Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

combomaster

GTA IV

Polecane posty

Witam miał ktoś problem z wejściem do jakiejkolwiek gry sieciowej ? Gdy chcę wejść do gry po chwilowym wpatrywaniu się w ekran loadingu widzę komunikat "You have been removed from the game".A jak próbuję dołączyć się gdzieś przez opcję quick play to zawsze wrzuca mnie do pustego lobby.Wie ktoś co można zrobić żeby zagrać przez sieć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4GB? A masz Viste 64bit?? Bo żeby wykorzystać 4GB to trzeba mieć vistę 64bit. xp i vista 32 bit wykorzystują chyba tylko 3.5GB ram. ;] Jeśli coś mi się pomyliło to proszę o poprawienie. ;]

Powiem tak, 4GB na XP - masz do wykorzystania 3.5 GB, Na "Viście" [może Gliście?] jest podobnie, gdyż ten dziad, sam na swoje potrzeby musi mieć koło 500-600MB, tak więc do wykorzystania mamy podobne ilości...

Mam jeszcze jeden problem, mianowicie z grą w Multiplayer ;] Gdy włącza się gra, pisze na dole ekranu - v1r00z zalogowany, a jak włączam grę, wchodzę do telefonu Nika, i klikam multiplayer to wyświetla mi się że nie jestem zalogowany do LIVE... ma ktoś jakiś pomysł ?

[jak będę miał chwile, to zrobię screena, i dam link.....]

Słuchajcie bo chyba zrobilem blad,zainstalowalem te stery najnowsze a nie usunalem tych starych,jak je usunac normalnie w panelu sterowania dodaj/usun?

Wytłumaczyłem Ci co i jak na GG :)

Witam miał ktoś problem z wejściem do jakiejkolwiek gry sieciowej ? Gdy chcę wejść do gry po chwilowym wpatrywaniu się w ekran loadingu widzę komunikat "You have been removed from the game".A jak próbuję dołączyć się gdzieś przez opcję quick play to zawsze wrzuca mnie do pustego lobby.Wie ktoś co można zrobić żeby zagrać przez sieć ?

Mam podobne problemy, wie ktoś co z tym zrobić?

Mój prolem wygląda następująco. Wcześniej grałem(bez patcha) gra łapała czasem zwiechy ale sporadycznie, natomiast po zainstalowaniu patcha mam zwiechy co chwila. :angry: Jest na to sposób?? Mój PieC:

Intel Core2Duo E7300 2,66GHz

GeForce 9800GT 512MB

3GB RAM

Mam również zainstalowane te "specjalne" sterowniki Nvidii pod GTA4. <_< Można temu zaradzić??

Dziwne, gdyż ja na dużo słabszym sprzęcie nie mam ścinek, a po zainstalowaniu patcha i sterowników to w ogóle płynie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nigdy nie powiem że Vista to gó....o, na moim laptopku poszło GTA IV i tekstury nie zanikały a wcale on taki mocny nie jest :D Tylko że mi młodszy brat głowę suszy żebym mu zrobił na stacjonarnym komputerze tak GTA żeby tekstury nie zanikały i nie mam pojęcia co robić, mam Ati Radeona dlatego nie korzystałem z poprzedniej pomocy bo jest ona pod Nvidie, może macie jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a panowie z r* twierdza ze wina sprzetu bo nie odpowiedni ja mam e720 radka hd4850 i 4 gb ramu (gram pod xp wiec widzi tylko 3,25) no sorki toz to moze nie high end ale calkiem przyzwoity komp ; znikajace tekstury droga "zalana"(czasem) szara mazia i brak mozliwosci zapisania ustawien grafiki w grze za 130 zeta?? a no i path poprawia to ze mozna zapisac zmiany grafiki pozatym gra jeszcze bardziej laguje i wiecej problemow z grafika no zaj***cie sorki ale mialem juz dosyc i musialem to napisac aha slyszalem plotki ze na viscie gra chodzi dobrze hmm czyzby kolejny sposob malomiekkich zeby przekonac nas do swego nowego systemu?? to po to path lezal u nich zeby "naprawic" dzialanie z xp?chcesz dobrze pograc? kup viste! masakra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nigdy nie powiem że Vista to gó....o, na moim laptopku poszło GTA IV i tekstury nie zanikały a wcale on taki mocny nie jest :D Tylko że mi młodszy brat głowę suszy żebym mu zrobił na stacjonarnym komputerze tak GTA żeby tekstury nie zanikały i nie mam pojęcia co robić, mam Ati Radeona dlatego nie korzystałem z poprzedniej pomocy bo jest ona pod Nvidie, może macie jakieś pomysły?

Cóż , ja mam Radeona HD3650 z 256mb(i windows XP) i również miałem problem z teksturami. Ale 10 minut bawienia się w ustawieniach i problem z głowy. W moim przypadku wystarczyło ustawić ...wyższą rozdzielczość. Próbuj różne rozdziałki to może w końcu trafisz na właściwą. No chyba, że w twoim przypadku rozwiązanie jest inne ;). Powodzenia

Aha, blokadzie wyższych detali można łatwo zaradzić dopisując do listy komend (prawy na skrót od GTA i dopisać do elementu docelowego )" -norestriction -nomemrestrict -DX9 /high" , tak żeby to wyglądało np : "D:\GTA IV\Grand Theft Auto IV\LaunchGTAIV.exe" -norestriction -nomemrestrict -DX9 /high

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Apocalipse

Aby ustawiać własne opcje w grafice utwórz w głównym folderze gry plik tekstowy o nazwie commandline (notatnikiem) z taką treścią:

"-norestriction -nomemrestrict"

Ważne jest, aby były cudzysłowia. Dodatkowo jeszcze dodam, bo nie wiem jak jest u was, ale u mnie nie chciały się zapisać ustawienia grafiki, aby je zapisać trzeba usunąć plik Settings.cfg. Znajduje się w X:\Documents and Settings\nazwa komputera\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Rockstar Games\GTA IV\Settings.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewker bawiłem się w ustawieniach i było jeszcze gorzej, jak zainstalowałem patcha to wogóle się spier..... cała gra, a tak po za tym to mam kartę Ati Radeon HD 2600 512 ddr2 i widzi mi tylko 485 mb, a na laptopie oprócz tego że chociaż działa to ciężko chodzi, na szczęście da się jeszcze grać ;)

Jest jakaś możliwość wywalenia tego patcha od R* bo przez niego nie mogę uruchomić GTA bo wyskakuje fatal error mówiący coś o tym że nie mam dobrego direcxta albo mam za stare sterowniki a przecież siedzi u mnie w lapku direcxt 10 a sterowników nie ma na oficjalnej stronie producenta mojej karty graficznej :/ co mam robić???

To ten błąd :/:

bladlb6.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie praca nad pecetową wersją wyglądała tak:

Najpierw wzięli pliki z xboxa i zamienili im rozszerzenia na pecetowe, następnie zmodyfikowali sterowanie na klaw + mysz, potem wzięli w łapę od microsoftu za dodanie kilku bugów i zabezpieczeń uniemożliwiających płynną zabawę na XP i sprzęcie starszym od gry, co wedle zamierzeń żołnierzyków Gatesa miało zwiększyć popyt na biedną Vistę. Tak powstało Grand Theft Auto IV na PC. :P Jak zwykle kasa wzięła górę..... I teraz oglądamy na pudełku dumny napis Games for Windows, który w zasadzie powinien brzmieć Games for Vista <_<

Taka moja teoria.... ;)

Podając "pomocną dłoń" użytkownikom sprzętu high-endowego z kartami Nvidii na pokładzie:

Podobno w panelu kontrolnym jest możliwość wymuszenia anty-aliasingu w grach, więc jeśli chcecie poprawić sobie grafikę w GTA to próbujcie. Jeżeli animacja pójdzie ostro w dół dowiemy się dlaczego nie ma opcji aa w grze :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA uważa że masz za słabego kompa, żeby uruchomić grę na wyższych detalach.

I chociaż nie wiem jakbyś chciał to nic sie nie da zrobić.

A co mnie to obchodzi co gra uważa? Ja wiem, że gra będzie bezproblemowo działać na maksymalnych detalach i mało mnie obchodzi zdanie gry...

Pewnie procesor cię "blokuje"

A właśnie, że KARTA GRAFICZNA - według Panów z Rockstara 512 GDDR5 do za mało na odpalenie GTA na maksymalnych detalach, albo to tani chwyt związany z promocją kart Nvidii.

BTW ja mam Vistę i wcale nie jest lepiej niż na XP.

Na Nvidii też blokuje. Co powiecie, że na GTX 260 też nie da się ustawić wyższych niż medium? Ale dodanie tej komendy napisanej wcześniej pomaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ? :P Zaaplikowałem już nowe RAM'y do kompa i sprawdziłem poprawę jakości w GTA IV i innych grach. W GTA IV jest jak było, nie poczułem "prawie żadnej" różnicy między 1GB a 4GB (wyczytuje mi 3.5 - dokładnie sprawdzałem Everestem) W innych grach takich jak np. NFS Undercover poprawa jest wielka ! Wcześniej grałem przy ustawieniach średnio - niskich (20-30 FPS) A teraz gram na wszystkih WYSOKICH z włączonym V-Sync, AAx2 (30-50 FPS)! Także różnica jest duża !

Czyli mówiąc prościej, 4GB w GTA IV nie daje prawie nic .... ( 180.84 + patch w kompie ) Może było troszkę gorzej gdy miałem tylko 1GB, ale teraz nie poczułem zbyt wielkiej różnicy... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zmiana z 1GB na 2GB dała bardzo dużo, ale nie jeśli chodzi o przyspieszenie gry. Po prostu w końcu mogłem zacząć grać, bo wcześniej na 1GB nie wczytywały mi się tekstury. Próbowałem wszystkich możliwych ustawień i sztuczek z gtaforum.com i gtasite.pl i dopiero zwiększenie RAMu rozwiązało mój problem. Szkoda, że nie zrobiło tego R* poprzez zoptymalizowanie silnika gry. Te wszystkie problemy graczy to tylko i wyłącznie wina panów z R*.

Jeśli ktoś się waha czy zwiększenie RAMu coś pomoże to niech nie zastanawia się dłużej tylko dokupi lub wymieni kości pamięci - więcej RAMu zawsze się przyda, a GTA IV PC lubi przynajmniej 2GB i wtedy pozwala się już grać ;-)

dark elvis - mam do ciebie prośbę - przestań już się udzielać w tym temacie i dawać porady, bo już dwa razy wprowadziłeś ludzi w błąd, więc tylko szkodzisz zamiast pomagać. Liczę na to, że nie będziesz próbował zastosować powiedzenia "do trzech razy sztuka" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NIKCZEMNY STOLEC

Mogę zapytać na jakich grasz detalach ? ;] I jaki masz sprzęt poza tym że 2GB RAM ? :)

Athlon X2 3800 ( socket 939 ) @2500mhz

DDR OCZ Platinium 2x1GB @250mhz 3-3-4-8

Asus GF9600GT @760/1100Mhz

DFI LanParty NF4 Ultra-D

2xHDD Seagate Baracuda 7200.10 250GB RAID0

Drivery 180.84

rozdzielczość w jakiej gram: 1280x1024

textury: medium

rendering: high

view distance: 40

view detail: 50

Średnio mam 20 fps ale czasem potrafi spaść do 12-13 FPS jak się więcej na ekranie dzieje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v1r00z a tobie te 180.84 na jakiej karcie działają, bo u mnie na 8600gt galaxy 256mb po restarcie już nowych sterów i próbie zmiany rozdzielczości komputer się zawiesza, jak jest u ciebie ?

Ja mam Palit GeForce 8600GT Sonic Power + (powiedzałem jak najdokładniej potrafię ;p) Działają bezproblemowo, wystarczyło usunąć stare i zainstalowac nowe. :)

powiedzcie mi czy nie macie problemów z instalacją driverów 180.84 i jak zrobić aby móc ustawić detale wyżej niż low przy karcie 256mb ?

Na karcie 256MB nie ustawisz więcej niż LOW :(

@NIKCZEMNY STOLEC

Mogę zapytać na jakich grasz detalach ? ;] I jaki masz sprzęt poza tym że 2GB RAM ? :)

Athlon X2 3800 ( socket 939 ) @2500mhz

DDR OCZ Platinium 2x1GB @250mhz 3-3-4-8

Asus GF9600GT @760/1100Mhz

DFI LanParty NF4 Ultra-D

2xHDD Seagate Baracuda 7200.10 250GB RAID0

Drivery 180.84

rozdzielczość w jakiej gram: 1280x1024

textury: medium

rendering: high

view distance: 40

view detail: 50

Średnio mam 20 fps ale czasem potrafi spaść do 12-13 FPS jak się więcej na ekranie dzieje :)

U mnie to samo, tyle że ja mam słabszy sprzęt, ale jest tak :

Rozdziałka : 1152x864 (jak ustawie wyżej to kiepsko mi chodzi cała gra .. :()

textury : LOW

renderowanie : medium

distance : 1

detail : 100

vechicle : 100

shadows : 16

FPS - 18-25 (w krytycznych momentach 13-18)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...