Skocz do zawartości

Fallout (seria)


Gość CRD

Polecane posty

Masz całkowitą rację. Ze strony Steam jest to przejaw niezwykłego chamstwa, że zrodzili się wprowadzić regionalizację. Dawno dawno temu, fakt, że każda gra zakupiona na Steam jest taka sama na całym świecie był dla mnie główną zaletą tej platformy. Niestety wszystko się zmieniło a my mam "szczęście" być krajem, w którym działa Cenega. Nie wiem jak wy, ale ja już ich gier nie kupię w edycji innej niż GOTY.

Dziwi mnie tylko polityka Bethesdy - widzą, że są problemy na rynku wschodnioeuropejskim, ale zupełnie to ignorują. Może myślą, że przy opinii jaką mają teraz już nie da się mieć gorszej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni nie widzą problemów, bo sprzedaż idzie znakomicie. Nie mamy tak naprawdę alternatywy od Cenegi. Ja tej firmy nie cierpię od wielu lat, za kilka z najgorszych polonizacji, jakie widziałem w życiu z debilnymi wręcz błędami (AoE - 'Gold Miner = Kopalnia Złota' -_-), a mimo to ciągle jestem zmuszony kupować wydawane przez nich gry, bo mi bardzo zależy na tych tytułach a niestety nikt inny ich tutaj nie sprowadzi. Dystrybucja gier to taka delikatna sfera w której trudno mówić o konkurencji, skoro każdy dystrybutor wydaje coś innego. Czytaj: choćby ktoś od wielu lat robił za przeproszeniem gówniane polonizacje ale dobrych tytułów, choćby kompletnie nie szanował klienta i ciągle wycinał mu jakieś numery to i tak się utrzyma na rynku i koniec. Bo fan i tak zakupi tą grę. Tak działa Cenega. Steam był szansą na kupowanie tytułów niezależnie od Cenegi i chyba zdawali sobie z tego sprawę, że wiele osób tak zrobi stąd wprowadzono wspomnianą regionalizację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na Steamie widziałem Lonesome Road, choć zastrzegam, że nie wiem, czy jest jeszcze teraz. Sam wczoraj pograłem trochę w New Vegas i muszę przyznać, że gierka jest świetna. Mam zastrzeżenia tylko do interfejsu, bo jak szukałem jakiejś tam Sunny, to choć byłem tej knajpy, gdzie ona przebywała, blisko, to migał znacznik tak samo jak wtedy, gdy byłem kilometr dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na Steamie widziałem Lonesome Road, choć zastrzegam, że nie wiem, czy jest jeszcze teraz. Sam wczoraj pograłem trochę w New Vegas i muszę przyznać, że gierka jest świetna. Mam zastrzeżenia tylko do interfejsu, bo jak szukałem jakiejś tam Sunny, to choć byłem tej knajpy, gdzie ona przebywała, blisko, to migał znacznik tak samo jak wtedy, gdy byłem kilometr dalej.

Pewnie w wiadomościach widziałeś lub ikonę trailera tego dodatku. Trudno ocenić kiedy tak naprawdę wyjdą dla nas te dodatki bowiem w przypadku pierwszego - Dead Money otrzymaliśmy dostęp do aktualizacji/nowych achievementów na 2-3 dni przed dostępnościom DLC... A teraz już mamy 9/10 dzień od premiery. Chyba, że Cenega/1C doszli do wniosku aby nie wydawać ostatniego fabularnego DLC osobno tylko w GOTY...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UE jest tyle dyrektyw i wyroków Trybunału przeciwko dyskryminacji konsumenta w dostępie do usług na terenie Unii. Na pewno ta Cenega coś narusza;p

Gdybym miał tak jeszcze z miesiąc wakacji to bym przedsięwziął jakieś kroki... Ale niestety dobiegają one końca...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenega słynie z takich numerów. Przecież w poprzedniej części serii w ogóle nie wydała Mothership Zeta poza GOTY (mam na myśli sprzedaż w sklepach, wiem że na steamie był dostępny). Jeśli ośmieli się zrobić podobnie w przypadku Lonesome Road, to ja napiszę normalnie maila do Bethesdy. Za granicą klienta traktuje się dużo lepiej niż u nas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę i widać, że Bethesda wie. Do mnie to ich uzasadnienie nie przemawia. Gdyby chcieli, to wiele krajów z obecnego regionu "Rosja" byłoby w regionie "Europe". Na dodatek perfidnie zrzucają całą winę na Steam.

Na FB Cenega napisała, że cała ta sytuacja jest gorsza dla NICH niż dla Klientów!

Wiem już, że Skyrima na pewno nie kupię przed wersją GOTY, bo Cenega+Bethesda to nie za dobre połączenie. Na samą myśl, że tak samo mogła wyglądać sytuacja z Deus Ex:HR, gdyby nie decyzja developera o tym, że gra jest jedna dla całej Unii, robi mi się niedobrze - tam też mieliśmy dzielić cenegowaty region z Rosją i republikami dawnego ZSRR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja mimo wszystko ufam Bethesdzie, bo jakimś cudem reszta świata poza jurysdykcją Cenegi ma już dawno DLC do swojej dyspozycji. W takim przypadku IMO wina jest ewidentnie po stronie Cenegi. Zresztą można sobie poczytać forum które znajduje się w linku, który podałeś jak różne europejskie kraje łączą się w marudzeniu na Cenegę. Słowo 'horrible' pada tam więcej niż jeden raz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku IMO wina jest ewidentnie po stronie Cenegi. Zresztą można sobie poczytać forum które znajduje się w linku, który podałeś jak różne europejskie kraje łączą się w marudzeniu na Cenegę. Słowo 'horrible' pada tam więcej niż jeden raz...

Raczej stwórcą tego problemu jest 1C czyli obecny właściciel Cenegi, zaś powodem tego iż nadal zachowana została stara nazwa firmy są problemy około monopolowe... Problemem jest tu wrzucenie Rosji do tego worka państw aniżeli jakiekolwiek inne z tego pakietu regionowego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można iść z tym problemem (jak i innymi, wszyscy pamiętają Fallout 3 PL na konsole? ;) ) do jakiegoś rzecznika praw konsumenta czy gdzieś indziej? Nie mogę w to po prostu uwierzyć, że można tak w tym kraju polecieć w **&*$... Czyżby Cenega idealnie wyminęła jakieś przepisy, czy w ogóle są jakieś na to? Czy to jakaś umowa z Bethesdą umożliwia Cenedze olanie wydawania dodatków razem z innymi krajami? Na prawdę jest to dla mnie nie pojęte...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to naprawdę mocno denerwuje. Postanowiłem sobie, że przejdę grę jeszcze raz zaglądając w każdy zakamarek i przechodząc wszystkie DLC żeby wczuć się jak najbardziej w klimat. Nie pomyślałem, że rozpoczęcie grania tydzień przed terminem premiery ostatniego DLC będzie terminem zbyt wczesnym, by to zrealizować. Zostawiłem grę w połowie tam, gdzie jest żeby nie zostać z tylko jednym DLC do przejścia gdyby okazało się, że Lonesome Road wyjdzie za miesiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lonesome Road można mieć od dwóch tygodni w 30 minut. Za darmo.

Dokładnie. Jeśli kiedyś usłyszę kogoś z Cenegi narzekającego na piractwo, nie omieszkam mu wypomnieć tego, co ta firma robi z grami, szczególnie tymi z serii Fallout.

Wiecie może czy w konsolowych wersjach Cenega też blokuje DLC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy w konsolowych wersjach Cenega też blokuje DLC?

Krajowy wydawca nie ma nic do gadania jeśli chodzi o dostępność contentu w dystrybucji cyfrowej na konsolach. Ot jeden z nielicznych plusów zamkniętej struktury sieciowej konsol.

Tak btw. Nie słychać nic o wersji GotY czy planowane są jeszcze jakieś fabularne dodatki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krajowy wydawca nie ma nic do gadania jeśli chodzi o dostępność contentu w dystrybucji cyfrowej na konsolach. Ot jeden z nielicznych plusów zamkniętej struktury sieciowej konsol.

W rzeczywistości nie jest tak różowo, wystarczy wspomnieć np. Mass Effect 2, który to został wydany w pełnej polskiej wersji językowej (z dubbingiem). Teraz mamy taką sytuację, że ostatnie, chyba najważniejsze, DLC nie są kompatybilne z polską wersją i nie są nawet wyświetlane na liście dostępnej zawartości w Xbox Live.

Co do właściwego pytania dotyczącego New Vegas:

Wiecie może czy w konsolowych wersjach Cenega też blokuje DLC?

Na xboxie Lonesome Road jest już dostępne od dłuższego czasu, ale nie ma w tym chyba nic dziwnego. Wersja F:NV na x360 dostępna w Polsce to po prostu pełna wersja angielska (gra, instrukcja i napisy na pudełku), więc nie ma tu miejsca na jakiekolwiek problemy.

Edytowano przez Kerp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krajowy wydawca nie ma nic do gadania jeśli chodzi o dostępność contentu w dystrybucji cyfrowej na konsolach. Ot jeden z nielicznych plusów zamkniętej struktury sieciowej konsol.

Ehhh... czy przypadkiem właścicielem Cenegi nie jest 1C - wydawca FNV min na "nasz" region? Tak naprawdę gdyby nie kwestia spraw antymonopolowych, mielibyśmy 1C a nie Cenegę...

(...)czy planowane są jeszcze jakieś fabularne dodatki?

Nie będzie ponieważ część studia zajmująca się FNV, została oddelegowana do innych zajęć:

http://fallout.wikia.com/wiki/User_blog:Tr...lout:_New_Vegas

http://forums.bethsoft.com/index.php?/topi...it/page__st__20

(w razie problemów językowych skorzystajcie z google translate)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kolejny DLC, który nabiera kolorów jak się mu poświęci dużo czasu.

Speedrun (bieganie za questmark'ami) Honest Heart i OWB odbierał im całą magię, próba speedrun'a w Dead Money owocowała tylko frustracją.

Niestety ciągle czekam by samemu sprawdzić. Bom głupi widać...

Edytowano przez kireta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie pojawia sie żaden NPC, pogadac mozna tylko z

ED-E

, a jedyny wybór mamy właściwie pod samo koniec. W Old World chcialo mi sie poznac "historie" moich sprzetow domowych. Tu nie ma wlasciwie nic. Szukac mozna tylko logow, nowych czesci dla

ED-E

i glowic (15/30 i nie mam pojecia gdzie pozostale)

Edytowano przez DzikuXXX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wam też Steam ostatnio ściąga jakieś dziwne updaty do FNV? Już drugi raz widzę zasysającą się tytaniczną łatkę czy cuś (ponad 350mb!), do tego ostatnim razem ten "update" spieprzył mi launchera i musiałem użyć funkcji "verify integrity of game cache", co wiązało się ze ściągnięciem kolejnych 50mb, żeby móc grać. Akurat siedzę na dial-upie, więc jest mi to szczególnie nie na rękę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...