Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Sztuki walki

Polecane posty

Gość Garwin

Ja słyszałem kiedyś też o jednym wypadku śmiertelnym. Gość dowiedział się że jego żona pracuje w "agencji towarzyskiej" i w przypływie gniewu zdjął szablę ze ściany, pobiegł z nią do miejsca "pracy" żony. Na drodze stanął mu alfons, no i raczej mu się to nie opłaciło (alfonsowi) :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale to niebyl wypadek przy bitwie :]....

Bo takich wypadków było sekti :D każdy w przypływie gniewu bierze co ma pod rękom i huzia na Juzia :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Garwin

Hehehe, ale stręczyciel stanął w obronie hmm.... "dziewic"? Można to więc, zakwalifikować do dziedziny bitew, pokazów (np. podobne pokazowe scenariusze mają bractwa rycerskie, a bitwy w naszych czasach też są pokazowe :wink: )

A tak z innej beczki, to czy można dostać w karate czerwony pas? Gdzieś słyszałem, że dostają go zasłużeni zawodnicy. Prawda to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LoLeQ

To jest chyba w zaleznosci od odlamu karate.Ja kiedys na poczatku mialem czerwony pozniej bialy itd. ,ale zwykle jest to chyba czerwony po pomaranczowym .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Randori

I znowu dawno mnie tu nie bylo :) wiec OSU wszystkim :)

Swoja nieobecnosc usprawiedliwiam treningami przed zdawkami na 5 kyu :) jeszcze tylko 2 tygodnie nie cale :)

Co do czerwonego paska to slowaki takie mają w miejscu pomaranczowego, chyba w jakims stylu w polsce (tsunami :wink: moze) nie wiem w jakim tez jest czerwony (albo to byl pomaranczowy i wygladal jak czerwony :) )

Ale ogolnie za zaslugi to chyba nie dostaje sie jakiegos innego paska - przynajmniej nie slyszalem nigdy o czyms takim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mufl!k

Ćwiczyłem Seitedo.. jakieś 5lat... i wiecie co?? nie ćwiczcniie tego... to nic nie daje!! Kupa jak rzadko lepiej ćwiczyć joge niż tro;( straciłem sój czas

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arnoldzik

a ja chodziłem na zajęcia taekwon-do i nie żałuje, wręcz przeciwnie polecam! Nieraz już zdarzyło mi się zastosować to w praktyce (jak mieszkasz w Żyrardowie, wiesz o co chodzi). TKD ma sporo efektywnych i efektownych technik, pozycji oraz bloków. Jak na razie jeszcze nie miałem sytuacji, z której nie mogłem się wybronić (i nie chciałbym mieć :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LoLeQ

Wlasnie sie zastanawiam nad taekwondo (chodzilem rok na kick boxing i chodze na muay thai ze 2-3 miesiace) ,ale sa tam ataki rekoma ?Bo ponoc tylko nogi,a nogi sie zbytnio nie przydaja jak podchodzi do ciebie 3 naspidowanych dresow :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fida'in
w jakims stylu w polsce (tsunami :wink: moze)

Karate Tsunami - :D :D :D Największa porażka polskich sztuk walki. Koles ktory mial 7 kyu shotokan zalozyl swoj wlasny styl, dal sobie 10 dan. W KT walczy sie lopatami lub sierpami wklada palce w oczy i robi glupie miny... to tylko szybki skrot ale to naprawde niezla polewa

http://www.karatetsunami.org/

http://pl.wikipedia.org/wiki/Karate_Tsunami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fida'in

popatrz chocby na stronki

nie na szczescie nie chodzilem

pierwsza stronka moze czasami nie dzialac a szkoda bo przesmieszne zdjecia tam sa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Randori

Cicho !! ;] tsunami jest BARDZO dobre jesli chce sie atakowac napakowane staruszki w wieku 90 lat :), nie ma co super styl :) a tak wlasciwie to moj sensei mi cos mowil o tym kiedys i ze zna goscia co to zalozyl czy jakos tak i ze to totalny dziwak i mowiac nieladnie idiota no ale coz moze mial ochote na wlasny styl :)

Propozycja: zalozmy wlasny styl :)

A zdjecia i ogolnie to super sa - poza tym ciekawe jak sie zdaje na wyzsze kyu pewnie robiac glupie miny :)

Pan Ryszard Murat miał tylko żółty pas w karate Shotokan i nic więcej nie trenował, ale był niezwykle oczytany. Tworca Tsunami miał tylko 7 kyu Shotokan ale zasługiwał na coś więcej niż 1 dan , dlatego zupełnie zasłużenie ma 10 Dan. Obecnie udziela wywiadów do dzienników takich jak "Wiadomości". Także napisał bestseller "Karate dla początkujących i zaawansowanych"

Dobre :D zasluzyl na 10 DAN taaaaa ;] i byl oczytany :) ja tez czasem cos czytam i mam 6 kyu to ja chce 12 dana :D

Wielu specjalistów postanowiło rzucić BJJ i zająć się Tsunami. BJJ jest śmiesznie nieskuteczne w porównaniu z Tsunami.

Tsunami to miłosierny styl, bo w sytuacji zagrożenia wykłuć należy jedno oko, a nie dwa.

Taaaa ci co BJJ rzucili to musieli naprawde byc marni :) i to kompletnie ale nie moja sprawa :)

A jaki to milosierny styl zamiast ogluszyc wydlubuja TYLKO jedno oko :) po co komu dwa ? Wystarczy jedno :lol:

Specjalnością stylu stało się stosowanie polskiej broni ludowej: sierpa, łopaty itp.

Fajnie urodzil sie gostek gdzies w XVII wieku chyba bo teraz to raczej sie z sierpem nie lata :) co najwyzej z kijem bejsbolowym ale do obslugi kija to raczej nie trza sie szkolic za bardzo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fida'in

No to zakladamy:

Mam pomysl na nazwe: Real Polish Dres Karate

Połączenie sztuki walki bejzbolem i kastetem + walenie z dyńki na czas

:D:D:D

Osobiscie sobie przydzielam trzy paski adidosa i 85 DON

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Randori
Z powodu popularności i atrakcyjności systemu tsunami zdarzają się czasem sytuacje, że niektóre osoby (zwykle z zaburzeniami umysłowymi) bezpodstawnie podają się za przedstawicieli systemu tsunami, a nawet za instruktorów i mistrzów tsunami.

Co az kretyn uznaje sie za mistrza tsunami - ja bym goscia wysmial jakbym uslyszal takie cos :) faktycznie chory umyslowo :)

Nie ma u nich kumite czyli sa obeznani z walka i nie ma z nimi szans :)

PO ostatnie co do stylu to na zdawki proponuje taki bajer ze stawia sie staruszki i ten ktory najszybciej okradnie i pobije zdał. Kimonko to bedzie dres adidaska logo to tez logo adasia i kazdy musi miec obowiazkowo pakowoz czyli podrasowanego malucha, a i na wyzsze stopnie trza byc odpowiednio "napompowanym" najlepiej na sterydach i obowiazkowo lysa glowa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Garwin

Odwiedziłem tą stronkę o Tsunami. Jakieś sierpy(czyżby autor stylu chciał pokazać, iż Polacy nie gęsi własną kamę mają ;)) , przystawianie noży do gardła, uderzanie kijem (który wcale jak kij nie wyglądał tylko jak drąg), wsadzanie palca do oka leżącemu itp. itd. Takie "cuś" mogli tylko Polacy wymyślić. W sumie to chciałbym widzieć jak wygląda pojedynek między jakimiś dwoma osobnikami uprawiającymi taki styl. Na pewno jeden już na stałe zakończy karierę :). Najgorsze jest to, że to "cuś" trenują także dzieci. Czyżby rosło nam pokolenie, nowych, podrasowanych dresów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fida'in
Taaaa ci co BJJ rzucili to musieli naprawde byc marni :) i to kompletnie ale nie moja sprawa :)

W sumie srodowisko BJJ jest dosc waskie i napawde nie slyszalem zeby ktos kto cwiczyl dluzej niz 2 miesiace BJJ przeszedl do karate Tsunami. Chyba ze ktos przyszedl na 2-3 treningi BJJ, nie spodobalo mu sie to poszedl na Tsunami i potem mowil ze on rzucil BJJ dla KT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Randori

No, nikt a nikt kto nie jest chory na glowke i nie ma z nia powazniejszych problemow nie rzuci BJJ czy JAKIEGOKOLWIEK innego stylu dla <famfary> TSUNAMI <famfary> , przynajmniej ja nie rozumiem bo jak juz sie na chocby bjj wpadlo to i tak po 2-3 treningach czlowiek sie uzaleznia :)

Teraz do Garwina: ja bym sie bal takiego kogos z tsunami spotkac bo wyciagnie siep z plecaka i w iscie techniczny, piekny sposob oddzieli mi glowe od reszty ciala :lol: albo wbije palce tylko w JEDNO oko ;]

A tak na serio to walka dwoch przedstawicieli raczej nie nastapi bo nie maja kumite a jak nastapi konfrontacja 2 styli (do czego pewnie tez nie dojdzie bo ten styl jest zabojczy i zbyt niebezpieczny zeby go uzywac w walce) to 2 styl wygra i daje na to 99,9999999999999% pewnosci chyba ze tsunamista bedzie polowal na oczy i krocze ale jak ktos mu wejdzie jakims ushiro mawashi keage to juz nie popoluje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje założenie stlu Kung-su-sakura :D....

Będzie to połonczenie zapasów z tekwondo ^^ .... leżąc w parteche i zakłądajac dzźwignie będziemy jednocześnie podkutymi zęlazem butami butowali powalonego.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz,tsunami to styl dla psycholow.Jestem ciekaw ile osob bedzie wkladalo palec w oczy ludziom.Ja jakos jestem zbyt litosciwy i np. nie moge kopac lezacego itd.Poza tym wiekszosc odlamow karate to style bardziej sportowe ,a tsunami(krav maga tez,dlatego juz na to nie chodze :D) to raj dla dresow i innych typow spod ciemnej gwiazdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arnoldzik
Proponuje założenie stlu Kung-su-sakura :D....

Będzie to połonczenie zapasów z tekwondo ^^ .... leżąc w parteche i zakłądajac dzźwignie będziemy jednocześnie podkutymi zęlazem butami butowali powalonego.....

Hmm...Czyżby zbyt dużo oglądania MMA i K1 :)?

Coz,tsunami to styl dla psycholow.Jestem ciekaw ile osob bedzie wkladalo palec w oczy ludziom.Ja jakos jestem zbyt litosciwy i np. nie moge kopac lezacego itd.Poza tym wiekszosc odlamow karate to style bardziej sportowe ,a tsunami(krav maga tez,dlatego juz na to nie chodze ) to raj dla dresow i innych typow spod ciemnej gwiazdy.

Zgadzam się z tobą, ale jest małe ale...Głównym motywem sztuk wali nie jest sport, a samoobrona. Moim zdaniem robienie różnych turnieji jest bez sensu, a jedynym powodem są pieniądze. Przynajmniej ja tak uważam i byłbym wdzięczny za przyznanie mi racji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy,niektorzy cwicza zeby cwiczyc.Ja trenuje dla samoobrony,ale gdy umie sie juz dobrze te sztuki walki to powyzej jakiegos poziomu probujesz byc lepszym nie dla samoobrony,bo i tak prawie nikt ci nic nie zrobi tylko dla sportu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...