Skocz do zawartości

FIFA (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Nie no, zapewne tak to będzie wyglądać. Myślę, że rzucą nawet wszystkie reprezentacje, z Andorą i San Marino włącznie, żeby pobawić się w eliminacjach i cieszyć się ze zdobycia korony króla strzelców Andym Selvą. Cóż, pewnie opłacalność zakupu będzie niska, zależy to jeszcze od ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie myślałem nawet, żeby kupować wynalazki typu EURO czy MŚ. Dla mnie to strata pieniędzy i czasu. Odświeżona stara Fifa z nowym menu i dodatkami, które nie zmieściły się lub zostały wyrzucone z wcześniejszej wersji. Gratka dla kolekcjonerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fifa 2002 WC to było właśnie jak jakiś shaolin soccer :) W Brazylii czy Francji to 3-4 graczy miało super skille i takie rogale można było sypnąć Beckhamem, że szok. Mało realizmu w tym było, ale grało się super przyjemnie, niemniej jednak te nowsze me/euro są do niczego. Grałem w Euro 2008 i dosłownie zrzynka z fify i zamiast klubów reprezentacje, a jako mega hiper bonus strzelanie karnych gałką. Lepiej czekać na Fifę 13 i mieć nadzieję, że będzie miała więcej reprezentacji :) Euro 2012 gra tylko dla naprawdę najbardziej zagorzałych fanów Polskiej kadry i nie tylko, która może tylko w ten sposób zdobyć mistrzostwo starego kontynentu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy użytkownicy, powiedzcie mi krótko (chyba, że ktoś woli dłużej), jak różni się FIFA 12 od 11 w wersji pecetowej. 11 była całkiem przyzwoitą gra, zagrałem kilka godzin u kolegi, natomiast w 12 nie grałem ani chwili. Do tego słyszałem zarzuty, że na PC 11 jest mocno okrojona w stusunku do konsolowych wersji. Jak jest w tym aspekcie z 12? Zdecydowałem się na zakup którejś z tych gier i nie wiem, czy opłaca się wydać więcej kasy na FIFĘ 12, czy kupić już sporo tańszą jedenastkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w 11 zrażony doświadczeniem z 12- gorsza optymalizacja

Wut? :ohmy: To właśnie '11' ma skopaną optymalizację. Pamiętam, jak wiele razy zwieszała się na amen i niekiedy wywalała w głupich momentach. W dodatku wydane bodaj 2 patche, to jakaś kpina. Ponadto Fifa 12 ma mniejsze wymagania sprzętowe :)

chwilami tragiczny system fizyki- dochodzi do niepojętych kolizji, jakie w 11 nie miały miejsca.

To wolisz ciągłe przenikanie tekstur?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w 11 zrażony doświadczeniem z 12- gorsza optymalizacja

Przecież to FIFA 12 chodzi lepiej od 11 i ma lepszą optymalizację. Nie wiem, skąd to wytrzasnąłeś... Zresztą - gdy FIFA 12 mi się tnie, po prostu ją minimalizuję i problem znika. Może i tobie by to pomogło?

chwilami tragiczny system fizyki- dochodzi do niepojętych kolizji, jakie w 11 nie miały miejsca.

To właśnie w FIFA 11 kolizje były niedopracowane - w końcu nie było silnika fizycznego. W "dwunastce" błędów w kolizji praktycznie nie ma. Jak takie drobnostki mogą wpływać na odbiór gry?

FIFA 12 jest lepsza w każdym aspekcie. Nowy system fizyki, obrona taktyczna, możliwość grania bramkarzem, nowe sztuczki techniczne... Jedynie grafika jest bardziej ponura i może niektórych nieco zniechęcić, ale wracać do "jedenastki", gdy ma się "dwunastkę"- to moim zdaniem bezsens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że Euro 2012 zbliża się wielkimi krokami postanowiłem kupić sobie najnowszą FIFĘ. Mam tylko jedno pytanie. Mam dość nietypowego pada i prawie we wszystkich grach przyciski się tak jakby zamieniają miejscami. Gdy uruchamiałem FIFE 11, zanim odpaliła się sama gra, pojawiał się launcher, w którym mogłem sobie dowolnie przypisać przyciski do funkcji. Zauważyłem, że w demie 12ki już takiej opcji nie ma (można tylko wybrać typ pada - do wyboru całe dwa...). Z takim sterowaniem jakie proponuje FIFA grać się nie da, więc dla mnie ta opcja jest bardzo ważna. Czy takie coś jest w pełnej wersji 12ki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed uruchomieniem gry masz config i tam możesz dokonać zmiany ustawień pada, ale także w samej grze masz taką możliwość. Możesz dostosować swoje sterowanie nie zmieniając przypisania poszczególnym przyciskom pada tego ich oryginalnego pada, a zamienić funkcje, jakie poszczególne przyciski mają wykonywać ( trudno to rozpisałem, w skrócie: w configu zmieniasz, że np. kwadrat to x, trójkąt to y itp. a w grze w opcji sterowanie, że np. x to sprint albo lob, a nie domyślna funkcja). W demku 12 też można zmieniać opcje w grze, ale nie zapisują się one po wyłączeniu gry, w pełnej nie ma tego problemu. Twój schemat sterowania zostaje tak długo na dysku, jak długo będziesz trzymał sejwy i konfigurację ustawień Fify w moich dokumentach, tak więc raz utworzony schemat zostanie u każdego kumpla do którego pójdziesz popykać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W launcherze można wybrać tylko jeden z dwóch typów pada. Którego bym nie wybrał, jest źle. A opcji, które są w samej (w menu) zmienić nie mogę. Tzn. jak chcę zmienić jakiś przycisk, nic się nie da zrobić. Mogę sobie klikać, a gra mnie olewa. Mógłby ktoś podać jakiś model pada, na którym FIFA 12 na 100% działa bez żadnego problemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co sądzicie o nowych, "gwiazdowych" wyzwaniach w FIFIE 12? Bo mi się one nie podobają. Sterując jednym zawodnikiem nie mamy zbytniego wpływu na przebieg meczu, zresztą koledzy z drużyny nie potrafią robić zbyt dobrych akcji. I jak niby w takim przypadku strzelić 5 goli Messim czy 3 Gerrardem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - to tragedia! Nie wiem co im do łbów strzeliło, że postanowili zmienić diametralnie system wyzwań. Wcześniej jarałem się nimi i z utęsknieniem wyczekiwałem następnych zadań po niekiedy ciężkiej przeprawie (odrobienie paru goli tuż przed końcem meczu zawsze było trudne, nie ważne na jakim poziomie). Teraz wykonałem zadanie Messim, ale jak widzę grę Liverpoolu, a tym bardziej Gerrarda, to krew mnie zalewa. Nie lubię grać tą drużyną, a co dopiero jednym zawodnikiem strzelić 3 bramki... Na najłatwiejszym pewnie bym strzelił, ale po co mi to? Zero satysfakcji :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejną rzeczą, która mnie odrobinę zdziwiła w FIFIE 12 to to jak trudno jest odebrać piłkę. Gdy ostatnio grałem w FIFĘ 10 to było to zdecydowanie łatwiejsze nawet na wyższym poziomie trudności. Nie wiem, może to po prostu kwestia przyzwyczajenia.

A może nie przestawiłeś systemu obrony? Po ustawieniu starego systemu nie czuję różnicy w odbiorze piłki w stosunku do poprzednich części.

Mnie tam tryb 'zostań gwiazdą' w serii Fifa w ogóle nie obchodzi. Podchodziłem do niego parę razy, ale po kilku meczach ogarniała mnie nuda. Nawet nie chcę myśleć co by było, gdybym grał bramkarzem. Konkurencja zawsze dobrze realizowała grę jednym zawodnikiem i to właśnie w PES 10 grałem kilka sezonów utworzoną postacią ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...