Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maciej112

Rozwiązany: Skrzynka + monitor 6-6,5 tys

Polecane posty

Cześć, chciałbym w końcu wymienić starego laptopa na nową skrzynkę (ostatnia jaką posiadałem była zakupiona bodajże w 2008 roku).
 

  • Budżet na komputer: 6000-6500 zł na skrzynkę i monitor (planuję dokupić za około 2 miesiące drugi monitor - lepszy, wtedy na niego będę miał z 1,5 tys.)
  • Części do kupienia: Skrzynka + monitor.
  • Czy wliczyć system w cenę: Nie
  • Zastosowanie komputera: Gry
  • Preferowany sklep: morele.net 
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): Nie posiadam
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Do tej pory nie podkręcałem, bo nie było czego. Jeżeli różnica byłaby spora to rozważę opcję zestawu do podkręcania i bez tej opcji.
  • Termin zakupu komputera: Jak najszybciej.

Pojawia się parę pytań. Jaki procesor w tej kwocie najlepszy? i5-8600k, i7-8400 czy moze nowa seria ryzenów? Warto czekać na nowe karty od Nvidii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2018 o 20:20, maciej112 napisał:

Budżet na komputer: 6000-6500 zł na skrzynkę i monitor (planuję dokupić za około 2 miesiące drugi monitor - lepszy, wtedy na niego będę miał z 1,5 tys.)

Może warto po prostu zaczekać miesiąc lub dwa, niż później wymieniać monitor na lepszy. Zresztą, w tym budżecie da się zmieścić przyzwoity monitor - w zależności od wymagań (czego oczekujesz?).

Dnia 1.05.2018 o 20:20, maciej112 napisał:

Warto czekać na nowe karty od Nvidii?

Na chwilę obecną nie wiemy, czego można spodziewać się po nowych kartach, ani nie znamy daty premiery.

Dnia 1.05.2018 o 20:20, maciej112 napisał:

Jaki procesor w tej kwocie najlepszy? i5-8600k, i7-8400 czy moze nowa seria ryzenów?

W grach lepiej wypadają procesory Intela. Wybór konkretnego modelu zależy choćby od tego, jaką kwotę należy odliczyć na monitor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2018 o 22:26, Bull3t napisał:

W grach lepiej wypadają procesory Intela.

Pytanie, czy na tyle lepiej, żeby to robiło jakąś różnicę. Zwłaszcza jeśli ktoś chce grać i równocześnie robić coś innego (a z tego co rozumiem autor docelowo chce mieć dwa monitory, więc pewnie na jednym będzie grał, a na drugim będzie miał odpalone coś jeszcze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ponownie, chciałbym odświeżyć temat. Padł mi stary laptop i kupna muszę dokonać już teraz. Oto co złożyłem:

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=305619

Jakieś zmiany proponujecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...