Skocz do zawartości
Gość CRD

Fallout (seria)

Polecane posty

@UP:

Melee w ogóle się nie opłacało, w pierwszej połowie gry warto było inwestować tylko w Small Guns, potem w broń energetyczną (gdy pojawiały się roboty). Zawsze miałem jednego członka drużyny z First Aidem, Repairem itp. i jednego z Science, Explosives (nie pamiętam nazw skilli już ;p ). W sneak opłaca się inwestować tylko jednym członkiem drużyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, ja zawsze ładowałem głównie w small guns, które przydawały się przez jakieś 75% gry, a te roboty na końcu można było kałachem co najwyżej połaskotać. Oczywiście za późno sobie uświadamiałem, że warto by podpakować w broń energetyczną, i dostawałem w rzyć od owych blaszaków. Jeśli chodzi o drużynę, zawsze starałem się mieć odpowiednich specjalistów, tzn. kierowcę/mechanika (Jo), lekarza (Keith), kogoś od broni ciężkiej (mutant Chuck), grenadiera (ghul Harold) i kogoś od pułapek (zapomniałem imienia). Nie miałem nikogo z science, gdyż to się chyba nigdy nie przydawało. A sama gierka spoko, nie jest to w żadnym wypadku mój ulubiony Fallout, ale zaliczyłem go trzykrotnie, za każdym razem z przyjemością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie problemem Fallout Tactics było to, że bez odpowiednich specjalistów było później baaardzo ciężko. Masz nastawiony oddział tylko na Small Guns? No to masz problem bo na roboty tylko Broń Ciężka i Broń Energetyczna jest najskuteczniejsza. Mimo tego małego mankamentu gra wciąż dawała dużo radochy. Z tego co pamiętam to składałem drużynę w następujący sposób: snajper + medyk z shotgunem + dwóch gości od broni ciężkiej + dwóch od broni energetycznej. Oczywiście ktoś z nich miał umiejętność naprawy, pułapek i oczywiście skradania się. Nie jestem pewien czy umiejętność kierowcy miała aż tak wielkie znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakimś czasie opracowałem postać tak dobrą, że aż przesadną . W gruncie rzeczy zbuduj strzelca wyborowego (wysokie ZR i PE, SI 6 (by mógł użyć FN-FAL i SAW'a bez PA, perków i dragów), 1 SZ i CH, niskie WY, resztę właduj w IN ), szybkostrzelność, kamikaze. Small Guns, Big Guns. Perki wymagane to strzelec wyborowy i użycie broni.

Efekt? Na początku gra się nią przeciętnie, po Morton puszczasz się samochodem po mapie by ukraść FN-FAL'a (używanego "na co dzień") i Avengera 5.56mm (od święta, np. przeciw Deathclaw'om). Z taką percepcją Avenger będzie kosił przez cały ekran (40 kul na serie!), a bonus do DMG (Kamikaze +25%) pozwoli nadrobić słaby DMG (bazowy to mizerne 7-11).

Prawdziwa zabawa zaczyna się od St.Luis i SAW'a. Bazowe obrażenia 20-30 (25-37 z Kamikaze) w połączeniu z 10-strzałową serią pozwolą wycinać Mutki z taką łatwością, że snajperzy mogą nawet nie mieć nic do roboty przez większość misji, może poza prowokowaniem Mutantów do ataku. Po osiągnięciu perka Użycie Broni (obniżenie wymagań broni o 3) przesiadamy się na Miniguna. I rządzimy. W misji z obroną atomówki wschodnią bramę (na którą idzie najsilniejszy atak) obroniłem samym Main Hero. Niski AC (z powodu Kamikaze) odbija się nieco czkawką w misji z Łupieżcami (w której będziemy postrzeleni gęsto i często), ale gdy dojdziemy do robotów to mając 7 percepcji, Power Armor, Strzelca Wyborowego, ponad 200 Big Guns i półcalówkę nie będziemy w zasadzie potrzebować reszty team'u. W gruncie rzeczy misje z robotami przechodziłem w czasie rzeczywistym, jedną postacią, a pozostali członkowie teamu robili za amunicyjnych (amunicja .50 jest pioruńsko ciężka, szczególnie ta uranowa)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ardeth711

Pamiętacie jeszcze pod jakie umiejętności planowaliście swój squad?

Dowódca:

umiejętności: b.ciężka , b. energetyczna , skradanie się

cechy: talent , drobna budowa

specjalizacja: B.CIĘŻKA , s.przetrwania , pilot

SI: 7

PE: 8

WT: 3

CH: 2

IN: 8

ZR: 10

SZ: 10

levele:

3 - zwiadowca

6 - tropiciel

9 - odkrywca

12 - strzelec wyborowy

15 - zwiększona szybkostrzelność

18 - naginanie zasad

21 - snajper

LUNETA

specjalizacja: B.ENERGETYCZNA , handel

levele:

3 - orientacja

6 - wykształcenie

9 - mutacja: talent

12 - zwiększenie charyzmy

15 - mistrz handlu

18 - strzelec wyborowy

21 - zwiekszenie szybkostrzelności

24 - snajper

ROBIN

specjalizacja: ENERGETYCZNA , rzucanie?

levele:

3 - złodziej

6 - nieszkodliwy

9 - szalony saper

12 - mistrz złodziei

15 - kieszonkowiec

18 - zwiększenie szybkostrzelności

21 - zwiększenie zręczności

24 - snajper

ZSZYWACZ

specjalizacja: B.CIĘŻKA

levele:

3 - med.

6 - wykształcenie

9 - mutacja:talent

12 - główna umiejętność: skradanie się

15 - zwiększenie percepcji

18 - naginanie zasad

21 - snajper

I postać dowódcy chodząca śmierć

Siła: 5

Percepcja: 8

wytrzymałość: 9

charyzma: 2

Inteligencja:7

zręczność: 10

szczęście: 6

cechy: Talent , kamikadze + dwa razy d.obrażenia strzelanie obrażenia większe o 55%

u: broń strzelecka , broń ciężka , skradanie

dodatkowe obrażenia strzelanie poziom 6 i 9

poziom 12 lepsze trafienia krytyczne

poziom 15 zwiększona szybkostrzelność

poziom 18 naginanie zasad

poziom 21 snajper

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogart

Widzę, że też Zszywacza brałeś do drużyny :D. Chociaż w przeciwieństwie do Ciebie rozwijałem mu Small Guns i dawałem coraz lepsze shotguny. A co do głównej postaci to zazwyczaj robiłem dwie wersje:

SNAJPER

Small Guns

Energy Guns

Skradanie się

Lockpick

HEAVY

Small Guns

Big Guns

Handel

Naprawa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ardeth711

Widzę, że też Zszywacza brałeś do drużyny :D. Chociaż w przeciwieństwie do Ciebie rozwijałem mu Small Guns i dawałem coraz lepsze shotguny. A co do głównej postaci to zazwyczaj robiłem dwie wersje:

Z medyków na początku gry ten jest najlepszy jeśli chcemy prowadzić grę stałym składem

(ja tak robię).

Odnośnie Shotgunów to jest pewien bajer :smile:

Przemierzając mapę kwadrat po kwadracie można ZNALEŹĆ WSZYSTKIE SPOTKANIA LOSOWE ZARAZ PO PIERWSZEJ MISJI.

Nas konkretnie interesują cztery:

* Rolnik (Farmer)

* Pustelnik (Hermit)

* Handlarz (Trader)

* Kupiec (Merchant)

A jeszcze konkretniej Kupiec bo poza ciekawym towarem do sprzedania:

1x Pistolet Gaussa PPK12

1x H&K CAWS

1x 7.62 FN FAL

1x Browning M2

1x Poganiacz bydła

4x Włócznia z dynamitem

3x Granat (zapalający)

1x Mina T45LE

3x Plastik

3x Mina p-piechotna T13

67x 9mm ppanc

336x 7.62mm

200x Amunicja .303

40x Małe ogniwo

60x Kula kal. 12

4x Ciasto

4x Nuka-Cola

1x Proszek leczniczy

1x Mutagen

3x Voodoo

8x Psycho

2x Ultra Stimpak

1x Duży zestaw narzędzi

1x Torba sanitariusza

1x Zen i sztuka pilotażu

3x Wielka księga nauki

1x Sztuczki i pułapki Maddock'a

5834x Blaszki [bL]

Jego ochrona ma Pancor Jackhammer-y

Bandyta (1):

1x Beretta 9mm M9FS

12x Kula 9mm

1x Nóż sprężynowy

Bandyta (2):

1x Panckor Jackhammer

3x Włócznia

60x Amunicja kal. 12

Bandyta (3):

1x Panckor Jackhammer

1x AK47

1x Nóż sprężynowy

80x Amunicja kal. 12

50x 7.62mm

Bandyta (4):

1x Panckor Jackhammer

3x Włócznia

60x Amunicja kal. 12

Bandyta (5):

1x Maczuga

1x Poganiacz bydła

80x Małe ogniwo

Bandyta (6):

1x Panckor Jackhammer

1x AK47

1x Nóż sprężynowy

80x Amunicja kal. 12

50x 7.62mm

Bandyta (7):

1x Maczuga

1x Poganiacz bydła

80x Małe ogniwo

Jak je zdobyć:

Zaraz po pierwszej misji wracamy do bunkra bierzemy osobę z rozwiniętą umiejętnością kradzież po czym korzystając z mapki na stronie zwiedzamy kwadrat po kwadracie aż znajdziemy kupca , wtedy korzystamy z lepkich palców naszego kadeta i okradamy ochronę z Pancor Jackhammerów (przed każdą kradzieżą wskazany save) i już możemy się cieszyć 4 najlepszymi shotgunami w grze.

Opłaca się również odwiedzić

* Rolnik (Farmer)

* Pustelnik (Hermit)

* Handlarz (Trader)

Ponieważ jeden z nich (nie pamiętam który) posiada amunicję EMP do Shotgunów a to się bardzo przydaje w misji

Preoria.

Ogólnie warto ich poodwiedzać.

SNAJPER

Small Guns

Energy Guns

Skradanie się

Lockpick

HEAVY

Small Guns

Big Guns

Handel

Naprawa

Cztery specjalizacje na początku gry ? z tego co pamiętam w singlu można wybrać najwyżej 3.

Z Twoich propozycji to bliższy mi jest snajper , na handel i naprawę szkoliłem zazwyczaj innych członków drużyny (lub brałem rekruta o najwyższym współczynniku charyzmy i handlu).

Po prostu szkoda mi było punktów na umiejętności poboczne które na upartego można pominąć (od naprawy są książki także można bezboleśnie i nie tracąc cennych punktów wyszkolić kogoś w tej dziedzinie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogart

Co do swoich postaci to podałem już kompletny zestaw specjalizacji. Jeśli chodzi o początek to wtedy wyglądałoby to tak:

SNAJPER

Small Guns

Skradanie się

Lockpick

HEAVY

Small Guns

Big Guns

Handel

Pamiętam, że kiedyś specjalnie zbierałem amunicję do Browninga M2, żeby później móc sobie nim poszaleć (chyba najlepsza broń ciężka w całej grze). Problem w tym, że amunicja jak i sama broń są strasznie ciężkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Fallout Tactics! :) Jednak ja wrócę jeszcze dalej, czyli do Fallouta 2...

Mianowice, interesuję mnie nieoficjalny patch poprawiający bugi, które nadal istnieją w wersji 1.02... Wiem, że taki łatwo znaleźć, ale niestety po instalacji któregokolwiek z nich gra jest w angielskiej wersji językowej... Tu właśnie kieruję do Was pytanie - Czy istnieje jakiś nieoficjalny patch do polskiej wersji językowej? Najlepiej, żeby był również kompatybilny ze save'ami z 1.02 i Hi-Res Patchem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, RP nie bardzo mnie interesuje. :/ Jeśli miałbym instalować coś od Killapa byłby to nieoficjalny patch + polonizacja do niego. Spolszczenia oczywiście nie posiadam.

@Bogart

Nie mam karty. :P

Edytowano przez Mr.ALFik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.ALFik

http://www.fallout3.net/

|

|

klikasz w pliki

Do wyboru do koloru plików , modów , konwerterów a jeśli nie znajdziesz tego co Cię interesuje napisz do autorów strony.

W ostateczności klikasz w sznurki i opowiedż znajdziesz na jednej z wielu stron o falloutach.

Ps. I jak Wsparłeś Wasteland 2 za pomocą karty kredytowej ?.

Edytowano przez Bogart
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra nie bicje, ale nigdy nie grałem w żadnego Fallouta i mam zamiar kupić Fallout New Vegas Wydanie Kompletne ale to dopiero na wakacje, gdyż teraz kupiłem już Mass Effecta 3 (właściwie to przeszłem) i zamówiłem nie tanie Diablo III więc mamoną będę szastać dopiero w czerwcu/lipcu.

Mianowicie do kupienia natchnął mnie Skyrim ze swoim pięknym światem i sposobem rozgrywki. Czy wy, ludzie z odpowiednim doświadczeniem, możecie mi powiedzieć, czy warto kupic tego Fallouta? Powiem tylko tyle, że Skyrim podoba mi się strasznie, a że w wakacje będę miał mnóstwo czasu chętnie bym zamienił zimowe krainy północy prowinci Skyrim na coś cieplejszego więc ten zakup wydaje mi się sensowny.

Możecie polecić mi tą grę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fallout to całkiem inny świat, z tym że New Vegas, w porównaniu do Skyrima jest o wiele lepszy, bije go pod każdym względem (oprócz grafiki, ale ta nie gra dla mnie tak dużej roli). Uniwersum jest o wiele bardziej atrakcyjne, questy są świetnie skonstruowane i bardziej nieliniowe. Ekwipunek, przedmioty, system craftingu, fabuła, postacie, frakcje, towarzysze, interfejs - wszystko jest tu bardzo dobrze zrobione. Acziki na Steamie motywują do zabawy, DLC są całkiem ciekawe.. Nic tylko grać. Szczerze przyznam że przy żadnej innej produkcji tak dobrze się nie bawiłem, z całym szacunkiem dla starszych części, które sam uważam za kultowe.

Edytowano przez Zodiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Seba77

Dobra, dobra nie bicje, ale nigdy nie grałem w żadnego Fallouta

Cóż koniecznie musisz zagrać przed zagraniem w New Vegas.

Zważywszy na fakt że Sagę Fallout wersja pl (czyli Fallout 1 , Fallout 2 , Fallout Tactics) można kupić nówkę sztukę (na allegro) nie śmiganą już za 30zł w wersji pudełkowej.

Angielska wersja językowa jest o 10zł droższa również wersja pudełkowa

http://allegro.pl/fallout-collection-nowa-folia-i2215791857.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up - Ktoś, kto nigdy nie grał we wcześniejsze fallouty i jest przyzwyczajony do współczesnych gier (tak jak kolega, który jest świeżo po Skyrim) może się nieprzyjemnie odbić od pierwszych części, gdyż są to produkcje z poprzedniej epoki. Jedyne co dziś jest w nich silne to klimat i fabuła, reszta jest już mocno archaiczna. Z drugiej strony jak sam mówisz saga nie jest droga, więc może warto zaryzykować. Trzeba tylko odpowiedzieć sobie na pytanie czy lubi się rzut izometryczny, turową walkę i brak wszechobecnej pomocy prowadzącej gracza za rączkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Zodiak, nie jestem wychowany na współczesnych grach, gram już od bardzo dawna (mam na swoim koncie wszelakie 'stare gry' typu Morrowind [ciągle na mym dysku gości!] czy też Baldur' Gate) ale jakoś nigdy Fallout nie wpadł w me ręce... No i chciałbym zacząć przygodę z nim i sie po prostu pytam, czy warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie także radzę ci zacząć poznawać świat Fallouta Chronologicznie, w F3, a szczególnie w New Vegas jest sporo odniesień do poprzednich części, co bardzo cieszy, w dodatku będziesz mógł zobaczyć jak ta seria wyewoluowała i poznać jej niepowtarzalny klimat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ardeth711

Pamiętam, że kiedyś specjalnie zbierałem amunicję do Browninga M2, żeby później móc sobie nim poszaleć (chyba najlepsza broń ciężka w całej grze). Problem w tym, że amunicja jak i sama broń są strasznie ciężkie.

He, He miałem tak samo tyle że ja zostawiłem sobie Browningi na ostatnią misję dwie postacie z Browningami a reszta robiła za muły juczne dźwigając amunicję.

Do wad dodałbym to że amunicja szybko się zużywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już o Browningu mowa (którego zresztą były zdaje się całe 2 egzemplarze w grze), ja pod koniec robiłem mniej więcej tak, że Chuck nosił karabin, reszta teamu amunicję, a jak się pojawiali wrogowie, korzystaliśmy z supermutanta w charakterze wieżyczki, tzn. wszyscy przekazywali mu amunicję, a on stał w miejscu i grzał do wrogów, bo się już ruszyć nie mógł od jej ciężaru :P Hyh, dobre czasy.

BTW, @Seba77, Fallouty 1,2 i Tactics były parę lat temu w Wyborczej. Przez jakiś czas dawali co tydzień płytkę z cyklu "kultowe gry komputerowe", gdzie oprócz falloutów trafiły takie tytuły jak Alien Nations 2, FlatOut 2, Lionheart, Spellforce itp. Jak znasz kogoś kto czyta(ł) GW to możesz zapytać

BTW2, ktoś wspominał o Wastelandzie 2? To realne jest w ogóle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...