Skocz do zawartości
Gość CRD

Fallout (seria)

Polecane posty

@up

Gra "karateką" ma tą wadę, że trzeba podbiegać do każdego wroga, co pod koniec gry, kiedy chodzimy przez pustkowia mnóstwo razy byle by np. sprzedać to co nazbieraliśmy od wrogów, to bieganie za każdym skorpionem , obcym itd jakoś nie zachęca.

Takie pytanie do tych co grali w F3, w ruinach Waszyngtonu, nieopodal cytadeli bractwa stali udało mi się złapać sygnał "radia armi czerwonej" czy "repbliki ludowej" , coś w ten deseń, już nie pamietam. Ma ktoś pojęcie o co chodziło, znalazł ktoś źródło tego sygnału?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie skarby niby można znaleźć w skorpionach i obcych? W obcych nic, a w skorpionach żądło. Ponadto po dwóch, trzech godzinach grania ma się już tyle dobrego sprzętu w bagażniku/kieszeniach że zabiera się tylko absolutnie najlepszy ekwipunek. Przynajmniej ja tak robię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie do tych co grali w F3, w ruinach Waszyngtonu, nieopodal cytadeli bractwa stali udało mi się złapać sygnał "radia armi czerwonej" czy "repbliki ludowej" , coś w ten deseń, już nie pamietam. Ma ktoś pojęcie o co chodziło, znalazł ktoś źródło tego sygnału?

W przetwórni "Mama Dolce" na zachodnim brzegu rzeki (na zachód od cmentarza Arlington) znajdziesz zgulifikowany oddział chińskich żołnierzy oczekujących na rozkazy. Co ciekawe wygląda na to, że dostali się tam... tunelem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nargoth

Chodziło mi o to, że np z bandytó itd zbierasz przedmioty, które później trzeba sprzedać 9albo i nie, ale ja już tak mam) i dlatego dużo latamy po świecie, bo o ile pamiętam to po jakimś czasie ci dwaj kupcy z SF nie mieli nic kasy praktycznie, ani amunicji która mnie ciekawiła i musiałem biegać między RNK, reno, kryptopolis itd, zeby tam coś sprzedać (a oni to mieli tylko drobniaki).

Natomiast w tych podróżach co chwile można było napotkać obcych/skorpiony etc etc, bandami po 10 i gonienie do nich było trochę nudnawe na dłuższą metę...

A turnieje na ringu sf i reno udało mi się wygrać nie wkładając nawet punkta w walkę "ciałem", ponieważ ten koles z sali SF szkolił nas co jakiś czas do pewnego poziomu, na którym można było wygrać z wrogiem, natomiast w reno można było zdobyć rękawice z metalowymi wkładkami :icon_twisted:

@kireta

dzięki, poszukam ich. Swoja drogą fajnie że w f3 postarano się o takie ester eggs, jedynie trudniej je znaleźć niż w f2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujdzie, chociaż to otwieranie zamków jest moim zdaniem niepotrzebne. Skoro chciałbyś zrobić 'inteligenta', to powinieneś się skupić zamiast tego na naukach ścisłych. Otwieranie zamków jest oczywiście przydatne, ale nie potrzeba mieć go na poziomie 100%, żeby móc otworzyć każdy zamek. Jeśli już zacząłeś grać, to nie zaczynaj od nowa - po prostu od czasu do czasu dodaj coś do nauk ścisłych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nauki ścisłe można z powodzeniem rozwinąć za pomocą książek. Sprzedaje je bibliotekarka w Hub, wiec to otwieranie zamków wydaje mi się wyborem całkiem rozsądnym. Obie umiejętności są bardzo przydatne...chyba nie ma tu jednego, słusznego wyboru.

Edytowano przez Dexter666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mentanty podnoszą też percepcję ;). Podobnie jak Jet.

:rolleyes:

mandarynek - dostanie się, dostanie. Tylko w tym roku na 8 gier różnymi postaciami zadanie z dzieciakiem dostałem 5 razy i żadnych używek. (wersja 1.02 , jedna gra to RP)

:rolleyes: :rolleyes:

Tego questa nie dostanie się z percepcją 5, lubi niższą. Nie będzie dostępna opcja dialogowa w której gracz zwraca uwagę, że coś gryzie Balthasa. Ergo - postać, do której build opisałem nie dostanie tego questa bez użycia narkotyków (najłatwiejsza opcja), lub perka/implantu.

Walka wręcz jest bardziej opcją na dwójkę, w jedynce ten element jest dosyć mocno zubożony. Sam jednak nie jestem fanem buildów meele a to z racji tego, że taka postać po jakimś (dosyć krótkim) czasie rozdaje non-stop knock-down'y, po których trzeba biegać za leżącymi oponentami. Robi się to rychło mocno irytujące.

A science jest bardzo mało przydatnym skillem, jednym z bardziej olanych przez twórców. Poza tym można go rozwinąć książkami w zupełnie wystarczajacym zakresie. Wyjątkiem jest naturalnie sytuacja, gdy komuś zależy na skynecie. Lockpick to z kolei jednen z przydatniejszych skilli (imo nie licząc bojowych najprzydatniejszy po speech) i szybkie wywindowanie go na 101-2% jest mocno wksazane. Chyba, że kogoś bawi robienie ciagłych save/load na wypadek zacięcia się zamka.

Edytowano przez mandarynek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się spytać o dwie rzeczy:

1. Czy wiadomo mniej więcej na ile godzin będzie starczał Fallout New Vegas? Oczywiście mam na myśli linie fabularną i questy poboczne jak i inne rzeczy które będzie się dało wypełnić

2. Kiedy dokładnie będzie Live w Polsce i czy NV już będzie miał u nas acziki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzialem się przed chwilą, że lada moment będzie premiera New Vegas (nie patrzcie tak na mnie - nowe produkcje mnie nie interesują, sprawdziłem tylko z sentymentu do serii) i że ma być wydana także w wersji kolekcjonerskiej. No to jako wielki miłośnik EK zainteresowałem się z miejsca, co będzie ta edycja zawierała i ile będzie kosztować. Ku mojemu zdziwieniu... nie znalazłem sklepu, w którym można byłoby ją kupic. Tylko na allegro pojedyncza aukcja cenegi z licytacją i podpisem 'ostatni egzemplarz'. Aktualna cena: 350 zł.

'To skład tej kolekcjonerki musi być niesamowity' - pomyślałem. Jakże się zdziwiłem, gdy ten skład poznałem. Komiks, film 'Making of', talia kart i kilka żetonów. Jak dla mnie - wielkiego fana serii - bezwartościowy chłam.

W sumie nawet dobrze, że ta kolekcjonerka jest taka słaba - nie będzie mi w ogóle żal z powodu, że nie zdązyłem jej zamówić. Chociaż samą grę pewnie kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzialem się przed chwilą, że lada moment będzie premiera New Vegas (nie patrzcie tak na mnie - nowe produkcje mnie nie interesują, sprawdziłem tylko z sentymentu do serii) i że ma być wydana także w wersji kolekcjonerskiej. No to jako wielki miłośnik EK zainteresowałem się z miejsca, co będzie ta edycja zawierała i ile będzie kosztować. Ku mojemu zdziwieniu... nie znalazłem sklepu, w którym można byłoby ją kupic.

http://sklep.cenega.pl/index.php?action=product&nr=1352

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie to nakład pre-orderów musi być wyczerpany. Co nie zmienia faktu że dwukrotnie wyższa cena zdecydowanie odstrasza mnie bardziej niż kusi te kilka żetonów...

Fakt, sama trójka miała dużo lepszy (a przecież nie wypasiony) skład. Mogliby to wsadzić w jakieś ciekawe pudełko czy inną walizkę jak zestawy pokerowe.

OT: Ehhh, zachciało mi się hazardu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że przy miałem ochotę kupić EK F3 tylko ze względu na Figurkę PitBoya jednak znalazłem ją później solo na allegro bardziej żałowałem że nie miałem dostępu do EK która była w stanach i UK z Zegarkiem w stylu Pitboya.

A Kolekcjonerka New Vegas jest całkiem fajna ale za droga jak dla mnie.

Znacie może jakąś fajną stronę z Modami do Fallouta 3 gdzie jest spoooro nowej Broni ? poza Nexusem

najbardziej interesuje mnie 223. pistol z Fallouta 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam małe pytanie co do wersji GOTY trzeciego Fallouta. Da się wybrać pomiędzy wersjami językowymi, tak jak w normalnej wersji, czy będę musiał się męczyć z tą parodią tłumaczenia od Cenegi? Szukałem, ale nigdzie nie ma jednoznacznej informacji na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam małe pytanie co do wersji GOTY trzeciego Fallouta. Da się wybrać pomiędzy wersjami językowymi, tak jak w normalnej wersji, czy będę musiał się męczyć z tą parodią tłumaczenia od Cenegi? Szukałem, ale nigdzie nie ma jednoznacznej informacji na ten temat.

Powinno być na pudełku z grą. Tak czy inaczej akurat jeżeli o Fallouta to polecam Ci kupno angielskiej wersji bo po tym co odwaliła Cenega podczas premiery i po niej to podziękuję.

Gwoli ścisłości. Jedyny sposób abym uruchomił oryginalną grę na komputerze to kilka dni szukania po forach, a w ostateczności zainstalowanie pewnego niezbyt legalnego środka. Więc szczerze odradzam zakup polskiej edycji chociaż nawe nie wiem jak to jest z GOTY.

Następnego Fallouta zakupuję na Steamie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego fallouta nie będziesz musiał kupować na steamie bo nawet ten ze sklepu będzie wymagał steama, więc problemu z językiem nie będzie. Na the Vault pojawiło się kilka perków i wszystkie traity dostępne w New Vegasie. Trait Wild Wasteland może być ciekawy szczególnie że niektóre unikalne bronie będzie mozna zaleźć tylko z tym traitem, a niektóre tylko bez niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem gier RPG, ale przyznam się bez bicia, że w serię Fallout nie grałem. Możliwe, że przy najbliższej dłuższej przerwie od szkoły zobaczę czemu tyle ludzi tak ją zachwala.

Czy Fallouty mają jakąś ciągłość fabularną czy kolejne części są połączone tylko tym samym światem? Od której części najlepiej zacząć? Czy nadchodzące New Vegas jest samodzielną produkcją czy dodatkiem do 3? I czy Tactics też jest RPG, bo nazwa na to nie wskazuje?

Wiem dużo pytań, ale ja o tej serii nie mam żadnego pojęcia, a jeśli nadarzy się okazja to chciałbym to zmienić.

down- dzięki za odpowiedź, mój kolega ma Fallout SAGA, więc może od niego pożycze.

Edytowano przez chuunin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ciągłości fabularnej, choć w dwójce znajduje się sporo nawiązań do jedynki.

Najlepiej zacząć naturalnie od części pierwszej. W tym celu zaś zakupić pakiet "Fallout SAGA" za 2 dychy, zawierający część pierwszą, drugą i Tacticsa.

New Vegas to samodzielna produkcja, spin-off. Takie "za mało na część czwartą, za dużo na dodatek". ; )

Tactics - zależy co rozumiesz jako "RPG". Mechanika pozostała z pierwszych Falloutów, ale mocno ograniczono aspekt fabularny, rolę dialogów, wywalono otwarty świat i skupiono się na walce, która - oddajmy do Tacticsowi - stała się dużo mniej losowa i bardzo, jak się można domyślić po tytule, taktyczna.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ciągłość fabularna w pewnym stopniu istnieje, bo w Fallout 2 gramy wnukiem bohatera z pierwszej części. Ale jest to już inna historia, więc znajomość pierwszej nie jest konieczna by wszystko rozumieć.

Fallout Tactics zdecydowanie nie jest rpg. To gra taktyczna, coś jakby Jagged Aliance w czasie rzeczywistym (lub w turach, jak kto woli). Jedyne co w niej zostało z Fallouta to rozwój postaci i ten sam świat. Jeśli chodzi o chronologię, jego akcja toczy się po wydarzeniach z F1 i przed F2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...