Skocz do zawartości
Gość CRD

Fallout (seria)

Polecane posty

Mnie na F3 nie zależy. Nie kupię wcale, albo długo po premierze gdy cena spadnie, i gdy powstanie ogólna opinia graczy nowym Falloucie. Na pewno nie będę się sugerował recenzją w CDA, która może być hiperoptymistyczna (10 dla Obka).

Szkoda tylko, że Beth kupiła prawa do legendranego tutułu, wyłącznie po to by zbić na nim kasę. Nawet nie starali się zrobić czegoś większego i stwierdzili, że "Oblivion with guns" to najlepsze wyjście. Gotowe narzędzia których nie trzeba modyfikować, identyczne mechanizmy gry, a dzieci z Xboxami i tak będą się cieszyć urwaną głową. To jak dać prawa do Wiedźmina 2 w ręce City Interactive. Zobaczymy co z tego wyjdzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupie F3 a jak mi się nie spodoba to wtmienię na inną grę. Podobały mi się poprzednie odsłony Fallout nawet jeśli F3 im nie dorówna może być porcją solidnego rpg to że grafika staje teraż ponad fabułą to poprostu znak czasu i trzeba się z tym pogodzić. Z gwałceniem legendy bym nie przesadzał a zmiana widoku na fpp/tpp jest dobrym pomysłem izo umarło (w rpg) śmiercią naturalną ze starości i chyba tylko blizzard może sobie pozwolic na implementowanie tego widoku i kiepską grafikę ze względu na niesamowitą grywalność tytułów. Jeśli F3 nie będzie rpg to niech przynajmniej zafunduje solidną porcję krwawej rozwałki. Użycie serii Fallout jako chwytu marketingowego to logiczne firma musi zarabiać takie jest życie dla mnie to nie ma znaczenia. Mam nadzieję na dobry CS modowanie lepsze niż granie :P.

Edytowano przez Radoslaw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użycie serii Fallout jako chwytu marketingowego to logiczne firma musi zarabiać takie jest życie dla mnie to nie ma znaczenia.

Jezeli, jakl wynika z dalszej czesci Twojego postu, lubisz fLLOUTA to powinno miec dla Ciebei znaczenie, że ktoś żeby zarobić blokuje innym prawa do wydania porzadnej gry. Gdyby bethesda nie kupila tych praw, to wtedy ktoś innny wyadłaby grę dużo lepszą, a tak jestesmy skazania na bethesde ;/ To napewno nie jest powod zeby ładować im portfele!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użycie serii Fallout jako chwytu marketingowego to logiczne firma musi zarabiać takie jest życie dla mnie to nie ma znaczenia.

Jezeli, jakl wynika z dalszej czesci Twojego postu, lubisz fLLOUTA to powinno miec dla Ciebei znaczenie, że ktoś żeby zarobić blokuje innym prawa do wydania porzadnej gry. Gdyby bethesda nie kupila tych praw, to wtedy ktoś innny wyadłaby grę dużo lepszą, a tak jestesmy skazania na bethesde ;/ To napewno nie jest powod zeby ładować im portfele!

Tylko właściwie kto to miałby wydać? Obsidian pod skrzydłami EA? (Byłyby od razu oskarżenia o Mass Effect w świecie postnuklearnym) Pozostaje Ubisoft albo ogólnie pojęci Rosjanie. Z Heroes im się udało, z King's Bounty też, to może i Fallouta by nieco odświeżyli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsidian? Patrząc na to co zrobili z NWN2 (znaczy - z kiepskiej, IMO, gry zrobili świetną) to jakoś nie wierzę, żeby mieli Fallouta chrzanić :) Aleć to gdybanie, bo pewnie i tak Bethesda zarobi na F3 tyle, że i tak powstanie F4. I F5. I F6...

W zadnego NWW jeszcze nie gralem, ale od siebie dodaje zrobienei z b dobrego Kotora I wybitnego Kotora II i mamy idelanego developera :)

A moze jednak bethesda nie kupi prawd do wyzej niz 5? W kocnu interprey jesli wierzyć temu co mowia mial wtedy kloporty finansowe gdy sprzedawał prawa, moze widzac ze prawa sa zyskowne postanowi je zatrzymac?

Nie wie ktoś jak wyglada sytuacja prawna t kaich wypadkach jak ta? Czy jest mozliwe zeby bethesda tworzyla sobei fallouta 4, a ktoś inny 6??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrz Jedi Radek => Komu blokuje prawa? Jestem pewien że gdyby to Osydian robił F3 to wszyscy by narzekali tak samo jak na Bethesde. O nie to nie prawdziwy F3 tylko KotOR/NWN w postnuklearnym klimacie. Przeszukaj swoje uczucia młody jedi i będziesz wiedział że to prawda. F3 to będzie dobra gra a ja jako hedonistyczna świnia nie odpuszcze sobie kilkudziesięciu godzin świetnej zabawy tylko dla tego że to nie jest to co wszyscy chcieli. Nabijanie kasay Bethesdzie? To jest wolny rynek, jest towar chcesz go mieć legalnie - płacisz, nie spodoba mi się oddaje do sklepu (2 tyg w Gamestation, masz rachunek nie pytają o nic) lub wymieniam na inną grę. Lepszy taki F3 niż żaden.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy taki F3 niż żaden.

Lepszy żaden. Chociaż... to przecież i tak nie będzie Fallout ;).

PS. Narzekania zawsze by były, ale zawsze można je zminimalizować, a nie tak jak Bethesda przewracać całego Fallouta do góry nogami...

Edytowano przez MaFFej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrz Jedi Radek => Komu blokuje prawa? Jestem pewien że gdyby to Osydian robił F3 to wszyscy by narzekali tak samo jak na Bethesde. O nie to nie prawdziwy F3 tylko KotOR/NWN w postnuklearnym klimacie. Przeszukaj swoje uczucia młody jedi i będziesz wiedział że to prawda. F3 to będzie dobra gra a ja jako hedonistyczna świnia nie odpuszcze sobie kilkudziesięciu godzin świetnej zabawy tylko dla tego że to nie jest to co wszyscy chcieli. Nabijanie kasay Bethesdzie? To jest wolny rynek, jest towar chcesz go mieć legalnie - płacisz, nie spodoba mi się oddaje do sklepu (2 tyg w Gamestation, masz rachunek nie pytają o nic) lub wymieniam na inną grę. Lepszy taki F3 niż żaden.

Nawet gdybyśmy narzekali to duuuzooo mniej niz na bethesdę, pewna doza narzekań zawsze bedzie, ale dopoki jest ich malo to wszytko w porzadku, kiedy jest ich duzo to wtedy jest zle tak ja kz cala afera z bethesda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekzagli. Spójrzcie na to co zrobiła Bethesda:

1. w ogóle inny klimat

2. niby ten sam system (SPECIAL), ale przebudowany, nie rozbudowany, tylko właśnie zmieniony

3. inny gameplay, sposób prowadzenia rozgrywki

4. inne ujęcie rozgrywki (tzn. FPP zamiast izo)

5. inne podejście do pisania dialogów

6. inne zasady rządzące się światem: inne reakcje NPCów itd. itp.

7. inne podejście do ukazania przedstawionego świata

I takie "szczegóły" jak bezpośrednio real time i walka zręcznościowa zamiast tur, inna gatunkowo i klimatycznie muzyka, interfejs, który choć trochę nie nawiązuje do starego, zmieniony design niemalże wszystkiego itd. itp....

Niech mi teraz ktoś powie, ze F3 to "Fallout" i, że "dużo z Fallouta w nim zostało"...

O to tyle krzyku - nie o nowe pomysły tylko o ich ilość. Bethesda tak się zagalopowała, że zapomniała, iż ma to być Fallout...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsidian? Patrząc na to co zrobili z NWN2 (znaczy - z kiepskiej, IMO, gry zrobili świetną) to jakoś nie wierzę, żeby mieli Fallouta chrzanić :) Aleć to gdybanie, bo pewnie i tak Bethesda zarobi na F3 tyle, że i tak powstanie F4. I F5. I F6...

W zadnego NWW jeszcze nie gralem, ale od siebie dodaje zrobienei z b dobrego Kotora I wybitnego Kotora II i mamy idelanego developera :)

Seria NWN mnie po prawdzie odrzuciła jak fala uderzeniowa po bombce atomowej. KotOR2 to inna sprawa... faktycznie, tyle tam powycinanych elementów, że aż się Fallout 2 na myśl nasuwa.

Cóż robić, jedyną firmą, która potrafi robić gry w klimacie tych z Black Isle, jest... a raczej było... Black Isle.

Teraz można najwyżej czekać na interpretacje innych firm na temat BG, IWD czy Fallouta właśnie.

Co nie zmienia faktu, że F3 nadal może być dobrą grą. Pożyjemy, zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nawet i sh*t, a nie RPG łykną jak ciepłą bułkę.

Aha, skoro grałeś to napisz (zmniejszając np. czcionkę) jak wygląda fabuła.

Pusty śmiech bierze. Poczekaj na pełną wersję tudzież recenzję CDA. Tych kilka tygodni chyba wytrzymasz, co? Zresztą, jak sam mówisz, to pewnie "sh*t" jest więc nie ma na co czekać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na nowego Fallouta jak na szpilkach. Bardziej niż o to, że wyjdzie kiepścior, obawiam się, czy mój sprzęt ją udźwignie. Przeto gorzej jeśli gra będzie świetna a ja w nią nie zagram :P

Piratom łatwo krytykować produkt, za który nie dali ani grosza. A może to prowokacja ze strony Bethesdy? Bywały już takuie sytuacje na rynku gier. Dla mnie to byby szczyt debilizmu, gdyby udało się zdobyć komuś tak strzeżony i owiany legendą produkt. Że niby kurcze co, ściągnęli sobie z oficjalnego serwera Bethesdy? Że pracownik wyniosł? Nie sądzę, za coś takiego nie wypłaciłby się do końca życia, poza tym nie zatrudniają przecież typków spod ciemnej gwiazdy. Że ktoś sie włamał do siedziby bethesdy i wykradł płytę z grą? No bez przesady, dla mnie to chwyt marketingowy. Cel został osiągnięty - F3 wzbudził wiele kontrowersji, w związku z tym zainteresuje się nim więcej ludzi. Być może spece od marketingu Bethesdy (bo zapewniam że takowych posiadaja) doszlido wniosku że fali krytyki nie unikną (zwłaszcza że podniosła się ona na długo przed samym wydaniem produktu finalnego! To tak jakby oceniać jakiegoś niemowlaka że będzie kiepskim piosenkarzem bo np ma pieprzyk na pupie) więc zamiast próbować stłumić kontrowersje wzbudzane przez grę, postarali się je jeszcze wzmocnić, by w ten sposób więcej graczy rzuciło na nią okiem choćby u znajomego, chociażby tylko po to, aby powiedzieć "ha! ale kupowa gra!", a po spojrzeniu przekonać się, że jednak wcale nie jest kupowa, a wręcz apetyczna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się doczytałem na portalu gry.wp.pl, że pierwsza recenzja F3 już jest i wystawiono 10/10. Ja się cieszę, bo upewnia mnie to, że Bethesda nie zniszczyła legendy, dodając od siebie aż tyle elementów. Z drugiej strony zaraz pewnikiem odezwą się głosy, że nie wiem o czym gadam itp. a recka pewnie była sponsorowana. Nie wiem, być może, ja jednak wolę zaufać Bethesdzie. W końcu dali mi już sporo zabawy z Morkiem i Obkiem (choć z tym drugim sporo mniej) więc teraz zawieść też nie powinni. Tym bardziej, że gameplaye mi osobiście się podobały. No nic, drodzy malkontenci, czekam na waszą reakcję:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem dużo o tej gierce, lecz sam nie testowałem jej. Zależy mi na pograniu w gre z klimatem, więc spytam się was gdzie można zdobyć tą gre? Jeśli jest teraz darmowa wersja do ściągnięcia to prosze o link do download'ingu. Z góry dziękuje na odpowiedz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest do pobrania za darmo :) I nie chodzi mi tu o jakieś szemrane serwisy.

Pierwszy Fallout jest dostępny na www.gametap.com w kategorii free.

Niestety znajduje się również w kategorii "M" i żeby go pobrać wymagana jest rejestracja, która jest zamknięta dla wszystkich poza USA i Kanadą.

... Są tu jakieś pomocne ziomki ze Stanów lub Kanady? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też na www.gog.com. F1, F2 i FT, wszystkie przygotowane do użycia w Windowsie XP, bez ŻADNYCH problemów. Kosztuje tam 6$, czyli niecałe 16zł. Płatność przez PayPal, więc nie trzeba karty kredytowej posiadać. Jako dodatki dostajesz artworki, soundtracka, tapety, awatary i kupę podobnego "stuffu". Wady? Gra po angielsku, ale jak się po necie pokręcisz to znajdziesz spolszczenie. Dokładniej rzecz biorąc wystarczy do google'a wpisać odpowiednią frazę i na pierwszej stronie będą linki.

Edytowano przez alton
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...