Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Kupujemy lustrzanke cyfrowa (czesc 1)

Polecane posty

>>>Sa szkielka ktore maja cos takiego, ze ustawiasz jakby blokade przyslony do np 5.6 i potem po prostu krecisz pierscieniem przyslony az do oporu - i to bedzie F5.6

A poza tym cos za cos - szkla tanie i dobre, ale upierdliwe w obsluze. :)

Jeszcze nie trafiłem na takie szkło, trafiają mi się wyłącznie szkła z preselekcją albo z automatyką.

miałem kiedys takiego Pentacona (pentacon 135mm f/2.8 [15 listków przesłony) (kiedyś - do soboty kiedy to go sprzedałem). posiadał właśnie taki pierścien z blokadą [ale poza odnotowaniem, że takie coś oferuje nic więcej z tą funkcją nie zrobiłem)

(anyway obiektyw bardzo, ale to bardzo fajny i nawet dosyć ostrawy na pełnej dziurze[sprzedałem i trochę żałuję, ale punkty systemu ECTS same się nie opłacą:/])

pozdrawiam

Focilem czyms takim mecz NBA. Do dzis nie wiem jakim cudem sie cos udalo trafic z ostroscia. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focilem czyms takim mecz NBA. Do dzis nie wiem jakim cudem sie cos udalo trafic z ostroscia. :smile:

ja go kupiłem specjalnie dla bokehu (jestem istnym maniakiem bohehu <3) [dlatego poniekąd zdecydowałem się na lustro]

więc z trafianiem w ostrość to był najmniejszy problem;p

ale 135mm to zdecydowanie nie moja ogniskowa... wolę coś w przedziale 50-100mm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Smuggler. Mam pytanko, bo przykładam się do zakupu Nikona D90 + Nikkor 18-105VR i on jak wiadomo nie jest do zdjęć makro, a mnie takie najbardziej kręcą. Czy do makro bardziej polecasz np. Soczęwkę Raynox 250 na ten obiektyw czy kupić jakiś adapter i np. Helios m44-4 ? Słyszałem, że nikon "blokuje" takie coś i nie wychodzi z tego nic dobrego.

Pierścienie albo mieszek + przejściówka na M42 + jakiś obiektyw w okolicy 100-135mm i możesz trzaskać makro jak ta lala. Przy krótszym obiektywie będziesz musiał podejść bardzo blisko do obiektu, dodatkowo Heliosy mają popychacz przysłony, więc bez przeróbki pozostanie ci tylko fotografowanie na otwartej dziurze. Jak cię stać na obiektyw makro (60mm 2.8 micro do upolowania na alledrogo za 1300-1500zł), to nawet się nie zastanawiaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...