Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Neji112

Combat Arms

Polecane posty

Gram jakiś tydzień w CA i jestem na razie pod wrażeniem miodności tej gry. Dopóki nie ma większych różnic między łożącymi realną kasę, a innymi - gra będzie na mojej top 5 onlineówek. Jeśli o wirtualną gotówkę chodzi, to nie ma problemu, żeby zarobić sobie każdego tygodnia na nowy sprzęt (dobry karabin szturmowy kosztuje coś koło 1200 na 7 dni, a za jedną potyczkę dostaje się ponad 100 - dwanaście gier na tydzień to niedużo).

Jeśli zaś chodzi o tryb Quarantine, to mnie wkurza co innego, ale o tym za chwilę.

Tryb ten jest moim ulubionym i zaznaczam to od razu. Wszelkie toczenie piany na słabość ludzi względem zombie jest nie na miejscu - tak ma być. Wystarczy, że przeczytamy napis na początku każdej rundy 'STAY ALIVE or INFECT OTHERS'. Celem ludzi nie jest wcale wybicie zombie. Nawet więcej powiem - jeśli ludzie obiorą sobie to za cel, to szybko skończy im się amunicja grzejąc ją w twarde cielska hostów infekcji, a po wystrzelaniu magazynków zombie sobie podjedzą... Gracze zaczynający jako ludzie jako cel muszą obrać sobie trzymanie się razem w jednym z bezpiecznych schronień przy drzwiach pancernych. Odpowiednio strzelając w próbujące dostać się tam zombiaki można powstrzymać je, strącając na ziemię gdy próbują przeskakiwać ponad dziurami itd. Celem ludzi jest utrzymać się przy życiu do końca rundy. Jeśli w danym miejscu zbierze się około 10 ludzi, w tym ze 3 - 4 osoby z karabinami maszynowymi, to zwycięstwo żywych jest murowane, chyba że...

... chyba że ktoś wpadnie na cudowny pomysł skorzystania ze 'schronienia' (sarkazm), jakie zapewniają drzwi pancerne. To właśnie jest przyczyną, dlaczego większość już 'wygranych' przez ludzi sytuacji idzie do piachu. Żeby wytłumaczyć - gra w trybie Quarantine trwa 3 minuty po których wygrywają ludzie, a na mapie są dwa miejsca z pancernymi drzwiami do schronów. Te otwierają się dopiero minutę przed końcem gry i można wtedy tam wejść, zamknąć drzwi i teoretycznie przeczekać bezpiecznie do końca czasu. Teoretycznie. Jak wygląda praktyka? Kiedy gracze nagle decydują się wejść do schronu, można zaobserwować zwykle jeden ze scenariuszy:

1. Ktoś zapomni/za późno zamknie drzwi schronu wpuszczając zombiaki (choćby jednego) do środka. Jeszcze lepiej, jeśli drzwi zamknie się po wpuszczeniu... wtedy mamy schron pełen chaotycznej strzelaniny, a po chwili mamy schron z zombiakami bez ani jednego żywego człowieka.

2. Gracze stoją za blisko drzwi/okna, przez co zombiaki infekują mimo 'bezpiecznego' schronienia - jak już wchodzicie do schronu, to trzymać się z dala od drzwi i okien! Po takiej 'dalekosiężnej' infekcji sprawa wygląda podobnie jak w punkcie pierwszym.

3. Zombiaków jest za dużo i mają za dużo czasu, a nawet pancerne drzwi nie oprą się namolnym ciosom ich łapsk. Otworzenie schronu, kiedy zombie mają całą minutę na wyważenie drzwi to dowód na brak myślenia abstrakcyjnego/doświadczenia gracza. Grupce czterech zombie spokojnie wystarcza około 25 - 30 sekund na zniszczenie pancernej szyby.

Byłem tylko raz świadkiem sytuacji, kiedy decydujący się na schronienie ludzie zwyciężyli. Tym bardziej, że zwykle kiedy wchodzą do schronu, to zostawiają z połowę towarzyszy na zewnątrz na pastwę zombie - dzięki czemu mają jeszcze więcej żądnych krwi mutantów pukających w pancerną szybkę.

Chcesz być nazwany noobem? Chowaj się do schronu. Każdy, kto ma jako takie doświadczenie w trybie Quarantine wie, że wystarczy zdyscyplinowany ostrzał, by trzymać zombie z dala od bronionej platformy - po jednym MG i AS z każdej strony, a reszta grzeje tam, gdzie akurat potrzeba.

Mam nadzieję, że ta rada kiedyś komuś się przyda. O ile ktoś to w ogóle przeczyta...

EDIT: Byłbym zapomniał. Nick: Blizze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry karabin szturmowy kosztuje coś koło 1200 na 7 dni, a za jedną potyczkę dostaje się ponad 100 - dwanaście gier na tydzień to niedużo).

Skąd ty wyciągnołeś te liczby? Na wyższych rangach tak może jest, ale nie wierzę że na nich nagle sprzęt tanieje (przecietnie karabin na 7 dni kosztuje ok 3400). I nawet jeśli dostaje się po 100 za mecz to pewnie za wygrany i to z dobrym miejscem. Wczoraj powróciłem do CA a juz dziś go wywaliłem w cholerę. Coraz wiecej hackerów i coraz trudniej o dobry mecz. Może mi sie zdaje ale przepaść między płacącymi za sprzęt a zwykłymi graczami jest teraz jeszcze większa.

Podziękował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak. Też gram w CA ale tak jak ty zastanawiam się nad jej wyrzuceniem. Na każdym kroku można spotkać ludzi, którzy oszukują. Są nawet całe klany, np saudyjski "Evil". Nie wiem gdzie tu radość. Ja sam jestem kiepski w shootery ale do swojej pozycji doszedłem ciężką pracą, a tu ciągle tylko jakiś speeder albo inny wallhack. Jeśli programiści nic z tym nie zrobią chrzanię ich i wywalam ją.

Pozdrowienia dla wszystkich grających fair.

LarmunFibal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w to gram, ale faktycznie przez hakerów ciężko grać. Na szczęście HS jest w miarę często paczowany, więc jakoś daje radę :) (mam nick phoenix13). Słyszałem też ostatnio że najlepszy gracz w EU, Kadir41, dostał bana za sprzedanie swojego konta za 1000 Euro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak hakerzy to spory problem. Gram od dłuższego czasu i zauważyłem spory ich wzrost. Najczęściej spotykani przeze mnie są z Niemiec. :blink: Niektórzy już nawet się tak nazywają, np. HACK_eu. Możecie sobie zobaczyć. Gość ma chyba wszystkie możliwe kody. Napisałem do Góry, aby go zbanowali, ale oczywiście nic sobie z tego nie robią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do tej gry 2 dni temu, pograłem na Fire teamie później wbiłem no elimination i tu nagle brak cheaterów! Zaskoczenie, kiedy kończyłem grę właśnie przez nich, to się roili na każdym serwie. nick: 19klemens96, jakiś klanik?

Hmm ciekawe. Przykład z dzisiaj.

Plansza two towers:

Latający obywatel RFN nie słaniający sę kulom tłuczący wszystkich z M16(nawet tych lepszych). Z ciekawostek.Jestem na 199% pewny że trafiłem imć delikwenta w tors z L96A1. Oczywiście otrzymałem w podarku 3 celne pociski które mnie zabiły.

Smaczek:Kill cam pokazał że facio nawet nietknięty.

Jeżeli tak dalej będzie to ja wysiadam.

Ogółem kocham to jak wszystkie dzieci wyzywają mnie snajpera(!) od camperów i n00bów.Głownie dlatego iż nie gonię pcheł i zwykle oddaje jeden celny strzał albo serie 3 pociskową z g36E :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze.. Combat to świetny FPS sieciowy. Po drugie..(jeśli nie chcecie czytać mojej historii, to idźcie dalej) Grałem w Combata już dobre 4 miesiące. Poprawiłem sobie celność w grach FPS, miałem spory poziom i ogólnie polubiłem bardziej tą kategorię gier. Po paru tygodniach grania, mogłem się utrzymać w rankingu, mieć sporo "killi" itp. Denerwowały mnie tylko dwie rzeczy: hakerzy i ... ludzie. Jako, że nie jestem amatorskim graczem, parę razy zostałem najlepszym graczem "rooma". Wszystko się jakoś układało. Jednak do pewnego czasu, ludzie, którzy jak widać nie umieli najlepiej grać wyrzucali mnie z pokoju. Sporo razy mnie wyrzucono. Za co? Oczywiście za niewinność. Zdarzali się też ludzie, wyzywający mnie od noobków, camperów i hakerów. (Jako ich nie lubię, sam nigdy nie posiadałem cheatów NIGDY ). Na to akurat nie zwracałem zbytniej uwagi. Jednak ostatnio zdarzyło się coś niesamowitego. W pierwszy wolny dzień (świąteczne ferie, wracajcie) odpalam Combata, i co widzę? Komunikat: "Your account is banned". Mówię: Bosko! Za niewinność dostałem bana. Na ile go mam nie patrzyłem, ale za co, nikt mi nie odpowie! :angry:

Wróciłem do tej gry 2 dni temu, pograłem na Fire teamie później wbiłem no elimination i tu nagle brak cheaterów! Zaskoczenie, kiedy kończyłem grę właśnie przez nich, to się roili na każdym serwie. nick: 19klemens96, jakiś klanik?

Hmm ciekawe. Przykład z dzisiaj.

Plansza two towers:

Latający obywatel RFN nie słaniający sę kulom tłuczący wszystkich z M16(nawet tych lepszych). Z ciekawostek.Jestem na 199% pewny że trafiłem imć delikwenta w tors z L96A1. Oczywiście otrzymałem w podarku 3 celne pociski które mnie zabiły.

Smaczek:Kill cam pokazał że facio nawet nietknięty.

Jeżeli tak dalej będzie to ja wysiadam.

Ogółem kocham to jak wszystkie dzieci wyzywają mnie snajpera(!) od camperów i n00bów.Głownie dlatego iż nie gonię pcheł i zwykle oddaje jeden celny strzał albo serie 3 pociskową z g36E :cool:

Kolego, raporcik, i żegnaj przyjacielu. Zrobiłem to z gościem, który nazywał się "HACK_eu" :blink: (Co za idiota mógł się tak nazwać?) (Też go widziałem Rayx) Dam wam screena, może nie najlepszy, ale chwila i by mnie zabił:

post-103027-1262720954_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie ma już tylu cziterów w CA :) Wcześniej to nawet 12 razy z rzędu w różnych roomach możnabyło się na trafić :)

PS. Polećcie jakąś dobrą broń do rusha, mam rangę [yyyy.... kurcze jaka to była....] takie 3 krechy u góry i 1 na dole i przy tym cyfra 1 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, raporcik, i żegnaj przyjacielu. Zrobiłem to z gościem, który nazywał się "HACK_eu" :blink: (Co za idiota mógł się tak nazwać?) (Też go widziałem Rayx) Dam wam screena, może nie najlepszy, ale chwila i by mnie zabił:

post-103027-1262720954_thumb.png

odpowiedziałeś sobie kto mógł się tak nazwać xD

Co do CA gra to bardzo fajna darmowa imitacja CoD. Bo jak wzorować się to w końcu na najlepszych(Kiedyś bo teraz to już nie trawie tego lamerstwa i cheaterstwa w CoD 4).

Pamiętajcie jak narzekacie na cheterów przypomnijcie sobie taką jedną grę która tak jak CA wzoruje się na CoD tak War Rock wzorował się na BF 2 i CS.

Zapewne wielu z was nie kojarzy tej gry ale ci co grali wiedzą o czym mówię(np kolo nawala maszynowa z RPG po ty mjak wyskoczył na 200m w górę i ma immun - a to i tak nie najgorsze)

EDIT

Nie wszyscy mieli immuny bo te ekmh !@$#@%@# zapominali włączyć albo nie umieli xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...