudnia, ale tylko dlatego, że teraz SF ma problemy z CVS'em, shellem i Bóg wie czym, a po drugie obecny kod wymaga do działania instalatora, który jest jeszcze w powijakach :>.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz się podciągnąć w doświadczeniu z PHP/MySQL, to możesz spróbować na Webcity.pl. Są tam naprawdę znakomite artykuły.
Hmm, wiesz, wiedzy mi nie brakuje, tylko po prostu nic profesjonalnie w php nie robiłem jeszcze... ale chyba masz rację - warto spróbować :D

A jeśli chodzi o MySQLa to faktycznie miałem do czynienia tylko z wersją dość wczesną :) No i kilka razy pad zaliczył... trzeba się chyba za nowszą wersją rozejrzeć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jedi_padawan

Widze ze nikt nie zauwazyl mojego posta wiec odswiezam:

Hmm, a darmowe servy WWW? Probowalem z friko.pl ale tak sie sypie ze glowa mala. Moze jakis dobry, darmowy, sprawdzony?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do CD-Action by se zrobili lepszy serwer. Tak to byś wczoraj dostał ode mnie odpowiedź, a nie doszła, bo znowu coś się zwaliło. W każdym razie - jak chcesz tylko miejsce na WWW, to wystarczy wejść na google.pl i wpisać "darmowy hosting". Z PHP/MySQL to już trudniej, w każdym razie tu częsco oferty dopasowane są do tematyki strony. Np.

www.sourceforge.net - dostajesz nie tylko 100 MB miejsca + PHP + nielimitowaną bazę danych, ale także CVS, listę mailingową itd. przy czym strona ta i w ogóle wszystko musi dotyczyć WYŁĄCZNIE twojego projektu open-source. No i oczywiście sf musi się zgodzić na hosting projektu.

www.me2.pl - hosting stron tematycznych. Jak będziesz miał szczęście, dostaniesz konto 20 MB + PHP + MySQL

www.host.sk - nie wiem, jak jest teraz, ale kiedyś dawali darmowe konta PHP + MySQL. Ale dziś przynajmniej interfejs mają w językach innych niż słowacki :> (btw. jak ktoś się uczy tego języka, to prosze o kontakt :)).

Jeszcze jest lycos, ale tam dodają w ciul reklam.

sir_lukas -> też jeszcze nikomu strony nie stworzyłem, więc się nie martw :). Uważam, że lepiej naprawdę dobrze poznać naturę PHP i wtedy zacząć komuś robić skrypty. Bo naprawdę, czasem mnie denerwują ludzie, którzy mnie się pytają o prościutkie rzeczy, a potem nagle trafiam na ich ofertę "profesionalne wykonanie stron w PHP i MySQL" i stwierdzam, że oni są dopiero po kursie z netu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Frankfurterus

Ja nie chce nic reklamować (i tak jest darmo), ale:

Na onecie(nie znam dokładnego adresu) można znaleźć WebMajstra2-świetny program do tworzenia www-jest bardzo prosty w obsłudze i szczerze mówiąc w 3-4 godziny nauczyłem się go prawie całkowicie obsługiwać-gratka dla początkujących.

Na mojej pierwszej stronce również możecie znaleźć link do stronki 4free-darmowe elementy dla webmasterów(sondy, quizy, sondy Tak/Nie itd.). Dodatkowo wpisujemy w konto adres i nazwe stronki co daje nam dodatkową reklamę. Na razie to tyle :D .

Dopisze jeszcze skoro o serwerach jest to, że programik WebMajster jest o tyle dobry dla początkujących, że wystarczy kliknąć publikuj (trza mieć konto na onecie jeżeli używamy tego sposobu) i już stronka leci w świat. Jednak ma kilka wad-niektóre elemnty aktywne czasami nie działają i niestety ja musiałem z dwóch zrezygnować(bardzo nieestetyczny wygląd).

Z tego co mi wiadomo jeśli chcecie mieć forum to skorzystajcie z www.phpbb.pl-między innymi szablon na forum wyglądający jak Forum Actionum. Odsyłacz zdaje się macie na dole stronki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jayjay
A ja poszukukuje jakiegoś dobrego weba (wymagana znajomość PHP). Jeśli masz czas to włącz się do poważnego projektu. Szczegóły na maila albo GG...

Ja jestem zainteresowany..... I czekam na więcej szczegółów ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zainteresowany..... I czekam na więcej szczegółów ;]

Szczegóły już są u ciebie w skrzynce, czekam na kontakt na GG:) Jutro o 18 byłoby miło, gdybyś był;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziula

Tak sobie czytałem albo lookałem na wasze posty..ehh mnie stronka wciągneła i pierwszą stronkę stworzyłem we Front Pagu..strona jak dla mnie odnisła sukces..miało po okolo 2 miesiacach 1000 osób, kilkanascie kolo 40 wpisów w ksiege gosci i wiele komentarzy a przede wszyskim strone znał kazdy moj kumpel i oczywiscie nie moj kumpel..to mi sie podobało..super uczucie. Teraz czytam o PHP i zamierzam przestawic sie na skrypty a nie ciagnac na HTML`u. Jak by co to adres napewno poznacie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mam problem-jak sie robi Forum :-k

Albo używasz gotowego forum (np. PHPBB) napisanego przez specjalistów, albo piszesz je sam (np. w PHP). Polecam książkę "PHP i MySQL - Tworzenie stron WWW" Luke Welling, Laura Thomson wydawnictwa Helion. Bardzo dobra ksiązka o PHP. W jednym z rozdziałów (chyba 29) jest opisane jak samemu napisać takie forum (co prawda trzeba je potem upiększyć no ale nie ma nic za darmo)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...