Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Isek

Studia Informatyczne

Polecane posty

7 godzin temu, Aroniusz napisał:

takie pytanie z tyłka, byłeś w 2014 na rekolekcjach dla ateistów w ZSK D:?

Zazwyczaj pomagałem ogarniać normalne ;)

7 godzin temu, Aroniusz napisał:

Nie czaję tej ogólnie przyjętej pogardy dla kierunków humanistycznych.

Sam się z tego śmieje, dlatego że aktualnie według ogółu społeczeństwa za humanistę jest uważana osoba która nie umie matematyki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich osób uważających, że się wygłupiłem, a szególnie do ZygrydQ: :D

Nie traktuję tego całkowicie poważnie, a raczej nie oczekuję całkowicie poważnych odpowiedzi. Jeśli ktoś uważa, że musi to być w konkretnym temacie, to śmieszy mnie bardziej, niż ja sam rozmieszyłem tym tematem. Pytam na luzie, nie potrzebuję tysiąca odpowiedzi zakonników i nie wiadomo kogo :P Mimo, że część odpowiedzi jest po prostu złośliwych (jak nie większość, to w jakimś stopniu i tak mają duży sens).

Nie trzeba pisać poważnie, a można mówić prawdę :D

W sumie nawet "penis" by mógł więcej pomóc, niż moja znajomość matematyki :D

No, wiele osób też marudzi, że 2 miesiące do dużo czasu, no ale kurka wódka, 2 miesiące na naukę dodawania i odejmowania począwszy od 1 klasy podstawówki to myślę, że nie jest aż taki tragiczny czas :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Isek napisał:

No, wiele osób też marudzi, że 2 miesiące do dużo czasu, no ale kurka wódka, 2 miesiące na naukę dodawania i odejmowania począwszy od 1 klasy podstawówki to myślę, że nie jest aż taki tragiczny czas :D

Ty tak na serio?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Aroniusz napisał:

Z tego co pamiętam lektor mówił, że ze wszystkich studiów, ludzie po filozofii mają najniższy odsetek bezrobocia, poza tym najczęściej mają zaliczone więcej niż dwa kierunki.

No bo jak po filozofii nie ma pracy to trzeba drugi kierunek skończyć, inaczej Mac xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten artykuł z Polityki i w sumie potwierdza słowa b3rta. 

Cytat

Istotny jest fakt, że większość studentów filozofii od początku ma świadomość, że nie zostaną zawodowymi filozofami, więc bardzo szybko próbują szukać sobie innej zawodowej niszy.

Z drugiej strony,to, o czym pisze Aroniusz, też jest tutaj wsponiane. 

Cytat

Druga rzecz, że te studia kładą nacisk przede wszystkim na aktywne myślenie, a nie zapamiętywanie i uczenie się faktów. A to buduje specyficzny rodzaj kreatywności. [...] Z analizy firmy Sedlak & Sedlak wynika, że absolwenci filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego, oceniając korzyści, jakie wynieśli ze studiów, na pierwszym miejscu wymieniają skuteczne komunikowanie się, na drugim samodzielność, a na trzecim zdolność syntetycznego myślenia.

Przydałyby się jednak też jakieś statystyki, dla absolwentów tylko i wyłącznie filozofii. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aroniusz może mieć rację z tą filozofią, że jest dobra jak się połączy z innym kierunkiem, ponieważ pełni funkcję sygnalizującą pracodawcom, że danej osobie chciało się iść na filozofię, gdzie trzeba sporo myśleć (i chyba też się uczyć), pomimo tego, że karierę wiąże z innym kierunkiem. Tak przynajmniej jest napisane w tym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...