Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

combomaster

GTA IV

Polecane posty

To na oko na jakich ustawieniach będzie chodziło GTA IV na c2d e8400, 3,25 gb ram(winda xp) i gf 9800gtx+ 1gb? :)

hmm... raczej tekstury na high, renderowanie na hightest, suwaki w okolicach 70 i będzie śmigać

w jakiej rozdzielczości ma być uruchomione i na jakim monitorze ?

Na jakiej konfiguracji i czy bez zakłamań w grafice GTA IV pójdzie na:

Intel Core 2 Duo E7300

4 GB RAMu

HD 4850 512 MB DDR3

podobnie jak koledze wyżej... tyle że pewnie suwaki w okolicach 50 - 60, a tekstury na medium

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę ludzie nie pytajcie się cały czas czy wam pójdzie to GTA czy może nie, dobra fajne macie sprzęty tyle, że IV raz chodzi lepiej na kompie gorszym niż na lepszym, zobaczcie sobie w temacie "komentarze-GTA IV" cały czas tylko na jakich ustwieniach odpalę GTA...kup sobie to wtedy się przekonasz <_<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie kiedy wyjdzie patch?? z tego co wiem dziś powinien się ukazać ;/ sterowniki do gf tez ;/

Patch wyjdzie jak go M$ zatwierdzi...

Stery sa w wersji BETA (stronę do tyłu) i to są NAJWOWSZE stery dla GF.

a jak to poprzestawiać ?

mam tekstury na LOW, renderowanie na MEDIUM, a suwaki w okolicach 30...

troszkę mi się tnie więc chciałbym przestawić, ale się nie da ;/

DLA TYCH CO CHCĄ POPRZESTAWIAC DETALE

Zróbcie tak jak na rysunku tzn. pierwszy suwak na MINIMUM a później sobie zmieniajcie "render quality" na wyższy level. Próbowac też mozecie "texture quality" wyżej ale niewielu program pozwala to zmienić.

http://img111.imageshack.us/img111/9782/gtazq6.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLA TYCH CO CHCĄ POPRZESTAWIAC DETALE

Zróbcie tak jak na rysunku tzn. pierwszy suwak na MINIMUM a później sobie zmieniajcie "render quality" na wyższy level. Próbowac też mozecie "texture quality" wyżej ale niewielu program pozwala to zmienić.

no tak... ale u mnie się NIE DA przestawić ... próbuję, ale stoi w miejscu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie odpalic grę na wysokich detalach pomijając ograniczenia wystarczy do .exe dopisac

" -norestriction -nomemrestrict -DX9 /high""

czyli np :"D:\gta 4\Grand Theft Auto IV\LaunchGTAIV.exe" -norestriction -nomemrestrict -DX9 /high"

Wtedy możemy ustawiac grafike jak tylko chcemy :)

A co do Patcha to narazie jest z nim jak z Ufo albo Smugglerem ponoć istnieje, ale tak naprawdę nikt go jeszcze nie widział :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andy:

Nie wprowadzaj chłopaka w błąd. Gra mu ruszy na max. Wystarczy tylko dopisać tą komendę odblokowującą karty graficzne(swoją drogą niezły chwyt marketingowy, kto chce oficjalnie na jak największych detalach pograć ten musi kupić kartę z 1GB ramu na pokładzie oO')

Jeśli mi nie wierzysz. To proszę:

http://screenshot.xfire.com/screenshot/nat...37eca5309b2.png

A tu reszta screenów: http://www.xfire.com/screenshots/cav1erek/

Gra chodzi płynnie. Dodam tyle, że działa tak samo jak na med ustawieniach narzuconych z góry przez grę.

A mój sprzęt to AMD Athlon X2 3800+ @ 4200+

2GB DDR2 Dual Channel

HD4850 512MB

XP SP3

Polecam jeszcze wykonanie tego Contiga( wyżej ktoś opisywał, co i jak)

I można się cieszyć grą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zainstalowałem najnowsze sterowniki do ATI Catalyst 8.12. Miało byc super a tak naprawde fpsów jest jesczce mniej i zacina jak cholera. Odinstalowałem i zainstalowałem 8.10 (tak jak poprzednio) Chodzi o wiele lepiej na starszych sterownikach. Do tego podkręciłem karte, wentylatorek chodzi głośniej i szybciej ale za to doszło 10 fpsów ;) Czekam na patcha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andy:

Nie wprowadzaj chłopaka w błąd. Gra mu ruszy na max. Wystarczy tylko dopisać tą komendę odblokowującą karty graficzne(swoją drogą niezły chwyt marketingowy, kto chce oficjalnie na jak największych detalach pograć ten musi kupić kartę z 1GB ramu na pokładzie oO')

Jeśli mi nie wierzysz. To proszę:

http://screenshot.xfire.com/screenshot/nat...37eca5309b2.png

A tu reszta screenów: http://www.xfire.com/screenshots/cav1erek/

Gra chodzi płynnie. Dodam tyle, że działa tak samo jak na med ustawieniach narzuconych z góry przez grę.

A mój sprzęt to AMD Athlon X2 3800+ @ 4200+

2GB DDR2 Dual Channel

HD4850 512MB

XP SP3

Polecam jeszcze wykonanie tego Contiga( wyżej ktoś opisywał, co i jak)

I można się cieszyć grą.

Ziomuś a jak ustawiłeś odległość widzenia i texture quality na max?? ja nie moge, bo gdy ustawie view distance na 100, to nie moge juz zmienic texture quality. a jak ustawie view distance na 0, to moge zmienic texture quality na high, ale wtedy nie moge view distance na max... co zrobic? ;/ a tak wogole to patch juz ujzal swiatlo dzienne czy siedzi jeszcze w microsofcie????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andy:

Nie wprowadzaj chłopaka w błąd. Gra mu ruszy na max. Wystarczy tylko dopisać tą komendę odblokowującą karty graficzne(swoją drogą niezły chwyt marketingowy, kto chce oficjalnie na jak największych detalach pograć ten musi kupić kartę z 1GB ramu na pokładzie oO')

I co z tego, że odblokuje? Mówię mu na jakie detale może liczyć jeśli chce pograć płynnie, bez zacinek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mi nie wierzysz. To proszę:

http://screenshot.xfire.com/screenshot/nat...37eca5309b2.png

A tu reszta screenów: http://www.xfire.com/screenshots/cav1erek/

Gra chodzi płynnie. Dodam tyle, że działa tak samo jak na med ustawieniach narzuconych z góry przez grę.

A mój sprzęt to AMD Athlon X2 3800+ @ 4200+

2GB DDR2 Dual Channel

HD4850 512MB

XP SP3

Polecam jeszcze wykonanie tego Contiga( wyżej ktoś opisywał, co i jak)

I można się cieszyć grą.

ok, wszytko dobrze, widzę jak masz ustawione, ale jak to zrobiłeś ?

u mnie się w ogóle nie da przestawić tych ustawień, jak stoją, tak się ich nie da ruszyć...

ma ktoś jakiś pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo czasu mi zajelo na znalezienie sposobu na znikajace textury dla kart NVIDIA ale wkoncu udalo mi sie !! Very Happy

Otoz mam GF7600GS i wyswietlaja mi sie teraz wszystkie textury fps mam ok 20 Smile

Kompatybilne ze sterownikami

ForceWare w wersji 180.70

ForceWare w wersji 180.84 (Specjalne sterowniki beta pod GTAIV od NZONE.com)

SPOSOB NIE DZIALA NA STARSZYCH STEROWNIKACH

Czas na sposob Smile

A wiec sciagamy program Cache Boost Professional Edition stad http://www.systweak.com/CacheBoost/download.asp?pName=CBP instalujemy i uruchamiamy go wchodzimy do zakladki Home minimalizujemy program i wchodzimy do gry powinny nam sie pojawiac od tej pory wszystkie TEXTURY Very Happy

-----------------------------------------------------------------------------------

HOT HOT HOT :DDDD TERAZ COS DLA TYCH CO MAJA 1GB RAM!! (RAMFIX v1)

Wiem ze kazdemu scinala gra co sekunde i nie szlo grac ! teraz to sie zmienia wystarczy zrobic wymienione ponizej kroki Smile

1.Odpalamy Program CacheBoost

2.Wchodzimy w zakladke Seetings zaznaczamy Use Custom Seetings

3.Powinno nas automatycznie przeniesc do Advance

Ustawiamy

-Maximum Cache Size : 62MB

-Based on Available Memory 1%

-Check for System 1 Second

4.Nastepnie przechodzimy do zakladki Data Save

Ustawiamy

-Disable Data Save

5.I wracamy do zakladki Home minimalizujemy program i uruchamiamy gre Twisted Evil

Napewno od scin sie nie uwolnimy w 100% ale nie bedzie to tak jak teraz ze co 1 sek scinaa Smile jezeli zauwazycie scinki przez pierwsze kilka sekund gry nie wychodzcie z niej wszystko po kilku sekundach sie ustatkuje :DD

Jest to moja konfiguracja jezeli ktos znajdzie lepsza na 1GB RAM niech ja poda Wink

-----------------------------------------------------------------------------------

NEW*Turn OFF Graphic Options :o

Dla kart NVIDIA z Serii 7x na jeszcze plynniejsza gre polecam na chwile zminimalizowac gre i znow do niej powrocic powinno nam zniknac niebo, odblaski na szybach i takie tam zbedne bajery tylko zmulajace gre a teksturki pozostana dalejl Smile

Co za tym idzie gra bedzie pozerac JESZCZE mniej RAMu !! wiec niesamowicie likwiduje to Sciecia gry na 1GB RAM

TESTOWANE na : ForceWare w wersji 180.70

Pochodzi ze strony www.forum.gtasite.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo czasu mi zajelo na znalezienie sposobu na znikajace textury dla kart NVIDIA ale wkoncu udalo mi sie !! Very Happy

Otoz mam GF7600GS i wyswietlaja mi sie teraz wszystkie textury fps mam ok 20 Smile

To naprawde dziala nawet na nieszczesnych radkach :)

PS.Sam chcialem podac ten sposob ale kolega mnie uprzedil ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gjeteafor:

Jak usunąłeś stare sterowniki? Bo ja u siebie na 8.12 zauważyłem wzrost FPS'ów w grze.

@izablotny5:

Jak ustawiłem? Wykonałem contig'a:

1.Ściągamy Contig ze strony http://technet.microsoft....s/bb897428.aspx

2.Rozpakowujemy do katalogu z grą. (contig.exe ma się znaleźć tam gdzie exeki gry)

3.Tworzymy do niego skrót na pulpicie.

4.W linii komend (element docelowy) po cudzysłowie i spacji dopisujemy -s *.* -v

Wygląda to tak: "C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto IV\Contig.exe" -s *.* -v

5.Jeśli mamy Vistę, możliwe, że musimy uruchomić program jako administrator.

6.Odpalamy skrót i czekamy

-Klikamy prawym na skrót od GTA IV i wybieramy właściwości.

-W oknie "element docelowy" na końcu dopisujemy " -norestriction -nomemrestrict -DX9 /high" (przykładowo ma to wyglądać tak: "E:\Gry\Grand Theft Auto IV\LaunchGTAIV.exe" -norestriction -nomemrestrict -DX9 /high

-Klikamy OK.

-Odpalamy GTA 4. Powinniśmy zobaczyć znaczącą poprawę płynności obrazu.

http://forum.gtasite.pl/index.php?topic=46419.0

@Andy: W tą grę nie da się pograć płynnie. Chociaż, u mnie jest prawie płynnie na procku X2 od AMD oraz karcie graf(HD4850) zbliżonej do 8800GT. Co zresztą wcześniej napisałem. I gram płynnie. Tylko wyłączam (poprzez przycisk P) Motion Blure'a. I jest dobrze.

Czyli czemu jemu ma źle działać? Jak komp zadbany, rejestr czyszczony, nie zawalony itp to będzie działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy nie zastanawia was stanowisko Cenegi wobec problemu Multi w Blaszakowej wersji GTA IV?

Przecież problem znają już od czasu wydania wersji konsolowej, a tym czasem na ich stronie nie ma słówka co zrobić ze zgniłym multijajkiem podrzuconym graczom.

Podobno ignorują wszelkie oficjalne zapytania w tym temacie.

Tym czasem jako pierwszą Cechę gry wymieniają:

"Charakterystyczne cechy

Po raz pierwszy w historii tryb gry wieloosobowej! "

Nie wiem jak wam, ale mi strasznie namolnie kręci się po języku słówko: "Oszustwo".

Jeśli ktoś chciałby sprzedać mi samochód, zachwalając jego super klimatyzację, a "zapomniał" wspomnieć, że wzamiankowaną klimatyzację wymontował miesiąc wcześniej, to w tym momencie zasługuje na legalne i ucziciwe obicie ryja.

Dystrybutorowi, jako firmie prostodusznie "obić ryja" się nie da, ale można "oklepać kieszeń".

Zasadniczo, to wszyscy nabywcy takiego wadliwego produktu, powinii grzecznie odnieść wymęczone płytki do sklepu, wyciągnąć łapki po pieniążki i na rok czasu (minimum) zapomnieć o wszystkim co ukazuje się pod logiem takiej "cwanej" firmy.

W końcu 130zł (w marketach - ja kupiłem Saturnie. Zapomnijcie o Empikach itp) też piechotą nie chodzi, a dla niektórych to więcej niż dniówka ciężkiej pracy.

A tu mi wciskają niepełnowartościowy produkt, chwaląc się tym, co właściwie nie działa.

Swoją drogą, CDA mogłoby zanotować takie wpadki dystrybutorów - bo to oni wprowadzają gry na rynek i nadają im finalny kształt - a na koniec roku wydawać Czarną Listę. Wiadomo by wówczas było, jakiego dystrybutora unikać.

W końcu mamy wolny rynek i nikt mnie nie zmusza z bronią przy skroni do zakupu u polskiego dystrybutora. A jeśli wiem, że to oszust i naciągacz, to przecież mogę poczekać ten tydzień a paczkę np. z United Kingdom i zaśmiać się w twarz "cwaniaczkom".

W końcu jakieś standardy obowiązują. Jeśli chcemy budować państwo na miarę Europy (modne hasełko ostatnio :P ), to musimy jako klienci wymagać jakiejś minimalnej przyzwoitości od sprzedawców, usługodawców itp. I nie dać się wycyganić wszelkiej maści cwaniaczkom. Jako klienci mamy potężny argument - nasz portfel. I tylko od nas zależy, komu pozwolimy w nim grzebać, a przed im go zamkniemy.

Zawiedziony klient Cenegi... Oby PIP im lotną kontrolę niezapowiedzianą zrobił... :angry:

Madrian

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na sposob Smile

A wiec sciagamy program Cache Boost Professional Edition stad http://www.systweak.com/CacheBoost/download.asp?pName=CBP instalujemy i uruchamiamy go wchodzimy do zakladki Home minimalizujemy program i wchodzimy do gry powinny nam sie pojawiac od tej pory wszystkie TEXTURY Very Happy

-----------------------------------------------------------------------------------

HOT HOT HOT :DDDD TERAZ COS DLA TYCH CO MAJA 1GB RAM!! (RAMFIX v1)

Wiem ze kazdemu scinala gra co sekunde i nie szlo grac ! teraz to sie zmienia wystarczy zrobic wymienione ponizej kroki Smile

1.Odpalamy Program CacheBoost

2.Wchodzimy w zakladke Seetings zaznaczamy Use Custom Seetings

3.Powinno nas automatycznie przeniesc do Advance

Ustawiamy

-Maximum Cache Size : 62MB

-Based on Available Memory 1%

-Check for System 1 Second

4.Nastepnie przechodzimy do zakladki Data Save

Ustawiamy

-Disable Data Save

5.I wracamy do zakladki Home minimalizujemy program i uruchamiamy gre Twisted Evil

Napewno od scin sie nie uwolnimy w 100% ale nie bedzie to tak jak teraz ze co 1 sek scinaa Smile jezeli zauwazycie scinki przez pierwsze kilka sekund gry nie wychodzcie z niej wszystko po kilku sekundach sie ustatkuje :DD

Jest to moja konfiguracja jezeli ktos znajdzie lepsza na 1GB RAM niech ja poda Wink

SoapMacTavish dzięki Ci wielkie ;] Należy Ci się, że tak powiem duży browar ;p

Sposób na 1GB RAM jest świetny :) Pierwszy raz od kilku dni zobaczyłem cały świat (czyt. tekstury), ale.. ehh... zawsze jakieś ale ;p TNIE SIĘ NIEMIŁOSIERNIE !!! dużo gorzej niż było przedtem ! tyle że wcześniej nie było tekstur, a teraz są ;] jeżeli wiesz jak mi pomóc chętnie posłucham :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...