Skocz do zawartości
P_aul

Warhammer 40.000

Polecane posty

Też jestem fanem Uniwersum W40k na tyle zainteresowanym że zamierzałem kupić parę książek i tu niestety pojawia się problem. O co chodzi wydawnictwo Copernicus Corporation które zajmowało się wydawanie książek WFB i W40k w u biegłym roku zaprzestało publikowania książek z serii Black Library , co prawda można jeszcze dostać niektóre tytuły ale to za mało w porównaniu do ponad 70 książek wydanych w jeżyku angielskim. I tutaj mam do Was pytanie i prośbę zarazem , chcę napisać list w którym chcę zwrócił uwagę że w w naszym kraju za fani którzy chcieliby powrotu książek BL. Mam do was pytania czy Wy byli byście zainteresowani ? jeśli tak dajcie znać

PS Jeszcze nie wiem jak to będzie wyglądać ale miałem zamiar napisać petycje Jeśli ktoś był by chętny niech da znać na pw

Zastanawiam się też do jakiego wydawnictwa miałbym się zwrócił macie może jakieś pomysły ?

Dziwnie się czuję, odpowiadając na post sprzed kilku miesięcy, ale mniejsza o to.

W każdym razie, Fabryka Słów zapowiedziała wydanie pierwszych 5 tomów o Herezji Horusa i pierwszych 3 tomów o Pierwszym i Jedynym Tanith, więc twoja prośba została częściowo wysłuchana. Horus będzie wychodził od czerwca do sierpnia, Duchy jeszcze nie mają podanej daty premiery, ale niewykluczone, że Fabryka wyda więcej książek Wh40k. No i zatrudnili jednego z fanów na stanowisko konsultanta. Co prawda tłumaczenie Warmaster na Wojmistrz widzi mi się średnio, ale mam nadzieję, że te książki będą naprawdę dobre - jestem fanem uniwersum (co prawda w bitewniaka nie grałem... ale urzekły mnie gry z serii Dawn of War i informacje o świecie wygrzebane na Lexicanum) i zastanawiam się, czy nie zakupić sobie zestawu Gwardii Imperialnej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thaarael: Kupuj w ciemno ;). Jeśli interesuje cię uniwersum, masz jakiś klub w mieście (w WH40K tak samo jak w innych "bitewniakach" jest niezwykle ważne, aby mieć z kim grać) to zapewne będziesz się świetnie bawił. Od siebie dodam, że sam zbieram IG od dłuższego czasu (tak samo jak Tau) więc służę radą jeśli będziesz miał jakieś problemy. Profesjonalistą, czy jakimś specjalnym weteranem nie jestem, ale trochę IG już zbieram, więc myślę, że przy problemach z na przykład rozpiską, będę potrafił pomóc.

Edytowano przez Dedexus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać. A dokładniej malować swoją ,, armię ''. Doradzili mi w sklepie na start ,, Inwazję na Czarną Grań ''. Ale mam w planie ją sprzedać i zacząć grać jakąś konkretną armią. Myślałem o Eldarach.

I tu mam 2 pytania :

1. Za ile mógłbym sprzedać inwazję, pomalowaną, złożoną itp. ?

2. Czy w startówce Eldarów ( na to mi wygląda taki jeden duży zestaw) jest książka z zasadami jak w pudełku od inwazji ?

Edytowano przez telekoksik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam zamiar zacząć grać. Parę znajomych gra, klub mały do zabawy jest, tylko z funduszami gorzej, ale to można przeboleć. A skoro nowa edycja wychodzi, spróbujemy. Pytań mam tylko parę, może ktoś się zna:

1. Wychodzi ta szósta edycja. Jak myślicie, szybko pojawią się nowe kodeksy? Jeśli tak, to czy będzie to wymagało wymiany wszystkich figurek, czy tylko zasad (inaczej, czy nowy kodeks to przy okazji zmiana jednostek)?. Nie chcę kupić sobie jednostek i kodeksu, by za miesiąc płacić za wszystko od nowa.

2. Jeśli jest to zapowiedziane, kiedy wyszedłby nowy kodeks Orków?

3. Planowane są jakieś zestawy początkowe, na start, typu Inwazja na Czarną Grań? Czy spokojnie mogę Inwazję kupować, by sobie zacząć?

Chyba tyle... ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MathRaven, cóż lepiej odpowiadać późno, niż wcale...

1. Co do kodeksu zmieniają się tylko zasady i to stopniowo, większość figurek będzie taka jak była, kilku ma teraz zmiany zasad, no i dojdą nowe, ale stare dalej grają.

2. Nikt nie wie, ale orki mają jeden z najstarszych kodeksów, więc podejrzewam, że po SM przyjdzie na nich czas.

3. Taka podstawka to Mroczna Zemsta z Dark Angels i Chaos Space Marines, jeśli chodzi o Inwazje, to dalej warto ją kupić (Orki mają Nobków i Warbosa, A SM Terminatorów i Kapitana).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem nowy w te klocki, zacząłem interesować się światem Wh 40k jakiś czas temu. Z tego co poczytałem świeżo wyszła nowa edycja, więc czas najwyższy by zacząć coś zbierać :D.

Pytanie czy jest sens kupić zestaw startowy taki jak ten https://e-legion.pl/pl/p/Indomitus-WH-40K/25380, mieć dzięki temu dwie małe armie do rozwijania, grania z kimś, czy skupić się na jakiejś konkretnej i do niej zbierać modele? Z klimatu najbardziej podchodzą mi Necroni.

Nie wiem na ile to forum żyje, na ile ktoś tu czasem zagląda ale może dostanę odpowiedź :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...