Skocz do zawartości
mateusz(stefan)

Dragon Age (seria)

Polecane posty

System dialogów rodem z ME jest fajny i na pewno wyjdzie grze na dobre. Mogliby sobie jedynie odpuścić te obrazeczki przy opcjach dialogowych, żebym przez przypadek nie wybrał złęj kiedy chce być dobry. To jest żenujące.

Zgadzam się zasadniczo z obiema tezami - początkowo byłem sceptycznie nastawiony do takiego rozwiązania, wydawało mi się ono spłyceniem aspektu dialogów, ale po zagraniu w demo mogę stwierdzić, że nie miałem do końca racji. Pomimo sprowadzenia liczby wariantów dialogowych do trzech kwestii (nie wliczając pytań dodatkowych, mających na celu pozyskanie dodatkowych informacji na dany temat) - wypowiedzi o charakterze ugodowym, neutralnym, bądź agresywnym - w praktyce wypada to całkiem nieźle, a same rozmowy wypadają raczej lepiej niż w części pierwszej. Natomiast ikonka symbolizująca charakter danej kwestii faktycznie wydaje się zbędna...

A teraz na serio, każdego się czepiasz, gdy nie dopisał jednej literki, niepotrzebnie nacisnął Alt lub skrócił słówko? huh.gif Dziwna jesteś...

Akurat w Twoich wypowiedziach - choćby w tym temacie - błędy ortograficzne (i nie tylko) występują dość często, więc nie nazwałbym tego "czepianiem się".

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że grafika próbuje być "pastelowa", nie wiem, jak inaczej to ująć, nie jestem grafikiem. Może to być dobre posunięcie w przypadku braku dobrego silnika (nb. dlaczego dla ME UE3 jest dobry, ale dla DA2 już nie?).

Ale niestety pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Dla mnie największym szokiem była postać tego templariusza. Od pasa w górę tekstury jak żyleta, zaś sukienka jego to jakąś pikseloza ohydna... Wrażenie bardzo przykre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko zauważ że w demo jedynie dostępny DirectX9 oraz zablokowana możliwość ustawień High oraz Very High w przypadku DirectX11. Dragon Age zawsze jeśli chodzi o pancerze/bronie to pikseloza, może to Very High i DirectX11 coś zmieni? (nadzieja zostaje) a komiksowa grafika tylko temu by na większości komputerów poszła co liczy się z większym zarobkiem dla BioWare/EA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że odbiegne od obecnego tematu. Mianowicie chciałem sie spytać czy są już dostępne jakieś recenzje i oceny DAII, oprócz tej pierwszej z PCGamera, która jest bardzo zachęcająca (94%)(chociaż wiadomo jak to czasem jest z tymi pierwszymi recenzjami na świecie))?

Official Xbox Magazine - 9/10 + Editor's Choice

PlayStation: The Official Magazine - 9/10

Czym swoją drogą EA nie omieszkało się pochwalić w nowej reklamówce: http://www.youtube.com/watch?v=nhbjSrO4ugU...player_embedded

Były jeszcze jakieś 87% i 86%, już nie pamiętam z czego. Nic powyżej oczekiwań, ale i nic poniżej. Inne pewnie sypną we wtorek, przy oficjalnej US premierze.

Ja się już nie mogę doczekać. Przyszły piątek będzie przeze mnie wyglądany z utęsknieniem nie tylko z powodu weekendu. ;) Szkoda że EA odwaliło to zabezpieczenie, które uniemożliwi odpalenie gry przed terminem. Z drugiej strony, może to i lepiej, bo jeszcze znowu byłoby jak z ME2, że zrobiłbym sobie na kilka dni urlop od szkoły w celu uczestniczenia w kolejnej przygodzie od BioWare'u. : P

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko zauważ że w demo jedynie dostępny DirectX9 oraz zablokowana możliwość ustawień High oraz Very High w przypadku DirectX11.

..?

Ja sobie ustawiłem na DX11 i Very High, dostałem tylko informację, że nie wszystkie bajery z DX11 są w demie dostępne. Za to Bio jest znane z "doskonałych" tekstur (vide Dragon Age pierwszy, oba Mass Effecty, w których od czasu do czasu w oczy rzucały się piksele wielkości pomidora, lub tekstury ostre tak, jakby robił je grafik z wadą -11 dioptrii na każdym oku. I astygmatyzmem), więc skłonny jestem wierzyć kolowi raczej. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alaknar -> Czy byłbyś może skłonny porównać, jak prezentuje się oprawa wizualna w trybie DX11 z najwyższymi ustawieniami w stosunku do tej dostępnej dla DX9/10? Ciekawi mnie bardzo, czy kontrast pomiędzy nimi jest rzeczywiście zauważalny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest, przynajmniej nie na moje oko. Tekstury są (chyba) odrobinę ostrzejsze, cienie ciut-ciut bardziej miękkie, ale to nie jest różnica, jak między Battlefield 2, a Crysis, czysta kosmetyka. Być może ktoś, kto zna się na grafice komputerowej zauważyłby więcej różnic. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko "część", ale raczej większość "bajerów" z DX11 w demku nie działa, tak samo jak tekstury "very high" mimo, że niby da się je włączyć. Za to w internecie można znaleźć paczkę pewnego moddera, która te bajery w demie odblokowuje. Ja osobiście jej nie sprawdzałem bo będę grać na którejś z konsol a nie pc i nie chcę wiedzieć co stracę w kwestii grafiki :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety stało się po internecie już chodzą pierwsze wersje DA2 nawet w wersji PL(O tydzień przed premierą, 11 marca), piracone już nie są gry wydane ale nawet te jeszcze grubo przed premierą :rolleyes:

Pytanie teraz do redakcji czy gra już zakupiona w sklepie i w trakcie przesyłki upoważnia do uzycia wersji gry z innego źródła jako kopi zapaswej tej zakupionej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość...? Chyba "wysokie detale", chciałeś powiedzieć. : )

Czy będzie wymagało - zależy. Ustawienia (przynajmniej w demie) poziomu grafiki są przyporządkowane do wersji DX - "medium" to DX 9 (działa na XP), natomiast "high" i "very high" wymagają już (odpowiednio) DX 10 oraz DX 11, a więc bez Visty (DX 11 trzeba sobie ręcznie doinstalować) lub Seven nie pójdą.

Pytanie teraz do redakcji czy gra już zakupiona w sklepie i w trakcie przesyłki upoważnia do uzycia wersji gry z innego źródła jako kopi zapaswej tej zakupionej ?

Teoretycznie nośnik nie jest istotny, ważny jest klucz licencyjny. W praktyce jednak to wygląda trochę inaczej - gra jest (najprawdopodobniej) zabezpieczona jakimś StarForgem, czy innym systemem sprawdzającym płytę, więc bez użycia cracka i tak gry nie odpalisz. A używanie cracka to już jest ingerencja w pliki gry, więc jest nielegalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3h graniach mogę stwierdzić że BioWare masz + a wydanie dema było najgorszym błędem bo normalna wersja różni się znacznie i uwierzcie że później już w [bip] na koszmarze jest ciężko jak cholera. Logując się na swoje konto na BioWare zauważyłem też "pancerz krwawego smoka" ten co był z Origins.

Co do grafiki?

Odpaliłem na 1920x1080 DirectX11 Very High All Max i jestem zaskoczony bo porównywać tego z Origins nie ma sensu, nie jest to może cud technologiczny ale od Origins znacznie lepsza, oczywiście na DX11 nie wiem jak na DX10 czy DX9. W zasadzie tekstury Very High + dodatkowe rozmycia obsługiwane są tylko w przypadku DX11 i gra wygląda dobrze - wystarczająco. Co można zauważyć jeszcze?

Nowa mapka, która jest moim zdaniem do [bip]

Brak możliwości zmiany pancerza u członków drużyny (pancerz im zmienia się automatycznie - podnosi poziom i wygląd)

NPC znacznie lepiej wyglądają w sensie że widać jakby żyły w porównaniu do Origins (gdzie stały jak strachy)

Nie chce nic więcej zdradzać ale wiem że Origins nie ma co się równać z DA2. Tymczasem czekam na swoją Signature Edition :)

PS. Grałem z konta u kolegi, gdzie kupił grę przez EAStore

PS1. Nie wiecie kiedy gram.pl ma wysyłać gry? - piszę że 08.03.11, a w zamówieniu że dopiero 10.03.11?

Screeny (DX11 Very High All Max 1920x1080) - nie zmieniona roździelczość

http://img852.imageshack.us/i/dragonage22011030808392.jpg/
http://img148.imageshack.us/i/dragonage22011030808403.jpg/
http://img52.imageshack.us/i/dragonage22011030808403.jpg/
http://img228.imageshack.us/i/dragonage22011030808410.jpg/
http://img806.imageshack.us/i/dragonage22011030808411.jpg/

Ostatni screen nie przypomina wam trochę NWN2 w walce?

Edytowano przez Sphinxyro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie kiedy gram.pl ma wysyłać gry?

U mnie przy zamówieniu też jest napisane, że wysłane zostanie 10.03.11 i tej dacie bardziej wierzę, niż tej przy opisie produktu (też zamówiłem Bioware Signature Edition). Mi to w sumie nie robi różnicy, ponieważ i tak wcześniej niż w sobotę nie zagram...

Edytowano przez Kerp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Gram.pl żeby wyjaśnili co oni z tymi datami mają, pan odpowiedział że Dragon Age 2 będzie wysyłany 09.03.11 czyli jutro, gdy Ultima.pl zaczęła wysyłać dzisiaj, gdybym kupił na EAStore grałbym już teraz w swoją wersję ; -) niech kod sam mi wyślą do Ea Managera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tutaj masz do mojego upload link + instrukcja

(do moderatorów CDAction - pliki są legalne, pobrane z oficjalnego forum BioWare - samo BioWare prosiło by chwalić się swoimi postaciami)

http://hotfile.com/dl/109284061/e840d65/DA2_Demo_Unlock_Mods.rar.html

Jest to 300kb rozmiar.

Edytowano przez Sphinxyro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Shepard to typowy bohater z przypadku. Właściwy człowiek, który znalazł się na właściwym miejscu, we właściwym czasie.

Przecież masz bodajże 3 opcje stworzenia jego przeszłości i w każdej coś tam sprawiło, że w ogóle zwrócono na niego uwagę (ja wybrałem przeżycie tego ataku Miażdżypaszcz na kolonię).

Doskonale wyszkolony, co go czyni świetnym materiałem na Widmo (które to stanowisko jednak zostało wyszarpane przez ludzką politykę w Cytadeli, a nie przez jego nadzwyczajne umiejętności)

Ale to jakoś on był kandydatem ludzkości na Widmo, co wiadomo od początku gry. Właśnie Shepard, z całej armii jaką dysponują Ludzie wybrano tego jednego. Zresztą w ME 2 nawet Illusive Man stwierdza, że Shepard jest specjalny i dlatego musi wrócić do życia. Już nie wspominając nic o tym, że

jakoś nasz komandor był martwy dwa lata i przez ten czas nie pojawił się nowy człowiek Widmo, chociaż Ludzkość znacznie zyskała na Cytadeli

.

Póki co, żadnego pokrewieństwa z istotami transcendentalnymi, wielkiego przeznaczenia zapisanego w kartach i księgach czy innej wodzącej na pokuszenie Mocy nie przyuważyłem.

Nie potrzeba tych rzeczy żeby postać była specjalna akurat...

To samo się tyczy zresztą Dragon Age'a - Grey Warden nie byłby nikim szczególnym, gdyby nie Ostagar.

Biorąc pod uwagę ilu tych Strażników w ogóle było to raz - raczej nie biorą kogo popadnie, dwa - jeszcze trzeba przeżyć inicjację. Więc proszę, nie sprzedawaj mi tego kitu, bo grałem w DA i wiem jak było.

BW nigdy nie robiło i ciągle nie robi wybitnych fabuł, ale ich scenariusze są angażujące, ostatnimi czasy nawet - dające do myślenia (wątki poboczne ME2!)

Mieliśmy już dyskusję o tym w temacie ME, naprawdę nie chce mi się jej powtarzać.

Całe to wyszukiwanie podobieństw i powiązań odbieram jako zabawę dla znudzonych, stetryczałych graczy, którzy wpisują się w modny ostatnimi czasy nurt obrzucania BioWare'u błotem. Rockstarowi czy Obsidianowi tabelkę z kliszami też można by śmiało machnąć. Tylko co z tego?

Tylko Rockstar praktycznie ciągnie sobie jedną serię tylko. Bioware ma obecnie kilka marek i w każdej jadą na tym samym, jednym schemacie. To "pewna" różnica. Bio po prostu nawet specjalnie się nie stara, zmieniają tylko uniwersum i jazda. I nie ma znaczenia czy to fantasy, Star Wars, autorskie uniwersum sci-fi czy mitologia dalekiego wschodu. To jest straszne pójście na łatwiznę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz bodajże 3 opcje stworzenia jego przeszłości i w każdej coś tam sprawiło, że w ogóle zwrócono na niego uwagę (ja wybrałem przeżycie tego ataku Miażdżypaszcz na kolonię).

Toż mówię. Właściwy człowiek. Przeżycie ataku trochę wymaga, ale od razu The Special One?

Zresztą w ME 2 nawet Illusive Man stwierdza, że Shepard jest specjalny i dlatego musi wrócić do życia.

W Mass Effect 2 Shepard jest wyjątkowy, bo

uratował Galaktykę w ME1

. Nie dlatego, że jest dzieckiem Bhaala czy innym Mnichem Czasu.

Biorąc pod uwagę ilu tych Strażników w ogóle było to raz - raczej nie biorą kogo popadnie, dwa - jeszcze trzeba przeżyć inicjację.

Kogo popadnie może nie, ale to również nie jest żadne The Special One - w Awakening mamy całą drużynę Szarych Strażników. Ot, organizacja, tylko że w DA:O rozbita akurat wtedy, gdy jest najbardziej potrzebna.

Tylko Rockstar praktycznie ciągnie sobie jedną serię tylko.

RDR nie wybija się szczególnie ze schematów GTA, może poza potraktowaniem motywu miłości.

Poza tym to uwaga dotycząca 90% deweloperów, Rockstar czy Obsidian to jeno przykłady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i o to chodzi. Tutaj nie ma czegoś w rodzaju "Cześć Neo, dzwonie do ciebie bo jesteś wybrańcem, a teraz skup się i unikaj facetów w czerni".

Przecież Flemeth nie uratowałaby naszego bohatera, gdyby ten nie zabił ogra.

A dokonał tego nie dlatego, że był "The Special One", tylko z pomocą towarzyszy i swoim umiejętności.

Obawiam się, że będzie tutaj sytuacja odwrotna do ME. W tej serii uwielbiałem polski dubbing, gdyż miałem z nim styczność gdy po raz pierwszy sięgnąłem po grę. Tutaj już zetknąłem się z angielskim dubbingiem, który jest świetny i wątpię abym polubił polski dubbing xD Mam nadzieję, że będzie wersja językowa do wyboru, a nie podmiana pliku jak w przypadku ME2.

Edytowano przez Argaris
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Dragon Age II nie dostanie polskiego dubbingu.

A co do Hawke'a i tego, jak się wpasowuje/nie wpasowuje w klisze to sugerowałbym poczekać do premiery i zapoznania się z całą grą. Obstawiam jednak, że BioWare pociągnie taki sposób kreowania statusu bohatera, jaki był obecny w Mass Effectach i Dragon Age'u, wynikający z czynów protagonisty, nie z zewnętrznych czynników, jak to było w BG, KotOR i Jade Empire.

"To przeznaczenie czy przypadek? Nigdy nie mogę się zdecydować."

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań od niedoświadczonego gracza:

1. Jaki związek ma Przebudzenie z Początkiem? Czy jest to bezpośrednia kontynuacja Początku, czy jakaś zupełnie inna historia?

2. Ile GB jest do ściągnięcia w przypadku kupna Dragon Age II w wersji cyfrowej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań od niedoświadczonego gracza:

1. Jaki związek ma Przebudzenie z Początkiem? Czy jest to bezpośrednia kontynuacja Początku, czy jakaś zupełnie inna historia?

2. Ile GB jest do ściągnięcia w przypadku kupna Dragon Age II w wersji cyfrowej?

Ad.1. Nie, fabuła "Przebudzenia" toczy się jakiś czas po zakończeniu Dragon Age: Origins.

Ad.2. O ile się orientuję, to około 7GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabą ocenę dostał Dragon Age 2 oj słabą : )

Nie jestem pewien z jakiej strony 7,5 to ocena słaba. Się niektórym w główkach poprzewracało i sądzą, że jeżeli gra nie dostanie 9 czy 9,5 to nie jest warta zakupu. Ja tam byłem sceptyczny wobec pierwszych ocen DAII. Zwłaszcza wobec 94% w PC Gamer. 7,5 od CDA to wynik bardzo dobrej (choć krótkiej) recenzji, która oddaje najważniejsze rzeczy, których można się w DAII spodziewać. Wydaje mi się, że oceny od serwisów branżowych będą oscylowały w granicach 80-85%, co broń Boże nie czyni DAII pozycją słabą, a wręcz przeciwnie. Szykuje się bardzo dobry kawał rzemiosła od BioWare. Ja tam poczekam co się będzie wokół gry działo. Co z DLC, opiniami graczy. Gdy już cena gry spadnie do tych 70zł (wersja na konsolę) to się skuszę. ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...