Skocz do zawartości
P_aul

Warhammer 40.000

Polecane posty

Możesz, ale nie polecam kropelki tylko Super Glue (lub klej specjalistyczny) bo kropelka to naprawdę słabo klei.

Jeżeli masz za duże dłonie to polecam zrobić to pęsetą. :D

Ja czasem miałem taki problem.

@down no samo to może nie, ale długo schnie, może się zsunąć i potem nie jest fajnie jak już zaschnie. Mój kolega tak ma. Na serio to nie problem kupić super glue, który jest (przynajmniej w moim przypadku) niezawodny...

Edytowano przez MarcinCallOfCthulhu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi mi o to, że ile crisisów przypada na armię np. 1000 punktów. Wiedziałem, że to jest drogie hobby, no, ale bez jaj, za 600 złoty, da się poskładać jako taką armię, a ja muszę za tą cenę kupić 12 crisisów, aby w ogóle mieć jakieś szansę. Załóżmy, że 130 złoty na crisisy na miesiąc (to jest minimum, ale zawsze lepiej brać minimum, niż maksimum). Głównie chodzi mi o, licznik punktowy, czyli ile crisisów, przypada na np. 1000 punktów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli się nie mylę to crisis-y w tau są jak drednoty w SM, mniej więcej? bo jeśli tak to wystarczy ci jakieś 4-5 crisis-ów. jeli chcesz grać na tysiąc punktów to kup 2-3 crisis

ale nie rozumiem też czemu potrzebował byś niby 12??? chyba w jakimś normalnym limicie pkt. to albo byś wystawił tylko crisisy albo by połowa stała na półce

EDIT* byłem dzisiaj na game fusion- były tam mistrzostwa 40k sami space marine i tyranidzi jeden koleś grał jednak tau i miał 5 crisis-ów na 2250 pkt.

Edytowano przez znajomi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra ktoś mrocznymi eldarami?

Mało ludzi gra eldarami, a tym bardziej DE, naprawdę rzadko widzę gracza DE. Ja mam jeszcze jedno pytanie, jak to jest z tymi sondami? Bo one są z założenie twin-linked, i mają impulsowe karabinki szturmowe. Wychodzi na to, że z bliska (12 cali) mają po 4 strzały. Można dodać, do tego, choćby marklight (co dałoby zs 3/4/5). Jak to z nimi jest? Bo są drogie, a no coś muszą się przydać (piechota latająca, co daje im 6-strzał-6, ale przy zs2 dużo nie zrobią).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark eldarzy sa swietni w walce wrecz....mialem y nimi kontak na grojkonie na 2000pn jednak ich pojazdy sa.... beznadziejne wystarcz kilka term lub lascannonow i nie maja synas podjechac :laugh: ....jednak jak dojada to szkuje sie MASAKRA... 20 wiedzm ynisyczlo mi 10 terminatorow a kolejne tzle 10 sztormowcow oraz kaazvana shrika :ohmy:

A tak wogole jakie sa wasze taktyki.... ja biore 3 stormy z zwiadowcami oraz 10 sztomowcow i 7 motorow 10 taktzcynzch i 5 dewastatorow... i 2 rhino....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

necronstyranids.jpg

dość ciekawa informacja :) może C'Tan nie są jednak źli tylko ratują galaktykę przed tyrkami?

=========13 VI

Wybiera się ktoś na to?

Zapraszamy na turniej Warhammera 40000, który odbędzie się na konwencie Krakon 2011!

Data: Sobota, 2 lipca 2011

Miejsce: Konwent Krakon - Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 7, ul. Czarnogórska 14, Kraków

Sędzia Główny: Paweł 'NightCrawler' Rachwał

Limit miejsc: 40

Organizator: Vanaheim.pl

Zasady:

1. Armie na 1250 pkt, Force Organisation: 1-2 HQ, 2-4 Troops, 0-2 Elites, 0-2 Fast Attack, 0-2 Heavy Support.

Zakaz dublowania slotow HQ, Elites, Fast, Heavy.

Zakaz triplowania slotow Troops.

2. Nie można używać Special Characters ani bohaterów imiennych (za wyjątkiem Emperor's Championa).

3. Dopuszczone armie: wszystkie armie i jednostki oficjalne oraz Codex: The Lost and The Damned by Sztab.

4. Zabronione Imperial Armour.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, po co robić turniej, z takimi zasadami.

1. Armie na 1250 pkt, Force Organisation: 1-2 HQ, 2-4 Troops, 0-2 Elites, 0-2 Fast Attack, 0-2 Heavy Support.

Ogólnie, to Force Organisation, już rozbije niektóre listy. Nie wiem, po co taka organizacja, jest dobra, chyba tylko pod SW czy BA, którzy mają większość w troops.

Zakaz dublowania slotow HQ, Elites, Fast, Heavy.

Zakaz triplowania slotow Troops.

Rozumiem, że tu chodzi o trzymanie tych jednostek w szwadronach?

2. Nie można używać Special Characters ani bohaterów imiennych (za wyjątkiem Emperor's Championa).

To, jest najgłupsze, bo mimo wszystko, niektóre armie muszą mieć Special HQ, żeby coś ugrać.

Mam wrażenie, że turniej robiony bardziej pod sm ( i odłamy) niż normalnie do pogrania. Dziwne FO, i brak Special HQ, sprawia, że na niektóre, armie, ciężko będzie zrobić sensowną rozpiskę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam wybieram się na to z CSM, w mojej strategi najważniejsze będą obliteratory, marine kakofonii bądź plagi i vindicatory, natomiast walką wręcz zajmą się pomniejsze demony ( desant wprost na wroga, cały czas ostrzał z tyłu a demony nie zajmują slotów więc mogę dać ich tyle ile chcę( i na ile pkt. pozwolą))

a jako HQ wezmę demon prince ( i tu bym prosił o radę: co opłaca mu się brać w takiej armii?)

co o tym myślicie?

Edytowano przez znajomi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

de jeżeli chodzi o wygląd to według mnie najlepsza armia... sam kupuje kilka incubi tylko dla wyglądu bo de nie zbieram ( jeszcze ).... tylko jedna rzecz mi sie nie podoba są genialni ale kosztują 35-40 pn ( zapomniałem )... tylko minusem wszystkich de jest to że są z papieru..... po za tym wiecie co się dzieje z nowym kodeksem do nekronów....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem fanem Uniwersum W40k na tyle zainteresowanym że zamierzałem kupić parę książek i tu niestety pojawia się problem. O co chodzi wydawnictwo Copernicus Corporation które zajmowało się wydawanie książek WFB i W40k w u biegłym roku zaprzestało publikowania książek z serii Black Library , co prawda można jeszcze dostać niektóre tytuły ale to za mało w porównaniu do ponad 70 książek wydanych w jeżyku angielskim. I tutaj mam do Was pytanie i prośbę zarazem , chcę napisać list w którym chcę zwrócił uwagę że w w naszym kraju za fani którzy chcieliby powrotu książek BL. Mam do was pytania czy Wy byli byście zainteresowani ? jeśli tak dajcie znać

PS Jeszcze nie wiem jak to będzie wyglądać ale miałem zamiar napisać petycje Jeśli ktoś był by chętny niech da znać na pw

Zastanawiam się też do jakiego wydawnictwa miałbym się zwrócił macie może jakieś pomysły ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdecydowanie za, dodatkowo można by dołożyć prośbę o spolszczenie gamesworkshop.com (nie za dobry jestem z angielskiego), ale pomysł zdecydowanie wart uwagi; może do faberfaber.pl - to oni są wydawcą polskich kodeksów.

A generalnie do samej gry, to IMO najlepsi są Eldarzy (zarówno wygląd jak i historia), do tego są bardzo mobilni i nie idą w ilość

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strone przeboleć można, ale podręcznik PL to byłoby coś. Mam dość co nową edycje kupować skrót zasad ze startera do gry na każdą nową edycje (150stronicowy podr A5). Ja oczekuje nowego kodexu do Space Marine, i może tańszego.

EDIT: Mógłby ktoś podać strone/miejsce gdzie mógłbym wyszukać info na temat tworzenia własnego zakonu? w kodexie (2008) niczego konkretnego nie ma, na internecie znalazłem może jeden artykuł, ale głównie załączał treść fabularną, lecz wiele nie wyjaśniał (genoziarna 7 i 21 są złe! - Ale jakie ogólnie są te genoziarna). Interesuje mnie przede wszystkim dołączanie jednostek z innych zakonów do własnego (np. zakon bedacy odlamem ultramarines, czy moze do takiego dolaczyc sie dowodca ultrasow)

Edytowano przez Athard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Athard może nie gram w figurkowego Warhammer'a 40k ale to i owo wiem. Tu masz link na temat Space Marine

http://bastion.boo.pl/forum/index.php?topic=121.0

Co do ziaren 7 i 21 są to genoziarna z zakonów które popadły w herezje. Nie ma ich koniec kropka. Są szczelnie zamknięte w skarbcu imperialnym gdzie mają dostęp tylko specjalnie upoważnieni tech marine/konsyliarze.

Historie zakonu chyba wiesz jak napisać. Tylko pamiętaj, że hodowla genoziaren dla rekrutów może trwać więcej niż 55 lat.

Co do dodawania dowódców z innych zakonów. Wydaje mi się, że jeśli nowy zakon genetycznie pochodzi od Ultramarines może być wspomagany przez ich Marine jak i Dowódców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kahen,

zeby to bylo taaakie prosty, w Kodeksie sa niejednoznaczne wzmianki o 21 genoziarnie (a z siódmym to nie wiadomo które jest które), gdzie jest info o ZDROWYCH zakonach, i jak tak czytam i przypomina mi to jakiegoś brazylijskiego tasiemca, co do zakladania dzięki, lecz znalazlem przed tobą instrukcje :)

EDIT: Chyba źle zrozumiałeś, jak patrze, to po 1. to zrzynka z kilku stron kodeksu a po 2. to tam opisują budowę, ale wewnętrzną (serce, mózg), ale dzięki za pomoc

Edytowano przez Athard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem fanem Uniwersum W40k na tyle zainteresowanym że zamierzałem kupić parę książek i tu niestety pojawia się problem. O co chodzi wydawnictwo Copernicus Corporation które zajmowało się wydawanie książek WFB i W40k w u biegłym roku zaprzestało publikowania książek z serii Black Library , co prawda można jeszcze dostać niektóre tytuły ale to za mało w porównaniu do ponad 70 książek wydanych w jeżyku angielskim. I tutaj mam do Was pytanie i prośbę zarazem , chcę napisać list w którym chcę zwrócił uwagę że w w naszym kraju za fani którzy chcieliby powrotu książek BL. Mam do was pytania czy Wy byli byście zainteresowani ? jeśli tak dajcie znać

PS Jeszcze nie wiem jak to będzie wyglądać ale miałem zamiar napisać petycje Jeśli ktoś był by chętny niech da znać na pw

Zastanawiam się też do jakiego wydawnictwa miałbym się zwrócił macie może jakieś pomysły ?

Tego typu petycje niczego nie zmienią - jeżeli nie wydają nowych książek to oznacza, że rynek jest zbyt niszowy i trzeba uczyć się angielskiego :P A szkoda bo "kopernik" wydał dwa pierwsze tomy arcy-ciekawej serii o Herezji Horusa, Duchów Gaunta też zdaje się nie dokończyli i w ogóle ich tempo wydawania nowych ksiażek raz, dwa na rok było dosyć irytujące - do Amberu z comiesięcznym tytułem z gwiezdnych wojen mieli daleko. A z forum wydawnictwa wiem, że akurat tłumaczy mieli dostatek i nieraz gotowe tłumaczenie czekało nawet i rok na wydanie. To nie jest kraj dla poddanych Imperatora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...