Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Dla miłośników RTS

Polecane posty

Gość Volt
i ma na zdecydowanie mniejsze wymagania.

Jeśli wysuwasz taki wniosek na podstawie dema to mogę ci tylko powiedzieć, że w full wersji jest znacznie lepiej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Frostknight

Ja do zestawienia kanonu RTSów z mojej strony rzucę Starcrafta(i dodatek - lepszego dodatku do dzisiaj nie widziałem), Warcrafta 2, Red Alert, Tiberian Sun, Age of Empires 2, Dune 2... i na razie starczy. Nie będę wymyślał na siłę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ramzel

Ja obecnie gram w "TZAR Ciężar korony" i jestem bardzo zadowolony. Mówcie co chcecie ale to jest naprawde fajna gierka. Kohan też jest O.K. Ostatnio przymieżam się do EoM, tylko troszkę dużo sobie liczą za jedną kopię. A szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość swistak

.Moim zdaniem Pierwszaństwo należy się drugiej grze blizarda STARCRAFT.To jest naprawdę HIT. Najlepsza rasa Cyli SUPER MEGA ZERGOWI . Najlepszy był filmik jak potrącili zerga :twisted:

Niedobrzy terranie niedobrzy 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Venasque
i ma na zdecydowanie mniejsze wymagania.

Jeśli wysuwasz taki wniosek na podstawie dema to mogę ci tylko powiedzieć, że w full wersji jest znacznie lepiej...

phi, w demie prawie nic nie ma, tylko jakies pare biednych bitew (no, moze poza ostatnia 8) ) za to pelna wersja to samo miodzio. Docenilem tryb kampanii nawet pomimo tego ze jestem zagorzalym wielbicielem EU2 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Volt
phi, w demie prawie nic nie ma, tylko jakies pare biednych bitew (no, moze poza ostatnia 8) ) za to pelna wersja to samo miodzio. Docenilem tryb kampanii nawet pomimo tego ze jestem zagorzalym wielbicielem EU2 :D

Kiedyś tak sobie myśleliśmy z qmplem o "Idealnej strategii", i wyszło na to, że gdyby tak połączyć mapy, zarządzanie, dyplomację (EU) i bitwy z Medievala to mielibyśmy może nie idealną, ale wspaniała strategię...

BTW Czy mam przyjemność z jednym z redaktorów PIEU?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Venasque

Hmmm... z redaktorem (jeszcze :wink: ) nie, ale z jednym z najbardziej aktywnych uczestnikow tego wspanialego forum :D

Co do tej gry to zgadzam sie, no moze moznaby poprawic troche dyplomacje, ktora, mimo ze w EU2 jest najlepsza, to moglaby by byc JESZCZE lepsza. W kazdym razie w Hearts of Iron, sprawe troche skopali :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Volt
Co do tej gry to zgadzam sie, no moze moznaby poprawic troche dyplomacje, ktora, mimo ze w EU2 jest najlepsza, to moglaby by byc JESZCZE lepsza. W kazdym razie w Hearts of Iron, sprawe troche skopali :(

Zgadzam się, brakuje mi takich małych opcji w grach z serii Europa Universalis (małych, ale ulepszających rozgrywkę) jak:

:arrow: Zmiana nazwy prowincji (trudne technicznie do wykonania ze względu ma mapę)

:arrow: Przenoszenie stolicy

:arrow: Dorowanie i kupowanie prowincji (lub wymiana) między państwami

:arrow: Ulepszone sojusze, coś jak NATO;) Państwa które już zawarły sojusz mogłyby decydować czy przyjąć kolejne na podstawie mini wyborów...

:arrow: Zawiązywanie grup gospodarczych (specjalne cła, podatki itd)

:arrow: Rozbudowany handel - Import, Export

:arrow: Kupowanie buntów, szlachty w obcym kraju (we własnym też)

I można by tak wymyslać bez końca...;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Venasque
:arrow: Dorowanie i kupowanie prowincji (lub wymiana) między państwami

pewnie ze mozna :D A to kupowanie prowincji to bylo chyba w ŚGK (chyba nie zgrzeszylem za bardzo :?: :wink: :lol: ) w artykule na temat tego, co mogloby sie znalesc w EU3...

pomysl bardzo dobry......... trzeba by napisac do Paradoxu... 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Volt
pomysl bardzo dobry......... trzeba by napisac do Paradoxu... 8)

Wystarczy chyba zajrzeć do tamtejszego forum, bo twórcy EU często z niego korzystają, wszelkie poprawki wychodzą na życzenie graczy... Swoją drogą dobry przykład solidnej firmy;) Szkoda tylko, że polski wydawca EU:IIWŚ nie dołożył jakiejś mapki;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to te wszystkie RTS-y sa robione na jedno kopyto, nic nowego sie nie pojawja, jedyne co sie zmienia to wyglad jednostek i grafika (z drugiej strony co tu mozna jeszcze wymyslec?)

Ale i tak najlepszy RTS w jaki gralem to Age of Empires 1 (moze i to glupie, ale zaden RTS mnie tak nie przyciagnal jak AoE)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robb

1.Starcraft + BroodWar

2.EU2

3.Shogun:Total War

4.Heroes III

Starcraft 4ever!Mimo uplywu czasu taka gra ma ciagle zywa scene(jak zreszta kazda gra blizzarda:-))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Volt
o CDP moze nie wspominajmy taktownie :twisted: :roll: oni juz zrobili swoje............... :lol:

To może tylko przypomne, że w najbliższym czasie wyjdą patche:

1.04 PL do EUIIWŚ

1.07PL do EU2

Szkoda, że z takim opóźnieniem (nie było 1.06 do EU2, tymczasem na zachodzie mają już drugą betę 1.07B....)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KaWuHa
Zgadzam się, brakuje mi takich małych opcji w grach z serii Europa Universalis (małych, ale ulepszających rozgrywkę) jak:

:arrow: Zmiana nazwy prowincji (trudne technicznie do wykonania ze względu ma mapę)

:arrow: Przenoszenie stolicy

:arrow: Dorowanie i kupowanie prowincji (lub wymiana) między państwami

:arrow: Ulepszone sojusze, coś jak NATO;) Państwa które już zawarły sojusz mogłyby decydować czy przyjąć kolejne na podstawie mini wyborów...

:arrow: Zawiązywanie grup gospodarczych (specjalne cła, podatki itd)

:arrow: Rozbudowany handel - Import, Export

:arrow: Kupowanie buntów, szlachty w obcym kraju (we własnym też)

I można by tak wymyslać bez końca...;)

Można by też zrobić coś w stylu UE lub jakiegoś potężnego państwa mającego pod kontrolą inne, np. ZSRR i w tych krajach trzymać swoje garnizony i prowadzić "demokratyczne" wybory! Myślę, że fajnie też

by było zrobić rozbiór jakiegoś państwa! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Volt
Myślę, że fajnie też

by było zrobić rozbiór jakiegoś państwa! ;)

Dokładnie! Fajnie by było zawierać jakieś traktaty (i podpisywać tajne protokoły:)), a sojusze powinny być zawierane na określony czas, a nie przedłużane w nieskonczoność...

Aha, nie podoba mi się pomysł ze złotymi ramkami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vampir

MI SIĘ SPODOBAŁ, ALE TO BARDZO SPODOBAŁ CLOSE COMBAT IV.

NORMALNIE ŚWIETNA GIERKA MAM NADZIEJE ŻE BĘDĄ NAM ROBIĆ TAKIE NIESPODZIANKI CZĘSTO.

A TAK PRZY OKAZJI POZDROWIENIA OD VAMPIRA :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość człowiek_z_marsa

Mi brakuje w CCIV opcji zapisywania gry w czasie bitwy, wiem że to czasem zabija klimat, ale nie zawsze mam tyle czasu aby wysiedzieć godzinkę przy monitorze. Ciekawie rozwiązano podobny problem w Original War - była tam opcja "wyjdź i zapisz", i jak nazwa wskazuje, po zapisaniu wychodziła do Windy. Przy następnym uruchomieniu gry można było grac od zapisanego momentu, lub całą misję od początku. Tyle że tam można było zapisać grę w dowolnym momencie, a ten bajer służył temu że po przejściu misji bez wczytywania sejwa dostawało się dodatkowy medal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasnowidz6
Co do War3 - dla mnie najlepsi są(w kolejności od miejsca 1 w dół): Orkowie, Nieumarli, Nocne Elfy, Ludzie.

Co do twojej listy mógłbym się zgodzić, ale gdyby ludzie byli na pierwszym miejscu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...