Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Aktualności

Polecane posty

Tyle, że często strajk ma na celu nie utrzymanie pracy a zwiększenie zarobków. Poza tym nie widzę, by te strajki dopingowały rząd do podjęcia poważniejszych kroków. Jedynie środki doraźne. Poza tym na strajkach cierpią też Bogu ducha winni ludzie.

Troszke się nie zgodzę. Jak np chcieli usunąć kopalnie to górnicy zrobili strajk żeby nie utracić tej pracy. aha winni ludzie cierpią ? Winny człowiek to ten który jechał pociagiem i był strajk na jakiejś stacji ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogu ducha winny - znaczy niewinny. To tak na marginesie.

I nie powiedziałem, że we wszystkich strajkach chodzi o podwyższenie pensji. Niemniej duża część strajkujących ma to na celu. Ja uważam jednak, że są inne metody, przy których nie ucierpią postronni. Bo co to za strajk pielęgniarek, kiedy odmawiają opieki nad chorym, albo blokada drogi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO tak jak SLD czy PiS nie jest idealne. Cóż, ja wolę źle rządzącą prawicę, niż źle rządzącą lewicę. I swój głos w wyborach oddam na UW lub ewewntualnie na PO. Choć to drugie mi się ze szkołą kojarzy ;).

>>> Stary, jeśli masz głosować źle, nie głosuj wcale...

Vlot - co z tego, że ostatnio bezrobocie zmalało o kilka dziesiątych procent, skoro ogólna tendencja jest spadkowa?

>>> Ogólna tendencja jest raczej pozytywna, nawet wskaźnik optymizmu konsumentów rośnie, niebawem będzie 5% wzrost gospodarczy i powrócimy do rozwoju sprzed przyjścia ekipy Buzka... Wreście jest jakiś plan ratowania gospodarki tak więc bądźmy optymistami...

A afery niedługo już przestaną budzić jakiekolwiek emocje bo staną się powszechne.

>>> Ech... afery...prawdę mówiąc są słabe... I ta Starachowicka i ta z Lwem... Czemu nikt się nie zajmię wreście aferą FOZZ (kilkakrotnie większą od tej Rywina) albo mostową...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze, szal na reality show ciag dalszy - Polsat poinformowal, ze w marcu na wroclawskim rynku czwarta juz edycja tego nieszczesnego Baru. I ja sie tylko pytam - po co oni mi takimi bzdetami czas antenowy zapychaja?... Wole roznorakie kabarety czy nawet programy publicystyczne niz to. Pora umierac, nie ma chyba watpliwosci. :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to po co ?? Bo z tyvh reality szoł :) jest $$$$ i to nie malo skoro wala 4 edycje , a tak wogule to duzo ludzi to oglada niestety i taka jest prawda i beda robic kolejne edycje dopoki ludzie nie zrozumieja ze to badziewne jest :D , tak na uboczu oglada ten bar duzo dzieci (np.moja mala siora - wiek jakies 12 lat) bo to "dorosle" i mysle ze polsat wie co robi ale i tak to komercyjna w sumie stacja wiec na co liczyc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze, szal na reality show ciag dalszy - Polsat poinformowal, ze w marcu na wroclawskim rynku czwarta juz edycja tego nieszczesnego Baru. I ja sie tylko pytam - po co oni mi takimi bzdetami czas antenowy zapychaja?... Wole roznorakie kabarety czy nawet programy publicystyczne niz to. Pora umierac, nie ma chyba watpliwosci. :twisted:

Pomyśl, że wykupienie licencji na wyświetlenie jakiegoś filmu (choćby i kiczowatego) będzie kosztowało furę kasy, a taki Bar (o dziwo) przynosi im zyski. Skoro ludzie napychają im kabzę to czemu mieliby przestać to wyświetlać? Polsat to TV prywatna, więc wiadomo, że leci tylko na zysk. :P (Bo Bar żadnych wartości w sobie nie ma, no, ale agresja, przemoc czy chlanie to też jakiś wzór zachowań... :| )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze, szal na reality show ciag dalszy - Polsat poinformowal, ze w marcu na wroclawskim rynku czwarta juz edycja tego nieszczesnego Baru. I ja sie tylko pytam - po co oni mi takimi bzdetami czas antenowy zapychaja?... Wole roznorakie kabarety czy nawet programy publicystyczne niz to. Pora umierac, nie ma chyba watpliwosci. :twisted:

Pfff...nienawidzę takich programó.Nigdy nie oglądam chocbym umierał z nudów(a z nudów umieram właśnie podczas reality show).To przeklinanie na pokaz i pod publiczkę...Nudne jak flaki z olejem i jeszcze denerwujące.No ale ogląda to wiele 12 latków, więc oglądalność jest.I to duża, niestety.Jak to kiedyś napisał Smuggler:sorry ale jak chcemy pooglądać sasiądów to włazimy na drzewo z lornetką(zasłaniajcie okna)!To jest idealne podsumowanie.I a mój kontakt z reality show ogranicza się do obejrzenia 1,5 odcinka big brothera.Ja po prostu takich rzeczy nie lubię, nie ogladam nawet jak mi się nudzi(bo słyszałem już na innym forum głosy:jak mi sie nudzi to oglądam z nudów, nie przeszkadza mi to itp., więc ja mówię, że mi to przeszkadza).No ale jak można zrezygnować z tak dochodowego programu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ja wiem, ze przynosi to mnostwo kabony, ale ilez mozna? Juz po III edycji myslalem, ze sie opanuja i zakoncza, ale jak widac keszu im za malo - a czy ja wiem, czy ten Bar to do konca taka reklama stacji...? Dla mnie to zapychanie czasu antenowego kawalem porzadnego g^$&&, ktore dazy do tego, zeby zaczac pachniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, analogicznie: ten taksówkarz to świetny kierowca, tylko ślepy...
Tak,ale lepiej zeby za duzo nie zmienial ,zamiast pogarszac jeszcze sytuacja (patrz Kropiwnicki).
No niestety mamy demokrację
No tak,komunizm rzadzi co nie ? :wink: .Ja sie nie mam zamiaru wypowiadac zbytnio na tematy polityczne ,bo jak to sie mowi zlosc pieknosci szkodzi ^^.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ile mozna ?? Mozna dotad az zacznie nie przynosic oczekiwanego zysku a jeszcze dlugo bedzie przynosic zyski w koncu o to w tym chodzi o $$$$ i nie wydaje mi sie zeby polsat chcial zapchac czas antenowy bo moglby puscic w tym czasie co bar kolejna badziewna (i ta sama bo juz kupili licencje a fani i tak nie zauwaza ze juz leciala 2 miechy temu) telenowele ala mexico city :) ale $$$$$ wieszy zysk beda mieli z baru niz z wspanialych i edukujacych noweltele

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO tak jak SLD czy PiS nie jest idealne. Cóż, ja wolę źle rządzącą prawicę, niż źle rządzącą lewicę. I swój głos w wyborach oddam na UW lub ewewntualnie na PO. Choć to drugie mi się ze szkołą kojarzy ;).

>>> Stary, jeśli masz głosować źle, nie głosuj wcale...

>>>Ja wcale nie uważam, że zagłosuję źle, a jedynie, że wybiorę mniejsze zło. To róznica.

Vlot - co z tego, że ostatnio bezrobocie zmalało o kilka dziesiątych procent, skoro ogólna tendencja jest spadkowa?

>>> Ogólna tendencja jest raczej pozytywna, nawet wskaźnik optymizmu konsumentów rośnie, niebawem będzie 5% wzrost gospodarczy i powrócimy do rozwoju sprzed przyjścia ekipy Buzka... Wreście jest jakiś plan ratowania gospodarki tak więc bądźmy optymistami...

>>>Plan ratowania gospodarki? Polega na tym, że jak nie wiemy co zrobić - podnieśmy podatki! Dziś dowiedziałem się, że podnoszą VAT na ksiązki, gazety i internet

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja w Polsce jest zła. A wiecie czym to jest spowodowane? Polityką premiera Mazowieckiego. W większości krajów byłego bloku komunistycznego wszelkie osoby związane z komunizmem dostały zakaz wtrącania się do polityki przez ileś tam lat. W Polsce tak nie było. U nas komuna nadal w niektórych miejsach jest i nie zamierza odejść. Ja Millera i Kwaśniewskiego nie lubię za to, byli w PZPR i przyczynili się do obecnej sytuacji w Polsce. Oni powinni siedzieć w więzieniu a nie sterować państwem. Z obecnych partii naprawdę wybrac tą dobrą. Można wybrac tylko tą mniej gorszą. Ja do takiej kategorii zaliczam PO i PiS. Te partie to nie takie bagno jak Samoobrona i SLD. Co do PSL i LPR to do tych partii mam stosunek neutralny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość słoma212

A im większe podatki, tym społeczeństwo biedniejsze. A im społeczeństwo biedniejsze - tym mniej płaci, mniej wpływa do kasy państwa. Więc co to ma za sens??? Jeśli by były niższe podatki - społeczeństwo szybciej się bogaci - tworzą się większe firmy, więcej wpływa pieniędzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do planu naprawy finansów. Niby jest, ale jak dla mnie jakiś taki miałki. Znaczy się za mało zdecydowany... nie przepadam po prostu za połowicznymi środkami.

A co do Baru. Jest kasa to i będzie Bar. Nie jest ważne jaka to żenada będzie ( zwłaszcza w Polsacie ) póki będzie z niego kasa będą go ciagnąć. A tak na marginesie... Oglądał ktoś pełną wersje wywiadu z Frytką? Cejrowski bardzo miło i dosadnie sobie z nią pogadał. Jak ktoś tylko się natknie to polecam gorąco. Miodzio :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja w Polsce jest zła. A wiecie czym to jest spowodowane? Polityką premiera Mazowieckiego. W większości krajów byłego bloku komunistycznego wszelkie osoby związane z komunizmem dostały zakaz wtrącania się do polityki przez ileś tam lat.

>>> LOL, człowieku chyba nie wiesz kto to jest Mazowiecki, on stał nie po tej stronie barykady co myślisz...

W Polsce tak nie było. U nas komuna nadal w niektórych miejsach jest i nie zamierza odejść.

>>> Mamy demokracje, komuny juz nie ma...

Ja Millera i Kwaśniewskiego nie lubię za to, byli w PZPR i przyczynili się do obecnej sytuacji w Polsce.

>>> Tiaa, tylko że "Lepiej już było!"

Oni powinni siedzieć w więzieniu a nie sterować państwem.

>>> Tak samo jak Buzek, Niesiołowski, Kaczory, Handtke, Bauc, Krzaklewski, Rokita itd...?

Z obecnych partii naprawdę wybrac tą dobrą. Można wybrac tylko tą mniej gorszą. Ja do takiej kategorii zaliczam PO i PiS.

>>> Ech...jak wam tak państwo niemiłe to głosujcie na tych co spieprzy### nam Rzeczpospolitą, stworzyli debilne reformy i gigantyczne dziury budżetowe + parę suchych lat... Wszystkie te podwyżki to tylko następstwa rządów Buzka...

Te partie to nie takie bagno jak Samoobrona i SLD.

>>> Oj mylisz się, mylisz...

Co do PSL i LPR to do tych partii mam stosunek neutralny.

>>> Obecna opozycja jest nagorszą w historii Polski, tylko Samoobrona o dziwo jakoś działa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie... Oglądał ktoś pełną wersje wywiadu z Frytką? Cejrowski bardzo miło i dosadnie sobie z nią pogadał. Jak ktoś tylko się natknie to polecam gorąco. Miodzio :twisted:

Ja oglądałem. Świetny był :) Również polecam. A słyszeliście, że Frytka chce książkę napisać? I wiecie co wam powiem? Sprzeda się taki szmelc jak świeże bułeczki. Czytelnictwo w kraju leży i kwiczy, ale takie "dzieło" pewnikiem podniesie statystyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja w Polsce jest zła. A wiecie czym to jest spowodowane? Polityką premiera Mazowieckiego. W większości krajów byłego bloku komunistycznego wszelkie osoby związane z komunizmem dostały zakaz wtrącania się do polityki przez ileś tam lat.

>>> LOL' date=' człowieku chyba nie wiesz kto to jest Mazowiecki, on stał nie po tej stronie barykady co myślisz...

To ty nie wiesz kto to był Mazowiecki. Jeżeli słyszałeś o poltyce grubej kreski to powinieneś wiedzieć o co mi idzie.

W Polsce tak nie było. U nas komuna nadal w niektórych miejsach jest i nie zamierza odejść.

>>> Mamy demokracje, komuny juz nie ma...

Nie ma komuny? Ty w cuda wierzysz? Komuny jako ustroju państwa nie ma ale są ludzie, którzy tworzyli PZPR i co najgorsze oni rządzą!

Ja Millera i Kwaśniewskiego nie lubię za to, byli w PZPR i przyczynili się do obecnej sytuacji w Polsce.

>>> Tiaa, tylko że "Lepiej już było!"

Lepiej to było ale za Piłsudskiego. Jedyny polityk, którego uwielbiam. W Polsce na razie nie będzie lepiej.

Oni powinni siedzieć w więzieniu a nie sterować państwem.

>>> Tak samo jak Buzek, Niesiołowski, Kaczory, Handtke, Bauc, Krzaklewski, Rokita itd...?

A co masz na nich. Ja za niektórymi z nich nie przepadam, ale oni nie służyli ZSRR. Nie byli służkami Sowietów. To nie oni wprowadzili stan wojenny. To nie oni terroryzowali polskie społeczeństwo.

Z obecnych partii naprawdę wybrac tą dobrą. Można wybrac tylko tą mniej gorszą. Ja do takiej kategorii zaliczam PO i PiS.

>>> Ech...jak wam tak państwo niemiłe to głosujcie na tych co spieprzy### nam Rzeczpospolitą, stworzyli debilne reformy i gigantyczne dziury budżetowe + parę suchych lat... Wszystkie te podwyżki to tylko następstwa rządów Buzka...

Tja. Wszystko zwalić na Buzka. Też za nim nie przepadam ale najgorszym premierem jakiego miała Polska jest Miller. Poza tym rząd AWS próbował reform. Nieudanych ale próbował.

Te partie to nie takie bagno jak Samoobrona i SLD.

>>> Oj mylisz się, mylisz...

Samoobrona to nie bagno? A SLD to nie zbiorowisko w większości karierowiczów i postkomunistów? Chłopie to ty się mylisz.

Co do PSL i LPR to do tych partii mam stosunek neutralny.[/quote']

>>> Obecna opozycja jest nagorszą w historii Polski, tylko Samoobrona o dziwo jakoś działa...Samoobrona działa?? :lol: Co ty wygadujesz?? Mam nadzieje że żartujesz. Samoobrona to najgorsza partia jaka powstała zbierająca przestępców i półgłówków.[/quote]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszeliscie o TYM ??

http://slimak.onet.pl/_m/TVN/uwaga/ryszard_www.mp3

Gostek się chcial zabic i łyknął jakies prochy , ale zmienil zdanie i chcial zyc , dzwoni na pogotowie i macie nagrane co uslyszal , straszne normalnie :( nie pojechali do niego i zmarł.

Jak lekarz ktory ma ratowac ludzi tak sobie mowi oschlei bez zycia , jakby do mnie tak zadzwonili (jakbym pracowal w pogotowiu ofkors) to logiczne jest ze trzeba pojechac nie zaleznie od tego czy sam sie nalykal czy przypadkiem. Zadaniem lekarzy jest ratowanie zycia a nie rozpatrywanie z czyjej winy to zycie jest zagrozone. A pani dyspozytorka jeszcze gorej niz lekarz do paki z nia za takie rzeczy co mu mowila !! Posluchajcie i kometujcie masakra :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty nie wiesz kto to był Mazowiecki. Jeżeli słyszałeś o poltyce grubej kreski to powinieneś wiedzieć o co mi idzie.

>>> Fragment biografii:

Tadeusz Mazowiecki urodził się w 1927 r. Studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim.

W latach 1956-1981 był redaktorem naczelnym miesięcznika "Więź".

W czasie strajków w 1980 r. przewodniczył grupie ekspertów Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego, a następnie kierował "Tygodnikiem Solidarność". W stanie wojennym był internowany. Uczestniczył w obradach "okrągłego stołu

W latach 1989-1990 był premierem pierwszego po II wojnie światowej niekomunistycznego rządu. W latach 1991-1995 przewodniczył najpierw Unii Demokratycznej, a następnie (po jej połączeniu z Kongresem Liberalno-Demokratycznym) Unii Wolności.".

Z twojego wcześniejszego tekstu wynikało coś zupełnie innego...

Nie ma komuny? Ty w cuda wierzysz? Komuny jako ustroju państwa nie ma ale są ludzie, którzy tworzyli PZPR i co najgorsze oni rządzą!

>>> Ale komuny nie ma! Rozejrzyj się!

Lepiej to było ale za Piłsudskiego. Jedyny polityk, którego uwielbiam. W Polsce na razie nie będzie lepiej.

>>> Uwielbiasz Piłudskiego? A wiesz że to również kontrowersyjna postać? Być może za kilkadziesiąt lat pomniki i nazwy ulic będą nazywane na cześć Jaruzelskiego...

A co masz na nich. Ja za niektórymi z nich nie przepadam, ale oni nie służyli ZSRR. Nie byli służkami Sowietów. To nie oni wprowadzili stan wojenny. To nie oni terroryzowali polskie społeczeństwo.

>>> Ale to oni zrujnowali doszczętnie polską gospodarkę, rozkradli i zdementowali nasz kraj, nie służyli sowietom ale służyli tylko i wyłącznie sobie i swoim rodzinom

Tja. Wszystko zwalić na Buzka.

>>> Tu nie chodzi o zwalanie winy, jego rządy to była jedna wielka tragedia, takiego nieudacznika dawno nie było, skutecznie oziębił progres i rozwój kraju doprowadzają do katastrofy ekonomicznej i społecznej...

Też za nim nie przepadam ale najgorszym premierem jakiego miała Polska jest Miller.

>>> On ma JAKIEŚ SUKCESY na koncie, poza tym poczekaj na bilans...

Poza tym rząd AWS próbował reform. Nieudanych ale próbował.

>>> Które były trumną dla państwa, ładne reformy... Afery w latach 1997 - 2001 były nieporównywalnie częstsze i większe niż teraz...

Samoobrona to nie bagno? A SLD to nie zbiorowisko w większości karierowiczów i postkomunistów? Chłopie to ty się mylisz.

>>> Te epitety pasują do każdej partii (z wyjątkiem postkoministów)

Samoobrona działa?? :lol: Co ty wygadujesz?? Mam nadzieje że żartujesz. Samoobrona to najgorsza partia jaka powstała zbierająca przestępców i półgłówków.

>>> Lepper jaki by nie był, ale wie że ekipa Buzka to było największe zło IIIRP i czasami mądrze prawi, a nie tylko krytykuje wszystko i wszystkich jak reszta nędznej opozycji która najchętniej powiesiłaby Millera bo on ma jakieś sukcesy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dowiedziałem się, że podnoszą VAT na ksiązki, gazety i interne
Tam,wyliczylem ze CDA bedzie wtedy kosztowac w przyblizeniu 21,50(bo chyba nie bedzie takiej ceny jak 21,27 :)).Swoja droga,Volt powiedz mi o sukcesach Leppera poza strajkami i blokadami rolniczymi :).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)).Swoja droga' date='Volt powiedz mi o sukcesach Leppera poza strajkami i blokadami rolniczymi :).[/quote']

Mówiłem o sukcesach Millera, ale co tam... Lepper ewidentnie w rozmowie potrafi oponenta podstawić pod ściane (dzisiaj np. oglądałem jego rozmowę z Tuskiem), w sejmie leży trochę jego ustaw, nie wnosi debilnych wniosków... Na widok Miller nie dostaje wysypki... W porównaniu do Kaczorów, Tuska, Rokity i Giertycha to =D>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> On ma JAKIEŚ SUKCESY na koncie, poza tym poczekaj na bilans...

Ot i kluczowe dla mnie zdanie z całej dyskusji :) Szczerze przyznam, że mam zapatrywania raczej prawicowe ( choć dość liberalne ) i nie przepadam za SLD. Duża część z nich to byli aparatczycy i nie mogę ich lubić. Części z nich nie znoszę. Ale z drugiej strony jak patrzę na obecną prawicę to aż mnie ciarki przechodzą. Na sam widok niektórych typków dostaję wysypki. Jak na razie rządów SLD nie oceniam dużo wyżej niż Buzka. Z początku za bardzo bali się o elektorat i jak na tym wyszli i tak widać. Poważne reformy powinni zacząć od razu. Może i ta cała bida z nędzą to pokłosie rządów Buzka, ale i obecna ekipa nie jest bez winy. Ciągle rządy kumpli są najpopularniejsze na górze. Ale z oceną końcową powstrzymam się do czasu aż zobaczymy długofalowe efekty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja uwielbiam kłótnie na tematy polityczne :roll: Wszyscy się kłócą i myślą że mają racje... Ja uważam że powinien być sprawiedliwy podatek liniowy i uwolniony rynek pracy.

Po pierwsze: dlaczego jeżeli zarabiam więcej musze więcej płacić? Dlaczego mam płacić na górninków którzy kopią węgiel którego nie używam? Albo rolników na ich buraczki, produkowane nieekonomicznie? Dlaczego? Jeżeli coś jest nierentowne to się to zamyka, a nie daje dotacje które można przekazać gdzie indziej, np. szkolnictwo albo ta nieszczęsna służba zdrowia.

A praca uwolniona tzn. bez płacy minimalnej i obowiązkowych składek. W USA tak mają i co? Żle im? Nie wydaje mi sie... A to że ludzie pracy nie bedą mieli to trudno. Teraz też nie mają. A pracodawcy nie chcą zatrudniać bo jest to dla nich za drogie. I tak bezrobocie rośnie. Nie rozumiem dlaczego politycy nie robią tego co cały świat uznał za dobre :( A to że duża część ludzi w Polsce to półgłowki to swoją drogą. Nie szukając dużo: taki Lepper. Pieniądze są w bankach, trzeba tylko je stamtąd wyjąć! Co za kretyn. Te pieniądze to rezerwy i ich się nie rusza. Bo są rezerwami... Echhhh, są ludzie i parapety. A ta ich kobieta z kurwikami w oczach to mnie rozwala. Tak samo Błochowiak z SLD... Czerwone skarpetki... Jeeeez. Co za kretynka. Ale z tego co widać na jej starych zdjęciach to ma ona zapędy komunistyczne już od dawna... Ten wygląd jakby żwycem wycięty z obrazka o socjalizmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze, szal na reality show ciag dalszy - Polsat poinformowal, ze w marcu na wroclawskim rynku czwarta juz edycja tego nieszczesnego Baru. I ja sie tylko pytam - po co oni mi takimi bzdetami czas antenowy zapychaja?... Wole roznorakie kabarety czy nawet programy publicystyczne niz to. Pora umierac, nie ma chyba watpliwosci. :twisted:

SLY to już dawno wiadomo że będzie czwarta edycja baru :wink: Dla mnie taki bar może lecieć teraz też nic ciekawego nie leci w tv

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...