Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 04/2009 zawartość

Polecane posty

No to wrócę do mojego poprzedniego posta. Nie myślicie o podwyższeniu ceny? Czyli gdyby wprowadzili Euro w Polsce to CDA byłoby dużo atrakcyjniejsze? Plakaty są mało ważne.

1. Czasopismo, 2. Płyta, 3. Dodatki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wrócę do mojego poprzedniego posta. Nie myślicie o podwyższeniu ceny?

>>>Na razie nei, ale rozwazamy ROZMAITE warianty "jakby co".

Czyli gdyby wprowadzili Euro w Polsce to CDA byłoby dużo atrakcyjniejsze?

>>>Watpie ale przynajmniej mozna by budzet spokojnie planowac, a nie ze np. masz mozliwosc kupna 3 gier ale kasy - choc tyle samo w zlotych co w lipcu i ta sama cena w euro - starcza juz tylko na dwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer zapowiada się dobrze, ale jak na urodzinowy to mnie nie powalił, po za okładką, która jest rewelacyjna. :biggrin:

Naprawdę szkoda, że ten Tipsomaniak jest w wersji elektronicznej, no ale cóż ... :/

Dwa DVD9 to już chyba będzie standard, bo nowsze gry przecież sporo zajmują. :tongue:

Luke13

A co dopiero jak by było w dolarach, albo funtach :biggrin:

A co by to zmieniło ? Bo raczej redaktorzy CD-A nie pracowali by lepiej za euro, a może ...

Ad.3. Czyli jakie dodatki ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to ma miejsce sytuacja sprzed miesiąca, tyle że odwrócona o 180 stopni. O ile w poprzednim numerze absolutnie nic mnie nie interesowało, o tyle tym razem jest genialne. Przede wszystkim pełniaki. Pomijając już ten zacny fakt że nie ma żadnej strategii (nie licząc tych tycoonów, ale to nie jest danie główne, a dodatek), chyba wszystkie gry w tym miesiącu mi pasują: przygodówka z mrocznym klimatem, całkiem fajny h'n's (a już podwójnie zadowolony będę jak się uruchomi na mojej amidze :P) oraz danie numeru - Bloodrayne 2. Wreszcie będę miał okazje zagrać w pełną wersję tej gry. Co prawda w klasie się ze mnie śmiali, bo większość wielokrotnie przeszła piraty, ale jak wiadomo im dłużej się czeka, tym lepiej się potem gra ;). Chyba nawet sobie jedynkę odpalę i przejdę do wtorku ;). No a do tego wszystkiego jeszcze dema, stałe działy itp. Jest dobrze.

Ale, ale. Przecież jest jeszcze pisemko. A tam też fajnie. Bety SF4 i QL na pewno sobie przyswoję. No i oczywiście temat numeru czyli co nieco o nowym Wolfie. Z recenzji krócej byłoby wymienić te których nie przeczytam. Pisemko również w tym miesiącu ładnie wyszło. A do tego wszystkiego wisienka na torcie, czyli Tipsomaniak. Szczerze powiedziawszy to wolałbym w wersji książeczkowej (głównie dlatego że na monitorze się cholernie niewygodnie czyta), ale też nie narzekam. Przynajmniej cena nie wzrosła za bardzo ;)

Reasumując - jak dla mnie najlepszy numer od początku roku. Redakcja obiecywała że numer urodzinowy będzie specjalny, i taki tez jest. W przeciwieństwie do kilku ostatnich miesięcy ani przez moment się nie zawaham kiedy będę zostawiał w kiosku moje ~16 zł.

PS.

A tak gwoli ciekawostki to rozbawiły mnie komentarze na niektórych forach na których zdarza mi się czasem wypowiedzieć (nazwy pozwolę sobie pominąć). Było ich mnóstwo, ale najbardziej rozwaliły mnie komentarze co do Bloodrayne 2. Mianowice internauci skarżyli się że dajecie grę która jest już stara, i większość już ją przeszła X razy. Ciekawe tylko jak, skoro gra była w Polsce nie wydana. Jak widać populacja ciotek i wujków za granicą wzrasta z każdym rokiem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA kosztuje teraz 14.99

Każdy kto znam idzie po cda z całymi 20 zł i dostaje resztę. Może by tak zwiększyć cenę do 20 zł(przynajmniej na okres kryzysu)? Wtedy będzie więcej materiału, ale dla was więcej roboty. Ale rozumiem też, że nie możecie sobie zmienić ceny ot tak od chcenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ocenię atrakcyjność zapowiedzi:

Te wydają się interesujące:

FUEL-----> znowu???

Colin McRae DIRT 2

Bionic Commando

Dark Sector

Puzzle Quest Galactrix

Sherlock Holmes versus Arsene Lupin

Włatcy Móch: Wrzód na d...

Crash Time II

Tych nie znam, ale nazwy ciekawe :tongue: :

Jumpgate Evolution

Diabolik: Original Sin

Dawn of Fantasy

Kitesurfing Fun

O poziom tych tekstów jakoś się nie martwię :thumbsup: .

A nie rozważaliście zmniejszenia ilości pełniaków na rzecz jakości (wariant często widziany za granicą)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać populacja ciotek i wujków za granicą wzrasta z każdym rokiem :P

No bo przecież teraz coraz więcej ludzi ma rodzinę/znajomych za granicą więc ... xD :teehee:

A nie rozważaliście zmniejszenia ilości pełniaków na rzecz jakości (wariant często widziany za granicą)?

Raczej ten pomysł nie wypali, bo jak daje się 3 gry, różne gatunkowo, to jest większa szansa, że każdy znajdzie coś dla siebie.

EDIT

Co do zwiększenia ceny to mi tam obojętnie, bo 5 zł różnicy mi nie robi. I raczej, każdy powinien "uciułać" te pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram melona. Ja w 99% przypadków idę po CDA z wyliczoną kasą. Dla mnie podniesienie ceny do 20 złotych oznaczałoby koniec z CDA. I nie dlatego że nie mam, tylko byłoby mi po prostu szkoda dawać tyle kasy. ~15 zł to cena IMO idealna do tego co CDA oferuje. Jakbym miał wydawać co miesiąc 20 zł, to zamiast CDA wolałbym kupować sobie jakieś gierki z reedycji bądź inne czasopismo. CDA jest dobre, ale nie niezastąpione ;)

A nie rozważaliście zmniejszenia ilości pełniaków na rzecz jakości (wariant często widziany za granicą)?

To też wydaje mi się nie za fajnym pomysłem. Zwróć uwagę że teraz są z reguły trzy pełniaki, a mimo to nie każdy znajduje coś dla siebie. Jeśli byłby np. jeden pełniak, wtedy prawdopodobieństwo że będzie gra która ci się spodoba spada o 2/3. A ja np. mam tak ze choćby jak dobra gra była, to jak jest z gatunku którego nie lubię, to jej nie tknę nawet patykiem (np. strategie).

@up

Nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich dobrze? Mam znajomych którzy tego numeru nie kupią, bądź kupują "na współe" tylko dlatego że cena wzrosła o 1 zł (mówię to całkowicie poważnie). A co dopiero gdyby wzrosła o 5. To że ty byś tą kasę "uciułał" nie znaczy że każdy by tyle wydał za - bądź co bądź - pisemko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luke13

A co dopiero jak by było w dolarach, albo funtach :biggrin:

A co by to zmieniło ? Bo raczej redaktorzy CD-A nie pracowali by lepiej za euro, a może ...

Ad.3. Czyli jakie dodatki ?

CDA kosztuje teraz 14.99

Każdy kto znam idzie po cda z całymi 20 zł i dostaje resztę. Może by tak zwiększyć cenę do 20 zł(przynajmniej na okres kryzysu)? Wtedy będzie więcej materiału, ale dla was więcej roboty. Ale rozumiem też, że nie możecie sobie zmienić ceny ot tak od chcenia.

albercikk

Wtedy koszta by się zwracały.

Np. wspominane często plakaty.

grzegor9

Było już mówione, że i tak nie byłoby czego wstawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie rozważaliście zmniejszenia ilości pełniaków na rzecz jakości (wariant często widziany za granicą)?

też się nad tym zastanawiałem, ale może być tak jak mówi albercikk.

A odnośnie pisma to nie mogę się doczekać bloodrayne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to teraz ja przypuszczam. Gracz który lubi np. samochodówki, nie zagra w strategie. Są trzy pełne, a np. samochodówek nie ma, FPSów też ostatnio.

Dobra, dobra to dwie pełne wersje. Wtedy byłby wybór, a i troszkę CDA by zaoszczędziło na jednym fullu na rzecz innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość reader

Numer z lekka mnie zawiódł. Okładka - średnia (czacha? może lepiej zamieścić tam ładny art z wolfa ale nie czerep?), pełniaki - całkiem fajne, chociaż sam nie wiem jak to się w praktyce okaże - ale Tycoonów nie ruszę. Nie mój klimat i basta.

W Necrovision grałem u znajomka i zawiodła mnie ta gra, zaś płytowa wersja tipsomaniaka zawiodła mnie mocno. Wolę poczytać sobie książeczkę przed snem na łóżku niż siedzieć pod wieczór zmęczony przy PC... a więc wg mnie lepszy CD-A kwietniowy, to taki z normalnym tipsomaniakiem, 1 DVD (Tycoony - won!, Demo NV - sio!).. i inną okładką. To mnie jak pisałem zawiodło. A reszta to już w sumie normalny CD-Action, ot niczym się nie wyróżnia raczej, ale będzie co poczytać. CZy zatem 13. to w tym przypadku pech? I dziś 13 piątek.. chyba trochę pech. Moim zdaniem rzecz jasna.

PS

ktoś tu pisał o podniesieniu ceny do 2 dyszek... ja ostatnio ledwo mam kasę na CD-A (bo się ma inne ważniejsze wydatki) za parę dni będzie za 16 zł.. i wiem jedno... jak cena podskoczy choćby o złotówkę, przestaję kupować. Niestety, ale to przezwyciężyłoby nałóg kupowania pisma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooooooooooo :happy:  Na BR2 PL czekałem do dość dawna i wreszcie się doczekałem (przyznam sie szczerze, że aż sciągać chciałem już ale się powstrzymałem na szczęscie :smile:  ).

Co do płytek: no to wyjaśniło nam się po co większe pudełka :devil:  Zwłaszcza czekam na większą zapowiedź Dante's Inferno, czytałem na innym portalu o tym i zapowiada się dość ciekawie. No i Temat Numeru jak nakbardziej mi bliski  :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram melona. Ja w 99% przypadków idę po CDA z wyliczoną kasą. Dla mnie podniesienie ceny do 20 złotych oznaczałoby koniec z CDA. I nie dlatego że nie mam, tylko byłoby mi po prostu szkoda dawać tyle kasy. ~15 zł to cena IMO idealna do tego co CDA oferuje. Jakbym miał wydawać co miesiąc 20 zł, to zamiast CDA wolałbym kupować sobie jakieś gierki z reedycji bądź inne czasopismo. CDA jest dobre, ale nie niezastąpione ;)

Po prostu w to nie wierze, że przez 28 dni nie uzbierasz 20 zł na, bądź co bądź, najlepsze czasopismo dla graczy (w Polsce). Ale to Twoja sprawa i Twój problem, bo ja jak czegoś chce to robię wszystko, aby to osiągnąć.

Nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich dobrze? [...] To że ty byś tą kasę "uciułał" nie znaczy że każdy by tyle wydał za - bądź co bądź - pisemko.

Po pierwsze nie wypowiadam się za innych. :/ Po drugie jak tak traktujesz CD-A (to Twoja sprawa) nie ma się co dziwić, że taki wzrost ceny tobie się nie podoba. :/

Luke13

No co dwóch pełnych wersji nic bym nie miał pod warunkiem, że były by one całkowicie z różnych gatunków.

EDIT

reader ehh uprzedziłeś mnie ... nie zdążyłem poprawić błędu :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość reader
Po prostu w to nie wieże, że przez 28 dni nie uzbierasz 20 zł na (...)

Ja nie uzbieram. A pracować będę swego czasu (czyli po wakacjach 2009), teraz nie muszę i nie chcę.

bądź co bądź, najlepsze czasopismo dla graczy (w Polsce).

Ale można się bez niego obejść. Nie mówię tego jako przeciwnik cd-a / antyfan. Lubię ludzi z redakcji z powodu takiego, że starają się i piszą dobre teksty.. ale po prostu mnie już chyba nic [w granicy rozsądku] w CD-A nie zaskoczy.*

*No dobra. Jest pewna rzecz... Wy to już wiecie. A co? A choćby demko Duke Nukem Forever ;-) Ale oficjalne..

[edit]

@ b3rt

Zgadzam się z każdym Twoim zdaniem napisanym poniżej - święta prawda!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu w to nie wieże, że przez 28 dni nie uzbierasz 20 zł na, bądź co bądź, najlepsze czasopismo dla graczy (w Polsce). Ale to Twoja sprawa i Twój problem, bo ja jak czegoś chce to robię wszystko, aby to osiągnąć.

Szczerze to ostatnimi czasy mam problem wygospodarować te 15 zł. I nie obchodzi mnie to czy jest to najlepsze czasopismo dla graczy. Dla mnie (i prawdopodobnie dla wielu innych czytelników) jest to zwykły magazyn który kupuje żeby być w miarę na bieżąco w temacie gier, i ewentualnie zagrać w coś z covera. To samo mogę dostać od konkurencji, więc jeśli wydawca zacznie szaleć z kasą, to bez wahania zacznę kupować np. Clicka czy Playa. W ogóle to zauważyłem że niektórzy (i nie mam tu na myśli ciebie) traktuje CDA jako coś koniecznego, niezastąpionego. Jak coś niezbędnego do życia i świętego. Ludzie, to tylko magazyn o grach - bez przesady.

Po pierwsze nie wypowiadam się za innych. :/

Napisałeś "każdy powinien uciułać 5 zł". A zawsze wydawało mi się że każdy=wszyscy. Ale zostawmy już ten temat.

Po drugie jak tak traktujesz CD-A (to Twoja sprawa) nie ma się co dziwić, że taki wzrost ceny nie podoba ci się.

A jak mam traktować? Mam się modlić do kupki zadrukowanego papieru i wystawiać pomniki redaktorom? Doceniam kawał dobrej roboty jaki redaktorzy wkładają w tworzenie pisma, i wielkie dzięki za wysoki poziom pełnych wersji, ale bez przesady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czasopismo za 20 zł nie uzbierasz, ale jak tak patrzę na Twoją sygnaturkę (podejrzewam, że to Twój komp) to coś mi się wierzyć nie chcę. Rozumiem, że taki komputer masz tylko do przeglądania internetu, bo oczywiście na gierki cię nie stać, prawda?

I zapomniałem wspomnieć... KASZANKA! Oby pisana przez Siekierę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer jest bardzo dobry dużo recenzji (dużo czytania) ciekawe pełne wersje gier choć dla nich nie kupuje numeru. Ten BR-2 jest podobny do innej gry pt "The Suffering". Bardzo jestem też ciekaw, kto recenzował Empire: Total War?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu narzekałem na te duże pudełka - ale teraz już wiem po co. Mam nadzieję, iż w przyszłości przełoży się to na większą ilość demek. Te gry ważą coraz więcej!

Od pewnego czasu podejrzewałem, że na urodziny możecie dać jakąś grę z techlandu tj mniej więcej rok po recenzji gry: najpierw Loki teraz Legend. To co? Drakensang zaklepany na święta lub 14. urodziny? :tongue:

PS A co z ceną CDA. Czy kryzys jakoś an nią niekorzystnie wpłynie?

PPS Kolejny edit, kolejne pytanie : czy ten nowy layout pisma zostanie na stałe - jest ...biaszczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaś płytowa wersja tipsomaniaka zawiodła mnie mocno. Wolę poczytać sobie książeczkę przed snem na łóżku niż siedzieć pod wieczór zmęczony przy PC...

Święte słowa :/ pamiętam że kiedyś w cda była sprzeczka między cda i jakimś typem z strony o grach ten oto typ gadał że wkrótce wszystko przejdzie na internet (nie będe wnikał w szczegóły)

Widać miał rację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś "każdy powinien uciułać 5 zł". A zawsze wydawało mi się że każdy=wszyscy. Ale zostawmy już ten temat.

Dodałem "powinien" myślałem, że to wystarczy, ale masz racje, już to zostawiam :)

A jak mam traktować? Mam się modlić do kupki zadrukowanego papieru i wystawiać pomniki redaktorom? Doceniam kawał dobrej roboty jaki redaktorzy wkładają w tworzenie pisma, i wielkie dzięki za wysoki poziom pełnych wersji, ale bez przesady.

Dokładnie bez przesady. ;) Ale jak coś kupuje systematycznie, to oczekuje od tego, że będzie to bliskie ideału. Nie rozumiem tego bo mi 5 zł różnicy nie robi (o jeden soczek mniej), bo jeżeli większości to przeszkadza to cena raczej nie wzrośnie. Szczerze to nawet bez żadnych większych zmian dał bym za CD-A 20 zł ... bo tak jak Ty doceniam prace redaktorów, i nie wyobrażam sobie miesiąca bez CD-A, i dlatego skłonny jestem dać takie pieniądze. Nie jestem skąpy (nikogo nie oskarżam !!!) i za dobrze wykonaną robotę jestem skłonny dobrze zapłacić ... ale pewnie to jest wina wychowania.

mack00 znakomity argument xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że numer urodziny to wiadomo, że nie mógł być słaby. Pod względem treści jest bogata, jest co czytać i przed wszystkim o ciekawych tytułach. Jeżeli chodzi o cover a raczej cover i ich zawartość no to nieźle, pełniaki przyzwoite nie licząc tycoonów, bo akurat za takimi grami to nie przepadam i trochę szkoda, że jest ich aż 5 i zmarnowały trochę miejsce, ale cóż. Co do tipsomaniaka no to ciekawi mnie jak to się będzie prezentować. W każdym razie numer bardzo ciekawe i na pewno kupie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...