Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Tworzenie stron www

Polecane posty

Hm... dziwne ze nie zauwazylem tego topica wczesniej :wink: .

Ja tam narazie znam html i czesciowo css, a ucze sie php. Co do grafiki to zle nie jest, tylko ze nigdy nie mam zadnego pomyslu co do oprawy strony itd.

PS. Jesli ktos chce sie uczyc php to polecam ksiazke heliona "PHP 4 od podstaw" za ok. 75 zł bardzo fajnie wszystko opisane.

PZdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Popa w mieście

Jak robie se w Pajączku "strony" to po zapisie tworzy się plik z rozszeżeniem .bak kod html znam trochę ale takiego czegoś nie widziałem wcześniej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, panowie, a co powiecie o materiałach zamieszczonych na http://www.games.pl? nie muszę chyba mówić czyja to robota :P Zastosowałem parę bardzo ciekawych skryptów, jest już nowsza bardziej rozbudowana wersja tej reklamy, ale nie wiem kiedy koleś ją uploaduje :roll:

Oczywiście zapraszam też do zwiedzania mojej http://www.shadowdale.webpark.pl 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... wykażę się kompletnym lamerstwem teraz.... Zrobiłem stronkę (w tym programie z Onetu, Webmajster), i... niewiem jak mam ją zamieścić.... Eee.... pomocy? Tylko mnie nie wyśmiewajcie... proszę...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... wykażę się kompletnym lamerstwem teraz.... Zrobiłem stronkę (w tym programie z Onetu, Webmajster), i... niewiem jak mam ją zamieścić.... Eee.... pomocy? Tylko mnie nie wyśmiewajcie... proszę...

Buahaha? ;) Ja mam (mialem) tez ten sam problem kiedys, zrobilem stronke, a pozniej nie wiedzialem jak ja umiescic :)

Lamer - udawanie wiedzy :roll: spokojnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cały webmajster to totalna kicha na maxa.

Wyniki są zazwyczaj marne...

Oj tak... bardzo marne :wink: Ale prosty w obsłudze jest przynajmniej, akurat dla takiego laika jak ja. Okazało się, że zamieściłem ją, tylko przez pół godziny wpisywałem zły adres strony :wink:

Tylko, że mam teraz następny problem. Co mam teraz zrobić, żeby ta moja strona znalazła się w wyszukiwarce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, teraz będę wam truł d**ę przez dłuższy czas... Dobra, jest taka sprawa...

Jaka ta moja "strona" jest, każdy widzi (w podpisie jest adres). Tak gdzieś od trzech dni meczyłem się z nowym wyglądem, i kiedy teraz już jest gotowy, okazało się, że pomimo tego iż publikuję i pokazuje się komunikat, że strona jest zmieniona, na stronce nadal jest stary wygląd. Może mi ktoś pomóc???

(hehehehe.... topic ożywiłem :wink: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nowy wygląd to czarne tło i tekst w białej ramce, t owszystko w porządku. czy jak sprawdzałeś po aktualizacji stronę, to kliknąłeś odśwież? u mnie tak jest, że muszę odświeżyć widok jak zaktualizuje stronę którą prowadzę.

ps. gorąco polecam przerzucenie się na notatnik, bo jak dla mnie kod strony wygląda, hmm, strasznie:)

-----------

poza tym zauważyłem, że przycisk cofnij w dziale download przekierowuje do starej wersji strony głównej. z tego nasuwa się myśl, że jeśli wpisywałeś dokładny adres u siebie, a nie aliasa, to miałeś stary wygląd (plik index.htm), natomiast nowa strona główna to plik maonaryja.html

poza tym nie rozumiem dlaczego adresy pod przyciskami są jakieś dziwne (konto na republice, a tam jeszcze interia jest)

----------

jeśli chcesz, to daj mi znać na gg, mogę Ci pomóc przy robieniu tej strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nowy wygląd to czarne tło i tekst w białej ramce, t owszystko w porządku. czy jak sprawdzałeś po aktualizacji stronę, to kliknąłeś odśwież? u mnie tak jest, że muszę odświeżyć widok jak zaktualizuje stronę którą prowadzę.

>>> sprawdzałem. Po prostu po wysłaniu tego posta jeszcze trochę pokombinowałem, i zrobiłem...

ps. gorąco polecam przerzucenie się na notatnik, bo jak dla mnie kod strony wygląda, hmm, strasznie:)

>>> wiem... To jest moja pierwsza proba, nigdy wcześniej nie robiłem strony internetowej, a w programiku w którym robie chociaż mogę się trochę pokapować. Natomiast notatnik mnie przeraża :wink:

poza tym zauważyłem, że przycisk cofnij w dziale download przekierowuje do starej wersji strony głównej. z tego nasuwa się myśl, że jeśli wpisywałeś dokładny adres u siebie, a nie aliasa, to miałeś stary wygląd (plik index.htm), natomiast nowa strona główna to plik maonaryja.html

>>> dokładnie tak było. Kiedy wysyłam, wszystko się wali i tak dopiero za 15- 20 razem udaje mi się wprowadzić jakąś zmianę :wink: To jeden z błędów, jakie jeszcze poprawiam. A np. dział "Księga gości" w ogóle nie dział, chociaż powinien... :?

poza tym nie rozumiem dlaczego adresy pod przyciskami są jakieś dziwne (konto na republice, a tam jeszcze interia jest)

>>> no jest, jest... Na interii mam wszystkie pliki dzwiękowe, więc to co miałem pod rekąteż tam wrzuciłem..... No dobra, przyznam się, nie wiem jak mam to zrobić :wink:

----------

jeśli chcesz, to daj mi znać na gg, mogę Ci pomóc przy robieniu tej strony.

>>>Dzięki, jeśli będę miał jakieś wielkie problemy, to się zgłoszę :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do krasnala -> też go kiedyś używałem, ale przyznam, że w międzyczasie moja wiedza o łączeniu PHP z serwerami WWW wzrosła do tego stopnia, że zacząłem dostrzegać duże ograniczenia takiego rozwiązania. Np. dwóch Apachów, każdy z inną wersją PHP sobie nie postawisz tak, by mogły one współdzielić zasoby. A i zmiana konfiguracji katalogów serwera zazwyczaj sprawia późniejsze kłopoty z takimi kombajnami :).

Glio -> Apache jest także pod Windowsem, z naprawdę przyzwoitym instalatorem.

wies.niak -> z HTML'em to jeszcze ujdzie, ale sobie spróbuj tak przez miesiąc pisać w PHP, lub innym "normalnym" języku programowania, to ci przejdzie ta chętka na notepada i jeszcze zatęsknisz za kolorowaniem składni :). A z resztą... zamiast notepada, lepiej sobie EditPada walnąć. Ten przynajmniej potrafi zapisywać i odczytywać dokumenty w innym kodowaniu, niż "jedynym słusznym" windows-1250 (bleeee).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jedi_padawan
Szukam teraz dobrego darmowego konta. Probowalem na: Friko, lycos, republika i nic~nac. nic nac skomplikowany, friko za wolne lycos za duzo reklam a republika dobra (choc reklamy mnie wkurzaja) ale malo miejsca. Zna ktos lepsze?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jedi_padawan
Hmm oczekuje przynajmniej 20 mb i dos szybkiego lacza (nie musi byc takie jak republiki) A na piwko rzeczywiscie juz bylem dawno, ale ja chce ruszyc strona juz zaraz, wiec szukam czegos dobrego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie wiedzialem Jedi ze ty w klanie grasz ... no no :D Heheh gracie w jk3 czy jk2 [a moze to i to] ?. Jak cos to moze umowimy sie na klanowke, ale to dopiero po lidze. A teraz do tematu - ktos tu cos mowil o kontach.

Uwaga ! Moge zalatwic konta php+mysql+irc za 20 zeta/rok, ilosc miejsca do uzgodnienia [tak gdzies od 200mb] i .... reszta u mnie na gg.

[aha, moze to wyglada jak reklama ale: ludzie chcieli wiedziec o koncie, nie mowie nazwy ani nie podaje linka i ... praktycznie nic z tego nie mam]

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jedi_padawan
Juz nie ma klanu, bo go rozwiazalem. Za malo czasu. Moze w wakacje klan powroci :] A partyjke chetnie, w JK3, standartem wymiatam bo gralem tak z rok w JK2. Staffem mnie dos latwo pokonac, ale sie ucze. Dobra koncze offtop (sry)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...