Skocz do zawartości

FIFA (seria)


Gość kabura

Polecane posty

CormaC, wiesz zabrzmiało to, jakby FIFA 11 to była kompletnie inna gra - obrót o 180 stopni...

Tak, i teraz jest symulatorem myśliwca.

Prawda jest taka, że FIFA 11 to tak naprawdę kosmetyka i wychodzi na to, że silnik silnikowi nie równy. Gra się zmieniła? W którym aspekcie?

Mowa była chyba o wersji PC, prawda? No więc zmieniła się ona w takim aspekcie, że zmieniono stary silnik meczowy, który pamiętał jeszcze czasy PS2 na technologię przygotowaną dla wersji X360/PS3. A to pociąga za sobą chociażby lepsze animacje, lepszą fizykę, większą dynamikę i płynność rozgrywki.

Jak na rewolucję to chyba za mało...

Jeżeli naprawdę nie zauważasz podczas meczu różnic między pecetową 10 a 11, to naprawdę nie wiem, jak z Tobą rozmawiać.

No patrząc na wersję konsolową, to wychodzi na to, że dużo...

No to moment, jak to jest? Bo ta - jak ją nazwałeś - "kosmetyka" polega właśnie na tym, że teraz pecetowcy dostali konsolową wersję gry (fakt - konsolowej 'dziesiątki", a nie "jedenastki" czy choćby World Cupa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest to demo, pewnie jeszcze parę elementów zmienią, ale myślałem że dostanę coś lepszego. Miała być rewolucja, jest to samo, co rok, dwa, trzy, cztery... temu

Eee? Czy ty na pewno grałeś w demo FIFA 11? Czy może ściągnąłeś jednak demo FIFY 10? Bo jeżeli piszesz, że jest to samo co rok temu to najwyraźniej grałeś w coś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee jak tu zobaczyć sterowanie? W grze mam cały czas przyciski jako xboxowe, a chcę grać/poruszać się po menu za pomocą pada. Wciskam moja fifa 11 ustawienia sterowanie i tam pisze wciśnij klawisz, którym będziesz grał (pokazany jest zielone xboxowe A), wciskam enter i mnie cofa do ustawień. Przy włączaniu gry też na klawiaturę nie potrafię zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vimes - kapitanem straży byś nie został... ; ) Jak odpalasz grę, widać trzy guziki: "Play", "Game Settings" oraz "Exit". Pod tajemniczym "Game Settings" kryją się ustawienia gry, w tym takie rzeczy jak obłożenie klawiatury.

@anybody - czy ktoś zna metodę wymuszenia wyższego odświeżania obrazu? Mam starego CRTka i oczywiście jest 60Hz zamiast moich ulubionych 85. Strasznie mnie to wkurza... : )

@steelin - dzięki wielkie! Super sprawa, zaraz się zabieram za testowanie. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć PES w tym roku ładnie podgonił to FIFA jednak także na PC będzie królować. Nawet jeżeli gry się do siebie zbliżyły to FIFA nadal ma dużo lepsze tryby + licencje które niszczą PESa w rozgrywkach online (na singla wrzucisz moda). Tylko FIFA w tym roku na PC :)

O zmianie poziomu trudności czytajcie na fanowskich stronach FIFA. Pełno wskazówek ;)

Edytowano przez EjPii
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee jak tu zobaczyć sterowanie? W grze mam cały czas przyciski jako xboxowe, a chcę grać/poruszać się po menu za pomocą pada. Wciskam moja fifa 11 ustawienia sterowanie i tam pisze wciśnij klawisz, którym będziesz grał (pokazany jest zielone xboxowe A), wciskam enter i mnie cofa do ustawień. Przy włączaniu gry też na klawiaturę nie potrafię zmienić.

A ktoś mi powie czemu trawy w 3d niema mino że była od fify 09 na PC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee jak tu zobaczyć sterowanie? W grze mam cały czas przyciski jako xboxowe, a chcę grać/poruszać się po menu za pomocą pada. Wciskam moja fifa 11 ustawienia sterowanie i tam pisze wciśnij klawisz, którym będziesz grał (pokazany jest zielone xboxowe A), wciskam enter i mnie cofa do ustawień. Przy włączaniu gry też na klawiaturę nie potrafię zmienić.

Musisz w folderze z grą wejść w folder Game i następnie w pliku buttonDataKeyBoardMouse pozmieniać ustawienia ;p Innej metody nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vimes - kapitanem straży byś nie został... ; ) Jak odpalasz grę, widać trzy guziki: "Play", "Game Settings" oraz "Exit". Pod tajemniczym "Game Settings" kryją się ustawienia gry, w tym takie rzeczy jak obłożenie klawiatury.

Niestety, inteligencją nie grzeszysz, prawdopodobnie miałbyś problem nawet z zamiataniem ulic. Napisałem, że chcę zmienić klawisze, z xboxowych na pctowe w menu, nie obchodzi mnie obłożenie klawiatury. Że napisałem trochę bez składu? Z dotykowca bardzo źle się pisze, warto spędzić więcej czasu na czytaniu postu. Chodzi mi o to, że zamiast pokazywać "zielony przycisk A (dalej)", chcę mieć "Enter (dalej)". Tak samo ze sztuczkami w menu, zamiast kombinacji przycisków z pada, chciałbym mieć zwykłe klawisze.

Mati171992 nie chce zmieniać klawiszologii.

Wątpię, czy jest na to jakaś rada, ale do pełnej wersji może to naprawią.

Edytowano przez vimes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam jeszcze, że gra w FIFE 11 na klawiaturze nie ma sensu. Kupcie sobie najpierw pady a potem oceniajcie.

Grafika... Miałem nadzieję na trochę lepsze twarze, ale daje radę :)

Grywalność - miodzio!

2 zastrzeżenia:

- w jednej połowie strzeliłem Valdesowi 4 bramki i przy żadnej nawet się nie rzucił, tylko obejrzał za siebie

- w jednym spotkaniu trafiłem na to co w poprzednich częściach mnie często irytowało - Sędzia ma taki sam kolor koszulki co jedna z drużyn!!! Mam nadzieję że będzie mozna to jakoś zmieniać.

Gram dalej ;) szkoda że nie można zmienić poziomu trudności, ale te 2 tygodnie jakos się przemecze :P

Mistrz wraca na zasłużone miejsce!

FIFA > pes

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Cormac - tak oczekiwałem, że będzie 35 bramek obok siebie i wszystkie będą otoczone przez zamurakisów i wybijakosów. Na poważnie natomiast oczekiwałem od tej gry jednak trochę więcej. Co prawda jest znaczna poprawa w porównaniu z Fifą 2010 ale Panowie pomyślcie z czym tą nową odsłonę porównujecie. W końcu jakby nie patrzył Fifa 10 to była praktycznie fifa 07 z nowymi składami i nieco ładniejsza graficznie. Wszystkie wady wyliczyłem w mojej poprzedniej wypowiedzi (BTW: grafika przynajmniej w dx9 nie jest zachwycająca, animacje też mogłyby być troszkę lepsze) więc nie będę ich powtarzał. Dodatkowo przez co najmniej dwa lata EA robiło z ludzi wariata i sprzedawało wybrakowany produkt (bo 09 i 10 były znacznie gorsze od konsolowych odpowiedników, a nie musiały takie być) więc teraz gdy wydali w końcu podobne wersje na wszystkie platformy, powinni od nas usłyszeć nie mega zachwyt (ponieważ to wywoła kolejne odgrzewanie), a zwykłe przytaknięcie i kolejne marudzenie, które wywoła dalszą pracę nad tą grą.

PS. broń boże nie jestem fanem PES'a, gram w obydwie odsłony piłki po równo od 1999 roku :wink: A poza tym ja swoje marudzenie skończę na tym co napisałem w tej chwili, jakiekolwiek dalsze wypowiedzi i zachwyty albo wręcz przeciwnie, wydam z siebie dopiero jak zobaczę pełną wersję gry. Bo Demo po hucznych zapowiedział jednak mnie nieco rozczarowało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podania - faktycznie, coś pozmieniali w stosunku do 10, ale jednak brakuje mi tego systemu, jaki jest w nowym PESie, czyli pełnej kontroli nad kierunkiem podania.

Wszystkie asysty podań, strzałow itp. można wyłączyć w ustawieniach sterowania ;] Będziesz miał jak w PESIE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się doskonałej gry i ją dostałem. Wreszcie! Wreszcie EA spełniło obietnice i wreszcie mamy do dyspozycji kompletną grę piłkarską, PES z dniem wczorajszym przestał już dla mnie istnieć, wreszcie dawny król powrócił na tron. Urzekły mnie animacje, teraz aż się przyjemnie wymienia podania między obrońcami na własnej połowie, szkoda, że nie da się zmienić tego poziomu trudności, czasu gry, no ale jakoś to przeżyje (ale podobno ma wyjść edytor/patch, który będzie zmieniał czas/stopień trudności).

Co do sterowania - nie wiedziałem, że pada samemu najpierw trzeba sobie ustawić, więc myślałem, że mojego nie obsługuje po prostu, grałem na klawiaturze i powiem szczerze - brakowało mi tej gałki tricków i w ogóle, dzisiaj odpaliłem na padzie i zupełnie inne wrażenia, gra się niesamowicie. Wielka FIFA powraca!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O samej grze napiszę nieco więcej coś później, ale teraz mam jeden, mały problem. A mianowicie, na moim padzie Apollo GP-3080 klik! (z ekonomicznym znakiem od cdaction :)) w Fifie 11 nie działa gałka od trików/sztuczek, zamiast tego gra traktuje tą gałkę, jako normalne Xboxowe X,Y,B,A. Znalazłem w plikach dema folder z ustawieniami padów, ale nie mam pojęcia jak to tam skonfigurować, więc za pomoc z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O samej grze napiszę nieco więcej coś później, ale teraz mam jeden, mały problem. A mianowicie, na moim padzie Apollo GP-3080 klik! (z ekonomicznym znakiem od cdaction :)) w Fifie 11 nie działa gałka od trików/sztuczek, zamiast tego gra traktuje tą gałkę, jako normalne Xboxowe X,Y,B,A. Znalazłem w plikach dema folder z ustawieniami padów, ale nie mam pojęcia jak to tam skonfigurować, więc za pomoc z góry dziękuję.

Banalne pytanie: Nie masz może na padzie przycisku ANALOG? Xd Jeśli tak to go wcisnij żeby sie lampka świeciła :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O samej grze napiszę nieco więcej coś później, ale teraz mam jeden, mały problem. A mianowicie, na moim padzie Apollo GP-3080 klik! (z ekonomicznym znakiem od cdaction :)) w Fifie 11 nie działa gałka od trików/sztuczek, zamiast tego gra traktuje tą gałkę, jako normalne Xboxowe X,Y,B,A. Znalazłem w plikach dema folder z ustawieniami padów, ale nie mam pojęcia jak to tam skonfigurować, więc za pomoc z góry dziękuję.

Banalne pytanie: Nie masz może na padzie przycisku ANALOG? Xd Jeśli tak to go wcisnij żeby sie lampka świeciła :)

Odpowiem pytaniem na pytanie. Czy naprawdę wyglądam tak głupio :D ? Poza tym napisałem chyba, że gałka działa, ale nie tak jak powinna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nowa FIFA jest pozytywnym zaskoczeniem. Wreszcie mamy ladna grafike i duza wieksza grywalnosc a nie tylko odswiezone sklady jak w poprzednich edycjach. Jeszcze musze dokladniej zalapac sterowanie ale nie mam problemow ze strzelaniem bramek. Szkoda tylko ze jak ustawie sobie pada to ponownym wlaczeniu gry wszystkie ustawienia sie resetuja i musze ustawiac od poczatku. Dema PESa nie sciagalem i juz chyba tego nie zrobie poniewaz mysle ze w tym roku to FIFA bedzie gora na konsolach jak i na pecetach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem FIFE 11 PC DEMO 16 września. Każda chwila z nią umacnia mnie w przekonaniu, że jest to prawdziwe arcydzieło ! FIFA 11 na PC to praktycznie to samo co FIFA 10 na PS3 - więc bardzo dobrze :wink:. Zachęcam wszystkich do ściągania dema. Na pewno się nie zawiedziecie.

Jeżeli ktoś ma problemy se sterowaniem to proszę bardzo, wrzucam swój config. Wydaje mi się, że jest prosty i można się go szybko nauczyć.

http://img716.imageshack.us/img716/231/beztytuuavq.jpg

Tutaj, możecie nauczyć się jak dryblować, wykonywać różnce tricki z piłką na klawiaturze.

Dla mniej zaawansowanych -

Dla bardziej zaawansowanych -

Nauczenie się 1/4 z nich zajmuje jakieś 30 min. Trzeba być cierpliwym i to wszystko.

Pokaże Wam jak jeszcze ustawić poziom trudności na professional ( domyślnie jest amator ). Oprócz zmiany poziomu trudności mecz będzie trwał 2 x dłużej.

Wystarczy poniższy tekst wkleić do notatnika, zapisać jako rna.ini i wkleić do folderu GAME w folderze FIFA11 Demo

// Extra RNA settings..

//Skip intro movies 0 = off , 1 = on

SKIP_BOOTFLOW=1

//Old FIFA

//==========

// Amateur

// Semi-Pro

// Pro

// World-Class

// Uber

// DIFFICULTY LEVEL

// 0 = AMATEUR

// 1 = SEMI-PRO

// 2 = PRO

// 3 = WORLDCLASS

//MM_DEFAULT_DIFFICULTY_LEVEL = 0

DIFFICULTY=1

//even number

HALF_LENGTH=30

[]

// Rendering (Obviously this slows down everything

// ------------------------------------------------------------

// remove the "//" to activate the options

//DISABLE_VSYNC=0 // speeds up the frame rate

//DISABLE_MOTION_TRAIL=0

//DISABLE_FLAGS=0

//DISABLE_FLASHES = 0

//DISABLE_FLOORREFLECTIONS=0

//DISABLE_PARTICLES = 0

//DISABLE_VOLUME_LIGHTS = 0

[]

//windowed = 0, fullscreen = 1

FULLSCREEN=1

//1 = on, 0 = off. Extra speed boost

ENABLE_REFEREE=1

ENABLE_LINESMAN=1

ENABLE_LINESMAN_FLAGS=1

//DISABLE_NIS_PLAYBACK=1 // speed boost

//ENABLE_EMOTIONAL_ENGINE=1

//PRE_MATCH_ATMOSPHERE=0 // speed boost

//ENABLE_CHOREOGRAPHIES_CAMERA=0 //celebrations??

[]

//louder crowds

CROWD_TUNE_SECTIONS_HOME_THRESHOLD = 0.15

CROWD_TUNE_SECTIONS_HOME_MIX_THRESHOLD = 0.60

CROWD_TUNE_SECTIONS_AWAY_THRESHOLD = 0.05

CROWD_TUNE_SECTIONS_AWAY_MIX_THRESHOLD = 0.40

CROWD_TUNE_BEHAVIOR_HOME_IN_NEUTRAL = 0.50

CROWD_TUNE_BEHAVIOR_NEUTRAL_IN_HOME = 0.164

Pozdrawiam i jednocześnie czekam do 1 października :).

Edytowano przez TornadoNewGaming
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma problemy se sterowaniem to proszę bardzo, wrzucam swój config. Wydaje mi się, że jest prosty i można się go szybko nauczyć.

http://img716.imageshack.us/img716/231/beztytuuavq.jpg

Tutaj, możecie nauczyć się jak dryblować, wykonywać różnce tricki z piłką na klawiaturze.

Dla mniej zaawansowanych -

Dla bardziej zaawansowanych - http://www.youtube.com/watch?v=vs-Xp2wfXaw...feature=channel

Nauczenie się 1/4 z nich zajmuje jakieś 30 min. Trzeba być cierpliwym i to wszystko.

:wub: Dzięki

Ile jest utworów w demie? ;)

Edytowano przez vimes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...