Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Witam. Czy moglibyście polecić mi jakiś dobry horror? Ważne żeby był naprawdę mocny. Przeszedłem Penumbre Przebudzenie i Czarną Plagę (requiem pomińmy litościwym milczeniem), Amnesie (troche gorsza niż Penumbra, ale za to lepiej straszy). Ważne żeby gra była mocna (Feary takie nie są grałem). Aha Silent Hill też opada bo przeszedłem wszystkie. Z góey dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak bierz tego Total Wara którego okres najbardziej ci odpowiada.

Rome to wiadomo. Na tle innych wyróżnia się głównie zróżnicowaniem typów jednostek(np. w shogunie masz te same jednostki o różnych kolorach i statystykach a w Rome mnóstwo różnych niepowtarzających się).

Medieval 2 to rewelacyjna kampania, świetne dodatki, klimat średniowiecza i krucjat oraz to on ciągle jest podstawą do większości modów.

Empire, to możesz sobie odpuścić.

Napoleon, Empire tylko bardziej dopracowane. W skrócie jest tym czym miało być Empire. Jeżeli ten okres cię interesuje to bierz właśnie Napoleona.

Shogun 2, rewelacyjny single, GENIALNE multi, multum DLC i raczej brak większych/ ambitniejszych modów(ale to mam nadzieję się zmieni). Dodatek dodaje jeszcze więcej frajdy i bardzo mocno rozbudowuje grę; m.in. funkcje zarządzania gospodarką, etc.

Napisz nad którą częścią się wahasz. Pomożemy!

Waham się w szczególności między Shogun 2 i Rome, te dwa okresy feudalna Japonia i stratność najbardziej mi odpowiadają, stawiałbym te części na równi jeśli chodzi o zakup, pytanie jest więc troszkę inne tongue_prosty.gif. Którą część kupić najpierw, bo na pewno Shogun i Rome zagoszczą na mojej półce.?

@ SeriousBoy Możesz także jeśli nie grałeś sprawdzić Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata :), gra zacna, kiedy w nią grałem dało się przestraszyć, może nie jest do strach pokroju Amnesii, ale warto zagrać :).

Edytowano przez Eskel047
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: prawdopodobnie jeżeli najpierw zagrasz w Shoguna 2, to do Rome później nie usiądziesz. :P Serio grafika sporo się zestarzała. Mi osobiście nie robi to różnicy i nadal gram w mody pod Rome.

Rome:

  • Masa bardzo ciekawych modów. Nawet jak sama gra ci się znudzi możesz ściągnąć moda np. Władcy Pierścieni i podbijać Śródziemie orkami etc.
  • Możliwość gry wieloma bardzo zróżnicowanymi nacjami. Rzym podzielony na 3 familie, Grecy, Selukidzi, Egipcjanie.
  • W tej części jest unikalny system popularności w Senacie i familii, modyfikowany poprzez dokonania i wykonywane misje. Misja np. daj zabić swojego przywódcę frakcji, w innym wypadku zostanie wszczęte dochodzenie wobec twojej rodziny, a kończy się to na podst. wersji zwykle wojną z Senatem i pozostałymi familiami.
  • Barbarian Invasion też dodaje wiele unikalnych schematów, jak gra plemionami koczowniczymi(nie mają ojczyzny dopóki nie podbiją miasta, wtedy część żołnierzy osiedla się i na odwrót możesz uciec z miasta a wtedy populacja przemieni się w żołnierzy)
  • Alexander wprowadza ciekawy okres i zwiększa stabilność gry ;) W sumie możesz go sobie odpuścić, ale teraz pudełkowe Rome jest do dostania tylko w Delux. Warto sprawdzić, jarać się już nie koniecznie.

Shogun 2:

  • Klimat, klimat i jeszcze raz klimat.
  • Przepiękna graficznie.
  • Masa(choć nie wszystkie) elementy denerwujące w poprzednich częściach poprawione tak, że teraz wręcz sprawiają radość.
  • Bardzo ciekawe misje dla każdej nacji. Dużo ciekawsze nawet od tych do Rome(na podstawowej wersji).
  • Sojusze, zależności i poprawione AI.
  • Drobne elementy typu: jeździec i koń stanowią odrębne modele. Czyli w przeciwieństwie do poprzednich części gdy zostanie zabity jeździec koń galopuje dalej i odwrotnie, gdy koń zostanie zabity jeździec walczy pieszo.
  • Bardzo duża rola generałów i ich różnorodnych umiejętności.
  • System awansowania generałów(np. odn. administracji, wojska lądowego lub morskiego i w tym np. umiejętność przegrupowywania lub lepszej szarży jednostek)
  • Genialny multi. Przypomina trochę dzisiejsze FPSy. Tworzysz swojego generała, modyfikujesz mu wygląd, uzbrojenie, etc. odblokowywanymi elementami. Modyfikujesz też własne oddziały tworząc gwardię honorową. Multi polega także, że aby odblokować jednostkę musisz podbić terytorium na mapie kampanii multi. Czyli przykładowo wybierasz Edo które to daje np. rusznikarzy, klikasz wyszukaj bitwę i rozgrywasz ją, wygrasz dostajesz region i jednostki, przegrasz nie dostajesz nic poza exp. Podobnie wyglądają rozgrywki klanowe.
  • W multi gra nadal masa ludzi. Co prawda dość często spotykam te same osoby, ale to kulturalni i mili gracze(tak zdarzają się trolle którzy afkują, czy opuszczają bitwę ale n cóż...).

Uff, troszkę się rozpisałem. mam nadziej, że pomogłem w podjęciu decyzji. Jak już kupisz którąś część pisz mogę ci wszystko powyjaśniać na skype/ts/etc.

W dużym skrócie obie części są świetne. Klimat Shoguna jest niesamowity i jego polecam ci najbardziej. I jeżeli już wsiąkniesz w serię, to myślę, że grafika Rome nie powinna ci przeszkadzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oblivion9 - łał, nie sądziłem że znajdę na tym forum człowieka, który nie grał w GTA IV tongue_prosty.gif Chyba, że grałeś u kogoś... Do zakupienia obowiązkowo! W Empiku można nabyć spokojnie wink_prosty.gif

Aż wstyd się przyznać, ale nie grałem(choć grałem w wszystkie inne części)smile_prosty2.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co wybrać z empikowskiej promocji "2 za 1 i 3 za 2".Gatunek : RPG/RTS/FPS - muślałem nad The First Templar i Warhammerem 2 Złotą Edycją, ale może macie lepsze pomysły?

Edytowano przez deBug
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Premium Games: polecam cywilizację, miałem okazje troche pograć u kuzyna i muszę, przyznać daje masę frajdy. Dead Rising nie grałem ale z tego co mi znajomi mówili: "jeżeli jest Left 4 Dead lub Dead Island to ta gra o zombie jest upośledzona". GTA 4 chyba nie muszę polecać. O ile ci pójdzie to bierz.

Dużo osób namawiało mnie na Deus Exa. Podobno rewelacyjna gra.

Polecam jeszcze grę na długie godziny, a zwłaszcza w tej edycji. Mowa o Europie Universalis 3 Złotej Edycji.

Z RPG fenomenalny New Vegas i fenomenalny h'n's Sacred 2 wraz z dodatkiem. Fenomenalny h'n's jednak w multi nie pograsz za pośrednictwem internetu bo z tego co słyszałem wyłączyli serwery.

Do tego dopiszę jeszcze świetną Twierdzę ale tutaj to chyba musisz naprawdę lubić serię/RTSy.

Troche dużo tego jednak drogą eliminacji powinieneś coś wybrać. W razie czego pisz.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twierdzy - mam je wszystkie eyes.gif !

Deus Ex : HR także posiadam.

Najbardziej chciałbym coś wybrać poza promocją Premium Games - ostatnio kupiłem 4 egzemplarze z tej promocji, i na razie starczy :), dodatkowo fundusz ~ 60 zł na to nie pozwala

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem to w odp. do użytkownika oblivion ale mniejsza... Mógłbyś podesłać stronkę, spis wszystkich gier objętych promocją? Bo sam jakoś nie mogę znaleźć/ nie chce mi się szukać. Napisz też jaki gatunek najbardziej by cię interesował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w trylogii Twierdzy jest ta pierwsza gra- chyba Twierdza Deluxe? Pamiętam jak zagrywałem się w nią jak byłem mały. A co do Sacred 2, to nie rozczaruje mnie? Bo przy jedynce spędziłem kilkadziesiąt godzin magiem bitewnym i liczę na taką samą rozwałkę.biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Do Twierdzy 3 otrzymujesz Twierdzę 1 za darmo, jednak jest po angielsku, bez możliwości zmiany języka.Możesz jednak kupić Twierdzę Antologię Plus - są tam po polsku wszystkie części Twierdzy, oprócz Trójki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odn. Sacred 2. Nie zawiedzie cię. Masa misji dodatkowych. Co najważniejsze ciekawych!!! Sam wątek główny to ok. 60h. A dodatek sprawia jeszcze więcej frajdy. Bardzo zróżnicowane klasy postaci. Ciekawa fabuła, mini ciągi fabularne poboczne.

Co do promo Empików:

Napoleon Total War- świetny RTS

Alpha Protocol w sumie ciekawe

Z Ex. Klasyki:

Alone in the Dark

Riddick

Codename i taki zestaw ex. klasyki bym polecał

Dalej:

Rome i Medieval 2 bardzo polecam

Tak samo Company of Heroes zależnie od okresu który wolisz

Gothic 3, z patchami jest to fenomenalny RPG

Dalej:

Darkensang jeżeli nie masz z CDA

Przygodówki i Disciples 2 Gold

Z tych bym polecał wybierać.

Edytowano przez Mumia
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...