Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

FIFA World to niestety totalna bieda, szczególnie dla ludzi, którzy grali w kolejne edycje Fify rok w rok. Od czego by tu zacząć, hmm...

1. Naprawdę tylko 6 statystyk opisujących każdego zawodnika? Dodajmy, że najważniejszą z nich jest jego szybkość - masz bardzo szybkich zawodników? Wygrasz 90% spotkań.

2. Zawodnicy poruszają się jakby brodzili w bagnie, nie ma dużej róznicy pomiędzy "szybkim biegiem" i zwykłym, a w dodatku kopacze cholernie szybko się męczą.

3. 80% bramek to te same gole wynikające z błędu obrońców znanego już z czasów FIFY 09 na PS3 i xBox360 - czyli sam na sam + drugi napastnik wybiegający na podanie, którego totalnie nikt nie pilnuje. Nie da się z nic zrobić, a przepuścić przeciwnika jest bardzo łatwo, gdyż niemal każdy obrońca to totalny żółw.

4. Statystyki piłkarzy są niemalże bez znaczenia, jeśli chodzi o ich wzajemne porównanie. Każdy napastnik, który jest szybki (i wysoki) będzie lepszy niż np. Eto, Mandzukic czy Benzema.

Rozegrałem niecałe 250 spotkań, dotarłem do 3 ligi i dopiero tu zderzyłem się ze ścianą (każdy kolejny sezon to dla mnie walka o utrzymanie*, jak na razie ok. 6-7 się udało), więc to nie są opinie jakiegoś frustrata, który nie może wyjść z 8 ligi xD

Do tego dochodzi kolejny problem, którym jest matchmaking. Gra komunikuje nas o poszukiwaniu dla nas odpowiedniego rywala, po czym dobiera nam gracza, który ma rozegranych ponad 1 500 spotkań (autentyk, gdy ja miałem ok. 150) i skład za miliony monet (akurat ten mecz udało mi się cudem wygrać 4:3), podczas gdy w naszym składzie najlepszy gracz ma 86 i jest nim... bramkarz.

Otworzyłem też mnóstwo, mnóstwo złotych paczek i tych niebieskich z rzadkimi kartami - najlepsza karta jaką otrzymałem to Koke w edycji TOTS. Ma 87 OVR, ale TOTALNIE nie widać go na boisku. Teoretycznie to najlepszy gracz w mojej drużynie, a na nic się to kompletnie nie przekłada. Walcott, który ma OVR 81 jest 100x lepszy, bo jest szybki i jak puści się skrzydłem to nie ma na niego mocnych, mało kto jest w stanie go dogonić.

Gra ma potencjał, ale do poprawy jest tu całkiem sporo, niemniej będę ją obserwować i zobaczymy co z niej wyjdzie. Ja wiem, że to tylko beta, ale EA pls, niektóre gry w aplha early acces są bardziej dopracowane. Jestem wilekim fanem FIFY od czasu wejścia w next-gen, ale ostatnimi czasy chyba tylko przez brak sensownej konkurencji...

* Głównie z powodu braku jakiegokolwiek konkretnego zawodnika na boisku. Jedna gwiazda może tutaj zmienić wszystko i odwrócić przebieg spotkania o 90 stopni.

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to, dlaczego, po co? W końcu nadszedł ten moment. Na moim złomku nie ruszy mi najnowsza FIFA. Nawet system 64 bitowy jest wymagany. Czas zbierać na nowy PC :-)

Sama FIFA teraz będzie wyglądała bardzo dobrze.Najnowsze informacje w sieci wskazują że może to być jedna z lepszych części FIFY.

FIFA World muszę spróbować zagrać, a jako że niedługo MŚ, to kto wie :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nowa FIFA na PC mi nie ruszy, bo nie mam tego zakichanego DX 11. Teoretycznie mógłbym zaopatrzyć się w wersję na PS3, ale czy jest sens? Wie ktoś jak będzie wyglądała FIFA na konsole starej generacji? Szkoda by mi było w nową edycję nie zagrać, bo przecież będą nowi komentatorzy i chciałbym posłuchać jak wypadną ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kto będzie komentował?chytry_prosty.gif Może Smoku i Twaro biggrin_prosty.gif

Na razie jeszcze nie, ale chodzą plotki, że Smokowski w duecie z kimś, a teraz ostatnio na czasie jest duet Twarowski - Nahorny. Na pewno będzie duet z nc+ co będzie sporym plusem w porównaniu do Szpakowskiego i Szaranowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko odnosnie Fify 14, wam tez sie tak dziwnie gra w kopaną? Pilkarze jakos tak ociezale biegaja, dziwinie reaguja na polecenia, przeciwnik dostal "kopa" w postaci szybkosci, sily, precyzji. Gram na klasie swiatowej i do tej pory mialem przyzwoite wyniki, a teraz to nawet nie moge wejsc w pole karne przeciwnika :P W ustawieniach nic nie zmienialem, nie mam modowanej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko odnosnie Fify 14, wam tez sie tak dziwnie gra w kopaną? Pilkarze jakos tak ociezale biegaja, dziwinie reaguja na polecenia, przeciwnik dostal "kopa" w postaci szybkosci, sily, precyzji. Gram na klasie swiatowej i do tej pory mialem przyzwoite wyniki, a teraz to nawet nie moge wejsc w pole karne przeciwnika tongue_prosty.gif W ustawieniach nic nie zmienialem, nie mam modowanej gry.

Może po prostu takie odnosisz wrażenie :P Ja też mam tak momentami, że są mecze, gdzie spokojnie wygrywam z 3:0, lub więcej, a są i takie gdzie ledwo mogę zdobyć 1 bramkę. Albo że przeciwnik w 1 połowie gra jak na niższym poziomie, a w drugiej doznaje olśnienia, i zaczyna "cisnąć". Ale nie, nie było żadnej aktualizacji, więc to tak samo z siebie się nie stało ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama FIFA teraz będzie wyglądała bardzo dobrze.Najnowsze informacje w sieci wskazują że może to być jedna z lepszych części FIFY.

Podobnie mówiono o Fifie 14, mianowicie o wersji na current-gen'owe konsole. Ja szczerze mówiąc, to nadzwyczajnych różnic nie widziałem. Nie spodziewam się także, że teraz dojdzie do jakiegoś imponującego skoku jakościowego. Ten cały silnik Ignite jest dla mnie trochę przereklamowany, bo jedyne co się naprawdę rzucało w oczy to... fizyka materiału koszulek, która i tak z realizmem nie ma nic wspólnego. A i gameplay nie różnił się dla mnie zbytnio. Nawet w stosunku do Fify 13. Oczywiście nie twierdzę, ze różnic nie ma. Ale jak na reklamowany wszem i wobec "uber-next-gen" to i tak zmian jest mało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że nowa generacja konsol zaczyna dotyczyć FIFY smile_prosty2.gif

Oczywiście wolałbym niższe wymagania nowej FIFY,ale jakoś muszę to przezyć. Na minimalnych mi wejdzie, ale czas na nowy PC smile_prosty2.gif

Co do komentatorów- jest mi to obojętnie. Zawsze wyłączam komentarz i słucham muzy albo radia

Edytowano przez grz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2real4game powiem Ci że u siebie też tak czasami mam że sędzia daje czerwoną kartkę za każdy faul i jak dla mnie to jest jakiś błąd w grze bo zwykle wtedy restartuję grę i jest ok. Co do grafiki w nowej fifie to bardzo możliwe że będzie teraz duża różnica. Z fifą jest tak że co kilka edycji widać taki mocniejszy skok graficzny. Od 11 do 14 każda następna była lekko podrasowaną wersją poprzedniej więc myślę że teraz będzie duży skok. Mi tam akurat na grafice nie zależy, lepiej by pracowali nad innymi elementami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś do południa znowu dawał same czerwone, ale później na szczęście mu przeszło. W tyle fif grałem, a takich cudów wcześniej nie widziałem. W statystykach po połowie sezonu miałem 5 piłkarzy z 2 czerwonymi kartkami z mojej drużyny. Łącznie z innymi ekipami było chyba 23 piłkarzy, którzy dostali czerwoną.

To mógłby być ciekawy patent na piratów. Co drugi mecz walkower za 5 czerwonych wink_prosty.gif

W moim przypadku co drugi wślizg od tyłu (ale zaznaczam że czysty, bez faulu) kończył się czerwoną. Po prostu gra bardzo słabo wykrywa kolizję między zawodnikami i błędnie to interpretuje.

Po rozegraniu prawie 70 godzin w 14-stkę wracam do poprzedniej edycji. To chyba najbardziej oskryptowana wersja w historii cyklu. W dodatku w tej wersji najbardziej widać oszustwa komputerowego przeciwnika. Wolni obrońcy bez problemów doganiają Messiego czy Ronaldo, kiepskie zespoły rozgrywają piłkę lepiej niż Barca Guardioli, przeciwnik wychodzi płynnie spod najlepiej założonego pressingu itd. Jak masz przegrać, to komp zrobi wszystko żeby tak było. Wczoraj rozgrywałem testowo mecz pomiędzy Barcą a PSV Eindhoven 4 (!) razy - kariera, Liga Mistrzów, faza grupowa, poziom oczywiście legendarny.

Za pierwszym razem oddałem 13 strzałów (w tym 9 celnych), PSV 3 (2 celne) - wynik 2-1 dla holendrów. Po uzyskaniu prowadzenia PSV zdobyło 2 bramki w przeciągu 5 minut, po czym choćbym nie wiem co robił bramki strzelić nie potrafiłem.

Drugi mecz. 1-0 dla PSV. Oddałem 8 celnych strzałów, Eindhoven znowu 2. Bramkarz i obrońcy wyczyniali cuda, blokowali niemożliwe strzały, bramkarz wyciągał wszystko co tylko leciało w światło bramki.

Trzeci mecz. Remis 1-1. Strzelałem celnie 12 razy (!), Eindhoven 2 razy. Podobna sytuacja jak w poprzednim meczu. Bramkę straciłem z rzutu rożnego w 88. minucie meczu. Pique (!) wyskoczył do piłki razem z Depayem i w zasadzie oprócz tego nic nie zrobił... Nie wybił piłki, nie zrobił ruchu głową po prostu wyskoczył do góry i fajrant.

Czwarty mecz. Znowu porażka 2-1 w podobnym stylu co w pierwszym meczu.

Dlatego powiedziałem sobie dość. Wracam do 13 przy której się świetnie bawiłem. Poprzednia edycja też ma wady, ale w porównaniu do nowej wersji jakoś mniej mi przeszkadzają. Dodatkowo solennie sobie przyrzekłem - dopóki w nowych FIFAch będą się działy cuda - żadnej nowej nie kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...